Page 3 of 106 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #43
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Combate-ma cu argumente valabile. Nu cu injuraturi sau cu multe semne de intrebare. Si acum plec. Pana ajung acasa ai timp sa scrii ce vrei si sa se si vada. Poti sa dai print screen ca sa pastrati. Eu nu am vrut razboi. Nici nu vreau. Mai am si alte surprize. De exemplu un zoom de 24x. See ya!

  2. #44
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Lumea la meci trebuie sa se comporte civilizat. Aveti grija sa nu puneti mana unde nu trebuie, sa nu o treceti de pe dreapta pe stanga, nu va cobiti in nas, nu scupati pe jos. Se vede si nu e frumos.

  3. #45
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1

    answers? questions! questions? answers!

    cateva intrebari

    e vreo legatura intre transferul subit al lui chiacu la dinamo si accidentul comis de fratele lui? daca da, care? daca nu, sigur nu?

    de ce hristu chiacu declara in primavara ca
    Altădată îmi doream. (sa joace la steaua, n.m.) Acum nu mai ştiu. Dacă o voi face însă, va fi pe propriile mele puteri, nu pentru că sînt nepotul lui Gigi. N-am eu nici o treabă cu el. De mic am crescut pe lîngă Giovani şi Victor şi ei îmi sînt apropiaţi şi acum.
    iar acum zice ca
    Eu sunt nepotul lui Gigi Becali. Nu ştiu dacă sunt şi nepotul lui Giovani, dar nici nu e exclus să fiu.

    cum de s-a platit asa mult pe plesan? care e cioaca?

    iacov ne avertiza ca ar putea apare noi surprize neplacute. da' unele placute, sau macar unele banale, e vreo sansa sa vedem?

    ce meci am vazut eu in anii '70, pe republicii, contra stelei probabil, pierdut la 11 metri? nu era cupa romaniei.

  4. #46
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pai (asa se incepe un raspuns inteligent)... deci pai sa vedem. Tu zici ca e vreo legatura intre accident si transferul la MAI? Eu nu cred. Parea destul de multumit de situatie Hristu.
    Unchiesii lui seamana intre ei, asa ca nu are importanta pe langa care traieste. Oricum, se invart in aceeasi ciorba.
    Cu Plesan ai raspuns tu la un moment dat. Hagi il ajuta pe Becali. O mana spala pe alta. Sa vedem pana cand. Sa vedem cum va face Hagi frumos cu Dinamo. Sau invers? Asa a fost si cu Olaroiu cu Gigi. Cateva meciuri nu distrug o relatie cladita pe incredere, prietenie, ajutor reciproc si bani.
    Surprize neplacute pot sa apara, corect. Sper sa nu ne faca el una. Sau mai multe.
    Nicio sansa.
    Eu nu am vazut.

  5. 13th January 2006, 01:46
    Reason
    greseala

  6. 13th January 2006, 03:00
    Reason
    OFF TOPIC :) Ai un prim avertisment.

  7. #47
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Cotidianul
    Desi supravietuieste din donatii, fotbalul reprezinta poate cea mai rentabila afacere romaneasca din tranzitia spre UE. Altfel nu se explica de ce Marian Iancu declara, cind nu este audiat la Parchet, ca „pot da 5, 10 sau 20 de milioane de dolari pe un jucator“. Pentru a nu ramine in penumbra obiectivului camerelor TV, Gigi Becali promite si el sacose cu milioane pentru transferuri, dar pretinde zece milioane de euro pe Radoi. Varul sau, Giovanni, cere cinci milioane pe un pachet angro de patru fotbalisti cvasiratati, iar salariile anuale ale purtatorilor de crampoane pe imasurile Diviziei A ajung la 3-400.000 de euro, desi ei nu au aflat inca de pe eticheta sticlelor de bautura sau la antrenamente care este diferenta dintre net si brut. In tot acest timp, conducatorii isi pling pe umar ca sint hartuiti de Bodu (ma rog, erau), ca inflatia depaseste viteza lui Lacatus din vremurile bune, iar pustii care abia au inceput sa scrie vor BMW Seria 5 pentru a le da un autograf. E drept, multe sume pentru care semneaza fotbalistii ramin in contul patronului, care mai scoate astfel din economia subterana niste lichiditati. Dar nu uita sa se duca cu jalba la imparatie pentru a cere favoruri. Pe care, de cele mai multe ori, le si primesc, fie pentru ca intotdeauna delegatiile externe au locuri rezervate si pentru politicieni, fie pentru ca ei insisi isi impart timpul liber intre politica si fotbal atunci cind nu sint ocupati cu afacerile personale.Avem un fotbal mediocru, jucatori slabi, conducatori si antrenori incompetenti, arbitri care fluiera dupa ureche, afoni fiind, dar toti sint platiti regeste. Cu bani de toate culorile, pentru ca, vorba lui Giovanni Becali, la o tranzactie suspecta participa doua persoane si nici una dintre ele nu are interesul sa „ciripeasca“.
    Viorel Dobran

    daca incepe si pe aici cu injuraturi d-astea.... eu nici acasa nu injur. ramaneti cu bine.

  8. #48
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Krap, stii si tu ca aici se discura cu decenta, chiar si cand se face in contradictoriu. Expresii ca cele de mai sus nu isi au locul nici unde, deci nici aici.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. 13th January 2006, 09:00
    Reason
    Dublura

  10. #49
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1

    Iata una dintre singurele dovezi ale sindromului "SUNT UN LAŞ", dau si fug

    Aparatcik dovedesti inca o data ca ai tact si ca ai dreptate in tot ceea ce zici.
    Sunt doar un frustrat care se plictiseste la birou in scaunul sau si scrie aberatii pe net.
    De asemenea, neavand viata, am luat-o pe aratura impreuna cu miril am inceput sa ne construim scenarii SF in minte.
    M-am gandit ca de acum incep si eu sa injur ca asa e mai bine.
    Hasta la vista baby!!!!!!!!!

    Ps: M-am gandit si sa imi schimb parola intr-una care ma reprezinta, asa ca noua mea parola este acum: suntuncomplexat

    Tot ce e scris mai sus apartine unui alt author! author! Foarte interesant, am decis sa ramana la vedere.
    Last edited by Bancaru; 1st March 2006 at 23:34.

  11. #50
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1

    situatie

    E lata fratilor!

  12. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Pai n-a fost si pana acum? Care-i diferenta? Sa ti-l trimit pe Alamar de... urgenta?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #52
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    http://www.nationalfc.ro/forum_displ...d=35&mid=12662

    acum chiar e lata de tot!
    Asta va fi o dovada. Hohoho...
    Last edited by Bancaru; 13th January 2006 at 21:35.

  14. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Iata si raspunsul:

    Bravos natiune. Va felicit, dar de cazut o sa cada altii in plasa. Acum nu mai ramane decat sa fie si randul vostru sa fiti de...mascati! Sa incepem cu o plangere la politie pentru violarea corespondentei pe internet si...multe altele. Fiti cuminti ca vine tata, nu de Pasti ci mai...devreme.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #54
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Magaria continua. Iata si raspunsul:

    http://www.nationalfc.ro/forum_displ...&act=last#last
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #55
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    se duce dracu echipa... pe toate partile. si nu pot decat sa spun- norock ca n-o sa fiu de fata cand se va intampla asta
    Attached Images Attached Images

  17. #56
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa imi revin. Uh! Krap, nu o lua chiar in tragic.
    Incercam sa facem ordine. Macar aici. S-au distrat si ei. Nu e mare lucru. Asa cum discutam cu un prieten, la o varsta omului ii sade bine cu distractia. Apoi... ne ducem cu toti la familiile noastre. La meme, pardon, mame, tati, surori sau ce mai avem. Pacat ca facem asta din dragoste pentru aceeasi...

  18. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Imi pae rau pentru ceilalti colegi de forum cu care ma simt bine, ca totul a luat o asemenea turnura, dar faptul ca au recurs la ce au recurs dovedeste ca, din pacate, am avut dreptate. Am incercat sa-i fac sa inteleaga pe site-ul clubului sa fie civilizati, dar nu am reusit. Pacat! Imi cer scuze daca in ochii unora am gresit desi ma simt cu constiinta curata.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #58
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    se duce dracu echipa... pe toate partile. si nu pot decat sa spun- norock ca n-o sa fiu de fata cand se va intampla asta
    Krap,cine e in poza?
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

  20. #59
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    nu te retrage Miril,chiar nu are rost.

  21. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Nu asta imi era intentia dar daca va putea unii.. Treci pe forumul clubului si da cu...subsemnatiul. Ai fost cel mai lucid dintre noi. Va iesi un progresist adevarat din tine. De fapt deja esti!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  22. #61
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Multumesc,Miril.Hai noapte buna ca adorm aici,in fata calculatorului.

  23. #62
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Somn usor, puisor!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  24. #63
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si eu care abia am deschis ochii - pe ols astazi. Ce dispute aprinse au fost. Ne ascutim, ne calim. Ne mai vedem. Ma duc sa dau o raita pe mail.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •