Page 2 of 106 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #22
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Tu macar esti moderat...pensionar, fost UTC-ist, un individ care nu a luat atitudine fata de dusmanii poporului, lucru care mi se potriveste si mie, in comparatie cu altii care au facut revolutia romana...preembrionar sau pe aproape. Cinste lor si "moarte" noua!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #23
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si abia pleca batranul/ Ce mai freamat/ Ce mai zbucium...

  3. #24
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ca-n scrisoarea lui...catre Iacov!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #25
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    The fight is over? Aici era FIGHT CLUB. Si mai e. Daca vreti sa ne certam sa o facem aici. Si tot aici ne impacam si ne pupam.
    Alamar, arunca niste pastile de ECSTASY peste noi si peste forumul nostru.

  5. #26
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Deci, de fapt, vrei sa desafiintam topicul. Personal nu-mi place sa ma cert dar o fac daca trebuie. Te pup, ma,...barbateste.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #27
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu desfiintam nimic. Ne desfiintam intre noi cu argumente. Tocmai asta spuneam, asa ne vom bate aici.

  7. #28
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Dca le dai ecstasy la toti, vom fi..pacea pe pamant, la asta ma refeream.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #29
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Bancare, cred ca imi scapa ceva. Intai ai iesit la pensie si apoi ai fost primit in UTC (asta e ca in "Tinerete fara batranete") sau intai ai fost in UTC si ai "ars etapele" iesind direct la pensie?
    Imi place ideea cu impacarea, ador chestia cu "pupat P-ta Independentei".
    Dar cel mai mult si mai mult imi place chestia aia cu roman de roman. Deci sa o luam cronologic: daci, romani, sarmati, goti, huni, gepizi, slavi, avari, unguri, pecenegi, cumani, cam asta a fost circulatia persoanelor in spatiul Carpato-Dunarean (pe vremea aia nu aveau nevoie de pasapoarte si de vize). Acum ii rog pe amatori sa faca analiza ADN-ului sangelui romanesc.
    Domnule draga numai la ecstasy nu-mi sta mintea cand dau peste un anumit tip de frazeologie. "Ai nostrii tineri la Paris..."

  9. #30
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da, la Paris in lupanare.
    Eu sunt un boem. Am pensie cand vreau, salariu, tinerete si chiar batranete. Vreau sa fiu scotian. Am mai zis asta? Insa nici macar de treaba asta nu sunt mandru. In cel maibun caz pot sa fiu mandru de ceea ce realizez. In rest... as fi mandru daca as deveni scotian. Dar nu am curaj. Lucru de care nu sunt mandru. Asta este. Pana mai tarziu ma complac in situatia de a reprezenta poporul roman. Daca m-ar lasa cineva l-as reprezenta in Scotia.
    Nu ca in tinerete fara... ci ca in Dorian Gray.

  10. #31
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    ce bataie de batjocura, sa intre cu camerele tv in intimitatea lui gica petrescu. ce pot sa zic: MU.... aici se injura?

  11. #32
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da, se injura. De exemplu **** alora care au spart fereastra omului. Ma vad nevoit sa recurg la cenzura. Krap, incearca "politically correct". Stii tu!

  12. #33
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    ..IE ziaristii respectivi!

  13. #34
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Care ..ie ziaristii respectivi?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #35
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    mai toate televiziunile, oricum nu le mai deosebesc la etatea mea, nu departe de a venerabilului cantaret

  15. #36
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa-ti spargem si tie geamurile? Sa intram cu...BIG Brother peste...tine? Ie...se ceva?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #37
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Trebuie sa recunoastem, desi nu ne face placere, ca are si Gio dreptatea lui. Ziaristii sunt oameni care mananca covrigi de la altii, pentru ca nu vor sa dea banii de diurna. Asta in cazul in care au diurna. Sunt convins ca pentru covrigii pe care i-a mancat, muiati in icre negre de la Ion Becali, Chiotea s-a achitat cu varf si indesat. Nici un razboi deschis de mass-media cu aceti imbecili nu a fost dus pana la capat. Nici macar Cartianu. Exista si posibilitatea ca in acel moment Cartianu sa fi duhnit a transpiratie, dar nu trebuia sa o stim si noi.

  17. #38
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Sa-ti spargem si tie geamurile? Sa intram cu...BIG Brother peste...tine? Ie...se ceva?

    raspunsurile mele laconice sunt, in ordine: nu, nu, nu.

  18. #39
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Raspunsul e nu, nu ca nu ar vrea. Nu! Dar acum nu e cazul. Nu se poate spune acelasi lucru la vara. Nu?

  19. #40
    incepator athc_'s Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    27
    Reputatie
    1

    !?!

    Quote Originally Posted by athc_

    Ce vreti sa spuneti cu acest "qued", domnilor pensionari!?!

    Ce e asa greu de inteles ca ne spunem unul altuia "ia uite ma ce s-a scris despre noi"... si unii simt nevoia sa intervina...
    De ce preferati sa vedeti doar mica parte din realitate ??


    Bancaru, esti chiar!
    Abia acum am observat... ai ajuns sa imi modifici mesajele,...

    Acolo, in loc de PENSIONARI eu scrisesem PENSIONARI !!!
    E o diferenta!

    Crezi ca nu puteam sa iti modific si io mesajele pe celalalt forum?
    Dar n-am facut-o, pt ca nu ma cobor la un asemenea nivel...
    Tu, insa...

    PS: Poate vede si restul lumii mesajul asta, inainte sa mi-l modifici tu!

  20. #41
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Domnii mei, in mesajele anterioare athc m-a facut paranoic. Eu nu vreau sa fiu facut asa si, in calitatea mea de moderator, am modificat intr-un cuvant care ne caracterizeaza: pensionari. Asta o sa fac si de acum inainte. Trebuie sa gasesc ceva si pentru nesimtit.
    ATHC, cum adica puteai? Nu mai poti? S-a intamplat ceva?
    Nu numai ca puteai, dar ai si facut-o. Intr-o disputa cu Lucian, care nu prea avea ceva spectaculos in ea. Adica nu. Nu ai modificat, au disparut definitiv. Trebuie sa intelegi ca aici sunt niste reguli. Nu te pune nimeni sa le respecti. Mesajele tale vor fi vazute, poate, ca eu nu stau non stop aici. Dar odata ce le vad le modific. Daca nu iti convine nu am ce sa fac. Aici nu raman scrise cuvinte din vocabularul care pe voi va face mai barbati, mai romani, sau mai directi. Dintr-o bucata, ma'ntelegi.

  21. #42
    incepator athc_'s Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Domnii mei, in mesajele anterioare athc m-a facut paranoic. Eu nu vreau sa fiu facut asa si, in calitatea mea de moderator, am modificat intr-un cuvant care ne caracterizeaza: pensionari. Asta o sa fac si de acum inainte. Trebuie sa gasesc ceva si pentru nesimtit.

    Asta ti-e gandirea...
    Si TU ne faci pe noi comunisti ???????????? ?????????????????????? ?????????????????????? ???????????????????????????????
    Last edited by Bancaru; 11th January 2006 at 20:20. Reason: Iesea din pagina si mie imi place ordinea si disciplina.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •