Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 93

Thread: Pavel Badea

  1. #22
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    intr-adevar Falemi e cel mai cuminte dintre stelisti, insa nu cred ca Badea a facut intentionat faultul.
    E de vazut ce suspendare i se va da... cred si sper ca nu prea mare.
    De bucurie rar avuram parte...

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova
    Posts
    17
    Reputatie
    1

    Propaganda haimanalelor

    Astazi Gazeta Sporturilor a prezentat un articol intitulat “Criminal in serie”, facand referire la fotbalistul Universitatii Craiova, Pavel Badea. Nu vreau sa afirm ca gestul lui Badea este laudabil si nici ca Badea ar fi fost un sfant pe terenul de joc.
    Dar sa analizam faptele.
    Pana anul trecut, cand a revenit la Universitatea la o varsta inaintata, dupa o cariera care nu a fost pe atat de prestigioasa pe cat i-ar fi permis talentul sau (dupa parerea unora Badea gresind atunci cand a ales sa plece in Asia, pentru ca aceasta mutare l-a indepartat de nationala), dar a fost totusi incununata de numeroase succese, el devenind un nume important in fotbalul asiatic, Badea nu acumulase nici un cartonas rosu. Chiar daca la un meci cu Steaua, in 1990, Dan Petrescu s-a accidentat la un contact cu Badita, ratand turneul final din Italia, nimeni, nici macar Petrescu, nu i-a reprosat la acel moment olteanului existenta unei intentii din partea acestuia.
    Dupa ce, in ultimul an al carierei sale, Badea a primit un cartonas rosu, cand Duro a pretins ca ar fi primit un cap in figura (fapt contrazis de secventele video), urmat de un alt cartonas rosu la un atac intarziat, in urma caruia, totusi nu l-a atins pe un jucator brasovean, Badea a primit un cartonas rosu meritat la un atac, semn al unei batraneti pe care o reneaga, care ii va umbri cariera exemplara de pana anul trecut. Interventia sa i-a rupt glezna lui Falemi.
    Au existat insa atacuri in Divizia A care s-au soldat chiar cu duble fracturi (Sandoi, Ardeleanu si altii pot sta martori) si nu s-a vorbit de criminali in serie. Poate si pentru ca la vremea aceea nu existau atatia oligofreni pe la ziarele de sport considerate importante.
    Daca la adresa unui asemenea jucator, o sleahta de aurolaci imputiti, in frunte cu unul care se lauda ca tine cu Universitatea Craiova (dar de fapt iubeste aceasta echipa in acelasi mod cum oltenii adevarati iubesc echipa Dinamo) isi permit sa faca asemenea afirmatii, atunci se motiveaza si decizia mai multor studenti, colegi de-ai mei, de a nu mai cumpara acest ziar, care continua atacurile la adresa clubului oltean, incepute cu ceva timp in urma prin articolele unui afectat psihic cu numele de Morcov, angajat al unui ziar local aservit fratilor Paunescu.
    Atacurile la adresa Universitatii nu vor putea sa ne afecteze prea mult, din simplul motiv ca vin din partea unor santajisti care au demonstrat care le este caracterul atunci cand au migrat in turma de la un ziar cu un nume mai mic din punct de vedere al traditiei, la o fituica, purtand insa un nume mai mare, pe care sperau sa il renasca. Nu vor reusi acest lucru, pentru simplul motiv ca raman niste haimanale.
    Dar am si eu o dorinta. Vreau sa nu mai aud rostit numele Universitatii Craiova de catre Ioanitoaia, dintr-un motiv simplu: curvele au gura spurcata.

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    ASA ESTE ! Nu putem face nimik , Ioanitzoaia s-a folosit de Craiova , si-a cucerit f multi admiratori pt ca Stiinta are cei mai multi admiratori in tara asta .

    Este un ziarist bun , dar un om usor influentabil si usor de cumparat , care pt un ziar cumparat in plus la tiraj e instare sa strige orice .

    BADEA ramane Badea si are simtul umorului , stie sa nu transmita tensiune tinerilor jucatori .


    Pavel Badea era foarte abătut la antrenamentul de ieri, bulversat de cele apărute în unele ziare. "M-am gândit să mă las, să ies pur şi simplu din fotbal. Dar am fost un luptător şi voi continua. Făcând haz de necaz, pot spune că Râmaru m-ar fi invidiat, iar Pasaris probabil o să mă caute să mă întrebe cum reuşesc", a declarat "Bădiţă". Silviu Lung (foto) l-a susţinut pe antrenorul oltean. "Numai în România se poate întâmpla aşa ceva. Pe unde am umblat, nu am văzut atâta răutate ca în această ţară. «Bădiţă» nu a vrut să-l faulteze pe Falemi şi nu e criminal. Alţi jucători au distrus cariere şi nu au fost înfieraţi aşa de tare cum s-a întâmplat cu Badea", a declarat Lung. (V. P.)

  4. #25
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Ioanitoaia o face pentru bani te poti astepta la orice....
    anti Dinamo, anti oier

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    daca Badea e criminal in serie !!!!!!! lacatus ce mai e ? radoi ce mai e ?
    Nascut si crescut anti steaua !

  6. #27
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ei sunt din marea clica numita steaua, ei sunt eroi , la fel ca bumbescu , majearu, antonescu, valentin, becali marele roman care a inselat armata cu terenurile si nu-si vinde tara................
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  7. #28
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1

    Angry

    Badea facu un fault stupid indiferent ca a fost sau nu intentionat.Fotbalistul isi cistiga banii din ceea ce face pe teren iar daca este accidentat, nu mai poate face nimic si dureaza si mult pina isi va revenii la forma anterioara. Poate cu ocazia asta Badita va sta mai mult timp pe banca si se va ocupa de baieti . Ca antrenor jucator NU AVEA VOIE sa greseasca in halul asta. Pacat, pentru ca el trebuie sa fie un exemplu pentru olteni ( citi or mai fi la noi in echipa). Dar ... a gresii este omeneste. Ca sa-l iertam pe Badita trebuie neaparat sa cistigam campionatul! si Cupa evident. Iar dusmanii Stiintei sa cind aud de Craiova si sa se inchine cu respect :worship: in fata alb-albastrilor.
    HAI STIINTA ! HAI CRAIOVA!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  8. #29
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Oate cat o fi platit mafia din fotbalul romanesc pentru
    prima pagina din gazeta sporturilor?

    vor sa-i dea o suspendare cat mai lunga lui Baditza
    mafiotzii simt ca la Craiova apare o noua echipa. Trag sperantze ca prin absentza lui Badea de pe teren si aducerea lui Stefanescu care in 20 de ani de antrenorat a esuat peste tot, sa tulbure apele la Stiintza.
    apele la stiinta) ma umfla risul cu al vostru dinel dindonel militian cu clopotzel

    la trei rosii intr-un sezon pe post de antrenor toata stima si mindria. daca si tuca, oltean suta-n suta, este de parere ca badea trebuie pedepsit exemplar e grav. ca antrenor ar fi trebuit sa stie ca o astfel de intrare e criminala.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #30
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    qristi, te citez:" iar tu ar trebui sa inveti limba romana inainte sa te apuci scrii ceva".
    manca-te-ar tata de oltean otz, tu unde ******(aici se foloseste tastatura ) meu invatzashi sa sculptezi? spune-mi ca esti oltean si te inteleg, mititelule
    Last edited by ieppy; 3rd December 2003 at 19:02.

  10. #31
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    bai vasile, ne pierdem vremea. daca parintii lor nu reushira cei 17 ani de acasa... mai bine hai se bem o bere in cinstea Craiovei, mai, mai, of, of, stie ei ca e otzi

  11. 3rd December 2003, 19:07

  12. #32
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    care trei rosii intr-un sezon?
    mie imi pare rau ca nu l-a rupt pe radoi, atunci ar fi fost bayram in Craiova trei zile.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  13. #33
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    acum am vazut si eu mesajul lui paul ' ' ' , dar nu il inteleg, si eu care credeam ca am terminat liceul la uman, l-oi fi facut in alta tara?????????????
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  14. #34
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Gest CRIMINAL

    Urita treaba ...
    :O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #35
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca Badea este un criminal atunci Lacatus ( sa iau numai un ex ) este Ramaru in persoana ...sa fim seriosi ! Sandoi a stat un an de zile accidentat , Balaci la fel .. si nimeni nu a facut scandal...In plus Falemi nu are decat o fisura , nicidecum fractura care se va vindeca fara probleme in 7 - 10 zile... daca in locul lui Badea era un stelist nu primea decat cel mult un cartonas galben... iar daca Guso era in locul portarului stelist la iesirea din prima repriza in mod sigur lua rosu...O buna parte dintre voi vorbiti sa va aflati in treaba...

  16. #36
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    eu inteleg adversarii sa zica vrute si nevrute. Dar niste ziaristi care se respecta nu puteau declansa o asemenea campanie impotriva lui Badea. Adica Radoi a fost iertat numai in acest tur de 3 sau 4 ori de la suspendari , Lacatus a distrus carierele multor fotbalisti si nu s-a mai facut o campanie impotriva lui atat de virulenta. Nici Alexa care stim cu toti ce face si ce a patit Mocanu de la Farul, nu a fost tinta unei asemenea campanii.
    Intelg un suporter advers care scrie si el pe un forum sau altul dar nu inteleg cand face asta un ziarist.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  17. #37
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Trebuie sa te contrazic. In cazurile lui Lacatus si Alexa a fost aceeasi campanie de presa ca si in cazul lui Badea. Radoi a fost scutit de ea ce e drept. Si eu o consider exagerata ca si in cazul lui Alexa unde spun ca nu a avut intentia de al lovi pe Mocanu, insa atunci imi aduc bine aminte pe forum toti strigau criminalul, iar acum va plangeti.

  18. #38
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    pot sa ma consider sinucigas, acum cativa ani am avut o entorsa la glezna si am avut piciorul in ghips 10 zile.
    cum nu m-a accidentat nimeni sunt deci sinucigas.
    Acum l-au suspendat pe Badea, nu poate sta pe banca la meciul cu national, este primul antrenor suspendat de pe banca pentru un fault?
    Mare ti-e gradina Doamne si multi ii sar gardul!!!!!!!
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  19. #39
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    HE HE HE! Citez: Dan Petrescu s-a accidentat la un contact cu Badita.
    Hai sa fim obiectivi si sa recunoastem ca era sa-i rupa piciorul. Tu o spui de parca Petrescu s-a lovit de Badea si s-a accidentat singur. Ce naiba ! . Daca ai fi vazut ce a spus Dan Petrescu despre faultul la Falemi, nu ai mai fi spus ca Petrescu nu i-a reprosat nimic. Cred ca ar trebui sa recunosti ca de cand s-a intors s-a facut cotonogar. Se comporta nesportiv este recalcitrant, si, atentie acum este totusi antrenorul echipei !
    Ca titlul din gazeta este mai mult decat exagerat (eu in locul lui ii dadeam in judecata) este foarte adevarat, dar acum nici sa cadem in extrema cealalta, si sa-l facem fecioara pe Badea si asta doar pt ca este unul dintre simbolurile Universitatii de dupa revolutie...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  20. #40
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    caine, tu n-ai vazut niciodata acea faza de care tot vorbesti. Eu am fost la acel meci. Dan Petrescu a intrat urat la Badea atunci, a facut o alunecare periculoasa, el era cel care il tine pe Badea. S-au lovit atunci genunchi in genunchi si amandoi au fost scosi pe targa. Genunchiul lui Petrescu a fost mai slab si a cedat primul. Iar bursucul basinos i-a purtat ranchiuna toata viata lui Baditza.La fiecare convocare in acei ani, la antrenamente Petrescu isca scandaluri si a santajat antrenorii nationalei ca nu mai vine la nationala daca este Badea convocat. Asta spune totul despre caracterul lui Petrescu care intre altele nici nu trebuia sa discute acum.El sa-si vada de fomistii aia din B pe care-i antreneaza
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #41
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    desi nu tin cu craiova, zic ca ceea ce s-a intimplat cu falemi a fost un accident! i se putea intimpla oricui. hagi la euro 2000 i-a rupt la fel glezna lui conte! nu e mare lucru, e riscul folbalistului
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  22. #42
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Badea

    Cam multi avocati are Badea .
    Ce ar fi sa va puneti in locul lui Falemi ? Sa fi intrat Badea "atit de gingas" pe glezna voastra !!!!!!
    Ce apreciez la el este faptul ca regreta sincer , nu ca Alexa care si la reluare neaga jocul lui de CRIMINAL .
    N-am vazut articolul in GS , nu-mi pot da cu parerea .
    Radoi a lovit , trebuia eliminat , a mai si fost , dar nu rupe dinti , glezne sau picioare ( Ploiesteanul ala la Bacau , Badea , Alexa ).
    Si inca ceva , nu prea imi place sa vad ca unii se pot bucura de accidentarile cuiva ( daca s-ar fi accidentat Radoi ). :O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •