View Poll Results: Cine se califica

Voters
94. You may not vote on this poll
  • Chelsea

    27 28.72%
  • Barcelona

    67 71.28%
Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 552

Thread: [OPTIMI] Barcelona - Chelsea

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    pai chelsea e o forta de 2-3 ani , si Barca a trecut prin diverse perioada ...

  2. #44
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    nu mai aminiti,ce a fost a fost
    prezentul e important,iar daca vorbim la prezent,chelsea n-are nici o sansa

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    poate o sa arbitreze vre`un rus sau vre`un portughez sa vezi atunci ce sanse are Chelsea

  4. #46
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Se joaca tur-retur,deci tot prindem un meci in care ii macelarim,ca doar n-o sa fie rusi si portughezi in ambele meciuri

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    mare noroc ca returul e pe nou camp

  6. #48
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    asta nu e norok,e clasa
    noi am luat primul loc in grupa,ei abia au reusit sa ajunga pe doi

  7. #49
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    http://www.calciomercato.com/modules...cle&sid=108598

    interesant , se ascute lupta dintre cele 2 ... sa vedem reactia catalanilor.

    rusul vrea sa construiasca si un stadion nou pt. chelski ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #50
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Prefer jocul spectaculos al spaniolilor decat ce joaca Chelsea. desi in Spania tin cu Real, Barca e una dintre favoritele mele la castigarea Ligii.
    Sper sa zboare Chelsea, pt ca am ajuns sa nu o suport, asa cum nu suportam Milanul in perioada 91-95 cand cumparau absolut tot ce era mai bun in Europa, doar pt. a-i tine reezerve.
    Ce lume mica. putin mese

  9. #51
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    super meciuri, super spectacol pe teren, pe banca, in tribune DAR mai ales intre ambitiile celor doi antrenori. Cel mai "urat" antrenor al tuturor timpuilor este si cel mai eficient, a facut din Chelsea un super team, iar anul asta vrea sa ii demonstreze rusului ca investitia pe care a facut-o in el si in echipa o sa dea roade, mai ales ca in CL Chelsea nu a ajuns inca acolo sus unde spera. De cealalta parte Barca, cea mai spectaculoasa echipa cu MAGICIANUL fotbalului din toate timpurile (cred ca a depasit cu mult pe toti marii granzi ai acestui joc), are un antrenor cu o ambitie extraordinara in capul si sufletul caruia probabil exista un singur gand, un singur sentiment: RAZBUNARE. O echipa cu atac de exceptie intalneste o alta echipa care stie cum sa se poarte pe teren cu orice alta echipa, indiferent de calibru. Vor fi meciuri de calitate pe care personal le astept cu mare nerabdare. Una peste alta cred ca Chelsea nu mai trece si data asta de Barca, stiti vorba aia ... o data vede nasu' putza

  10. #52
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Eu zic ca va trece mai departe Chelsea. Cred ca Mourinho e mai tare decat Ronaldinho si Eto la un loc. Sa vedem ce va fi, dar pt mine favorita e Chelsea

  11. #53
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mblue
    Eu zic ca va trece mai departe Chelsea. Cred ca Mourinho e mai tare decat Ronaldinho si Eto la un loc. Sa vedem ce va fi, dar pt mine favorita e Chelsea
    las nici Riykard nu-i de colea
    Ce lume mica. putin mese

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    poll`ul e gestiv

    Chelsea 25,00 %
    Barca 75 % %

  13. #55
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    nu prea conteaza asta, eu sper sa treaca CHELSEA !!
    si sa vad o finala juve vs chelsea
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    la cat ghinion are chelsea, cred ca pica cu juve in sferturi ...

  15. #57
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    asta daca se califica

    eu sunt de parere ca Chelsea nu are nici o sansa in fata vreunei echipe italienesti... inclusiv Inter
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    sincer n`as vrea sa se califice ca sa vezi ca matura cu INter

    oricum n`am mai vazut un meci tare italia vs anglia la varf ... (adik cel putin un sfert)

    de la man utd - juve de pe vremuri (1-1 la Mancester , 3-2 la Torino pt. Man Utd dupa 2-0 Juve in min 10)...

    Ma rog meciuri au mai fost (gen Juve - Liverpool ) dar ca spectacol n`am mai vazut un meci tare Itaia vs Anglia

  17. #59
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Chelsea ramane o echipa care joaca exact cum spune Mourinho daca unu sa gaseste sa comenteze ceva sau nu respecta indicatile antrenorului il trimite Mourinho pe banca de rezerve sau undeva sa faca curatenie prin vestiar ...........sa nu imi spuneti voi ca Ronaldinho sau Eto asculta de antrenor astia doi fac ce vreau pe teren...........Barca fara Ronaldinho sau Eto ar arata ca o gaina fara pene...........la Chelsea si rezervele joaca bine pt ca au un antrenor de valoare langa ei si asta conteaza foarte mult............Rijkaard e micut copil pe langa Mourinho........Chelsea va castiga..........de ce ? simplu campionatul din Anglia e mult mai puternic decat Campionatul din Spania.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  18. #60
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    chelsea a trecut si anu trecut de barca ... ashe ca nu vad motivu pentru care

    nu ar putea trece si de data asta ... vad de 2 ori mai multe voturi pentru barca

    ... hmm , asta spune cat de optimista este lumea !!! da doamne sa castige barca

    de data asta

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW
    sa nu imi spuneti voi ca Ronaldinho sau Eto asculta de antrenor astia doi fac ce vreau pe teren...........Barca fara Ronaldinho sau Eto ar arata ca o gaina fara pene..........
    Atat timp cat au un antrenor (Raijard) care a jucat la Milan in perioada in care Milanul lui Gullit , van Basten si Raijkard semana perfect cu actuala Barcelona (adik multi jucatori italieni de valoare decenta si foarte tineri + 3-4 straini de super valoare) , si care probabil le da el libertate in teren , mi se pare normal ca R. si Eto`o sa faca ce vor.

    Intr-adevar , pe R. nu-l vad la nici o echipa din Premier League (nu neaparat la Chelsea) , fiindca in 4-4-2 -ul englezesc el nu si-ar gasi locul ...

    Nici atacant , nici mijlocas central ...
    Ronaldinho e creat pentru 3-4-3 sau 4-3-3 ...

    Nu stiu cum sa va zic , dar acelasi Ronaldinho nu ar fi avut succesul de acuma la nici o alta echipa din lume , Barcelona e echipa care i s-a potrivit si i se potriveste ...

    Poate ca al AC Milan , s-ar fi integrat , fiindca si milanezii un ceva ca R. , adik Kaka

  20. #62
    Senyera SixeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Plus City
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Nu poti spune ca Barca fara Ronaldinho ar fi "moarta". Au fost meciuri cand, spre exemplu, brazilianul nu a facut mare lucru si tot am reusit sa invingem. E vorba de valoarea intregului lot, nu de valoarea unui singur jucator.
    Nu cred ca este un jucator "atat" de indispensabil pentru echipa lui astfel incat atunci cand nu joaca, respctiva echipa sa aibe probleme serioase. Sigur ca se poate spune ca "Barcei ii lipsesc pasele lui Ronaldinho" sau "lui Chelsea ii lipseste 'motorul' Lampard", insa nu cred ca echipa eliminata va acuza faptul ca a avut multi absenti(in caz ca vor fi absenti).
    [FONT="Comic Sans MS"][B]We make a mean team, my adidas and me
    We get around together, rhyme forever.[/B][/FONT]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    pai oricum in ecuatia meciului lipsesc cel putin 2 jucatori esentiali: Xavi si Essien

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •