Results 1 to 6 of 6

Thread: Stiinta Bacau (masculin)

  1. #1
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Stiinta Bacau (masculin)

    Welcome
    Tanar si nelinistit...

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    mai...nici nu stiu ce te certi cu toti tampitii! care o data in viata lor au batut in sfarsit bacaul ..e prima data cred ca in istoria galatiului cand bat si eu bacau ...in divizia B ..ca prin A nu i-am vazut ..si sincer nu au ce cauta acolo ..!asa ca veziti de treaba ta !succes

  3. #3
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Daca nu stii sa pastrezi jucatorii

    Ca si la fotbal unde un golan va condus si toti jucatorii au plecat asa este si la volei in orasul plumburiu al lui Bacovia.Daca inainte PSD-ul va aranja meciurile acum este mai greu asa ca stati la fund cu tot sportul si in anul care vine2007-2008.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Nici anul asta

    Am vrut sa arat adevaratele probleme dela Bacau:

    Semne deloc bune pentru echipa de volei masculin
    De Marius Ambrozie, 13.07.2007




    DIVIZIA A2: Echipa masculina de volei Stiinta Bacau nu trece prin cea mai buna perioada a sa, in primul rind din punct de vedere financiar. Lunea viitoare se va reuni lotul si, deocamdata, nu se poate spune ca antrenorul Cornel Paduraru se poate baza pe un lot stabil, tocmai din motivul mai sus amintit.


    Sponsorii nu se inghesuie si exista posibilitatea ca unul sau mai multi jucatori sa plece de la echipa. Deocamdata, se stie care va fi sistemul competitional si ca, din fiecare dintre cele doua serii, primele doua clasate vor sustine un turneu de baraj pentru promovare. Campionatul masculin de volei, Divizia A 2 seria Est, începe pe 22 septembrie. Celelalte date de disputare ale etapelor ce urmeaza primeia vor fi stabilite pina atunci.

    Programul turului editiei 2007-2008 este urmatorul:

    • Etapa I:
    MCV TIrgoviste - Tomis CSS 1 Constanta, Videoclip Ploiesti - CSMU LPS Suceava, Metal Buzau - Stiinta Bacau, CSU Galati sta;
    • Etapa a II-a: CSMU Suceava - Metal Buzau, Tomis Constanta - Videoclip Ploiesti, CSU Galati - MCV Tirgoviste, Stiinta Bacau sta;
    • Etapa a III-a: Videoclip Ploiesti - CSU Galati, Metal Buzau - Tomis Constanta, Stiinta Bacau - LPS Suceava, MCV Tirgoviste sta;
    • Etapa a IV-a: Tomis Constanta - Stiinta Bacau, CSU Galati - Metal Buzau, MCV Tirgoviste - Videoclip Ploiesti, LPS Suceava sta
    • Etapa a V-a: Metal Buzau - MCV Tirgoviste, Stiinta Bacau - CSU CSS Galati, LPS Suceava - Tomis Constanta, Videoclip Ploiesti sta;
    • Etapa a VI-a: CSU Galati - LPS Suceava, MCV Tirgoviste - Stiinta Bacau, Videoclip Ploiesti - Metal Buzau, Tomis Constanta sta;
    • Etapa a VII-a: Stiinta Bacau - Videoclip Ploiesti, LPS Suceava - MCV Tirgoviste, Tomis Constanta - CSU Galati, Metal Buzau sta.



    Afisari: 50 / Voturi: 1


    Comentarii

  5. #5
    incepator StiintaBacau's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bacau
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Nu te agita ca un Pepsi!

    Stai linistit ca noi nu suntem mercenari...
    Tanar si nelinistit...

  6. #6
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    119
    Reputatie
    1

    Nu ai experienta.

    Crezi ca marile echipe au jucatori autohtoni 100%?Eu nu cred,Cele mai mari performante se fac cu varfuri aduse.Vrei sa spui ca tu esti nascut in Bacau?Eu nu cred.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •