View Poll Results: Pronostic

Voters
7. You may not vote on this poll
  • 1

    7 100.00%
  • x

    0 0%
  • 2

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 62 of 62

Thread: Meci 27: Brazilia - Australia

  1. #43
    manager vinsanity's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    prin Vale
    Posts
    253
    Reputatie
    1

    si totusi

    superficiali, asa mi se par brazilienii dupa primele 2 jocuri, poate ce se menajeaza pt fazele eliminatorii, cel putin asa sper
    sergiuseling eu am impresia ca tu traiesti intr-un univers paralel, cum e cu 3-0?no offense
    Visca el Barca!!!

  2. #44
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    prima repriza m-am plicitisit si m-am distrat si enervat la impiedicarile lui ronaldinho si ale lui ronaldo... dupa pauza au revenit cat de cat, spre final parca si-au dat drumul si au mai aratat ceva fotbal... parerea mea e totusi ca nu si-au luat meciul in serios, nici cu croatia, de-aia joaca asa, adica, in afara de ronaldo, care, cu parere de rau, nu mai are ce cauta in echipa, pana si cafu se distra, deci parerea mea e ca se pastreaza pt argentina e bine pt ei dar e rau pt joc, nu de alta, dar nu avem noi parte de spectacol. deci, repet, brazilia nu e o echipa proasta cu joc mediocru, ci, din contra, a avut parte de o grupa mediocra in care nu a avut nevoie sa se agite... abia astept sa vina optimile sa mai vedem si noi brazilia cea adevarata. si fara ronaldo, sper, oricat de mult l-am iubi, s-a pierdut de tot.

    australienii au jucat binicel, dar, sincer, si-au aratat valoarea maxima, adica nu se compara cu brazilia cand nu se agita, dar daca ar fi jucat pe bune...

    robinho mi se pare suficient de motivat, fred la fel, cred ca ar putea sa ii faca titulari... adriano s-a descurcat mai bine decat cu croatia, dar ronaldo e marea dezamagire... BRASIL!!!
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  3. #45
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Fiica-mea a pronosticat 1-1 Italia-USA si 2-0 Brazilia-Australia eu am jucat altceva. Cum naiba era sa anticipez egalul italienilor. A naibii pronosticurile astea.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  4. #46
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MLDS View Post
    Daca e soare puternic , Ronaldo nu o sa joace nimic. Transpira si nu-i place.
    Bate Brazilia cu 2-0.
    Eu am nimerit. S-au am anticipat (e mai bine zis asa).
    Ma bucur pentru Fred ca a resit sa inscrie in doar 4 minute jucate.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #47
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Felicitari Australiei ca si-a vandut scump pielea. Brazilia a castigat chinuit dar marca goluri din...nimic, o masura a competentei pe care o are majoritatea fotbalistilor cariocas.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #48
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,969
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Fiica-mea a pronosticat 1-1 Italia-USA si 2-0 Brazilia-Australia eu am jucat altceva. Cum naiba era sa anticipez egalul italienilor. A naibii pronosticurile astea.

    Te rog intreaba ce pronostic da pentru Franta - Coreea ...

    MLDS: bravo
    Ai avut dreptate pe toata linia ...

    Miril: Exact ...
    Astia plimba mingea o jumatate de ora si te trezesti brusc cu gol de nici nu ai timp sa-l vezi la reluare ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Pentru contestatarii Braziliei care se intreaba unde e "marea echipa" atat de laudata de presa : ea exista si nu exista in acelasi timp. Exista, pentru ca Pareira are la dispozitie jucatori cu care sa construiasca o trupa care sa demoleze opozitia. Nu exista, pentru ca Pareira e un bou si nu o face. La cum se prezinta acum, daca lui Pareira nu-i vine mintea la cap, Brazilia nu trece de sferturi.

    Brazilia asta nu e echipa cea mai buna, ci echipa cea mai faimoasa. Pareira alege nume, nu jucatori. Ronaldo e pe teren doar pt ca are Ronaldo pe spate. Jucatori alesi pe baza reputatiei si nici un interes pentru a trimite cea mai buna echipa in teren pentru a castiga convingator.

    Este criticat Ronaldinho. Perfect adevarat ca a fost slab, dar totusi, el pe pozitia asta joaca la Barcelona ? Nu-mi vine sa cred cat de retras il tine Pareira, parca ar fi mijlocas defensiv.
    Ronaldo n-are ce cauta pe teren, Cicinho a fost mult mai in forma la Real Madrid decat Cafu la Milan si totusi face tusa.

    In conditiile astea nu cred ca trebuie sa se mire cineva de ce Brazilia se chinuie.

    Robinho in primul rand ar trebui sa inceapa din primul minut. In ultimele 20 de minute de azi, Brazilia a avut mai multe ocazii decat tot restul meciului. Cu Robinho s-a schimbat ritmul, s-a schimbat dispozitia de joc.
    Ronaldo o sa inscrie alea trei goluri pe care le vaneaza cand ajung eu patriarh.

  8. #50
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Total de acord cu Feanor, Ronaldinho joaca slab deoarece nu se afla pe postul lui (nu-mi venea sa cred cand il vedeam la mijlocul terenului cand Brazilia ataca ).

    Brazilia nu a impresionat azi, a castigat datorita calitatii individuale si nu a grupului... Australia merita cel putin un egal... insa cangurii vor trece de grupe, sunt convins
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #51
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Inca un meci slab al Braziliei..dar si se asteapta mult de la ei....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  10. #52
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Te rog intreaba ce pronostic da pentru Franta - Coreea ...
    ...
    Poate nu ma crezi dar am citit abia la pauza solicitarea ta si am intrebat-o. Nu am vrut sa-ti dau raspunsul ca sa nu te supar si sincer nici eu nu am crezut in el. Scorul pronosticat de ea a fost 2-2. Cum spuneam a naibii pronosticurile astea.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #53
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Mare bafta a avut Brazilia, ca australienii au ratat in prostie!! Eu continui sa cred ca toti jucatorii de la Mondial care evolueaza in Europa, sunt obositi. Se vede asta la marea majoritate, cu mici exceptii.

  12. #54
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Oboseala e evidenta dar pt. mine e suparator cu nu mai vad zambetul lui Ronaldinho. Sper ca meciul cu Australia sa-l fi convins pe Parreira ca Ronaldo nu are ce cauta in primul 11.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Poate nu ma crezi dar am citit abia la pauza solicitarea ta si am intrebat-o. Nu am vrut sa-ti dau raspunsul ca sa nu te supar si sincer nici eu nu am crezut in el. Scorul pronosticat de ea a fost 2-2. Cum spuneam a naibii pronosticurile astea.
    Starsteel, ce zice fiica-ta de sansele Braziliei ? Vreau sa stiu si eu dinainte, ca sa stau linistit, daca va castiga Brazilia sau nu.

  14. #56
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    da, si mie imi lipseste zambetul lui ronaldinho, dar am zis ca poate e prea concentrat si de-aia nu mai rade are dreptate feanor, nici eu nu prea sunt de acord cu deciziile lui parreira, doar ca sa le faca loc lui adriano si ronaldo tine multi pe banca si pe ronaldinho il impinge in spate ca sa gaseasca el solutiile, pe care de altfel le gaseste, dar cu cine sa finalizeze, cu ronaldo???
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  15. #57
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Starsteel , pune si tu pe forumul de pariuri ponturile fiicei tale

    Brazilia e de nerecunoscut , ingrozitor de incet se misca , nu au nici un pic de vlaga . Mi-as dori o optime Italia - Brazilia

  16. #58
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Feanor View Post
    Starsteel, ce zice fiica-ta de sansele Braziliei ? Vreau sa stiu si eu dinainte, ca sa stau linistit, daca va castiga Brazilia sau nu.
    Aici o sa fie subiectiva in mod sigur stie ca sunt fan inrait al Braziliei dar uite totusi o intreb............
    A venit si raspunsul: Argentina sau Brazilia. Cum a putut sa mentioneze mai intai Argentina. Tradare!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,969
    Reputatie
    1
    Pai e normal ...

    Cine cunoaste sportul asta nu poate nega ca Argentina e cea mai in forma echipa ... din ce am vazut ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Brazilia e de nerecunoscut , ingrozitor de incet se misca , nu au nici un pic de vlaga . Mi-as dori o optime Italia - Brazilia
    Pareira e un *******. N-am mai auzit in viata mea o idee mai stupida decat cum ca Ronaldo are nevoie de meciuri ca sa-si revina. Sa i se dea unui jucator meciuri de recuperare la CUPA MONDIALA ? Jucatorii trebuie sa fie perfect pregatiti de la inceput sau, daca nu, nici sa nu intre pe teren. Plus ca Ronaldo ar avea nevoie de vreo 20 de meciuri, nu de unul sau doua.

  19. #61
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    da, nici mie nu-mi place parreira, din cauza lui are brazilia un joc atat de slab si de lenes... da' scolari de ce a plecat? ca am ramas in urma...
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  20. #62
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Prinde din ce in ce mai mult contur ideea ca sposorii stabilesc cine intra in teren la Brazilieni !
    Asa cum sponsorii FIFA au hotarat sistemele Ch. League si UEFA, de ce nu ar stabili si jucatorii care sa intre in cea mai titrata nationala din lume?

    PS: ABIA ASTEPT CONCERTUL DEPECHE MODE!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •