View Poll Results: Gigi Becali inseamna Steaua?

Voters
161. You may not vote on this poll
  • da

    73 45.34%
  • nu

    88 54.66%
Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 309

Thread: Gigi Becali inseamna Steaua?

  1. #64
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    S-a facut de ras oierul fara creier NIMENI ALTCINEVA!
    Daca oierul nu are creier ma intreb ce au in cap 35.000 de suporteri stelisti care au crezut in el si mai aveau putin sa-l pune in ....."lana" ca a reconstruit echipa lui Nicu ceausescu
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  2. #65
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ReDog 4ever View Post
    sa nu ma intelegeti gresit, ca nu e vina voastra a suporterilor ca aveti un handicapat ca liderul clubului...avem si noi poama noastra (borcea), rapid pe al lor, s.a.m.d.
    Bravo. Pacat ca la noi nu sunt mai multi care sa gandeasca la fel ...

    Quote Originally Posted by ReDog 4ever View Post
    CARPETA PROSTILOR tot scrie ca dinamo s-a batut pt bani, o vrajeala de 2 bani....rednic care e PLIN de bani si case in belgia si in romania se certa cu jucatorii pt 10,000 de parai??? eu sincer nu cred, dar uite ca multi pun botu' si asa incep zvonurile
    Carpeta inventeaza si ea ca altceva nu stie ce sa faca. Doar e mai usor sa scrii prostii la redactie decat sa bati strazile in cautare de subiecte serioase. Nu ?

    PS : Nici eu nu cred in prostia asta cu "stimularea". Mai nou unii vad ca stiu deja si unde era geanta cu bani, cica sub tribuna 2 a stadionului. De curiozitate, nu s-a uitat cineva pe-acolo sa ne zica si de ce culoare era, cat de mare era, etc ?

  3. #66
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Sub ce scaun? Pe ce rand? De la dreapta la stanga sau de la stanga la dreapta?
    Muzzwrinka

  4. #67
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    in prezent, da, inseamna steaua, dar asta se poate schimba.....
    NO COMENT

  5. #68
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    lucrez in presa, Celso ... sunt nevoit sa-l vizitez
    de acolo ai invatat sa injuri atat de bine?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #69
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    In acest moment, da.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #70
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    in acest moment insemna si el Steaua, dar e clar ca Steaua e mai mult decat Becali.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #71
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Bine si cand moare Abramovici (pana si miliardarii mor odata si-odata) o sa dispara si Chelsea?
    Nu; o sa ajunga sa se bata cu Aston Villa si West Ham pe la mijlocul clasamentului.

    On topic: Dupa spusele fanilor, si de pe aceste boarduri, raspunsul e "da". A zis Becali ca CFR sunt niste "unguri" si fani Stelei n-au avut probleme sa-i faca in toate felurile. Zice Jiji ca Elton distruge Steaua, fanii-s de accord. Zice Jiji ca Andrey nu e bun de nimic, fanii-s de accord. Zice Jiji ca vine Szelkey si Vatca la Steaua fanii deja isi fac calcule cum o sa-i bage Oli in echipa. Zice Jiji ca vine Hagi la Steaua, fanii deja se vad campionii Europei in 2008, etc.

    E trist dar e adevarat, Jiji reprezinta opiniile unei majoritati covarsitoare dintre fanii Stelei si dintre romani in general.
    Last edited by grasu2; 11th May 2007 at 01:15.

  9. #72
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    ne purtam crucea fratilor!
    Steaua il are pe becali,Dinamo pe borcea si turcu,Rapid pe copos,Craiova pe mititelu,Petrolul pe bercea(care mai nou cica se pisa pe Lupii Galbeni )!
    noi nu avem nici o vina!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  10. #73
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Becali inseamna Becali adica 0 in schimb Steaua va fi tot Steaua cu sau fara Becali.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  11. #74
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grasu2 View Post
    On topic: Dupa spusele fanilor, si de pe aceste boarduri, raspunsul e "da". A zis Becali ca CFR sunt niste "unguri" si fani Stelei n-au avut probleme sa-i faca in toate felurile. Zice Jiji ca Elton distruge Steaua, fanii-s de accord. Zice Jiji ca Andrey nu e bun de nimic, fanii-s de accord. Zice Jiji ca vine Szelkey si Vatca la Steaua fanii deja isi fac calcule cum o sa-i bage Oli in echipa. Zice Jiji ca vine Hagi la Steaua, fanii deja se vad campionii Europei in 2008, etc.
    .
    e cam exagerat, nu stiu ce suporter stelist e de acord cu gb in privinta lui Elton
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  12. #75
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grasu2 View Post
    On topic: Dupa spusele fanilor, si de pe aceste boarduri, raspunsul e "da". A zis Becali ca CFR sunt niste "unguri" si fani Stelei n-au avut probleme sa-i faca in toate felurile. Zice Jiji ca Elton distruge Steaua, fanii-s de accord. Zice Jiji ca Andrey nu e bun de nimic, fanii-s de accord. Zice Jiji ca vine Szelkey si Vatca la Steaua fanii deja isi fac calcule cum o sa-i bage Oli in echipa. Zice Jiji ca vine Hagi la Steaua, fanii deja se vad campionii Europei in 2008, etc.
    tu de unde stii ce vor suporterii? ai facut sondaje pe strada sau iti dai numai cu parerea?
    nu stiu de unde le scoti, da' le scoti prost daca erai atent, ai fi observat ca majoritatea stelistilor il vor pe Elton in echipa... iar cu Hagi, sunt si suporteri care nu's prea incantati de aceasta idee cu ceferistii, ca's unguri, n-are nicio legatura...
    fiecare suporter are parerea sa...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  13. #76
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    tu de unde stii ce vor suporterii? ai facut sondaje pe strada sau iti dai numai cu parerea?
    nu stiu de unde le scoti, da' le scoti prost daca erai atent, ai fi observat ca majoritatea stelistilor il vor pe Elton in echipa... iar cu Hagi, sunt si suporteri care nu's prea incantati de aceasta idee cu ceferistii, ca's unguri, n-are nicio legatura...
    fiecare suporter are parerea sa...
    Lasa mah, ca si voi generalizati o gramada. De cate ori nu va considerati si va decalrati "cei mai.." fara nici o baza.

    In rest e ok. Se pare ca din ce in ce mai multi stelisti sunt anti becali. Iar chestia asta cu elton e strigatoare la cer. Dai o gramada de bani pe un fotbalist, si nu-l bagi in echipa "ca nu vrea muschii tai". Asta e becali, n-ai ce sa-i faci.

  14. #77
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    gigi becali inseamna romania din pacate.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #78
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    gigi becali inseamna romania din pacate.
    de unde si pana unde?
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  16. #79
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    ne purtam crucea fratilor!
    Steaua il are pe becali,Dinamo pe borcea si turcu,Rapid pe copos,Craiova pe mititelu,Petrolul pe bercea(care mai nou cica se pisa pe Lupii Galbeni )!
    noi nu avem nici o vina!
    Ba avem.
    Avem ca ne spargem capetele sau ne injuram intre noi, in loc sa ne unim sa-i fluieram si sa le aratam mitocanilor astora ca suporterii nu sunt niste idioti fara creier pe care ei pot sa-i manipuleze cum vor !

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Mai mulți tineri au împărțit, sâmbătă dimineață, trecătorilor din apropierea unui complex comercial de lângă Piața Sudului afișe prin care îndeamnă suporterii echipei Steaua să protesteze împotriva patronului grupării "roș-albastre", Gigi Becali.

    "Am ales această formă de protest pentru că ultimele acțiuni ale lui Gigi Becali au terfelit imaginea unui club care, de-a lungul anilor, s-a remarcat prin rezultate și onoare. Manifestările domnului Becali au pătat imaginea celui mai mare club din România", a declarat unul dintre inițiatorii acțiunii de protest.

    "Noi am fost un club cu prestanță, cu demnitate. Când a rămas în afara cupelor europene, Steaua nu s-a înscris în Cupa Intertoto, căci era nedemn pentru o fostă campioană a Europei. Sub «zodia oerului», Gigi Becali a ridicat fularul marii rivale, Dinamo. Să se ducă și să depună jurământ în Ștefan cel Mare. Ca suporter al echipei Steaua, mă simt jignit de comportamentului lui Becali. Să ceară scuze, altfel nu va avea pace cu noi. În timpul liber, vom continua în câte o zonă mare a Bucureștiului", a spus suporterul.

    Titlul manifestului, încadrat de emblema FC Steaua, este: "STELIȘTI - HAI SĂ NE TREZIM!!!", urmat de mai multe întrebări, redate mai jos:

    "* Până când ne vom mai lăsa călcați în picioare de acest cioban?

    * Câte jigniri vom mai accepta din partea acestui agramat?

    * Cât îl vom mai lăsa să batjocorească emblema clubului nostru drag?

    * Unde sunt mândria și orgoliul nostru?

    * Oare nu ne-am săturat de minciună+hoție+prostie+amenințări și alte mizerii marca «oier»?

    * Până când??? Cât??? De ce???

    * Pentru imaginea, orgoliul și viitorul echipei noastre hai să spunem STOP incultului

    * Acum!!! Aici!!! Cu orice risc!!!"

    În încheiere, cu litere mari este scris: Toți pentru unul și unul pentru toți numai împreună vom reuși".

    sursa Prosport .Incep sa miste suporterii...

  18. #81
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    bravooooooooooooooooo

  19. #82
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Daca ma gandesc mai bine, e pacat ca n-a luat Becali fularul lui Dinamo mai in toamna. Atunci l-ar fi copiat o multime de sclavi. La cat de po****r era tunci printre stelisti,ar fi fost frumo de vazut....
    Oricum n-ar fi raus sa o faceti si acum - suporterii mai noi ar vedea cum e, iar aia mai veci si-ar aminti cum e sa sustii o echipa adevarata de fotbal nu o stana electorala .
    Lasand gluma la o parte, cred ca suporterii stelisti exagereaza din nou, in stilul caracteristic.
    Ce a facut becali e dreptul lui pana la urma, si problema sa. S-a injosit pe el si nu intel;eg de ce se simt asa multi "umiliti". aia care sunt suporteri adevarati merg si incurajeaza echipa si il lasa dreaq pe becali si tampeniile lui.
    ar fi bine ca ciobanul sa plece de la steaua si din fotbal, indiscutabil, dar din motive mult mai serioase decat ala ca s-a facut spartan pentru o zi.

  20. #83
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Ce a facut becali e dreptul lui pana la urma, si problema sa. S-a injosit pe el si nu intel;eg de ce se simt asa multi "umiliti". aia care sunt suporteri adevarati merg si incurajeaza echipa si il lasa dreaq pe becali si tampeniile lui.
    ar fi bine ca ciobanul sa plece de la steaua si din fotbal, indiscutabil, dar din motive mult mai serioase decat ala ca s-a facut spartan pentru o zi.
    Nu se simte nimeni "umilit" mai Dane. Eu cel putin nu ma simt catusi de putin umilit ci suparat. Problema in sine nu e ca a pupat GG fularul lui Dinamo. Din partea mea, n-are decat sa pupe si dosul lui Borcea.

    Chestia asta n-a fost decat picatura care a umplut paharul. Becali are impresia ca printr-o calificare in CL gata, se sterge restul sezonului si tot ce-a mai spus/facut el cu buretele. Asta e parerea lui despre suporteri - ca sunt niste .... oi, care accepta absolut orice daca la final le asteapta un cadou lucios si frumos colorat, numit grupele CL. Dupa modesta mea parere, asta e motivul principal de cearta - atitudinea lui de mare stapan peste o multime de prosti. Asta cel putin, e inacceptabil. Parerea mea.

    Iar po****ritatea lui GG printre stelisti a fost mai intotdeauna un mit, care s-a dezumflat in mod jalnic saptamana asta.

  21. #84
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Vladek, eu ma refeream mai sus la "petitionarii" de mai sus..
    Eu unul inteleg destul de bine situatia, mi-aduc bine aminte cand eram intr-o sitauti similara cu borcea. Iar pe asta poti sa-l acuzi de multe, insae dinamovist pana in sange si iubeste, chiar daca in felul lui echipa.
    Mult mai mult decat e stelist Becali. Credca ciobanul s-a implicat la steaua din interes, a fost luat de microb, insa oricum persoana sa si "voia sa" sunt mult mai importante decat clubul. Cred ca inainte de a fi stelist, gigi e "becalist".

    Inteleg bine situatia, insa cred ca e foarte putin de facut. Becali nu e omul care s-a se lase impresionat de o "petitie"a suporterilor, si nici chiar de actiuni mai serioase. Desi pe termen lung el nu are nimik de castigat din conflictul cu suporterii, nu cred ca-i sta in fire sa dea repede inapoi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •