Results 1 to 20 of 20

Thread: Cine vine antrenor pana la urma?

  1. #1
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Question Cine vine antrenor pana la urma?

    Ce spune presa??? :
    """Constantenii s-au reorientat rapid si, cu ajutorul presedintelui de onoare, cipriotul Marios Lefkaritis, au gasit un alt antrenor. "Este vorba despre un sirb, un nume mare, care a antrenat la echipe de peste hotare, dar acum e liber de contract. Nu vreau sa-i dezvalui numele pina nu va semna, dar Lefkaritis l-a convins sa preia echipa pina in vara", a anuntat Bosinceanu, care spune ca noul tehnician are ca obiectiv cistigarea Cupei Romaniei."""

    Cam cat de mare este numele asta? 10-12 cifre sau poate mai mult?
    Ce antrenori cu nume mari din Serbia cunoastem?

  2. #2
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    1. Radomir Antic 2. Bora Milutinovici 3. Zdenek Zeman (ca parca la origine este sarb) - Dar nu cred ca despre astia este vorba. 4. Dejan Savicevici (paeca s-a apucat de antrenorat )
    alte nume?

  3. #3
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    incearca un nume mare de divizia a treia sau a patra, daca stii

    am ajuns de rasul lumii... bataia de joc a tuturor si asta numai din cauza lu' Hagi Tudose care ne conduce echipa

  4. #4
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Momchilo Vukotich
    sau daca preferati numele sarbesc: Vukotic Momcilo

  5. #5
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ceva detalii se poate?

  6. #6
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    nascut in 1950, fost atacant al echipei partizan belgrad pentru care a jucat peste 750 de meciuri si a marcat peste 300 de goluri, a mai antrenat nationala ciprului, nationala serbiei, paok salonic, apollon limasol. a fost in carti pentru a prelua partizan belgrad dar i-a luat-o inainte matthaus. nu a mai antrenat din noiembrie 2004. motivele nu le cunosc si nici pe net nu am gasit nimic.

    din ce am auzit, vine saptamana viitoare in constanta. sa vedem daca nu va face si el la fel ca frank.

    oricum, din ce mi-am dat seama, pare un antrenor ofensiv. nu stiu cat de bun este dar are o carte de vizita cu cel putin o clasa peste a lui frank. si ca antrenor, si ca jucator.

    later edit: am uitat sa spun ca a jucat si in nationala iugoslaviei pentru care a marcat 4 goluri in 14 partide (parca, nu sunt sigur).

  7. #7
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    haihui de unde ai informatiile astea?
    Pai asta a foat antrenorul nationalei Ciprului in 2004. look here:http://66.249.93.104/search?q=cache:...+Momcilo&hl=ro

  8. #8
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    adi, sa spunem ca le am dintr-o sursa sigura...foarte sigura.

    pai nu asta spusesem si eu? ca a antrenat nationala ciprului??

  9. #9
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Ba da dar in modul ala de prezentare intelegeam ca ultima echipa la care a antrenat este Apollon. Ultima este nationala Ciprului nu? Oricum pare credibil la prima vedere tinand cont ca Bosanceanu a zis ca alege un antrenor reconamdat de prietenul Mario Lefkaridis (cipriot).
    CAT DE SIGURA POATE SA FIE SURSA AIA?

  10. #10
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    100% sigura. dar procentul se refera doar la faptul ca va veni in constanta, nu si ca va semna un contract. s-au discutat detalii, urmeaza sa vedem in ce masura se finalizeaza totul. din ce am inteles, nu banii ar fi problema ci vrea sa vada cum se prezinta clubul farul: jucatori, baza materiala, conditii etc.

    scuze, nu am prezentat intr-o ordine cronologica echipele antrenate ci doar ce mi s-a parut mai important.

    later edit; si, din nou, daca nu ma insel, a antrenat nationala ciprului din 2001 pana in 2004.

  11. #11
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Pai mai spune-ne daca mai ai informatii despre el sau despre surse.

  12. #12
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    nu am mai multe informatii despre el. poate zilele urmatoare voi afla mai multe.

    cat despre surse...hehehe, ce vrei sa stii, numele? las' sa fie "anonime" dar sa fie credibile, mai bine asa.

    cand mai aflu ceva, va spun. sa asteptam ziua de miercuri...

  13. #13
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Pai asa poate sa zica oricine orice. Zic si eu ca maine vine Bluenoviki Rekinovici fost la Kairat Alma-Ata tot din surse credibile.

    Nu zic ca poate nu ai dreptate; ramane de vazut. Oricum pare credibil, am spus mai sus de ce.

  14. #14
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    A zis ala...si a facut...si a dres...si n-a mai venit...si a zis altu... si tottt asaaaa....

    N-o sa vina nimeni la Farul din afara stati linistiti... o sa inceapa sa vanda jucatorii... o sa ramana Marinof si o sa ne batem iar pt. ca sa nu cadem in B.
    Asta daca nu castigam Cupa. Ca deja in situatia aia s-ar pune altfel problema
    Never Die Easy

  15. #15
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Smile

    Ady51a, tu poti sa zici orice, normal. Si eu la fel. Doar ca pana la urma numai una dintre variante se va dovedi corecta. Si de atunci incolo vom sti cine are intr-adevar surse sigure si cine nu. Asa ca ai putintica rabdare si nu mai fi asa suspicios, ca descurajezi insiderii.

  16. #16
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Pai ce altceva imi ramane de facut? Rabdare, rabdare, rabdare. Eu am rabdare de cand a plecat Grigoras.

  17. #17
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    klingon, acum inteleg de unde iti alimentezi filonul ironiei: din intelepciune

    de fapt, orice intelept priveste cu detasare si - de ce nu? - cu ironie tot ce se intampla. chiar si la farul. sau mai ales la farul....

  18. #18
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu inclin sa te cred haihui (poate nu esti chiar asa haihui cum te dai) si daca se confirma ce spui, te mai asteptam si alta data cu vesti "calde"

  19. #19
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Cool

    Haihui, daca imi mai zici o data imi schimb nickul in Dalai Lama.

    Mersi, oricum. Si pentru informatie mersi. S-a confirmat.

  20. #20
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Da, s-a confirmat

    Bravo Haihui!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •