Page 1 of 55 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1137

Thread: Diverse (off-topic)

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Post Diverse (off-topic)

    Eu sunt suporterul Politehnicii Timisoara. Iar acum , bineinteles..sustin Poli AEK Timisoara.
    Chiar daca sunt din Bucuresti si imi place fotbalul ..nu simpatizez nici cu Dinamo,Steaua , Rapid . Poate doar un pic imi plac National.

    Am deschis acest subiect..ca doream sa fiu eu primul care o face. Mai multe nu stiu ce sa spun pentru moment....doar ca sper din tot sufletul sa ramanem in Divizia A.

    Daca ash stii cum sa atasez niste poze....ash atasa.
    Last edited by Sergio; 20th May 2005 at 19:08.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    Guest

    nimic

    E normal sa fii din Bucuresti ca sa tii cu AEK. Doar sunt de la voi din oras.

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mah..eu pe vremuri tineam cu Poli. Dar in ultima vreme au fost sub orice critica. Acum parca sunt prin divizia C pe undeva.
    Si..din lipsa de Politehnica...m-am gandit ca ar fi bine sa sustin Poli AEK. Si daca sunt o fosta echipa bucuresteana ..cu atat mai bine.
    Ma bucur mult pentru victoria lor de astazi din fatza Farului !

    In etapa viitoare..o sa ma duc sa ii vad pe viu...la meciulpe care il au la Bucuresti impotriva Sportului Studentesc.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cel mai bine ar fi ca fieare echipa sa fie in grija unuor oameni din orasele respective. Oricum, vad ca lumea nu se inghesuie sa isi sustina echipa.

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Nu...nene...Timisoara e in grija mea. Bine ca nu spui ca Steaua sa fie in grija unuia din Ghencea ....si Rapidul unuia din Giulesti.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ba cam asta era ideea. Ideal vorbind. Nu vezi ca nu reusesti sa atragi publicul timisorean, de altfel destuld e numeros pe aici?

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da mah..eu sunt de vina.

    Uite..publicul dinamovist,stelist,rapidist....a venit in numar mare. Subiectele formatiilor bucurestene au mii de mesaje..si asta al meu cu Timisoara a ramas de carutza.

    Nu ma mai ocup de nimic. Ocupa-te tu singur !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Lol, nu stii de gluma? AM GLUMIT! Nu esti tu de vina, ci fanii timisoreni. Nu ii intereseaza de echipa lor. (am glumit din nou)

  9. #9
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1

    ATENZIUNE: POLISTI

    Invitam toti Polisti sa intre pe un nou forum POLI Timisoara
    la adressa http://members.lycos.co.uk/fcpoli . sunt bineveniti si suporteri care tin cu alte echipe, dar sa nu injure.

  10. #10
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    gabriel, de unde dragostea pentru Poli ? sunt foarte curios !!
    ugtm

  11. #11
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai pe la inceputul anilor 90 au jucat ei in cupa UEFA. Si i-au eliminat surprinzator pe Atletico Madrid . Atunci, pusti fiind, am auzit eu prima oara de Ultra Comando Viola Curva de Sud. Si mi se parea asa ceva incredibil numele asta. Nu stiam de ce oare ii zice curva la galerie.
    Abia mai tarziu am aflat ca vine de la italienescul "curva" ...care inseamna curba...adica asa zic ei la peluza. Curva de Sud ...adica peluza de sud.
    Si tot m-am interesat de Timisoara....dupa aia. Chiar daca dupa ce i-au eliminat pe Atletico..au cazut cu Bemfica Lisabona...si au fost invinsi cu 7-0 la Lisabona....mie tot imi placeau. Am inceput sa ii urmaresc in campionat....etc.
    Plus ca am eu simpatie pt. orashul Timisoara si pt. zona aia a tarii...care o consider mult mai civilizata ca Bucurestiul.
    Acum tin si eu cu Poli AEK....in lipsa de vechea Poli care e in C !

    E chiar asa anormal...sa fiu bucurestean...si sa tin cu Timisoara ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #12
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    E foarte neobisnuit. In general bucurestenii se remarca printr-o ura impotriva vestului tarii in general si a timisorii in particular. nu vorbesc acuma de oamenii cu cap ci de majoritate care in democratie are "puterea" si in rest lasa impresia generala. Deci fiind neobisnuit e anormal...

  13. #13
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    da...stiu despre ce vorbesti ! dar mie imi place foarte mult partea vestica a tarii..si o consider capitalista.

    Sa va povestesc un fapt care m-a distrat teribil. Eram in tribuna in Ghencea..la meciul Steaua - Poli AEK. (castigat de timisoreni cu 1-0 )
    Si la un moment dat...galeria stelista incepe sa scandeze : "la tarani , mu** la tarani ! " . auzind asta...galeria timisoreana a izbucnit in ras...si au aplaudat.

    am ras si eu....gandindu-ma cine ii face tarani pe Timisoara. tiganii , taranii si toparlanii Bucurestiului.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #14
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Gabriel, e greu de crezut ca esti din Bucuresti si te-ai apucat sa simpatizezi cu o echipa asa de departata de locul tau de rezidenta. Ce ma mira cel mai mult e cum de nu ai pus pe primul loc echipe ca si National sau Sportul, care desi sunt lipsite de dusmani si duc mare lipsa de spectatori. Este chiar foarte ciudat. Stiu ca timisorenii nu se prea muta la Bucuresti in afara decretului cu domiciliu fortat, dar vreau sa te intreb daca ai rude din vestul tzarii. Altfel tot ce pot sa cred e ca ori te-a impresionat CVUCS sau ti-a picat bine eliminarea lui Atletico. Ma scuzi ca intreb asa, poate par dur, dar sunt si eu curios ca noi in Timisoara nu prea simpatizam cu "marile" echipe ale ministerelor.

  15. #15
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Era sa uit. Poli a luat-o cu 7-0 de la Sporting Lisabona, echipa cea mai in forma din campionatul Portugaliei in acel moment. Desi s-a razbunat pe teren propriu cu 2-0 nu a fost suficient. Deci e Sporting, lidera in acel moment, nu Benfica.

  16. #16
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai...daca voi Timisorenii...nu simpatizati echipele ministerelor...eu de ce sa fiu mai prost si sa le simpatizez ?

    De FC National imi place. Si chiar f. mult. Am fost la o gramada de meciuri cu ei.

    Oricum..Timisoara e prietena cu Rapid. Daca ai observat astea doua echipe nu se fluiera nicidoata.

    Am niste rude in judetul Bihor...pe langa Beius. Las' ..ca acum promoveaza si aia.
    Marfa de marfa ..zona !

    Acum o sa ma consideratzi nebun...ca sunt bucurestean si simpatizez vestul tarii. Asta e. In fond si la urma urmei...suntem romani cu totii. Bine ca nu tin cu Crvena Zvezda. Si apropos' de sarbi...era sa iau bataie de la galeria lu' Partizan...acum mai multi ani..pe Cotroceni , in UEFA...la National vs. Partizan. Rai sunt sarbii aia , vecinii vostrii. Venisera ei cu un steag enorm..si il fluturau...si putinii suporteri bancari..au facut gura..si unul le-a tras de steag si l-a lupt. Si sarbii...au sarit spr noi..noroc ca au intervenit gaborii.
    Eh..asta-i alta poveste.

    Batem maine pe Sportu ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  17. #17
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Indiferent cat de ciudat sau nu, ma bucur ca exista suporteri Poli in Bucuresti, sper sa apara cat mai multi in tara !
    Haioasa (acum, la rece, banuiesc ca la momentul respectiv au fost ceva emotii...) faza cu Partizan. Eu sunt jumate' sarb si tin cu Partizan (Grobari e numele galeriei lor ) si am multi prieteni care la meciul respectiv au fost acolo in galerie... Ai dreptate, suporterii sarbi sunt rai, dar nu inteleg ce le-a trebuit la aia de acolo sa rupa steagul ??
    Mergi maine la meci ? Vorbeai de meciul cu Steaua, cine stie, poate le aduci noroc polistilor si cu Sportul !
    In curand se va lansa si site-ul oficial al lui Poli : www.poliaektimisoara.ro , va arata extraordinar (fara sa fiu subiectiv !)
    Sarbatori fericite tuturor !!
    FORZA POLI ! NAPRED PARTIZAN !!
    Sa dea Dumnezeu sa castigam azi !
    ugtm

  18. #18
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Gabi, esti plin de surprize... Dupa ce te sicanez de o luna la NBA, acum ma faci sa-mi para rau...

    E rindul tau sa vii cu o comunicare obiectiva din Regie, diferenta e ca eu nu am nevoie de telesport ptr. acest meci... Noroc cu ProTv...

    Ti-ai pus vreodata problema ca esti singurul bucurestean care simpatizeaza cu o echipa din Vest? Adica unul la 2 milioane? Scary! 8) 8)
    Smile, its good for you!

  19. #19
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    grobari , aia de la Partizan aveau un steag enorm..si cand il fluturau ajungea pana in sectorul unde eram si eu. si nu mai vedeam bine de el. era steag d'ala care se flutura pe pista....in fatza la galerie. si un om..a apucat de el..si l-a sfasiat. si s-au infuriat sarbii rau. noroc ca ne-a salvat gaborimea.
    Tin minte ca suporterii lu Partizan au facut spectacol si pe Stefan Cel Mare. ..co tortze si petarde. am vazut la televizor atunci.

    Da..probabil ca ma duc la meci pe stadion azi. Sa-i vad pe Poli ai mei .
    Azur..Bucurestiul are 2,5 milioane po****tie...si nu mi-am pus niciodata problema ca ash fi singurul suporter timisorean.
    Ce ? Tu ti-ai pus problema ca esti singurul fan NBA...care crede ca Magic trece de Pistons ? Pai vezi ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #20
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Galeria Timisoreana e una dintre cele mai frumoase din RO!!!!!!! Dar din pacate nu au echipa... trebue sa sustina alte echipe... Dacia Pitesti(din mila), Aek Bragadiru(PDSR-ul) si in curand Juventus Buc.,International Buc... nu crede-ti ca Timsoara a ajuns la limita penibilului? sau vrea sa-si puna eticheta de "prostituata fotbalului romanesc". Tot respectul ptr.CVUCS! Totusi cum e cu chestia aia cu "Timisoara`i fruncea"? Nu disperati maine va fi si mai rau! PASTE FERICIT TUTUROR!!!!!!!!!
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  21. #21
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu cred ca tu esti suparat ca UTA o sa retrogradeze !

    In NBA oare de ce nu se intreaba nimeni..ca Grizzlies s-au mutat din Vancouver in Memphis....iar Hornets din North Carolina in New Orleans ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •