Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 67

Thread: POLI - DINAMO - bataie de joc

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    POLI - DINAMO - bataie de joc

    :x Am fost sambata la meci si nu cred ca am mai vazut in viata mea asa ceva... Un personaj - imbracat din greseala cu tricoul de arbitru, in loc de cel rosu al dinamovistilor - sa-si bata joc de o echipa si un stadion intreg, in maniera in care a facut-o acest burloiu. Poate ca sunt si subiectiv, dar eu zic ca daca ar fi fost si un arbitru la acest meci, altul era rezultatul.
    Si pentru cei care se autointituleaza "nuova guardia" doua lucruri de retinut: in primul rand ati vazut si voi o galerie adevarata, probabil pentru prima data in viata voastra. Poate invatati ceva... desi la cata minte aveti... ma cam indoiesc.
    Si a doua chestie - apropos de banerele pe care scria "In A din mila altora" si "Poli - Rapid 2 mituri/2 titluri" - rog pe oricine, nu neaparat dinamovist, sa-mi spuna un an, un singur an, cand Dinamo a castigat titlul pe teren, si nu in culise. Sau poate uitati ca in "lunga" existenta dinamovista titlurile se obtineau cu mijloacele specifice perioadei respective. Mi-e si rusine sa spun ca am tinut odata cu Dinamo...
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    bataie de joc

    Am vazut meciul la televizor. Nu tin cu Poli, insa un arbitraj mai penibil si mai partinitor prodinamo nu am vazut. Rusine burloiu trebuie exclus din arbitraj

  3. #3
    Guest

    Burloiu scos din arbritaj?

    Dinamo trebuie retrogradata in C pentru ce a facut iar Burloiu amendat cel putin 1 milion de dolari sa il usture curu plus sa numai aibe voie sa arbriteze niciodata nici macar in judeteana.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Rusineeeeeeeee dinamo !
    Inca O data se pare ca nu vreti s-a va dezlipiti de trecut........si cred cu nu o s-a va dezradacinati niciodata. Pacat de fotbalul romanesc. Nu va face deloc onoare maniera cu care jucati,dar cred ca nici nu ati avut-o.
    Respect POLI.

  5. #5
    Guest

    Shut up !!!

    Se gasesc toti sa dea sfaturi si sa acuze. La asta sunteti buni. Da imbracati-va in arbitru si incercati sa arbitrati macar 5 minute dintr-un meci. Va spun sigur ca nu veti reusi. A facut si Burloiu niste greseli, o fi avut omu' o zi proasta, shi voi gata sa acuzati. De asta nu avanseaza fotbalul in romania!!!
    Rusine sa va fie ca v-ati gandit la altceva.
    Rusine

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    Re: Shut up !!!

    Quote Originally Posted by teo4all
    Se gasesc toti sa dea sfaturi si sa acuze. La asta sunteti buni. Da imbracati-va in arbitru si incercati sa arbitrati macar 5 minute dintr-un meci. Va spun sigur ca nu veti reusi. A facut si Burloiu niste greseli, o fi avut omu' o zi proasta, shi voi gata sa acuzati. De asta nu avanseaza fotbalul in romania!!!
    Rusine sa va fie ca v-ati gandit la altceva.
    Rusine
    Ba frate ai si tu dreptate cu o singura chestie: ca toti suntem buni la dat sfaturi. Da' la faza cu avansatu' fotbalului esti mult prea departe... Tocmai din cauza faptului ca arbitrii care o comit sunt tolerati in continuare merge treaba prost la nivelul asta. Am un prieten care este arbitru si cunosc multi arbitri care sunt si OAMENI, ceea ce nu se poate spune despre burloiu si inca vreo cativa ca el.
    A gresi e omeneste, dar a persevera e diabolic. :shit:
    Si poate ca fotbalul din tara a ajuns unde este din cu totul alte cauze decat aceea ca un arbitraj prost este criticat pe buna dreptate.
    Chiar asa, de ce il criticati fratilor pe burloiu? El n-are nici o vina saracul... Decat aceea ca a facut ce i s-a spus sa faca...
    Si nu mai pot eu dormi noaptea de ce rusine imi e... :oops: ...rusine ca am tinut odata cu Dinamo...
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Da tinere,ce ai vrea s-a spun dupa un meci, in care se vede clar ,ca arbitrajul curge doar intr-o singura directie ??? Felicitari tine-o tot asa,este extraordinar,bine condus de la centru...........
    Asa e bine ???
    Gandestete o s-a vina randul si echipei cu care tii daca se merge tot asa,atunci ce zic ? O s-a feliciti arbitru ????
    Rusineeeeeeeeeee

  8. #8
    Guest

    Re: POLI - DINAMO - bataie de joc

    oricum burloiu poate fi suspendat cat vrem. el si-a scos banu ptr. >20 etape de albitrat.

  9. #9
    Guest
    ba fratilor ,voi sunteti culmea mah!
    hai sa "vedem" fazele meciului :
    1.stoican faultat clar in careu.nu se acorda 11m.
    2.portarul e atins in suprafata de protectie.falut clar.
    3.danciulescu pleaca din pozitie suspecta de off-side.e de competenta asistentului sa il semnalizeze in afara jocului.
    4.faul de ultim aparator la danciulescu,roshu clar.
    5.fault grosolan la parvu.acoperire regulamentare pt cartonash roshu
    6.oricat de frustrat te-ai simti nu lovesti si nu injuri arbitrul.roshu clar.
    clar bolovanilor?
    clar ca-s dinamovist
    da-i clar ca voi nu intelegeti fotbalul.
    ca ,daca trebuie eliminati 5 jucatori sa nu-l eliminam pe ultimul ca sa nu incheiem meciul mai repede??!!
    hai sa fim seriosi!!
    voi nu sunteti suporteri ,mah,
    voi va inscrieti in valul "anti dinamo"
    niciodata nu o sa strig" huo x sau huo y"
    oricum ,era crucial pentru dinamo acest meci in castigarea titlului si normal ca i-o platit gros pe arbitri !!
    e rusinoasa si atitudinea site-ului.dar...ca sa-i faci...daca atata puteti mah copii, ata ete...

  10. #10
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1

    Offside OnlineSport

    Am citit adineauri articolul din OnlineSport pe marginea partidei Poli - Dinamo. Poate cel mai neprofesionist articol citit de mine pana acum pe acest site (foarte bun, de altfel). Evident ca cel care l-a scris nu a fost DELOC impartial, ceea ce e o lipsa de profesionalism. Aprecieri de genul "anularea unui gol perfect valabil", "nesemnalizarea unui ofsaid de 10 metri" ( de unde naiba 10 metri cand atunci cand Danciulescu a intrat in cadru era la 7-8 m de linia de mijloc ?!) plus declaratiile injurioase la adresa arbitrului si a conducerii din Stefan cel Mare sunt de neconceput pentru cineva "de meserie". Este drept ca este vorba de un "corespondent", insa asa un articol NU trebuia sa apara pe prima pagina. Exista pentru aceasta "Ziarist pentru o zi" sau "Forum". OnlineSport a GRESIT aici. Iar tehnica folosirii corespondentului seamana a spalat pe maini. Un fel de "nu noi zicem asta, noi nu ne pronuntam, dar uite ce spun altii". Este sau nu este articolul parerea OnlineSport despre acest meci? Ca sa fie clar.

    Am de gand sa comentez in continuare acel articol (mai precis corespondenta) punct cu punct:
    1. Ridicarea osanalelor la adresa lui Iosif Armas (sper ca nu e tot ala de la box, din MAFIA boxului adica) este penibila.
    2. Ridiculizarea numelui arbitrului este demna de Romania Mare
    3. Cine se ambitioneaza sa formeze echipe de mucava? Europa? Nu e clar...
    4. Insultarea echipei Dinamo, care nu are nici o vina. Ei sunt doar profesionisti care isi fac meseria. Nu ei platesc arbitrii.
    5. Eu de Dobay nici nu am auzit, poate doar vag. Oricat de antipatic ar fi pt unii Cornel Dinu ca om, ca fotbalist a fost remarcabil.
    6. Intimidarea si presiunea au inceput din public, cu fluierarea ABSOLUT oricarei decizii impotriva echipei lor si cu protestele NEPROFESIONISTE si exagerate ale jucatorilor lui Poli.
    6. "Maniera total provocatoare a arbitrului" - pe cine a provocat oare? Cum ar fi putut PROVOCA arbitrul pe cineva?!?!
    7. "Anularea unui gol perfect valabil" - sa fim seriosi. Pe reluare s-a vazut un posibil cot in gatul lui Munteanu. Poate a fost fault, poate ca nu. Oricum nu pare prea probabil ca el sa fi scapat de unul singur mingea aia destul de usoara.
    8. "Nesemnalizarea unui ofsaid de 10m" - nu m-am uitat la Procesul Etapei sa vad toate reluarile, insa pun PARIU ca nimeni de pe stadion nu era cu ochii pe Danciulescu ci pe busculada din careu. Idem si camerele TV, deci cum am putea sa ne dam seama??? Oricum, aici ar fi fost de vina asistentul. Si, clar, 10m NU au fost. SINGURA faza (importanta) NECLARA a meciului.
    9. Eliminarile - toate PERFECT justificate de regulament. Cat despre lovirea arbitrului, sper sa fie suspendati vreo 10 etape jucatorii aia care si-au permis. ACEI JUCATORI au avut comportament de Africa ecuatoriala...
    10. Porecla de "jenei", "fanei", "romei" ii apartine, intamplator, lui Cornel Dinu...
    11. "Miracolul timisorean" se numeste de fapt AEK Bucuresti. O echipa care NU e a Timisoarei... imi pare rau pt fotbalul din Ardeal insa asta e situatia. "Fruncea" tarii e coada fotbalului. Mai usor e sa iei o echipa de-a gata decat sa construiesti una, chiar si de mucava, nu?...

    Acum sa vedem comentariile cititorilor. Pai Dinamo nu prea are fani, se stie. Mai multi sunt stelistii si rapidistii, corect???
    Mai lasati-o cu arbitrul. Va rog eu. Asta e primul meci in care Dinamo e suspect de a fi avantajat. Pana acum... eliminari penibile, off-side-uri inexistente, penalty-uri neacordate, lovituri libere pt altii cate vrei... Si-or fi platit si ei cotizatia la Grigorescu.
    Da' oricum a fost chiar decent arbitrul asta. Ca ce au facut pt Rapid in editia asta de campionat... Mi se ridica parul in cap. Groaznic. Pe fata. Sau pentru Steaua. Cateva etape i-au tocat marunt, dupa aia penalty-uri peste penalty-uri in loc de cartonase galbene pt simulare. National si (pana de curand) Dinamo au fost marii perdanti ai turului. Clar.
    Cata vreme noi suporterii o sa fim atat de viscerali si irationali, atat de ROMANI, sa nu avem pretentii de la jucatori si arbitri.

    PS OnlineSport: Inca o data, acel articol ar face bine sa dispara de pe site. (Sper ca) nu va reprezinta. Parca politica era "nu comentam arbitraje". Cel care a introdus acea corespondenta pe site a gresit. Mai bine scria sub proprie semnatura, era mai corect. Aoleu! Sa nu se inteleaga ca banuiesc ca nu exista in realitate corespondentul!!! Sunt convins ca e reala corespondenta, dar tot nu avea ce cauta acolo.
    Trebuie sa se inteleaga ca meseria de ziarist inseamna obiectivitate. Asta e. Poate uneori e greu sa pari indiferent. Insa pe de alta parte e si mai greu sa citesti un astfel de articol OFICIAL in care este poate jignit pe nedrept ceva la care tu tii...

  11. #11
    Guest

    dinamovistii vor sa comentam pe rand fazele...

    1. faultul la stoican.
    in tribuna am huiduit si eu, recunosc, considerand ca a fost simulare, dar la televizor am vazut ca a fost neglijenta fundasului nostru. a fost penalti, dar eu stateam la nivelul gazonului si mi s-a parut simulare, asa i s-o fi parut si arbitrului, ca altfel sigur dadea.

    2. golul anulat lui Poli,primul rosu.
    am fost la stadion si eram pe partea cealalta a terenului, la peluza sud in galerie. nu am inteles decizia. pot sa jur ca asistentul nu a ridicat fanionul deloc, nici pentru fault, nici pentru ofsaid. ochii mei nu erau la busculada de jucatori timisoreni, erau la asistent. de pe partea aia a plecat pasa spre danciulescu. a fost ofsaid mare. l-am vazut cu ochii mei. in primul rand dinamovistii au batut lovitura libera de la 16 metri nu din careul mic, lucru nepermis de regulament. danciulescu era singur in terenul nostru, toti jucatorii timisoarei fiind in terenul advers. ofsaid de 10m, nu exagereaza deloc articolul. am vazut apoi imagini la "in prelungiri", o emisiune facuta pe TVR2 de TVR Timisoara. golul lui Poli a fost, atentie dinamovisti, DIRECT DIN CORNER, nici vorba de fault la portar. cand mingea trecea pe langa portar atacantu` nostru era la 2 metri de Munteanu al vostru. o apreciat mingea gresit portarelu`, atata tot. dupa faultul de rosu (primul, asta despre care vorbesc), buia si m. nicolae s-au dus la asistent sa vada ce s-a intamplat la golul nostru. asistentul facea semne disperate ca el nu a semnalizat nimic. buia s-a dus sa conduca centralul sa se consulte cu asistentul. acesta s-a smucit, a facut semn ca nu-l intereseaza, s-a intors pe calcaie si a aratat rosu la Marisescu.

    3. rosu la Zanc.
    fault din lateral, cu piciorul jos, dur. era de galben, dar nu de rosu. pentru ca sa-mi justific afirmatia, pun o intrebare dinamovistilor: care fault vi se pare mai de rosu:
    a. faultul lui Zanc pt care a luat rosu
    b. faultul lui chirita la buia, atac din spate pentru care nu a luat al doilea galben
    c. faultul aceluiasi chirita la m. nicolae cu talpa pe tibie, pentru care, din nou nu a luat al doilea galben, dar m. nicolae a trebuit schimbat
    d. faultul lui ALEXA, din cauza caruia, omu` ala cu piciorul rupt sta pe tusa 6 luni, pentru care alexa nici galben nu a vazut...?

    4. busculada de la sfarsit.
    era o faza ce curgea, galeria scanda de bucurie ca e 2-2, si odata, un dinamovist iese in aut cu mingea. burloiu acorda pe nedrept fault lui dinamo. jucatorii lui poli cer aut, dinamovistii bat fault, doua pase, tamas trage... GOL! jucatorii lui poli l-au inconjurat pe arbitru sa ii spuna ca a fost aut, cum au declarat cand au iesit de la vestiarele stadionului (eram acolo). Constantinovici a spus ca toti stateau cu miinile la spate si vorbeau cu arbitrul, cerandu-i aut. arbitrul i-a spus atunci lui Constantinovici: "tu mai ai un galben, ia de aici inca unu si scap de tine" si l-a dat afara. in momentul ala nervii au cedat, si daca erati voi, suporterii dinamovisti in locul jucatorilor nostri, cred ca ii trageati o batuta la arbitru sora cu moartea. daca erau 4 rosii pentru dinamo erati in plop. dar asa, totul a fost corect. singurul rosu care are cat de cat acoperire regulamentara e cel luat de Zanc, dar SE DA GALBEN.

    5. in 6 oameni, in ultimele segvente, poli putea sa egaleze la 3. m. oprea scapa pe contraatac, singur cu portarul.. 6 contra 10 jucam atunci. asistentul ridica ofsaid. unde o fi vazut cretinu ala ofsaid nu imi dau seama nici acum! dar trebuia sa va egalam in 6 oameni. sa va fie rusine dinamovistilor pentru ce ati facut!

    CONCLUZII: as dori ca dinamovistii sa nu-si mai dea cu parerea despre ce nu stiu si sa vorbeasca pe fapte reale. ei au vazut meciul cu una doua reluari si sunt doctori in arbitraje. eu am vazut meciul din tribuna, l-am ascultat la radio pe stadion, l-am vazut la televizor, si am vazut si fiecare faza in parte analizata. eu am puterea sa spun ca a fost 11m pentru voi in minutul 12. voi de ce nu aveti puterea sa recunoasteti ca restul deciziilor au fost impotriva noastra? nu sunteti oameni, sunteti gunoaie! :x

  12. #12
    Guest

    Rusine....

    Si eu am fost la meci in Tribuna a 2-a si sunt absolut de acord cu toate cele precizate in articolul de mai sus.

    Din ceea ce s-a vazut in reluarile de la televizor nu poti sa iti dai seama de nimic, si emisiunea de asa zisa analiza fotbalistica in care sunt invitati doar dinamovisti sa isi dea cu parerea si care , desi am reusit sa intru in legatura telefonica nu vroiau sa mai preia nici un telefon de la Timisoara, ii rog sa ma scuze dar nu au nimic de a face cu analiza fotbalistica.

    Eu rog dinamovisti cand fac comparatii sa compare arbitrajul pentru Poli si nu cel pentru Steaua si Rapid care cam intra in aceeasi oala cu DInamo.
    Steaua nu trebuia sa castige ieri cu sportul , si Nationalul , echipa care incurca socotelile bastanilor cu tot respectul meu pentru aceasta echipa, este furata de arbitrii etapa de etapa...

    Dinamo ... felicitari pentru aceasta victorie meritata ... /fu/

    Si noi traim in secolul 21 in care nu se mai fac comparatii cu epoca odiosului ...

    Intradevar ultima faza a fost aut si nu fault , faza premergatoare golului 3. Si pentru cei care cred ca un arbitru nu poate "nicidecum" sa provoace jucatorii, pot sa spun din declaratiile jucatoriilor ca au fost injurati de catre arbitru lucru inadmisibil, pentru care eu zic ca Burloiu ar trebui eliminat din arbitraj.

  13. #13
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Nu inteleg cum puteti sa va legati de faultul in careu al lui stoican. Vreti sa spuneti ca i s-a reprosat lui Burloiu ca nu a dat si apoi a eliminat 4 timisoreni in compensatie? Sau poate ca arbitru e pur si simplu slab si a gresit in favoarea ambelor parti. Dar se pare ca tot dinamo e nedreptatita. Tot ce a fluierat impotriva lui POLI e OK dar lui Dinamo i s-a refuzat un 11m. Nu???
    Uitati-va in regulament.
    Cand protesteaza toata echipa (eu sunt primul care zice ca nu ar trebui sa faca nimeni asa ceva) jocul trebuie oprit. Sa nu-mi zica mie dinu ca luarea unui gol sau acordarea unui rosu o sa-i invete minte pe jucatori. NU suntem la scoala unde daca nu esti atent ce te intreaba profesorul iei un 3 chiar daca stiai raspunsul. Aici e vorba de munca unor oameni si de pasiunea altora si nu cred ca asta e solutia. Ce se intampla daca arbitrul greseste? Esti pedepsit de doua ori?? Si apoi asta pare a fi regula FIFA. In anglia nimeni nu protesteaza!
    A doua parte care cred eu ca ar trebui revazuta e aceea in care se spune ca atunci cand ai de ales intre a da rosu sau galben unui jucator atunci cand poti influenta rezultatul dai galben. Punct. Nu dai rosu si nu mai dai in nici un caz inca doua pentru ca te-au enervat. Pentru ca eu am vazut manifestari muuuult mai nelalocul lor (in principal a jucatorilor echipelor bucurestene - o fi de vina credinta, justificata de altfel, ca ei au parte de alt tratament din partea arbitrilor) care nu au fost sanctionate de arbitrii.
    Din nou ma intreb despre capacitatea domnului burloiu de a rationa: Ai dat doi oamenui afara, ai anulat un gol la care ai acordat un fault cel putin discutabil, dinamovistii marcheaza dintr-o faza in care au batut fault in loc de aut. Sigur. Am fost acolo la 20 de metri si a fost foarte clar. Nu cred ca jucatorul dinamovist a cazut macar. Si in aceste conditii vine la tine sa protesteze, eu zic normal, CAPITANUL echipei care a indurat toate astea si care are tot dreptul sa te intrebe ce si cum. Vine respectuos cu mainile la spate. Si tu, arbitru FIFA, stai si te gandesti: las' ca asta mai are un galben, ce-ar fi sa -i mai dau unu. Si daca tot vine mos nicolae de ce sa nu le mai dau si eu inca un rosu sa aiba cu cine sa se duca (cu tineretul) in etapa viitoare.

    Si voi va legati de faultul in careu asupra lui Stoican. De parca i-ar fi rupt piciorul si l-ar fi batut cu el peste falci pana cand i-a crapat capul. Ala nu e discutabil. Nu. Ala e clar ca lumina reflectoarelor ca sa citez un clasic al comentariului sportiv din romania.

    Si inca ceva. Joaca nou promovata cu campioana. Un pronostic normal ar fi victorie lejera fara nici un cartonas si fara istoric,. Evolutia scorului 0-1, 0-2,... . Nu se intampla asa. Dinamo are nevoie de 11 m, eliminari etc.
    Mi-e rusine de campioana tarii mele.

    Ar mai fi ceva. Hai sa presupunem ca arbitru e doar prost. De ce il apara toti dinamovistii? Nu le e frica de faptul ca va veni vremea cand Burloiu, care e doar slab si nu are ce cauta in arbitraj si nu corupt si vandut celui care ofera mai mult, va ajunge sa conduca din nou dinamo si va elimina poate 4 dinamovisti pentru ca asa i s-a parut? Eu cred ca nu le e frica. Si ma intreb de ce. Poate se gaseste un suporter dinamovist, stiu ca sunteti putini si cred ca stiu si de ce, sa-mi raspunda.

  14. #14
    Guest
    FORZA VIOLA!

    Ca orice suporter am fost pe stadion. DIn pacate ce s-a intamplat din minutul 30 al meciului si pana la sfarsit a fost un circ!!! RUSINE pt. aceasta echipa dinamo, care si prin numele sau ne aduce aminte de tot ce este mai rau : dictatura, comunism, anti democratie, ura, sfidare, ...


    Sper ca totusi sa reusim in continuare sa facem fata si sa evitam pe viitor sa mai fim arbitrati de asa oameni ca 'burloiu'! Acest om nu are ce cauta pe vreun stadion in TIMISOARA!!!

    Sunt mahnit si de ce se spune la TV, mai ales ca emisiunile de la Buc. sunt invitati numai oameni care au de a face de o viata cu aceste echipe departamentale...

    VIOLA pt. totdeauna!!!

  15. #15
    Guest
    Cind se juca cinstit in campionat Dinamo ocupa pozitia 12-13 in clasament. Apoi brusc a auns pe locul 2.
    Alarma a dat-o Gica Popescu care a promis ca pleaca cind incep blaturile.
    Motivul acela cind a plecat (cu galeria si cu Kirita care alpauda cind galeria scanda Gica lasa-ne) este o piesa de teatru.
    Kirita cu fotbalul care-l oaca nu ajunge la talia lui Gica niciodata.
    Fratilor trebuie sa ne trezim odata sa avem si noi un campionat curat si echipe romanesti in cupele europene.
    De ce atita frica sa sacrificam oameni si echipe care nu-si vad de treaba, pina incepe sa mearga bine si la noi.

  16. #16
    Guest
    si sa se stie , in toata tara,
    nu e niciunde ca la Timisoara,
    si sa se stie in lung si-n lat,
    ca-ntodeauna fruntea-i in Banat!

  17. #17
    Guest
    Ma intreb oare cum putem sa vorbim de cupe europene, cand la noi se joaca cum se joaca. In afara de Rapid (nu tin cu nici o echipa din Bucale), nici o echipa nu ar merita sa mearga in Europa. Aceasta echipa a militiei, nu a obtinut niciodata rezultate, mai mult ne-a facut de ras. Stiati ca POLI nu a pierdut niciodata in cupele europene ACASA?! Nici macar cu REAL MADRID!

    Iar acel om bolnav, MISTER?!, mai indrazneste sa ne dea lectii de fotbal?! Nu i-ar fi rusine, ele chiar crede ca toti sunt orbi?!

    - cica fault la portar: adica nu ai voie sa sari mai sus si sa lovesti mingea cu capul?
    - ofsaid : Danciulescu era singur la noi in teren!!!
    - iar apoi se mai si impiedica...

    Sunt foarte curios ce masuri se vor lua. IAR la anul cu DINAMO sa vedeti ce atmosfera va fi domnule dinu!!! Sa vedeti atunci URA IMPOTRIVA echipei ministerului de INTERNE!!!

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Poate suntem partinitori sau subiectivisti,dar dinamo a lasat o impresie negativa care nu-i face onoare.Dar cunoaste dinamo ce este onoarea ????
    Iar despre burloiu........no coment.
    Cinste POLI sunte-ti MARI in inimile Timisorenilor.
    [COLOR=Indigo][B]TIMISOARA oras de 5 *****[/B][/COLOR]

  19. #19
    Guest

    Re: Offside OnlineSport

    SARACU DE TINE....vad ca esti farte suparat si cred ca stiu de ce ...
    Poli a jucat aproape un meci intreg in 10 oameni impotriva 14....
    si era sa va si batem SA VA FIE RUSINE GUNOAIELOR!!!!!!!!!!
    si fiti siguri ca la anu infernul violet va fi de 2 ori mai ra u cu voi pt ca meritati!
    HAI POLI!!!!!!!!!




    Quote Originally Posted by Cristi
    Am citit adineauri articolul din OnlineSport pe marginea partidei Poli - Dinamo. Poate cel mai neprofesionist articol citit de mine pana acum pe acest site (foarte bun, de altfel). Evident ca cel care l-a scris nu a fost DELOC impartial, ceea ce e o lipsa de profesionalism. Aprecieri de genul "anularea unui gol perfect valabil", "nesemnalizarea unui ofsaid de 10 metri" ( de unde naiba 10 metri cand atunci cand Danciulescu a intrat in cadru era la 7-8 m de linia de mijloc ?!) plus declaratiile injurioase la adresa arbitrului si a conducerii din Stefan cel Mare sunt de neconceput pentru cineva "de meserie". Este drept ca este vorba de un "corespondent", insa asa un articol NU trebuia sa apara pe prima pagina. Exista pentru aceasta "Ziarist pentru o zi" sau "Forum". OnlineSport a GRESIT aici. Iar tehnica folosirii corespondentului seamana a spalat pe maini. Un fel de "nu noi zicem asta, noi nu ne pronuntam, dar uite ce spun altii". Este sau nu este articolul parerea OnlineSport despre acest meci? Ca sa fie clar.

    Am de gand sa comentez in continuare acel articol (mai precis corespondenta) punct cu punct:
    1. Ridicarea osanalelor la adresa lui Iosif Armas (sper ca nu e tot ala de la box, din MAFIA boxului adica) este penibila.
    2. Ridiculizarea numelui arbitrului este demna de Romania Mare
    3. Cine se ambitioneaza sa formeze echipe de mucava? Europa? Nu e clar...
    4. Insultarea echipei Dinamo, care nu are nici o vina. Ei sunt doar profesionisti care isi fac meseria. Nu ei platesc arbitrii.
    5. Eu de Dobay nici nu am auzit, poate doar vag. Oricat de antipatic ar fi pt unii Cornel Dinu ca om, ca fotbalist a fost remarcabil.
    6. Intimidarea si presiunea au inceput din public, cu fluierarea ABSOLUT oricarei decizii impotriva echipei lor si cu protestele NEPROFESIONISTE si exagerate ale jucatorilor lui Poli.
    6. "Maniera total provocatoare a arbitrului" - pe cine a provocat oare? Cum ar fi putut PROVOCA arbitrul pe cineva?!?!
    7. "Anularea unui gol perfect valabil" - sa fim seriosi. Pe reluare s-a vazut un posibil cot in gatul lui Munteanu. Poate a fost fault, poate ca nu. Oricum nu pare prea probabil ca el sa fi scapat de unul singur mingea aia destul de usoara.
    8. "Nesemnalizarea unui ofsaid de 10m" - nu m-am uitat la Procesul Etapei sa vad toate reluarile, insa pun PARIU ca nimeni de pe stadion nu era cu ochii pe Danciulescu ci pe busculada din careu. Idem si camerele TV, deci cum am putea sa ne dam seama??? Oricum, aici ar fi fost de vina asistentul. Si, clar, 10m NU au fost. SINGURA faza (importanta) NECLARA a meciului.
    9. Eliminarile - toate PERFECT justificate de regulament. Cat despre lovirea arbitrului, sper sa fie suspendati vreo 10 etape jucatorii aia care si-au permis. ACEI JUCATORI au avut comportament de Africa ecuatoriala...
    10. Porecla de "jenei", "fanei", "romei" ii apartine, intamplator, lui Cornel Dinu...
    11. "Miracolul timisorean" se numeste de fapt AEK Bucuresti. O echipa care NU e a Timisoarei... imi pare rau pt fotbalul din Ardeal insa asta e situatia. "Fruncea" tarii e coada fotbalului. Mai usor e sa iei o echipa de-a gata decat sa construiesti una, chiar si de mucava, nu?...

    Acum sa vedem comentariile cititorilor. Pai Dinamo nu prea are fani, se stie. Mai multi sunt stelistii si rapidistii, corect???
    Mai lasati-o cu arbitrul. Va rog eu. Asta e primul meci in care Dinamo e suspect de a fi avantajat. Pana acum... eliminari penibile, off-side-uri inexistente, penalty-uri neacordate, lovituri libere pt altii cate vrei... Si-or fi platit si ei cotizatia la Grigorescu.
    Da' oricum a fost chiar decent arbitrul asta. Ca ce au facut pt Rapid in editia asta de campionat... Mi se ridica parul in cap. Groaznic. Pe fata. Sau pentru Steaua. Cateva etape i-au tocat marunt, dupa aia penalty-uri peste penalty-uri in loc de cartonase galbene pt simulare. National si (pana de curand) Dinamo au fost marii perdanti ai turului. Clar.
    Cata vreme noi suporterii o sa fim atat de viscerali si irationali, atat de ROMANI, sa nu avem pretentii de la jucatori si arbitri.

    PS OnlineSport: Inca o data, acel articol ar face bine sa dispara de pe site. (Sper ca) nu va reprezinta. Parca politica era "nu comentam arbitraje". Cel care a introdus acea corespondenta pe site a gresit. Mai bine scria sub proprie semnatura, era mai corect. Aoleu! Sa nu se inteleaga ca banuiesc ca nu exista in realitate corespondentul!!! Sunt convins ca e reala corespondenta, dar tot nu avea ce cauta acolo.
    Trebuie sa se inteleaga ca meseria de ziarist inseamna obiectivitate. Asta e. Poate uneori e greu sa pari indiferent. Insa pe de alta parte e si mai greu sa citesti un astfel de articol OFICIAL in care este poate jignit pe nedrept ceva la care tu tii...

  20. #20
    Guest

    citi ani au suporterii militiei?

    :? Cui va justificati oameni buni? Celui care n-a auzit de Dobay(!!! ), dar sustine ca fotbalul l-a inventat dinu? Sa fim seriosi, Dobrin este cel mai in masura sa ne vorbeasca despre dinu, care in calitate de jucator n-a fost cu nimic mai "de caracter" decit e acum ca director de tilhari...

    Cit despre meciul propriu zis, e diferenta mare intre ce s-a jucat in prima jumatate de ora, si ce a urmat dupa prima eliminare... In afara celor mari greseli, au mai fost prea multe faulturi mici "de Joc" care s-au dat intr-un singur sens....probabil ii intra apa in ochi arbitrului cind fugea in directie opusa, asa ca a hotarit sa tina jocul intr-un sens unic!


    Rusine sa le fie celor care inteleg ca scopul scuza mijloacele, este modul in care se distruge fotbalul zi de zi, la nivel intern (spectatorii sint mai putini decit vinzatorii de seminte), european (cupele europene, am ajuns la 1 echipa in uefa, adica i-am ajuns pe Luxemburg, Malta, etc...) si la nivel de nationala unde am devenit echipa pacii (noroc cu Luxemburgul!!)...

    Sapte etape am jucat corect, pina cind echipele "mari(!!)" au inteles ca banii din buzunarele patronilor nu se transforma in puncte in clasament... Dupa aceea, e istorie....

    Vezi Farul-dinamo 0-1
    Sportul- Farul 0-3
    Sportul -dinamo 1-3...

    Bravo Ando!!!! singele apa nu se face....

    De partea cealalta e bistrita (pina cind Doamne, pina cind?), astra, brasovul si cap de lista... steluta!!!

    Si daca asta nu e de ajuns, puneti-va in locul lui Zenga! Ce bucuros o sa fuga el in Italia saptamina viitoare sa le povesteasca tuturor ce tara sintem si ce oameni avem!!!

    Pina cind Doamne, pina cind? :x

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    dinamo ???????????
    demni de mila,saraci........
    [COLOR=Indigo][B]TIMISOARA oras de 5 *****[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •