View Poll Results: E corecta indepartarea lui Andone?

Voters
82. You may not vote on this poll
  • Da

    12 14.63%
  • Nu

    70 85.37%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 157 of 157

Thread: Dinamo fara Andone. Ando la Omonia

  1. #148
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo
    ora 17:20 - Vasile Turcu: "Publicul ne parasise mai demult. Eu cred ca mai rau de cum a fost pana acum la Dinamo, nu are cum sa fie mai departe".


    asta cred ca nu a prins vremurile cand Dinamo termina campionate pe locu 6-7 )) daca atunci cand esti pe primu loc in campionat zici "mai rau de atat nu se poate" e grav...
    nu mey, n-ai inteles...turcu vroia ca dinamo sa fie la o distanta mai mare de Steaua...ca deh, doar nu se antreneaza degeaba pt ucl...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  2. #149
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by hip
    Ce antrenor a dat afara Gigi decand e la Steaua mai istetule? Iti zic eu: unul!
    Termina cu aberatiile
    Piturca - Si-a dat demisia
    Olaroiu - a plecat
    Zenga - sg. dat afara
    Oleg Protasov- a plecat

    "are el grija sa-i mazileasca". Ori nu ai treaba cu gramatica limbii romane, ori habar nu ai de ce se intampla in fotbalul romanesc.
    Tu nu te saturi sa debitezi numai rautati gratuite?
    Baga taticu', abereaza, ca ma distrez cu tine, auzi: "NU AI TREABA CU GRAMATICA LIMBII ROMANE". Hai, arata-ti fortza, ce greseala ai sesizat, ca ma faci sa rad. Normal ca n-ai de ce sa te iei decat de asta, chiar jignind (si chiar ai decenta de a vorbi cu "Dumneavoastra", nu cu "mai istetule", ca nu ne tragem de sireturi aici, e o diferenta apreciabila de varsta si nu ai dreptul sa ataci oricum si oricand pe acest Forum, chiar daca nu-ti convine ca-ti critic "mareatza" echipa Steaua), in loc sa arati ca esti la obiect prin cunostintele tale despre fotbal, nu despre tzurca (de la ... Pitzurca).
    Apropo: Piturca - Si-a dat demisia -> cu ce scandal, cred ca n-ai mintea asa scurta, stii doar ca a plecat ca s-a bagat, ca de obicei, peste meseria lui de antrenor, plus ca JIJI nici nu i-a dat o datorie mai veche, atacandu-se dur, ulterior, amandoi.
    Olaroiu - a plecat -> mai ales din cauza slabelor rezultate, a fost mazilit de JIJI, dupa cate stiu.
    Zenga - sg. dat afara -> altul mazilit, dupa ce era pe primul loc cu Steaua in campionat, ramanand de jucat cateva etape.
    Ai uitat si pe Titi Dumitriu, care, dupa ce a luat titlul dupa cateva etape, a fost izgonit ca ultimul om din Ghencea !
    UNIC IN ISTORIA FOTBALULUI ! Plus amenintari, batai cu suporterii proprii, scandaluri, etc. MARE RUSINE SE INTAMPLA LA CLUBUL ASTA !
    UNDE MAI PUI CA N-A AVUT RAZBOINICUL BANI SA TINA UN ANTRENOR BUN, CARE A SCHIMBAT STILUL DE JOC LA STEAUA, PE PROTASOV NETINANDU-L DECAT 4 LUNI !!!


    Afrodita l-a vrajit pe Andone (articol preluat din COTIDIANUL)
    ========================================

    Fostul antrenor dinamovist va semna miine cu Omonia Nicosia si il va avea ca secund pe Stefan Stoica, acela care a colaborat cu Protasov la Steaua. Obiectivul sau este sa cistige campionatul si cupa in Cipru.

    La citeva ore dupa ce si-a reziliat contractul cu Dinamo, Ioan Andone a inceput sa se gindeasca la ofertele pe care le-a primit din strainatate. Fostul antrenor din Stefan cel Mare a refuzat din start orice propunere de colaborare venita din tara, deoarece isi doreste enorm sa antreneze in alt campionat decit Divizia A. Pina la urma, se pare ca Omonia Nicosia va fi echipa care il va avea ca antrenor pe Andone, cipriotii dovedindu-se cei mai insistenti si directi. Omonia Nicosia a fost eliminata de Dinamo, cu Andone pe banca, in turul 1 preliminar al Cupei UEFA. Ando a sarbatorit Craciunul la Cincis, ieri dupa-amiaza a venit la Bucuresti, iar in aceasta seara va pleca spre Cipru. Dupa 13 etape disputate in campionat, Omonia se afla pe locul trei, la doua puncte de lider. Inainte de a-l contacta pe Andone, insularii au vrut sa il angajeze pe Cosmin Olaroiu, dar acesta nu a acceptat, deoarece nu voia sa scape „castana” Steaua.

    A fost asaltat de oferte

    Aflind de situatia sa precara la Dinamo, multe echipe din Europa au dorit semnatura tehnicianului roman. Southampton (Anglia, liga a doua), Lokeren (Belgia) sau FC Moscova sint cele mai cunoscute. Faptul ca Andone a refuzat sa dea un raspuns concret a facut ca multe contacte sa se inchida, raminind pina la urma Omonia Nicosia, rusii de la Moscova si o echipa din Arabia Saudita. Antrenorul a ales in cele din urma Ciprul, datorita distantei mai mici fata de Romania si a seriozitatii de care au dat dovada ofertantii. „M-au asaltat cu telefoanele imediat ce au aflat ca sint liber. Eu doream sa continuu la Dinamo, dar daca nu s-a putut, am sa aleg o oferta din strainatate”, a declarat ieri Andone.

    „Ma bat la titlu!“

    Ioan Andone a declarat ieri ca „ma duc in Cipru sa ma bat, asa cum imi place mie, pentru titlu si cupa. Semnez pe jumatate de an, cu optiune pentru inca unul, daca iese bine. Secundul meu va fi Stefan Stoica, cel care l-a ajutat si pe Protasov la Steaua. Nu am aflat inca ce buget de transferuri voi avea, vreau sa vad mai intii lotul si apoi vorbim de mutari. Am inteles ca nu s-au facut schimbari fata de echipa pe care am eliminat-o cind antrenam Dinamo.” Cipriotii ii ofera 100.000 de dolari pina in vara, iar apoi, in cazul prelungirii intelegerii, 220.000 de dolari pe sezon. „Am vrut foarte mult sa plec din Divizia A”, a reconfirmat el, cele mai bune oferte din tara fiind cele de la Otelul Galati si Jiul Petrosani. Se spune chiar ca Marius Stan i-ar fi oferit un contract in alb, dar a fost refuzat.

    SPOR LA TREABA, DINAMOVIST PUR-SANGE. ITI MULTUMIM PT. DEVOTAMENT !!!

    P.S. Crăciun cu lactate! Ovidiu Minea (Iaşi)

    - Cum aţi petrecut Crăciunul, domnule Popa?
    - Liniştit! Nici ziare nu am citit trei zile. Chiar, cine a ieşit jucătorul anului īn ancheta Gazetei?

    - Mutu. Cum comentaţi?
    - E un superjucător.

    - Iar antrenorul anului a fost Protasov.
    - Hazliu! Īntr-un tur, cīt a stat la Steaua, nu a reuşit nimic din ce şi-a propus. A pierdut Supercupa, Cupa Romīniei, īn campionat a lăsat echipa pe 2, iar de Rosenborg ce să mai vorbim. Andone e de departe cel mai bun antrenor al anului.

    ...........
    ...........
    ...........
    Last edited by remy; 28th December 2005 at 05:33.

  3. #150
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    [QUOTE=DiabLo]ora 17:20 - Vasile Turcu: "Publicul ne parasise mai demult. Eu cred ca mai rau de cum a fost pana acum la Dinamo, nu are cum sa fie mai departe".
    bey dinamovistilor si noi ne bucuram ca a venit(FI)vigo asta la voi..... ......cata naivitate pe giovanii ....ca antrenor chiar avem RESPECT pt ANDO......
    https://t.me/pump_upp

  4. #151
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    UNDE MAI PUI CA N-A AVUT RAZBOINICUL BANI SA TINA UN ANTRENOR BUN, CARE A SCHIMBAT STILUL DE JOC LA STEAUA, PE PROTASOV NETINANDU-L DECAT 4 LUNI !!![/COLOR][/B]

    Imi pare rau sa-ti zic dar Protasov primeste la Dnepr intr-un an de 20 de ori mai mult decat antrenorul - vedeta al vostru pt. aceeasi perioada.
    Asta e chiar culmea sa zici ca Gigi nu are 1 milion de dat unui antrenor in schimb voi luati o tanara speranta de 51 de ani, dat afara de fiecare data cand a antrenat pe ...25.000 euro / juma de sezon
    ha ha ha
    Imi pare bine cand vad ca citezi din ziare, la unul dintre el lucrez acum . Asa ca las-o balta cu respectul. Te faci singur de ras in fiecare zi, sunt curios cati te respecta dupa forumul asta. Te discreditezi cu fiecare mesaj pe care il postezi. Ti-am mai zis-o varsta nu inseamna neaparat si senectute! Dc tot o faci pe "batranul" de pe forum ar trebui sa ai alte standarde. Din nefericire pana si un pusti de 15 ani - sunt destui pe aici- indiferent de echipa cu care tin sunt mai obiectivi si mai decenti decat tine.
    In afara de huo Steaua, ah ce bine e la dinamo nu stii nimic. Ataci tot ce inseamna Steaua, mai mereu fara motiv insa nu te vad prea critic cu gunoiul de la dinamo. Nu te vad ingrijorat ca dinamo a ajuns pe mana unor mafioti. Nu te vad ingrijorat ca media dse spectatori in groapa este media unei peluze din Ghencea! Nu te vad ingrijorat ca de 15 ani faceti de ras Romania in Europa. Nu te vad ingrijorat ca nu jucati nimic. Ca sunteti copii arbitrilor. Ca sefii de la dinamo se trag de nas si se ataca in public. Nu, totul e ok la voi.
    In schimb la Steaua, sg. Atentie singurul club care a avut constant rezultate in Europa in ultimii 15 ani, te iei tot timpul
    Tu nu esti dinamovist. Esti anti- stelist.
    Ce lume mica. putin mese

  5. #152
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Normal ca n-ai de ce sa te iei decat de asta, chiar jignind (si chiar ai decenta de a vorbi cu "Dumneavoastra", nu cu "mai istetule", ca nu ne tragem de sireturi aici, e o diferenta apreciabila de varsta si nu ai dreptul sa ataci oricum si oricand pe acest Forum.
    la varsta ta mai tii cu dinamo ma ?

  6. #153
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Remy, pai tu-l dai exemplu pe Popa ma? pe cel numit oracolul suferintei, pt ca nu-i iese nici o previziune???
    Cica analizele, inclusiv cele facute de Popa (desi rar se pot numi analize, mai rpd da omu' cu pietre-n balta), se bazeaza pe diagnoza...iar prognoza rezulta din diagnoza...in cazul de fata, avand in vedere ca nu i-a iesit nici o predictie majora, putem afirma ca exista 2 posibilitati:
    1. ori nu a stiut Popa care e realitatea (diagnoza proasta)
    2. ori nu a stiut sa interpreteze realitatea

    In ambele cazuri, il faci de cacao pe saracu' Andone atunci cand te bazezi pe Popa ca argument. Apropo, eu nu l-am judecat pe Andone ca antrenor, dar tu esti de durere cu argumentele tale.
    Ca sa nu mai adaug ca Popa e genul de antrenor cu "musca din ei" )))), deh s-or fi apreciat ei intre ei ))))

    In alta ordine de idei, am avut o revelatie (eram pe buda si "EUREKA"!!!)...cum spaniolu' a primit numa' laude care de obicei se acorda unui jucator (trabajador, omu' care alearga rpd cu spatele), tind sa cred ca de fapt e o mutare surpriza: E ANTRENOR-JUCATOR !!! cel putin asa zice si Jiovani ca a adus jucatori de la Barca ))

  7. #154
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Nu-i mai zice de dinamo. Ca nu cred ca se ataca ca doar nu e dinamovist. Treaba e sa nu zici de bine de Steaua (adica sa zugravesti realitatea ) ca atunci se oftica.
    El nu are o favorita mai. Remember? E doar anti-stelist.
    Ce lume mica. putin mese

  8. #155
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    da ma , vorba lu' Popa...vrea sa ne faca in sange

  9. #156
    Banned foreva_ya's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    69
    Reputatie
    0

    Cool stelist+ dinamovist

    ce parere avetzi despre colaborarea dintre st stoica si ando la omonia? mie mi se pare foarte simpatic stefan stoica..........e omu bunu la toate din cate vad si are si el ceva merite in ceea ce priveste steaua......sunt convins.......sper sa faca treaba buna cu ando la omonia........da ce zicetzi de momentu comic de la conferinzta de presa cand asta traducea ce zicea ando din romana in romana ziatristilor gresi prezentzi la conferinzta de presa))))

  10. #157
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by foreva_ya
    ce parere avetzi despre colaborarea dintre st stoica si ando la omonia? mie mi se pare foarte simpatic stefan stoica..........e omu bunu la toate din cate vad si are si el ceva merite in ceea ce priveste steaua......sunt convins.......sper sa faca treaba buna cu ando la omonia........da ce zicetzi de momentu comic de la conferinzta de presa cand asta traducea ce zicea ando din romana in romana ziatristilor gresi prezentzi la conferinzta de presa))))
    Cred ca oricum castiga Stoica ca secund in Cipru mai bine decat daca era principal la dinama
    BTW se pare ca threadul Steaua exporta la Timisoara se va transforma in Dinamo exporta la Timisoara
    Cica actionarii vor sa-si scoata banii cat mai repede
    Ce lume mica. putin mese

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •