View Poll Results: E corecta indepartarea lui Andone?

Voters
82. You may not vote on this poll
  • Da

    12 14.63%
  • Nu

    70 85.37%
Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 157

Thread: Dinamo fara Andone. Ando la Omonia

  1. #85
    sport legend il cappo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Nu sunt de acord cu decizia de a fi demis Andone da' il inteleg pe Becali...
    Fara indoiala ca Dinamo va avea de pierdut in retur (ceea ce-mi convine ) dar asta nu inseamna ca Andone e un mare antrenor.Il stiu de cand era la Petrolu'...concluzia mea : mediocru. Rosca s-a descurcat MULT mai bine cu aceeasi echipa.
    ...insa peste noapte, pt. ca a luat un titlu si alte cupe (toata lumea stie cum) s-a trezit "uns" mare antrenor ... nu conteaza ca in Europa pierde oriunde se duce...nici daca adversarul e anonim (Omonia)... pt. ca in acest fel ramanem pe linia de "succese rasunatoare" ale clubului...ce parca noi am uitat de albanezi si de pescari ???
    ...a calificat echipa in UEFA dupa 15 ani !!!Anu' trecut a jucat in grupele UEFA o echipa de B din Germania,anu' asta una din Israel pai nu i-ar fi fost rusine sa n-o faca si Dinamo la pretentiile pe care le are ?Asta se numeste performanta ?
    ...cand a propus Becali sa le dea un "imbold" de $10,000 la bulgaroi pt. meciu' cu olandezii, jucatorii au sarit de cur in sus ca n-au bani, sa dea clubu' si alte aberatii...cred ca pt. banii aia vecinii nostri cu ceafa lata ar fi mancat pamantu'...ce rezultat ar fi fost?va spun eu inamo juca in primavara europeana,iar Ando (cum ne place sa-l alintam pe acest domn cu fata de taur) n-ar mai fi fost demis...

    PS:pt catei...Pai daca sunteti multumiti de rezultatele Falcosului de ce v-ati suparat ca ati iesit din UEFA ?

  2. #86
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    in the house
    Posts
    93
    Reputatie
    0
    Tragem linie la Andone??Cel mai bun antrenor din tara in noul mileniu!(rezultatele)DINAMO?Echipa mileniului 3 pe plan intern(conform rezultatelor)Toti pustii de la steaua il urasc,ca de ,4 ani de seceta,e greu sa-i inghiti(daca au prins si acesti ani in calendarul lor psihotopicAndone a avut de a face cu 6-7 jucatori ,din 6 in 6 luni si sa faca echipa,nu ca europeii din 86 si rapizii, din frisca d-lui c"A"pos"U",care aduce cate un jucator pe an.RESPECT ANDONE!!!NE-AI FACUT MANDRI,GOLURI MULTE,FRUMOASE!SARBATORI FERICITE TUTUROR!!!!!

  3. #87
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1

    Craciun Fericit tuturor!

    Numai ganduri bune de sarbatori, sa dea Domnul un an mai bun pt. toti. Exclud fotbalul caci vb lui Gigi, "n-are Dumnezeu timp de fotbal". ha ha. Desi eu cred ca mai trage cu ochiul
    Ce lume mica. putin mese

  4. #88
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    incepe degradarea clubului din soseaua stefan cel mare, si savurez aceste momente cu o satisfactie enorma, vine ea si desfiintarea !!!

  5. #89
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Vezi sa nu se desfiintzeze Craiova, care a fost mult mai aproape decat Dinamo; cine juca anul trecut cu olimpici la informatica si fizica??? CRAIOVA!!!
    no signature

  6. #90
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1

    Andone La Omonia Nicosia?

    ANDONE LA OMONIA NICOSIA!!!!
    Fostul tehnician al lui Dinamo, Ioan Andone, şi-a găsit un nou angajament !!! El va pleca marţea viitoare īn Cipru, unde va prelua formaţia Omonia Nicosia! Secundul său va fi Ştefan Stoica, fostul antrenor-secund al lui Oleg Protasov la Steaua, cu care a reuşit un sezon excelent īn Europa. Stoica va purta acelaşi rol ca şi īn Ghencea, el urmānd să traducă īn greacă toate explicaţiile tactice ale lui Andone. Omonia se găseşte pe locul 3 īn campionat, la două puncte distanţă de locurile 1 şi 2. Următorul meci īl va disputa acasă, pe 8 ianuarie, īmpotriva locului 9, Digenis.
    no signature

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ma apuc sa invatz si eu greaca , poate peste 2-3 ani vine Mourinho asta in Grecia si nu are translator

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cra10veanu
    incepe degradarea clubului din soseaua stefan cel mare, si savurez aceste momente cu o satisfactie enorma, vine ea si desfiintarea !!!
    deci te faci si tu stelist de conjunctura

  9. #93
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Craiova maxima in B ! Poate va ramane acolo definitiv.
    Cine doreste raul altuia, s-o pateasca el !
    Craiova, ciocul mic anul asta. Era sa va desfiinteze clubul. Numai investitori adevarati acolo. Mititelu marele om de fotbal, ce comic, dar si jalnic.
    Mai vorbim la anul.

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    poate la anu se inverseaza roluri
    craiova in A si Dinamo e in B

    Dinamo 007

  11. #95
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Paul, crezi ca cine urasete/ii displace Dinamo este neaparat shtoian/stelist??? Mie unul nu-mi plac aceste echipe pentru trecutul, prezentul si poate si viitorul lor...
    Craciun fericit si s-auzim numa' de bine!
    no signature

  12. #96
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Swisstec
    Mie unul nu-mi plac aceste echipe pentru trecutul, prezentul si poate si viitorul lor...
    a, deci tie nu iti plac echipele care fac perfomanta...tu vrei doar echipe mediocre, nu?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  13. #97
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Ce cadou de Craciun! / Libertatea

    "Eu imi doresc sa raman la Dinamo, chiar as vrea prelungirea contractului care expira in vara. Vreau sa aflu si parerea actionarilor si, daca am sustinerea lor si daca ei au incredere in mine ca pot sa fac echipa sa joace mai bine decat joaca acum, raman cu placere. Am o datorie morala fata de suporteri, care m-au sustinut in clipe extrem de grele", spunea Andone joi, la Gala Fotbalului, unde fusese desemnat antrenorul anului. Peste noapte, dupa o intalnire intre Nicolae Badea, Cristi Borcea si Gigi Netoiu, "Ando" s-a razgandit: si-a reziliat ieri dimineata contractul pe care il avea cu Dinamo!
    Chiar joi, Nicolae Badea, presedintele Consiliului Director de la Dinamo, se exprima in Libertatea ca "s-a vorbit prea mult in jurul lui Andone si nu foloseste nimanui, la nimic, faptul ca s-au mediatizat atat de mult problemele interne. Stabilisem ca, la finalul acestui an, sa ne intalnim pentru a discuta situatia din "Stefan cel Mare". Fiecare era liber sa spuna ce are pe suflet. Din pacate, ne intalnim greu. Din cate stiu eu, cativa oameni din conducere au plecat deja in concediu asa ca, cel mai probabil, ne vom reuni la inceputul anului viitor. Va fi un dialog deschis, un bilant care are loc la fiecare echipa din campionat, nu numai la noi. Vor fi sigur aplicate anumite corectii la nivelul echipei, dar nu neaparat la nivelul bancii tehnice. Vom evalua activitatea intregului colectiv si vom trage linie".
    Vorbele lui Badea n-au mai avut acoperire. La cutite cu presedintele clubului, Giovani Becali, Ando n-a mai rezistat presiunii. Becali l-a sunat joi seara si l-a intrebat daca a vorbit serios cand a spus ca pleaca daca primeste despagubiri de 500.000 $. "500.000 de dolari le cer! Le-am dat contractul sa-l citeasca! Sa ma demita, sa aduca Giovani bani de-acasa daca e tare!", fusesera cuvintele lui Andone, dezvaluite lui Ionut Lupescu, zilele trecute, la "Gala premiilor Fanatik". Si Giovani chiar a adus bani de acasa! I-a zis ca-i da suma, numai sa-si rezilieze contractul fara alte scandaluri. La miezul noptii, Andone s-a intalnit cu Badea, Borcea si Netoiu, cei trei, plus Giovani, agreand mazilirea antrenorului. Ando a cedat si a acceptat sa-si rezilieze contractul. Daca Badea i-a garantat tehnicianului ca va intra in posesia clauzei de reziliere in valoare de 200.000 euro, Giovani Becali jubila: "Nu va faceti probleme, ii dau eu 500.000 $, cat a zis, si gata!"

  14. #98
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Normal ca l-au remarcat pe Andone in meciul direct Dinamo - Omonia.

  15. #99
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    d3d3, mai bine o echipa in B, dar cinstita decat o superfortza in prima liga, dar care face misculatzii de le pierzi numarul...
    no signature

  16. #100
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Ar fi o decizie gresita . Mai bine ar merge in Belgia . Am auzit ca si acolo are oferta

  17. #101
    sport legend il cappo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    ...pai sa se duca dom'le la ciprioti ca acolo-i de el...aia e adevarata lui valoare
    va avea o lupta pe viata si pe moarte cu echipele de pe primele 2 locuri.

  18. #102
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Mai tataie, dar tu cumva nu stii ca si acolo sant mari antrenori, celebri, ca si in Africa sau in Asia ?
    Acum nu mai conteaza tara, totul e pana la bani, asta e.

  19. #103
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    las ca poate se duce la Otelu .... ca si asa in primu meci au cu Dinamo ... i incurca si apoi poate sa plece

  20. #104
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    Craiova nu e dinamo, si dinamo nu va fii niciodata Craiova, un oras fotbalistic in care cam greu de crezut ca o echipa ca Universitatea se va desfiinta, nu se va desfiinta, "ce mor dusmanii mei"!
    Swisstec tu vorbisi ? lasa ca la anu cand jienii vor merge in B o sa-i stergi si lasi numai rapidu
    PS: echipa care juca cu olimpici sfarsitul sezonului trecut si-a format echipa solida si inca nu e gata, pregatiti gazonul ca intra Craiova de la anu ! iar executam ghencea si stefan cel mai mare.
    OT : Dinamo desfiintarea!

  21. #105
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Nu voi sterge JIUL, eu nu sunt ca acei copii nascutzi in traista ciobanului si-n panselutze, care se duc si incurajeaza Shtoia si al Dinamoului, ca aceia din Vulcan si din alte imprejurimi ale Petrosaniului, refugiatzi din sud care vin la JIUL-Steaua cu un steag facut probabil din plapuma lor, colorat cu vopsea de oua si-l flutura la stadion... JIUL poate sa retrogradeze in C, voi merge la meciuri si voi incuraja echipa...
    ontopic: Cica Vigo asta alearga mai repede cu spatele decat Niculescu cu fatza, e bun omu', nu se va simtzi lipsa lui Andone!
    Si de ce sa se desfiintzeze Dinamo, va e ciuda voua craiovenilor ca nu avetzi echipa de UEFA, CL sau de INTERTOTO??? Pana la urma voi suntetzi cei care aranjatzi meciuri in B, nu Dinamo. Voi vedetzi ca Valcea vine tare din urma! Ciocu' mic la voi ca acum noi suntem la putere!!!
    no signature

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •