View Poll Results: Cine va avea de castigat dupa noua mutare?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Prosport

    12 60.00%
  • Gazeta, care ramane la Jurnalul

    7 35.00%
  • Ioanitoia, care isi face un nou ziar

    1 5.00%
  • Nici una

    0 0%
Results 1 to 11 of 11

Thread: Gazeta Sporturilor pleaca de la trustul Jurnalul

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Gazeta Sporturilor pleaca de la trustul Jurnalul

    O stire aparuta sambata in ziarul National afirma ca trustul lui Voiculescu, patronul Antena 1 si Gazeta Sporturilor (printre altele), a declarat ca zirul de sport i-a ingitit peste 2 milioane de dolari. Ca urmare, va renunta la finantarea acestuia. Se pare ca Gazeta va pleca la Gigi Becali, iar Jurnalul va face un ziar de sport mai modest, pe format tabloid.

  2. #2
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    VALOROS IOANITOAIA, NU?
    A DISTRUS UN MIT AL PRESEI SPORTIVE DE LA NOI.
    DACA AJUNGE PE MANA LUI BECALI SA NU-MI SPUNETI CA ESTE BINE , CA A INVESTIT SI CA VA FACE CEL MAI TARE ZIAR SPORTIV DIN TARA................ SI POEZI . VA MANI**** OPINIA PUBLICA, CUM FACE IOANITOAIA DE CAND A VENIT LA GS
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Mafiot la mafiot trage Uite asa din floare in floare pana nu o sa mai aiba unde sa se duca. Pentru ProSport, mie mi se pare un avantaj noua plecare a lui Ioanitoaia. Oricum, Becali este un tip cu toane, care oricand se va putea supara iremediabil pe Ioanitoaia si sa le zica "pa".

  4. #4
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ioanitoaia si-a pierdut toata credibilitatea cand in ziarul prosport scria ce bestie este netoiu la Craiova si il invita foarte des pe acesta la proces si chiar il proteja. va mai aduceti aminte cand a fost duplexul cu suporterii de la Craiova si netoiu i-a numit tigani si infractori?
    mi-l aduc aminte cum spune :
    nu cred ca este normal ca acest om sa bage bani in echipa si sa vina altii sa-l injure pe banii lui.
    La Craiova se petrecea o tragedie si erau blaturi pe fata si ioanitoaia ii lua apararea.
    ce frumos ii spunea corleone, las ca-l stiu eu si pe ioanitoaia. de ce nu s-a luat niciodata de corleone daca este curat?
    anul asta inca din prima etapa la recurs, a anuntat ca steaua joaca cel mai bun fotbal, ca joaca altceva decat restul competitoarelor si ca va castiga la pas acest campionat. sunt cuvintele lui. si era doar prima etapa.
    isi merita soarta, daca i se taie craca de sub cur, a fost curva si a facut gazetarie la comanda
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Un nesimtit , imi aduc foarte bine aminte acea emisiune cand netoiu i-a injurat pe ULTRASII OLTENI si ioanitoaia i-a luat apararea...
    Il credeam fan OLTEAN , dar m-a dezamagit
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    ady lasa-i si pe "ultrasii olteni" in durerea lor, pt. ca atunci cand javra de netoiu ia intrebat cine le-a luat fularele, ei au dat din colt in colt si pana la urma au spus ca javra le-a luat , deh mai avem si noi suporteri de genul asta ( mai putin cei drept fata de altii )
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eh , se mai intampla :p
    Oricum acum , cel mai mult conteaza ca e la dinamo si vinde jucatori cat ai zice peste
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Deci isi face si Becali trust de presa? Hmm... o sa fie o publicatie a Stelei in cazul asta??? Ei oricum parca n-au revista oficiala!

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da, Becali vrea sa isi faca un trust din care se pare vor face parte Univers TV si un ziar Universul Romanesc. Nu stiu cum se va numi si cel de sport.

    Univers TV vrea sa o lanseze in martie, dupa ce declarase ca vrea sa fie gata acum, de sarbatori.

  10. #10
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Imi pare rau de UNII ziaristi de la GAZETA care se lasa tiriti de Ioanitoaia !
    Cred ca, in 1-2 ani se va vorbi de gazeta la...trecut !
    Probabil va apare sub un alt nume !
    Actualul, ca si Prosport, e mult prea BAGAT in noroi...
    Chiar si cu un alt nume, daca sef ramine Ioanitoaia...tot atita e !

    Nu cred ca suporterul ADEVARAT poate fi inca prostit cu PETITION catre UEFA sau...schimbarea tricourilor !

    P.S. Sincer, asta cu schimbarea culorii tricourilor as numi-o POANTA ANULUI !
    La preliminariile pentru MONDIALE sa prezentam 11 tricouri !
    Pardon ! Am facut-o deja pentru EURO !

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu se lasa tarati. De la el mananca. Daca pleaca de la el nu ii mai baga nimeni in seama.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •