Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 170

Thread: Sarbatori de Craciun fericite si Un An Nou...bancar!

  1. #148
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Da, sarbatori fericite tuturor progresistilor!


    Progresul meu a murit, acum am alta nevasta pe nume Rapid care m-a ajutat sa uit de el, bolnava si ea vai de capu ei! Prea multa durere a suferit si Progresul, uneori e mai bine sa mori decat sa continui sa suferi ca un caine, cred ca asta a fost cazul Progresului nostru.
    Last edited by Johnny D; 24th December 2014 at 09:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #149
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Prieteni progresisti, aceleasi urari de bine si din partea mea .
    La multi ani, sa fiti iubiti !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #150
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si tie Dario, numai bine in Noul An si sa fii iubit! JD, multam si tie si sa-ti traiasca noua nevasta mai frumoasa si, mai ales, mai sanatoasa!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #151
    junior u.c.a.d.k.'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    la multi ani, sarbatori fericite prieteni!
    [I][FONT="Book Antiqua"][COLOR="RoyalBlue"]We Await Silent Trystero's Empire[/COLOR][/FONT][/I]

  5. #152
    incepator athc_'s Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Buna ziua, domnilor !

    Craciun Fericit tuturor suporterilor bancari!... si echipei asa cum mai este, poate reala sau poate mai mult fictiva zic unii, dar cu siguranta in sufletul nostru ea a ramas exact asa cum era pe vremuri.

    Sarbatori Fericite, si tot ce va doriti voi!

  6. #153
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Craciun fericit tuturor, si un An nou cu bine!

  7. #154
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    MESAJUL Regelui Mihai I de Crăciun: Națiunea a avut de făcut o importantă alegere democratică

    http://media.realitatea.ro/multimedi...0_95104800.jpg

    Români, este al șaptezeci și cincilea an în care mă adresez vouă de Crăciun. România anului 2014 este atât de diferită de cea a lui 1940 când, la vârsta de 19 ani abia împliniți, am primit onoarea de a fi, din nou, Suveranul vostru. Și atât de diferită de cea a întunecatului an 1989, când vă încurajam de departe, din exil. Anul acesta, Europa a sărbătorit 25 de ani de la căderea dictaturii comuniste. Iar Bucureștiul a fost, pentru două zile, capitala morală a continentului, prin prezența atâtor lideri democratici care au scris istoria ultimului sfert de secol. Să ne plecăm adânc în memoria românilor, atât de mulți la număr, victime ale negrei perioade din 1945 până în 1989!", se arată în mesajul de Crăciun al Regelui Mihai I transmis miercuri.

    "Națiunea noastră a avut de făcut la sfârșitul anului o importantă alegere democratică. Neașteptat de mulți oameni și-au exercitat dreptul de vot, ceea ce dă speranță și bucurie. Țara însă trebuie să rămână unită, fiindcă interesele fundamentale ale României sunt deasupra conjuncturii, deasupra puterii vremelnice și a preferințelor politice. Sper ca, de aici încolo, domnia legii și respectul față de rostul instituțiilor Statului să fie de neclintit", precizează Regele Mihai I.

    Suveranul apreciază "afecțiunea și încrederea" românilor, subliniind că împreună cu Regina primește "cu bucurie" atașamentul lor față de Coroană.


    Regele Mihai I precizează că 2014 a adus satisfacții Casei Regale.

    "Familia Regală a vizitat Israelul, pentru prima oară de la fondarea acestui stat. Acolo, la Ierusalim, sălășluiește așezământul ortodox ridicat sub domnia bunicilor mei, Regele Ferdinand I și Regina Maria. Fiica mea, Margareta, m-a reprezentat la Yad Vashem, unde Regina Elena, mama mea, are numele înscris în piatră, în calitate de Drept Între Popoare. Membrii Familiei mele au vizitat Suedia, Marea Britanie, Italia, Marocul, Iordania, Italia, Germania, Qatar, Bulgaria, Grecia și Turcia. Peste tot, Casa Regală a dus un mesaj primit cu respect, spre binele relațiilor țării noastre cu restul lumii. În țară, Principesa Moștenitoare, Principele Radu și, de doi ani încoace, Principele Nicolae, au fost săptămână de săptămână în orașe și comune din toate colțurile țării, inspirând și dând curaj comunităților locale. Un mare număr de instituții și organizații au primit nume sau patronaj regal, simțindu-se conectate la stabilitate, respectabilitate și continuitate. Curtea de Argeș este prima urbe care a primit titlul de «Oraș Regal»", se arată în mesaj.

    Regele Mihai I mai precizează că Familia Regală continuă munca socială începută de Regina Elisabeta a României acum un secol și jumătate, implicându-se în proiecte educaționale, culturale, de voluntariat și de răspundere socială.

    Totodată, el afirmă că, "prin viața pe care i-a dat-o prezența Familiei mele, Castelul Peleș s-a transformat dintr-un muzeu național într-un martor al continuității și suveranității noastre, ca stat european".

    Pe de altă parte, el aduce "laudă inițiativei individuale", apreciind faptul că sectorul privat din România "s-a străduit să sporească prosperitatea societății noastre, chiar în condiții descurajante, dând dovadă de creativitate, însuflețire și patriotism".

    Regele exprimă recunoștință militarilor români "admirați în lumea transatlantică pentru cât de mult realizează cu resurse financiare atât de modeste".

    "Gândul meu se îndreaptă către bătrânii singuri, către copiii care cresc departe de ai lor, către cei de toate vârstele care nu au cum să-și vadă de sănătate așa cum trebuie. În zilele acestea, ne gândim la lecția de iubire, suferință și modestie a Domnului Nostru Isus Hristos. Nașterea Domnului aduce cu sine un desăvârșit exemplu de bunătate, de altruism, de grijă față de aproapele tău și un neclintit atașament față de familie. Întregii noastre națiuni, trăitoare în țară și în Republica Moldova, precum și tuturor românilor din alte părți ale lumii, iubirea și nădejdea mea!", se mai arată în mesajul de Crăciun al Regelui Mihai I.

    http://www.realitatea.net/mesajul-re...a_1598329.html
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #155
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    La multi ani!

  9. #156
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    La Multi Ani si tie, Sorin!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #157
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    La multi ani Bancarilor ... si la multi ani Mihai
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #158
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Multumim, si tie la fel, delaparis!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #159
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Regele Mihai I: "Generația tânără știe ce vrea. Timpurile noastre vor putea fi trecute cu bine"

    http://media.realitatea.net/multimed...i_39039400.jpg

    Români, în anul 1940, m-am adresat vouă de Crăciun pentru prima oară. Am traversat aproape un secol împreună, iar astăzi întoarcem încă o pagină din viața țării noastre.

    Generația tânără știe ce vrea. Cu onestitatea și pasiunea tinerilor români, am încredere că timpurile noastre vor putea fi trecute cu bine.

    La sfârșit de an, gândul meu merge și către oamenii în vârstă, unii singuri, alții bolnavi. Ei ne dau o lecție de curaj și de demnitate.

    http://media.realitatea.net/multimed...e_40164900.jpg

    Trimit încurajare celor care lucrează în spitale și salvează vieți. Celor care au inimile îndoliate, ca și celor îngrijorați de starea de sănătate a celor dragi, le trimit toată afecțiunea și compasiunea mea. Le transmit un cuvânt de apreciere celor de la catedră, din toate școlile. Însuflețirea și modestia lor sunt un exemplu pentru societate.

    Militarii noștri își fac datoria cu cinste, iar uneori aceasta îi costă viața. Ei dau dovadă de curaj și profesionalism.

    Regina și cu mine suntem puțin prezenți în public, dar ne bucurăm când vedem că Palatul Elisabeta, Castelul Peleș și Săvârșinul sunt pline de viață, că adună mii de români și dau un exemplu bun societății. Multe instituții și organizații doresc să poarte un nume regal sau să aibă patronajul nostru, iar aceasta mă bucură nespus de mult.

    Suntem în ajunul sărbătorii nașterii Domnului Nostru Isus Hristos. Familia noastră, precum a fiecăruia dintre voi, are parte de bucurii, dar și de dezamăgiri și de griji. Exemplul de iubire și credință al Familiei Mântuitorului se așază frumos alături de viața noastră de zi cu zi. Multe sunt diferite față de acum două mii de ani, dar multe au rămas la fel, în lumea oamenilor. Trimit românilor din țară, din Basarabia și din toate colțurile lumii, o părintească binecuvântare.

    Așa să ne ajute Dumnezeu", se arată în mesajul transmis, de Crăciun, de Regele Mihai I.

    http://www.realitatea.net/regele-mih...e_1855638.html
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #160
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    La multi ani, Progresistilor!

  14. #161
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    La Multi Ani si tie, Sorine. Nu te-am uitat, sa stii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #162
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    La Multi Ani si tie, Sorine. Nu te-am uitat, sa stii.
    Nici eu nu v-am uitat, chiar daca prezenta mea pe forum a devenit mai putin decat episodica.

    Acum am realizat ca in Octombrie am implinit 10 ani de cand am postat aici prima oara...ce trece timpul.

  16. #163
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Si tie Dario, numai bine in Noul An si sa fii iubit! JD, multam si tie si sa-ti traiasca noua nevasta mai frumoasa si, mai ales, mai sanatoasa!
    Asa sa fie Mirile! Ca unui alt divort n-o sa-i mai supravietuiesc intreg la minte, si asa dupa primul am ramas cu sechele.
    A fost o nevasta frumoasa, curata pe cat posibil intre atatea murdare si mai ales o nevasta ambitioasa si luptatoare pana la capat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #164
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Craciun fericit, prieteni progresisti!

    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #165
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    An Nou Fericit!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  19. #166
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Multumim, Petea! La Multi Ani si Un An Nou, mai bun si tie!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #167
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Craciun fericit si Un An Nou mai bun, prieteni progresisti! Putini dar statornici dincolo de efemeritate. Hai Progresul!

    Traditie si perenitate:

    https://www.youtube.com/watch?v=4vavMj02s9c
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #168
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Craciun Fericit, progresistilor!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •