Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 100

Thread: Care poate fi solutia iesirii din criza ?

  1. #1
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0

    Care poate fi solutia iesirii din criza ?

    Nu sunt fan Olaroiu dar oare el a ratat singur cu portaul cu Gloria ...sau Badea,Iacob sau Paraschiv...

    Poate sa ne spuna psihologul Gigi ...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #2
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    pt inceput schimbarea antrenorului... dupa aia mai vedem cine ramane sau pleaca de la echipa
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #3
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    jiji il tine pina la final pe oli si mie tare frica ca steaua nu va mai prinde nici un loc de uefa mare atentie mare
    Anul 5 nimic nou the same story

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    fara sa ma bag unde nu-mi fierbe oala , vreau sa va spun cum este la Lyon in acest moment ( deci rezultate negative in serie )

    Jean-Michel AULAS , presedinte la club acolo , a zis clar ... destinul jucatorilor este legat de cel al antrenorului ... adica pleaca Houiller , pleaca toti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    da dar lyon are loc de liga asigurat castiga pentru a 5 oara campionatul consecutiv pe cind la steaua situatie ii foarte incurcata nici loc macar de liga preliminar si despre titlu nu mai pomenesc.
    Anul 5 nimic nou the same story

  6. #6
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    o, nu m-as fi suparat daca eram in aceeasi situatie ca lyon
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    Nu sunt fan Olaroiu dar oare el a ratat singur cu portaul cu Gloria ...sau Badea,Iacob sau Paraschiv...
    Asta se numeste slaba pregatire . Si Olaroiu este cel care este responsabil de forma lor . Nu stiu ce fac baietii astia la antrenamente dar se vede la toti un regres accentuat de forma , mai ales la atacanti . Ajungem relativ bine la poarta dar nu inscriem . Nu e vorba aici de atitudine , de aceea nu cred ca evantuale amenzi ar fi utile .
    Ce ar trebui sa facem ? Dupa parerea mea ar trebui sa incetam sa mai importam petarde de jucatori . Au fost adusi in ultimul an Carlos , Saban , Thereau , Andrey , Elton - primul portar de circ , al doilea de liga 2 , al treilea limitat , al patrulea gafeaza in fiecare meci , ultimul prea mic pentru clampaii din Romania . Cine ii aduce ? Stim cine ...
    Apoi trebuie sa aiba loc in vara o curatenie serioasa...jucatorii care nu sunt de CL sa fie dati afara . Sunt 7-8 care trebuie sa plece daca se vrea performanta .

    Pe termen scurt nu prea avem ce sa facem . Singurul lucru ar fi o demsie de onoare a lui Olaroiu... Il consideram un om de calitate insa cand il vad acum cum se tine ca disperatul de post , imi dau seama ca nu are calitatea umana si nici prestanta sa antreneze fosta castigatoare CCE...

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bluesky View Post
    da dar lyon are loc de liga asigurat castiga pentru a 5 oara campionatul consecutiv pe cind la steaua situatie ii foarte incurcata nici loc macar de liga preliminar si despre titlu nu mai pomenesc.
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    o, nu m-as fi suparat daca eram in aceeasi situatie ca lyon
    Ce vreau sa zic este ca o solutie ar fi ca jucatorii sa dea tot ce pot pe teren deoarece daca se prabuseste Olaroiu atunci toti se duc cu el ... asta ar motiva un pic pe unii adormiti asteptand o alta viata cu un alt antrenor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Lyon mi se pare ca o sa castige a sasea oara consecutiv campionatul si parerea mea este ca antrenorul trebuie schimbat
    Bafta, Reghe!

  10. #10
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    vezi nu ii bine sa ai nici avans mare ca jucatori nu se mai concentreaza la capacitate maxima,insa nu cred ca conducatori lyonului vor trece la fapte si ii vor da kick antrenorului,steaua a jucat azi foarte confuz nici o idee in joc spidi pune pase insa colegi lui se gindeau la cai verzi pe unde nu mai ei stiu
    Anul 5 nimic nou the same story

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    in primul rand cred ca ar trebui schimbarea antrenorului.
    apoi schimbarea sistemului de joc... am tot fost amenintati cu 4-3-3 dar... nimic
    apoi ar trebui lucrat mai mult scheme de joc si exersate finalizari, pt ca acolo avem probleme
    ma dispera la culme cand ii vad ca se chinuie sa ajunga in 6 m cand foarte bine, se poate suta si de la 10 m, si de la 20 de m....
    apoi ar trebui exersate pana la extenuare fazele fixe, la care eram buni intr-o vreme....
    apoi ar trebui golit rumegusul din echipa, toti acei jucatori de umplutura trebuie inlocuiti cu altii care joaca fotbal, nu fac doar poze....

  12. #12
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    afara oli

  13. #13
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    OLI! El e marea problema!
    4-4-2 E sistemu` ce tre` jucat! Cu Elton in banda stanga! Tre` scos din echipa un inchizator..sau adus un inchizator ce poate aduce aport ofensiv..asta e fotbalu` modern! Vezi Scholes , vezi Carrick , vezi Seedorf! si mii si mii de exemple!
    Muzzwrinka

  14. #14
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    hy sati mai zic yo alte nume de alde carrick seedorf hargreaves gerrard xavi etc etc...da cine are bani de astya mey??/ noi sa zicem mersi si de ov petre si de lovin.......nu mai visa la aia...............yo nu cred ca oli trebuie dat afara......asta e un sezon de tranzitie......accidentari gramada ....ghinioane ..arbitraje contra ..iesiri din forma.....o mai fi gresit si oli....si toate s-au adunat.....trebuie pus la bataye ptr sezonu viitor vreo 7-8 mil numa ptr transferuri si lasat oli...........alex ferguson a venit in 85 la manchester si pana in 90 cand a luat o prapadita de cupa a angliei nu a castigat nimik..........dar a fost lasat sa construiasca o echipa............si are 29 de trofee de atunci pana in prezent..........deci ...capu sus baietzi asta e fotbalu...toata increderea ptr sezonuu viitor alaturi de oli pe banca...

  15. #15
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Oli este de vina pentru toate rezultatele proaste avute de Steaua.
    Aproape in fiecare meci Steaua(sau mai bine zis Oli) a pierdut duelul tactic indiferent de echipa adversa(UTA, Poli Iasi, Otelul, Rapid,etc) si asta spune cam totul.... cand deja spuneti k si jucatorii au o parte din vina, deja priviti lucrurile prea in amanunt si ratatzi privirea de ansamblu. Badea a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai Stelei in ultimele 4 meciuri, dar ieri a prins o zi cum nu se putea mai proasta. Se intampla, nu trebuie sa ii taiem capul pentru asta.
    @Liviu nu stiu ce ai cu Thereau, in afara de golurile pe care le-a dat, el are si alte roluri cand este in teren... deviaza mingi, trage jucatori dupa el ca sa creeze spatii pentru ceilalti coechipieri... un jucator bun trebuie sa fie util echipei si cand nu are mingea la picior...
    Acum trecem la Elton... Nu stiu cat te pricepi tu la fotbal, sau care este conceptia ta despre acest sport... dar cand spui "Elton - prea mic pentru clampaii din Romania..."... nu prea stiu ce sa cred. Pt ce i-ar fi trebuit inaltimea? Pt duelurile unu'-la-unu' ? Ai observat ca este mult prea rapid pt orice adversar si k nu poate fi implicat in astfel de dueluri? Si dak te gandesti ca oricum nu prea s-a vazut in teren...asta este din cauza lipsei de tactica si/sau utilizarea sa pe un post in care nu da randament maxim...
    Andrey- a aratat ca are calitatzi de portar dar in ultimele meciuri a cam dezamagit... totusi, nu a gafat in stilul Carlos si nici apararea nu prea si-a facut treaba asa cum trebuie... i se mai pot acorda sanse si sezonul viitor...
    In concluzie....jucatorii care trebuie sa plece de la Steaua se vad cu ochiul liber... Gigel Coman, Lovin, Saban, Ov.Petre(dar nu va pleca deoarece este unul din favoritii lui Hagi). Dar trebuie sa ne preocupe pe noi mai putin cine pleaca....pt k pana la urma este vina antrenorului k ii baga in teren. De acum ar trebui sa ne preocupe ce jucatori vor veni la Steaua... Sa speram k va veni un fundas de banda bun sau poate doi, la inca un atacant sau doi...si atat...in rest nu prea avem nevoie de jucatori cred eu...mai ne trebuie un bun tactician si am rezolvat ecuatia.... sper sa fie asa de simplu... dar nu ar avea de ce sa fie mai complicat de atat....
    ex-Sallam

  16. #16
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Exact ...ma repet...olaroiu a ratat in fata portii....rusine sa-i fie...
    Ok sa vedem unde a fost jocul defensiv la Bistrita...in posesia 65% sau poate in cele 4 ocazii de golsingur cu portarul...
    in liberatea oferita lui Elton..un antrenor defenisv care lasa un jucator sa-si faca de cap...rusine sa-i fie..

    Va rog frumos ..e usor sa arunci cu vorbe..dar sa detaliem macar...

    Ok e usor sa zici ca Olaroiu e vinovatul dar sa nu vedem jocul lui Radoi de ex. sau apararii care e praf...jocul lui Nicolita (care totusi e intr-o mica revenire) etc...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  17. #17
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mai adevarul e undeva la mijloc, intre antrenor si echipa....

    Dar trebuie sa recunoastem ca asa nu se mai poate.... si zic lucrul asta de vreo 5 luni incoace

  18. #18
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    oare ce le-a zis oli la vestiare??jucati baieti ca jucati bine au jucat ca o echipa de judeteana rusine oli stoica si jucatorilor
    Anul 5 nimic nou the same story

  19. #19
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Situatia de la echipa e din cauza multiple..Olaroiu-jucatori-MM-Becali
    in jocul de ieri clar jucatorii au facut praf meciul...
    Sa nu exageram acum ca DOAR Olaroiu e de vina...apoi si presa care a atacat Steaua de la inceputul sezonului ...si a facut din orice bun sau rau o gogoasa imensa...si de fiecare data s-a spart si probabil ca s-a resimimtit si la nivelul psihicului jucatorilor ...
    Apoi paradoxal desi in era Olaroiu s-au facut cele mai multe si costisitoare tranferuri..asta a fost anulat de accidentarile dese si grave cu perioade lungi de recuperare ..
    Si acum avem Dica,Ghionea si Ov Petre jucatori de baza care nu au jucat de ceva vreme...dar si Cristocea sau Oprita...de Coman nu zic nimic el nu conteaza

    Asa ca doar Olaroiu e de vina ?...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca Olaroiu e principalul vinovat. Jiji nu a pus presiune pe el... pai pe Zenga il demisese cand era pe locul 1 Steaua cica sa produca un soc. Acum, desi avea destule motive sa o faca, jiji a avut rabdare cu olaroiu.
    Mie imi vin in minte declaratiile lui Olaroiu de la meciul de la Boro..."ma uitam la meci si nu puteam reactiona". Pai el antrenor se uita la meci ca la TV... e mai mult spectator decat antrenor. Si a mai dat declaratii asemanatoare la alte meciuri pierdute de Steaua. Ne-a distrus si jocul combinativ al Stelei purtat in viteza. Avem un joc plictisitor marca Olaroiu.
    Eu cred ca Dan Petrescu ar fi o solutie de luat in seama. Desi se pare ca Hagi are cele mai mari sanse...eu i-as da o sansa si lui Hagi. La galata nu a fost chiar un antrenor rau desi cand intra in criza nici el nu stie cum sa iese. Dar macar joaca pe atac.

  21. #21
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    Exact ...ma repet...olaroiu a ratat in fata portii....rusine sa-i fie...
    Ok sa vedem unde a fost jocul defensiv la Bistrita...in posesia 65% sau poate in cele 4 ocazii de golsingur cu portarul...
    in liberatea oferita lui Elton..un antrenor defenisv care lasa un jucator sa-si faca de cap...rusine sa-i fie..
    Tu vorbesti despre un meci, eu vorbesc despre un sezon. Este normal k echipa sa faca si meciuri proaste. Dar cand vezi k echipa joaca fara nici un orizont... nu cred k mai conteaza in ce forma era X sau Y... sau dak lufteaza Paraschiv sau da peste poarta Iacob....astea sunt doar detalii neimportante dak privesti per ansamblu....
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    Va rog frumos ..e usor sa arunci cu vorbe..dar sa detaliem macar...

    Ok e usor sa zici ca Olaroiu e vinovatul dar sa nu vedem jocul lui Radoi de ex. sau apararii care e praf...jocul lui Nicolita (care totusi e intr-o mica revenire) etc...
    Ok...hai sa detaliem...sa luam fiecare jucator in parte...
    Andrey- pana acum nu a facut gafe notabile(cum facea Carlos) dar nici nu a spart gura targului, intradevar... totusi merita sanse in continuare, nu este un portar atat de prost cum se spune dupa meciul cu Dinamo... a aratat putina...frica sa zicem... dar increderea in sine si in coechipieri o poate prinde pe parcurs....
    Cernea- dupa plecarea lui Carlos a facut meciuri incredibile....asta pana in iarna, cand nu stiu ce s-a intamplat cu el si a inceput sa gafeze intr-un mod....imi pare foarte rau pt el....
    Goian- un jucator extraordinar, un adevarat stalp al apararii... de departe cel mai bun fundas central din Liga 1...
    Ghionea- alaturi de Goian formeaza cel mai bun cuplu de fundasi centrali din Romania... experientza, plasament, lovitura buna de cap...are de toate
    Nesu- pana la acel 2-2 cu Poli Iasi a facut meciuri foarte bune....dupa ce a revenit de la Bologna s-a vazut ca mai are mult de recuperat...
    Petre Marin- un jucator care nu poate sa lipseasca din "primul 11" la Steaua... dupa accidentare este adevarat k nu mai este in forma maxima, dar isi va reveni cu sigurantza...
    Stancu- sa fiu sincer...mie nu prea imi place Stancu, cand are pe partea sa un jucator mai valoros nu prea face fatza.... dar in lipsa de altceva...merge...ii dau si lui un "ok"
    Baciu- este cea mai buna rezerva pe care o poate avea Steaua... este un jucator care trebuie neaparat pastrat in lot... nu pt ca este un jucator nemaipomenit... ci pt ca este bun ca rezerva...se descurca atunci cand intra in teren...nu este chiar praf....
    Radoi- tot returul a jucat destul de slab...dar nu poti sa tii un asemenea jucator pe bara nici macar atunci cand joaca prost... el este inima echipei... el da ambitie si curaj coechipierilor...este normal sa ai o perioada mai lunga in care sa joci slab...sa speram ca va iesi cat mai rpd din forma asta....
    Atat pana acum...voi reveni cu o caracterizare a celorlalti jucatori mai tarziu... k acum ma culc...

    P.S.: Pe Saban nu l-am pus mai sus k nu merita osteneala...
    ex-Sallam

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •