Au mai aparut ceva filmulete pe http://www.youtube.com/nistorvids

Dana Druncea are cea mai grea saritura din echipa Romaniei: Yourchenko cu 2 suruburi! E adevarat ca nu o face prea corect si ia nota destul de mica in final (a luat in jur de 14.500) dar e oricum bine.
Si la sol, are 6 diagonale!!! Imi pare rau ca nu ma pricep la elemente sa-mi dau seama cam ce nota de plecare are noul ei sol. Si desi e mai greu ca cel de amul trecut si nu prea mai are timp de dansat din cauza acrobatiilor, tot imi place mai mult ca cel de anul trecut.
Poate are o sansa sa prinda echipa din nou? Daca face solul ala bine si are nota de plecare in jur de 6.0, si mai si zambeste la sfarsit, o sa faca prapad printre arbitre
Apropo de sol, nu credeam ca vreodata sa-mi placa vreun sol mai mult decat al Ceraselei Patrascu, si uite ca acum am vazut-o pe Ana Tamarjan. Avea aceeasi coregrafie si la cupa mondiala de la Moscova, dar nu stiu de ce atunci nu m-a impresionat. Poate pentru ca nu era prea sigura pe ea. Acum pur si simplu m-a lasat masca.
Pacat ca nici ea nici Cerasela nu prea au sanse sa evolueze la sol la mondiale, presupunand ca vor fi in echipa. Au inca note de plecare mici.
Pacat in sensul ca au exercitii asa frumoase si nu o sa le vada lumea. E bine ca avem fete care pot mai mult ca dificultate.
Chiar, cine credeti ca vor fi cele 5 care vor face sol la mondiale?
Eu zic ca ar fi Izbasa, presupunand ca se recupereaza pana atunci, Nistor, care are nota de plecare 5.9, Grigore, tot cu 5.9, probabil Druncea (care nu stiu cat are dar mie mi s-a parut dificil exercitiul ei) si probabil Ponor.
Daca ori Izbasa nu se recupereaza ori Ponor nu o sa fie pregatita, sper sa o vedem pe Cerasela sau Ana Maria sau Gabriela Dragoi.