Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 98 of 98

Thread: Catalina Ponor se va antrena din nou cu Mariana Bitang

  1. #85
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    2 luni inseamna pana la sarbatorile de iarna.......Daca Ponor e de acord sa stea la Izavorani, atunci cel mai bine ar fi ca pana la olimpiada sa nu se mai plece de acolo si sa continue tot lotul pregatirea.
    Asa cum ai spus si tu Vlad poate are cineva "grija" sa nu se termine renovarea, poate le sisteaza cineva fondurile
    www.fangymnastics.com

  2. #86
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Tare ideea cu renovarea la nesfarsit a salii!!!

    Dar noi ne gandim numai la Ponor cand zicem asta. Cred ca fetele sunt mult mai ok la Deva decat la Izvorani, la urma urmelor, la Deva e casa lor, pe cand Izvrani e ideea de cantonament.
    Eu ma intreb ce parere au fetele celelalte in privinta urmatorului fapt: Catalina vine, se antreneaza cu noi, sta cu noi, mananca cu noi, ne da sfaturi, doar are o experienta mai mare ca noi. Dar de ce nu asculta de antrenorul nostru???Mi se pare absurd. Cum adica intri intr-o sala in care activitatea este condusa de un om, dar tu ai propriul tau plan si lucrezi de una singura? Cine te supravegheaza sa nu se intample ceva cu tine? Cine iti spune ca faci nu stiu ce greseala? Mariana Bitang doar, care vine de 2-3-4 ori pe saptamana cand tu te antrenezi hai sa zic 6 zile pe saptamana? Si tu ce faci, daca in planul respectiv ti se permite sa ai sambata dupa-amiaza libera, de exemplu? A, pot sa ies in oras, nu? Celelalte nu au decat sa se antreneze!!! Doar eu sunt speciala!!!

    Sincer mi se pare o mare gogomaneala chestia asta! Si un factor destabilizator pentru celelalte fete. Pentru ca nu sunt convinsa ca Ponor poate fi un sfetnic bun, sincer. Plus ca daca ea nu asculta de Forminte, atunci cine are autoritate asupre ei in sala? Cineva trebuie sa aiba, nu? Si acel cineva este cel care coordoneaza activitatea in sala. Adica daca Forminte prevede ca azi de la 10 la 12 (e un exemplu empiric) fetele au lectii de balet, iar in planul lui Ponor lectiile de balet sunt trecute saptamana viitoare ce se intampla? Ponor isi face exercitiul la barna iar fetele iau lectii de balet, separat? Nu vor fi distrase????

    Mie nu-mi miroase a bine. E ca si cum ai incerca sa impaci capra cu varza

    Nu, orice ar fi, daca Ponor isi ia raspunderea sa se duca la Olimpiada separat, apoi s-o faca asa si nu sub ochii lui Forminte. E ca atunci cand spui, nu, mie nu imi place dulcele, dar cand poti mananci si portia altuia:O

  3. #87
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu cred ca trebuie sa respecte un program de antrenament, pentru ca de aceea a mers acolo.
    Eu consider ca Ponor poate fi atat un exemplu bun pentru fete cat si un exemplu negativ.
    Nu stiu care e intelegerea cu Federatia, dar am un presentiment ca Bitang vrea sa devina ceea ce e martha karoly in SUA.
    www.fangymnastics.com

  4. #88
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    I don't like this

  5. #89
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Mi se pare mie sau in poza cea care o tine in brate pe Catalina e Lili Cosma?
    Attached Images Attached Images
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  6. #90
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce sa zic...nu imi vine sa cred ca e Ponor acolo ...nu e cumva Stela?
    www.fangymnastics.com

  7. #91
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Dupa forma umerilor pare Ponor. Si filmuletul de la tvr o avea ca subiect pe Ponor, n-aveau de ce sa dea secvente cu Stela
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  8. #92
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    S-ar putea sa fie asa....uite aici in primele secunde, se vede ca se indreapta catre Forminte si ar putea fi acel moment, pacat ca nu au lasat putin mai mult:
    http://www.youtube.com/watch?v=Xngb1mhP3YM
    www.fangymnastics.com

  9. #93
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Un alt articol despre Ponor, desi aici se certifica si ca ar ramane cu lotul national, lucru nespecificat de celelalte articole...hmmm

  10. #94
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1

  11. #95
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Un alt articol despre Ponor, desi aici se certifica si ca ar ramane cu lotul national, lucru nespecificat de celelalte articole...hmmm
    Ai uitat sa pui link, sau era vorba despre un articol postat de altcineva?

  12. #96
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    a, sorry acuma vine si linkul, tot de pe Ziarul de Hunedoara

    http://www.huon.ro/stiri/im:huon:spo...0071024-034142

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    a, sorry acuma vine si linkul, tot de pe Ziarul de Hunedoara

    http://www.huon.ro/stiri/im:huon:spo...0071024-034142
    Ma bucur pentru Catalina! Sper sa ramana alaturi de lotul olimpic macar pana dupa JO de la Beijing! cred ca asa este cel mai bine si pentru ea si pentru celelalte fete dar si pentru Forminte si Bitang!
    Daca se integreaza bine in lot cu siguranta va pleca la Deva macat pana la JO. De abia astept sa vad cum evolueaza aceasta situatie!
    Pentru Forminte va fi mai bine pentru ca va sti cu siguranta pe cine sa se bazeze in concursul pe echipe pentru fiecare aparat. Iar prezenta Catalinei intre fetele de la lot sper sa duca la cresterea concurentei si a ambitiei de a lucra si mai mult, si mai bine!

  14. #98
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Ma bucur sa vad ca titlul thread-ului asta este inca valabil.

    Un articol foarte laudativ la adresa Catalinei http://www.universalsports.com/news-...ld+team+battle

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •