Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 98

Thread: Catalina Ponor se va antrena din nou cu Mariana Bitang

  1. #43
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asta chiar ar fi culmea. Chiar nu se satura sa fure gimnastele formate de altii?
    Recunosc ca acum aflu ca Ponor are 0.3 zecimi in plus la nota de plecare. Nu-i de mirare ca specatorii fluiera notele pe care le primesc unoeri gimnastii.
    In plus nu e timpul ca Bitang sa renunte la asa zisul post de consilier la Cotroceni?
    Nu este adevarat ca Ponor are 3 zecimi in plus. Ponor are potential de 7.1, dar nu-i ies niciodata toate legarile asa ca ia 7.0, iar Nistor are 7.0, cand nu-i iese pirueta ia 6.9
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asta chiar ar fi culmea. Chiar nu se satura sa fure gimnastele formate de altii?
    Recunosc ca acum aflu ca Ponor are 0.3 zecimi in plus la nota de plecare. Nu-i de mirare ca specatorii fluiera notele pe care le primesc unoeri gimnastii.
    In plus nu e timpul ca Bitang sa renunte la asa zisul post de consilier la Cotroceni?
    De ce nu poate un om sa aiba 2 slujbe? ...mai ales atunci cind si le face foarte bine pe amindoua?

    Probabil ca la olimpiada sportivele ei vor fi singurele gimnaste care vor lua medalii.

  3. #45
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asta chiar ar fi culmea. Chiar nu se satura sa fure gimnastele formate de altii?
    Recunosc ca acum aflu ca Ponor are 0.3 zecimi in plus la nota de plecare. Nu-i de mirare ca specatorii fluiera notele pe care le primesc unoeri gimnastii.
    In plus nu e timpul ca Bitang sa renunte la asa zisul post de consilier la Cotroceni?
    Eu as zice sa nu pui botul la toate afirmatiile fara acoperire pe care cei 2 le-au aruncat pe forum. Nistor si Patrascu nu pot fi chiar atat de inconstiente.

    N-am nimic impotriva unei discutii in contradictoriu, chiar imi fac placere cand vad ca am cu cine sa discut, dar deja discutia asta a devenit aberanta.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Bitang n-a furat niciodata gimnastele altora asa cum afrmi tu rob_din. doar ca antrenorii de la cluburi nu au nici calitatile necesare nici aparate performante pt a lucra cu senioarele. De ce catalina nu s-a mai antrenat cu Stanei (un bun antrenor pt junioarele de la clubul din Constanta)? Pt ca acesta n-a inteles ce inseamna sa faci performanta la senioare.

    Poate ca ar fi bine ca Bitang sa pregateasca 2-3 sportive pt olimpiada de la LONDRA 2012, incepind de acum. sa selecteze 2-3 junioare cu care sa lucreze in afara lotului olimpic de la Deva. Cred ca asa ar fi cel mai corect, demonstrind inca o data ca este o mare antrenoare.

  5. #47
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    De ce catalina nu s-a mai antrenat cu Stanei (un bun antrenor pt junioarele de la clubul din Constanta)? Pt ca acesta n-a inteles ce inseamna sa faci performanta la senioare.
    Motivul e ca Robert Stanescu se antreneaza la Dinamo, langa vila lui Bitang, si nu la Constanta, langa yahtul lui Stanei.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    Motivul e ca Robert Stanescu se antreneaza la Dinamo, langa vila lui Bitang, si nu la Constanta, langa yahtul lui Stanei.
    Crezi ca antrenata de Stanei, Catalina ar fi luat la concursurile de anul acesta peste 16 la birna; in jur de 15 la sarituri????????????

    Daca Bitang era la Suceava si Stanei la Bucuresti poate ca Ponor nu ar mai fi concurat niciodata sau poate ar fi concurat ca o gimnasta mediocra.

  7. #49
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    Crezi ca antrenata de Stanei, Catalina ar fi luat la concursurile de anul acesta peste 16 la birna; in jur de 15 la sarituri????????????

    Daca Bitang era la Suceava si Stanei la Bucuresti poate ca Ponor nu ar mai fi concurat niciodata sau poate ar fi concurat ca o gimnasta mediocra.
    Da, cred sincer ca daca Stanei ar fi acceptat sa ramana in Bucuresti, Catalina ar fi avut in jur de 15 la sarituri (a avut deja 14.800 la europene in 2006 cand era antrenata de Stanei), peste 16 la barna (a avut cu Stanei 15.800 cu nota de plecare 6.3. Era doar o problema de timp pana isi marea dificultatea), si peste 15 la sol (a avut deja cu Stanei medalie de bronz la sol la europene si a doua nota din echipa Romaniei. Ca sa nu mai vorbesc ca era un sol mult mai artistic).
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    Crezi ca antrenata de Stanei, Catalina ar fi luat la concursurile de anul acesta peste 16 la birna; in jur de 15 la sarituri????????????

    Daca Bitang era la Suceava si Stanei la Bucuresti poate ca Ponor nu ar mai fi concurat niciodata sau poate ar fi concurat ca o gimnasta mediocra.
    Daca Stanei nu o forma pe Ponor Bitang putea sa stea linistita la Suceava si sa devina agent de paza ceva.
    Iar sa spui despre antrenorii de club ca n-au calitatile necesare chiar e o jignire. Ce calitati are Bitang si n-are Stanei. Pumnul tare probabil

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Daca Stanei nu o forma pe Ponor Bitang putea sa stea linistita la Suceava si sa devina agent de paza ceva.
    Iar sa spui despre antrenorii de club ca n-au calitatile necesare chiar e o jignire. Ce calitati are Bitang si n-are Stanei. Pumnul tare probabil
    Elena Chiric este la club, in Bucuresti, pt ca nu a mai vrut sa se antreneze la Deva. La nationale n-a reusit sa treaca de 14.000!!!!!!!!!! De ce????

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    http://www.presidency.ro/?_RID=pers&id=87&_PRID=cons_s

    M-am uitat pe cv-ul asta si m-am crucit. Are mai multe decoratii, distinctii etc decat toate gimnastele la un loc. Cat de nedrept poate fi.

  11. #53
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    Elena Chiric este la club, in Bucuresti, pt ca nu a mai vrut sa se antreneze la Deva. La nationale n-a reusit sa treaca de 14.000!!!!!!!!!! De ce????
    Dicutam despre faptul ca nu sunt antrenori buni la paralele la cluburi acum? Pentru ca nu inteleg relevanta faptului ca n-a trecut Chiric de 14.000 la nationale la paralele.

    Sau poate vrei din nou sa sugerezi, din nou total eronat, ca Chiric n-a trecut de 14.000 la nici un aparat. La barna a trecut si de 15, la sol si sarituri a trecut de 14.
    Si nu e din cauza ca s-ar antrena cu Mariana Bitang, pentru ca nu se antreneaza cu ea, desi sunt la acelasi club.

    Chiric nu e un mare talent la gimnastica, dar nici o oarecare. Ea a ales sa nu ramana la Deva sa se concentreze pe o cariera in gimnastica, ci sa sa intoarca la club, aproape de casa, unde gimnastica sa nu fie singura preocupare din viata ei.
    Mi se pare ca nivelul la care e este mai mult decat onorabil si mi se pare extraordinar ca a ales sa continue gimnastica dupa ce revenirea de anul trecut, cand a concurat la mondiale dupa cateva luni de antrenament.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    Elena Chiric este la club, in Bucuresti, pt ca nu a mai vrut sa se antreneze la Deva. La nationale n-a reusit sa treaca de 14.000!!!!!!!!!! De ce????
    Vorbesti de Chiric de parca ar fi o fosta campioana olimpica. Acesta e nivelul ei, n-are legatura cu locul de antrenament

  13. #55
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    stiu ca n-are nicio legatura cu subiectul topicului, dar fiind singurul in care se vb. despre Catalina, tin sa-i urez "La Multi Ani" campioanei noastre. azi implineste 20 de ani.

    La multi ani, Cata, multa sanatate, fericire, tot ce-ti doresti, si cat mai multe medalii in viitor.(de aur)
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Asa este, azi este ziua campioanei Catalina Ponor!
    Catalina, toti fanii gimnasticii artistice iti ureaza: LA MULTI ANI, multa, multa SANATATE si succese rasunatoare la CM si la JO. Noi ne bucuram foarte tare ca ai revenit in gimnastica de mare performanta, ca te antrenezi, din nou, cu Mariana BITANG si ca iti doresti sa fii din nou cea mai buna la olimpiada.
    Cu siguranta, la anul prin timpul asta, vei sarbatori castigarea medaliilor de aur la Beijing!
    Iti dorim inca multi, multi ani in gimnastica de mare performanta!!!

  15. #57
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    esti fan al catalinei? eu, datorita ei, urmaresc gimnastica. chiar daca la analizarea exercitiilor nu ma pricep. de la Atena mi-a placut si o urmaresc peste tot unde participa. e favorita mea.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #58
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    La multi ani Catalinei, cat mai multe succese in gimnastica si multa fericire in viata personala!
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  17. #59
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    La multi Cata....iti doresc sa ai parte de multa sanatate, fericire si implinire in toate domeniile. Mult succes peste 2 saptamani si la anul la europene si olimpiada.
    www.fangymnastics.com

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    esti fan al catalinei? eu, datorita ei, urmaresc gimnastica. chiar daca la analizarea exercitiilor nu ma pricep. de la Atena mi-a placut si o urmaresc peste tot unde participa. e favorita mea.
    Buna ade17!
    Sunt un fan al gimnasticii romanesti de la Sydney 2000.
    Gimnastica, alaturi de tenis, patinaj artistic, atletism si inot sunt sporturile pe care le urmaresc cu mare, mare placere. Sunt sporturi extraordinare si fac in asa fel incat sa nu-mi scape nici o mare competitie. Dar gimnastica este, de departe, chintesenta jocurilor olimpice. Nu cred ca JO fara gimnastica ar mai avea atata interes din partea telespectatorilor.
    Catalina Ponor m-a cucerit cu exrcitiile ei de la sol si barna inca din 2003, de la CM din SUA (Anaheim). Asadar, dupa Andreea Raducan, Catalina este a doua gimnasta pe lista preferatelor mele iar pe locul trei s-ar putea clasa Gabriela Dragoi. Sper sa confirme in perioada urmatoare.

  19. #61
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    da, si mie mi-a placut de Andreea. dar Catalina e idolul meu.

    la anul parca nu mai sunt mondiale, daca este olimpiada...
    la patinaj sunt, in acelasi an cu olimpiada, si mondiale.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  20. #62
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    da, si mie mi-a placut de Andreea. dar Catalina e idolul meu.

    la anul parca nu mai sunt mondiale, daca este olimpiada...
    la patinaj sunt, in acelasi an cu olimpiada, si mondiale.
    Da la gimnastica, in anul olimpic nu se mai tin mondiale.....era frumos sa se tina
    www.fangymnastics.com

  21. #63
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    tre' sa recunosc ca, oricat mi-ar placea mie tenisul, punctul culminant la olimpiada este gimnastica. cum aud de JO, gandul imi zboara la gimnastica... si sper ca de acum inainte sa fim tot pe locul 1.

    da...pacat ca nu sunt mondiale. ar fi fost mult mai multa lupta, mai multe emotii...asta e.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •