Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: M Rednic : aia de la Steaua au jucat numai cu formatii de pluton in cupele europene.

  1. #1
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1

    M Rednic : aia de la Steaua au jucat numai cu formatii de pluton in cupele europene.

    Antrenorul dinamovist e foc si Para pe tehnicienii echipelor Chelsea si Manchester United , dar si pe comentatorii de la Pro TV.


    Mircea Rednic, antrenorul echipei de fotbal Dinamo, era ieri dimineata furios. Pe Jose Mourinho, pe Sir Alex Ferguson si pe norocul proverbial al stelistilor. „Puriul” era dezumflat, dupa ce urmarise desfasurarea evenimentelor din semifinalele Ligii Campionilor.

    La finalul meciului de campionat cu Gloria Bistrita, tehnicianul dinamovist anunta ca obiectivul „spartanilor” sai pentru viitorul sezon al Ligii este calificarea in optimile de finala, fara sa se gandeasca vreo clipa la faptul ca insasi intrarea in grupele competitiei ar putea fi periclitata. Pentru „cainii rosii”, sigura este in acest moment doar prezenta in Cupa UEFA.

    EVZ: Mircea, EVZ te-a cautat miercuri seara, la cateva minute dupa terminarea partidei AC Milan - Manchester United. N-ai raspuns la telefon. Chiar asa de mare e supararea la Dinamo?
    Mircea Rednic: Eram suparat, normal! Aveam cutitul infipt in rana. Orice discutie despre meciul AC Milan - Manchester United ar fi insemnat atunci o rasucire a cutitului in rana! Asa ca am preferat sa nu raspund la telefonul mobil.

    „La 2-0 am inchis televizorul”

    Cum ai caracteriza jocul de pe „San Siro”?
    Dureros pentru Dinamo! La 2-0 am inchis televizorul! Am urmarit meciul impreuna cu niste prieteni. Le-am zis din prima repriza ca Manchester n-are nicio sansa de calificare, la felul cum incepuse jocul... Incredibil de prost au jucat englezii... Niste „impuscati”! Iar Ferguson statea lipit de scaun, fara sa faca nicio mutare. Sa schimbe ceva, sa se agite si el putin... Si schimbarile de jucatori le-a efectuat tarziu. Foarte tarziu.

    Iar cu o zi inainte, aia de la Chelsea s-au facut de tot rasul cu jocul lor. Toate baloanele pe Drogba, la bataie.... Pai asta e joc? Sa nu mai aud de Mourinho si de Ferguson in viata mea! Din vina lor, a antrenorilor, au ratat Chelsea si Manchester calificarea in finala! Iar comentatorii de la Pro TV puneau si ei sare pe rana. Ba spuneau ca Dinamo pierde opt milioane de euro daca nu intra in grupe, ca se bucura stelistii si rapidistii... Parca n-am fi romani. Numai la raul altuia ne gandim!

    Esti suparat rau...
    Pai cum sa nu fiu? Heinze, de la Manchester, e jucator? Pulhac e cu trei clase peste el! Joci cu Fletcher? Ce fotbalist e asta? Cum e posibil sa ai un singur varf de atac si nici ala unul autentic, asa cum e Rooney, iar pe banca sa-i tii pe Smith si pe Saha... Iar Cristiano Ronaldo numai cu calcaiul lovea mingea... Numai „biciclete” are portughezul asta in cap! N-a fost singurul lucru care m-a deranjat.

    „Dinamo n-a avut niciodata bulan!”

    ...
    Sunt suparat fiindca Dinamo n-a avut niciodata bulan la tragerea la sorti in toata istoria clubului. Si n-a avut nici acum, cand a fost sa profite de alte rezultate! Daca ar fi fost alte echipe romanesti in locul nostru, sigur ar fi intrat in grupe! aia de la Steaua au jucat numai cu formatii de pluton in cupele europene.

    Noi, cei de la Dinamo, am picat ba cu Liverpool, ba cu campioana URSS, Dinamo Minsk... Atentie, cu campioana URSS, nu a Rusiei... Ei au jucat cu echipe de pluton: MTK Budapesta, Kuusysi Lahti... In 1986, primul meci greu l-au avut cu Anderlecht Bruxelles, in semifinale! Iar in 1989, Steaua a ajuns fara sa vrea in finala cu AC Milan!

    Dinamovistii au dat impresia ca stau prea mult cum mana intinsa la altii. Ai spus ca vrei sa te califici din grupe. Atunci, ce problema ar fi sa treci de un tur preliminar?
    Aici e vorba de bani. De foarte multi bani. S-ar putea pierde pe putin cinci-sase milioane de euro! Pe de alta parte, poate e mai bine ca nu ne-am calificat direct in grupe. S-ar fi spus ca sunt eu norocos si ca noi, dinamovistii, vrem pomana. Vom juca ultimul tur preliminar si cu asta basta! Poate picam cu Real Madrid si spaniolii vor prinde o zi proasta (rade). Cine stie...

    Daca nu vei reusi sa intri cu Dinamo in grupe, poate te „transferi” la Steaua...
    Ce sa caut eu la Steaua? Dupa ce voi pleca de la Dinamo, ma voi duce direct in strainatate. Si am oferte de la echipe de-afara...

    Consecinta

    Actionarii „cainilor” au blocat transferurile!

    Faptul ca Dinamo n-are garantata prezenta in grupele Ligii a produs un soc in „Groapa”. Actionarii „cainilor” au schimbat din mers strategia pentru sezonul urmator al cupelor europene. La Dinamo se vor investi bani doar daca adversarul din turul trei preliminar va fi unul abordabil.

    „Blocam toate transferurile! In ziua in care vom afla cu cine vom pica in turul trei preliminar, atunci vom anunta daca vom aloca sume mari pentru cumpararea de jucatori.

    Daca vom intalni o superechipa precum Liverpool, sunt putine sanse sa ne calificam in grupe, asa ca nu vom aduce fotbalisti scumpi la Dinamo. Nu facem echipa pentru Cupa UEFA, fiindca de-acolo nu ni se intorc banii investiti”, s-au exprimat sefii.

    evenimentul zilei

  2. #2
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    era bine cand furau, acum nu mai e bine ???

    in intertoto cu voi,

    borcea si-a anuntat participarea la emisiunea dansez ptr tine. visul lui este sa vada pe dinamo in Champions League
    .
    .
    .
    si anul asta tot Steaua in UCL
    .
    ca de obicei

    asa e in viata, cu furturi nu poti ajunge departe
    .
    .
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #3
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Si chiar trebuia sa deschizi un thread nou pentru a pune stirea asta aici pe site?

  4. #4
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    trebuia sa deschid un thread vechi cumva?

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iceblu View Post
    La finalul meciului de campionat cu Gloria Bistrita, tehnicianul dinamovist anunta ca obiectivul „spartanilor” sai pentru viitorul sezon al Ligii este calificarea in optimile de finala
    pai daca obiectivul lor e sa mearga in Optimi, inseamna ca preliminariile sunt o bagatela pt ei... nu ar trebui sa aiba nici un fel de problema.
    A ajuns Rednic sa le dea lectii lu' Murinho si Ferguson :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. 4th May 2007, 11:51

  7. #6
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    Question

    Quote Originally Posted by Iceblu View Post
    trebuia sa deschid un thread vechi cumva?
    Nu, dar trebuia sa pui asta pe un thread despre Dinamo sau Steaua, ca eu chiar nu cred ca acesta este un subiect de discutie. Astfel de stiri apar din 6 in 6 ore pe prosport sau gsp si chiar nu cred ca merita facut un topic nou pt fiecare stire...

  8. #7
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    sa nu cumva sa spuna cineva ceva in neregula,ca hop si voi cu un nou thread!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  9. #8
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    pai daca obiectivul lor e sa mearga in Optimi, inseamna ca preliminariile sunt o bagatela pt ei... nu ar trebui sa aiba nici un fel de problema.
    A ajuns Rednic sa le dea lectii lu' Murinho si Ferguson :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
    "Heinze, de la Manchester, e jucator? Pulhac e cu trei clase peste el!"

    vor ei sa nu para prea afectati dar ii ia gura pe dinainte ...ce sa faci, frustrarea e mare :ras-plans: :ras-plans:

  10. #9
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Nu, dar trebuia sa pui asta pe un thread despre Dinamo sau Steaua, ca eu chiar nu cred ca acesta este un subiect de discutie. Astfel de stiri apar din 6 in 6 ore pe prosport sau gsp si chiar nu cred ca merita facut un topic nou pt fiecare stire...
    n-au cum sa apara stiri de genu asta din 6 in 6 ore ca odata la un mileniu are si dinamo sanse se califice in grupele CL
    Last edited by Zax; 4th May 2007 at 12:02.

  11. #10
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iceblu View Post
    n-au cum sa apara stiri de genu asta din 6 in 6 ore ca odata la un mileniu are si dinamo sanse se califice in grupele CL
    bingo
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  12. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    ....in intertoto cu voi,

    ....asa e in viata, cu furturi nu poti ajunge departe
    .
    .
    Tu i-ai raspuns lui Iceblu ?

    Dar vezi ca nu esti departe de adevar .... sa aveti grija acum pe final de campionat sa nu cumva sa ... ai dreptate
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. 4th May 2007, 13:13
    Reason
    trolling

  14. #12
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tu i-ai raspuns lui Iceblu ?

    Dar vezi ca nu esti departe de adevar .... sa aveti grija acum pe final de campionat sa nu cumva sa ... ai dreptate
    i-am raspuns lui rednic

    apropo ti-ai revenit din socul ac milan ???
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  15. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    apropo ti-ai revenit din socul ac milan ???
    Nu ... asa ca ai grija

    Revenind la subiect ... nu prea stiu la ce se refera Rednic cand spune asta sincer ... Daca Lyon e echipa de pluton atunci care e de top ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #14
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post

    borcea si-a anuntat participarea la emisiunea dansez ptr tine. visul lui este sa vada pe dinamo in Champions League
    asta-i tare :ras-plans: :ras-plans:

  17. #15
    manager Absint's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    da mai Kerosene ce tare ...te bate farul ala in ochi si ai luat-o razna
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    As the Reds go marching ON! ON! ON!

  18. #16
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu ... asa ca ai grija

    Revenind la subiect ... nu prea stiu la ce se refera Rednic cand spune asta sincer ... Daca Lyon e echipa de pluton atunci care e de top ?
    pai dinamo e de top, cu pulhac cu trei clase peste heinze care fie vorba intre noi e titular in nationala argentinei si are mai multe jocuri in UCL decat pulhac in divizia mitica

    pai sa plece rednic la chelsea daca le stie el asa de bine, poate il propune giovani in locul lui "maurinio"
    .
    .
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  19. #17
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    ce frustrat :ras-plans:
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  20. #18
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Are dreptate Rednic, mai corect steaua a trecut doar de formatii de pluton, echipele un pic mai bune au batut-o fara probleme.
    Insa nu asta trebuie sa-l intereseze pe el. Daca asta a fost bafta si nororcul celor de la steaua bravo lor.
    Pe el ar trebui sa-l intereseze Dinamo, sa tina jucatorii si campionatul urmator. Sa-i lase pe stelisti sa se duca in Cl, poate depasesc recordul de goluri primite.

  21. 4th May 2007, 15:56

  22. #19
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mare j** rednic asta, un g*** de om, o j***, la infrangeri da in jucatori(vezi ze kalanga), s-a facut de ras de nenumarate ori de-a lungul timpului(vezi cazurile cu rapid).
    Last edited by Elphax; 4th May 2007 at 16:02.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  23. #20
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Are dreptate Rednic, mai corect steaua a trecut doar de formatii de pluton, echipele un pic mai bune au batut-o fara probleme.
    Insa nu asta trebuie sa-l intereseze pe el. Daca asta a fost bafta si nororcul celor de la steaua bravo lor.
    Pe el ar trebui sa-l intereseze Dinamo, sa tina jucatorii si campionatul urmator. Sa-i lase pe stelisti sa se duca in Cl, poate depasesc recordul de goluri primite.
    da-mi si mie 1 exemplu de echipa mare care a fost eliminata de dinamo, ia vezi gasesti?

  24. #21
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Macar de-ai fi facut tu 1% din ceea ce a facut Rednic pentru Romania .

    in schimb poti doar sa jignesti... bleah... imi e sila de oameni ca tine .

    Sper sa cadem cu o echipa din olanda , vom avea sanse destul de mari .

    Sper sa se incurce steaua urziceni si cfr sa scoata macar un egal cu rapid .

    N-am pierdut nimic... Mandru de aceasta echipa , cea mai buna echipa din Romania din ultimii 5-6 ani
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •