Page 7 of 26 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 526

Thread: Nažionala de handbal feminin

  1. #127
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DIXX
    Mai lasati-ma cu argintul vostru ca o sa-mi amnintiti si peste 20 de asta,dupa turneul din Germania unde am fost sac de box trebuia sa va dati seama ca nu suntem chiar asa de tari cum ne credem.Abia astept returul din Iugoslavia sa vedeti ce o sa faca marele tadici si obositele de la olt chin.
    Brasoveanule nu uita ce-ti spun acum Argintul ala din RUsia e ceva extraordinar ...si sa-ti spun si tie cu cine ne-am batut (am mai spus-o dar poate ti nu ai vazut/auzit) in Rusia in finala ne-am batut cu o nationala care la nivel de junioare a castigat aproape toate titlurile mondiale (DOAR ROMANIA -2 ori si Danemarca o data au reusit sa sparga masina de handbal)
    Si te-as ruga sa nu mai pocesti numele echipei Oltchim...
    Nationala asta inca nu si-a spus ultimul cuvant la competitii majore ...probabil in meciul cu Serbia nu mai avem sanse e greu ca ele sa se mai monteze...
    Are multe pct slabe care pt o echipa ca Romania nu ar fi greu sa le exploateze si obtina un avantaj de 5-6 goluri...dar nu se va intampla asta ...mentalul nu ne ajuta.

    PS Avadanii cred ca va fi trecuta pe foaie in retur..nu a fost trimisa acasa dar de obicei se iau mai multe jucatoare decat poti trece pe foia de joc si ai voie ca din lotul extins sa treci de la meci la meci pe foaia oficiala o jucaotare sau alta...
    Tema pt DiXX cand a fost ultimul podium mondial la feminin(senioare), cand am castigat ultima medalie de argint si cand am castigat ultimul titlu mondial...pun pariu ca nu se nascusera multi care scriu aici pe handbal....
    Last edited by SORENSEN; 30th May 2006 at 11:40.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #128
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Deathripple, ca de obicei citezi doar ce-ti convine. Noi le-am crititcat si pe Tarca si pe Tivadar si pe toate care au gresit, chiar daca le suntem foarte recunoscatori pt tot ce au facut la Brasov. Lecusanu poate sa joace de o vita la Rulmentul ca eu tot as fi criticat-o pt ca s-a plimbat pe teren duminica. La fel cu Tadici, care a distrus meciul de duminica prin selectie, tactica si cum a gestionat jocul.

  3. #129
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Cate jucatoare a schimbat fata CM din Rusia..din prima echipa si ca lot....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  4. #130
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    Darklowstar, o sa incerc sa-ti raspund...fara sa ma implic emotional prea tare, asa cum faci tu de obicei. si as incepe prin a-ti aminti (pt ca sunt convins ca o cunosti) urmatoarea sintagma imperativa: echipa care castiga nu se schimba! apoi, tu esti un simplu spectator, fie ca-ti convine sau nu acest calificativ. din aceasta postura, DACA tii intr-adevar cu o echipa, nu poti face altceva constructiv decat s-o incurajezi. iti poti da cu parerea, cu rezerva ca parerile tale nu au valoare de adevar absolut si ca NICIODATA, DAR NICIODATA nu vor fi luate in seama de catre persoanele vizate. federatia alege antrenoruii loturilor nationale, e responsabilitatea ei. antrenorii isi aleg jucatorii. este responsabilitatea lor. impreuna sunt responsabili pentru rezultate. tu nu esti responsabil pentru nimic.

    bunul simt spune ca e bine sa-ti dai cu parerea atunci cand ai cat de cat o idee, ca la fotbal, la politica si la medicina stim ca ne pricepem cu totii. cate ore ai stat tu la marginea terenului ca antrenor, cate ore ai transpirat tu in salile de antrenamente, de iti permiti sa critici niste oameni cu atata nonsalanta?

    in incheiere, nu manca litere ca se intelege altceva
    Sarpele Boa nu tropaie

  5. #131
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Man la fiecare post al tau nu pot sa vad decat Rusia,medalia de argint si tadici,alloo trezirea suntem in 2006 si e vorba despre europene.Oameni buni astept cu nerabdare meciul retur si sa dea Dumnezeu sa ne calificam cu echipa asta si cu antrenorul asta,ati facut o coalitie impotriva brasovenilor pentru a masca lipsurile echipei si a antrenorului,nu e bine.Daca am avut nerusinatul tupeu sa ne dam si noi cu umila noastra parere si sa spunem ce am observat ca nu merge la echpa nu inseamna ca nu suntem patrioti si nu vrem sa mergem mai departe.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  6. #132
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    voi v-ati dat cu parerea inlocuind nationala cu rulmentul. facand o paralela cu fotbalul, cre' ca nici becali nu poa' sa aiba o asemenea parere...iar cu asta am spus tot.
    Sarpele Boa nu tropaie

  7. #133
    Elena Avadanii
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    474
    Reputatie
    1
    ba death nu ca inlocuim dar nu cred ca te-ai uitat la meci!!Sau cred ca ai fost in galerie al zalau care bateau tobele cu bitoane de suc si deaia nu ai vazut cat de praf de Tadici si alea care au ratat de au rupt!!ASa ca lasama frate in pace!!!
    FoRZa RulMenTuL&ForTzA SteaGu! [COLOR="Red"] [/COLOR]

  8. #134
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    "frate", pe tine te-am lasat de la inceput in pace
    Sarpele Boa nu tropaie

  9. #135
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    mitele lasa-ne!!!voi nu ati facut doar sa observati mici nereguli la nationala!!!acest lucru l-au facut altii(ma includ si pe mine);ce ati facut voi se rezuma astfel:la victorie tadici n-a avut nici un merit(ati utilizat sintagma noroc chior),iar la infrangere e marele si singurul vinovat!!!penibil...repet:nu puteam bate rusia in acea zi de decembrie cu oricine era pe banca!!!repet, in acea zi...
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

  10. #136
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Dani, ce faci tu este sa ingrosi la maximum tot ce s-a spus si sa amesteci ce am spus cu ce nu am spus. Deocamdata, pana nu va fi confirmata printr-o alta performanta, rezultatul de la Mondial ramane o intamplare fericitia care poate fi explicat si printr-un culoar favorabil si o forma de zile mari a unora dintre titulare.
    Observatiile mele le aveam si la Mondiale, dar mi-ar fi sarit toata lumea incap daca ma luam de Tadici, am asteptat ca respectiva tactica (mereu aceasi) sa-si arate falimentul.
    Deathripple, imi primul rand n-ai raspuns deloc la cele spuse de mine si de altii im posturile anteriore si in rest ai batut campii in stilul caracteristic.
    Da-mi voie sa te contrazic maretule, ast e scoplul unui forum, sa-si dea fiecare cu parerea despre subiectele care ii intereseaza. daca ar avea dreptul sa-si dea cu parerea doar antrenorii si jucatorii, handbalul ar fi un joc practiciat de aceasi "sportivi" dupa ce s-au intors de la sapa.

  11. #137
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    Bai "pro tadicilor"
    Clar echipa titulara era aia! E CLAR! CE REPROSEZ? Ca n-a schimbat ce nu a mers, ca nu a facut selectie sa nu . Si tot asta zic in fiecare "post". Nu a avut tupeu sa le schimbe cand a vazut ca fac atatea greseli. Schimb-o in atac si las-o sa se adune, apoi o bagi iar. Dar nu tot incerci si iar incerci si iar incerci cu ea. Si la faza urmatoare da in blocaj, apoi face fault in atac, apoi pasi... apoi trage ca o extrema la poarta (oricare in afara de Elisei).
    Am avut mare noroc ca n-au sarbii un portar bun. Ca nu dadeam nici 21 de goluri. Toti stiu ca Luca trage jos. Toti stiu ca Gatzel patrunde (si numai la noi in campionat se da 7m cand se baga intr-o aparatoare), toti stiu ca Lecusanu trage la semi-inaltime.
    Voi ati stiut asta?
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  12. #138
    incepator ktlnl's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    cam multi pe aici care-l iubesc pe tadici.de ce ?poate pt ca face selectia foarte bine sau pt ca baga in echipa jucatoare care la momentul de fata sunt sub orice critica(lecusanu)sau pt ca nu aduce inca o extrema valoroasa(avadanei)pt a fi macar rezerva

  13. #139
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    PS Avadanii cred ca va fi trecuta pe foaie in retur..nu a fost trimisa acasa dar de obicei se iau mai multe jucatoare decat poti trece pe foia de joc si ai voie ca din lotul extins sa treci de la meci la meci pe foaia oficiala o jucaotare sau alta...
    Tema pt DiXX cand a fost ultimul podium mondial la feminin(senioare), cand am castigat ultima medalie de argint si cand am castigat ultimul titlu mondial...pun pariu ca nu se nascusera multi care scriu aici pe handbal....[/QUOTE]

    Mda...nu trebuie sa-mi explicia asa detaliat cum e cu lotul largit si cu jucatoarele de pe foaie. STIU FOARTE BINE!!! Cunostintele mele de handbal nu sunt direct proportionale cu nr. de posturi pe forum.

    Ideea este ca Avadanii nu va fi trecuta pe foaie nici pt retur. Ea si Talvac au ramas acasa. Ca deh...de ce sa o ia e Talvac, de ex., cand postul de inter stanga este asa "bine" acoperit

  14. #140
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Ca tot lumea zice una alta de Varzaru sau daca era in forma :
    in CL a dat 44 de goluri (a 4 a de al Viborg dupa Astrup-60,Jurack-47 si Mikkelssen-46) si la egalitate cu Bojana Petrovic...pe locul 13
    Hmmm chiar m-am plictisit sa tin apararea fetelor...
    @ Dark apoi avem 3 titluri mondiale in :'56,'60,'62 si 2 locuri 2 :'73 (la Belgrad )si 2005.
    Intamplare sau.... multe jucatoare din 2005 si de acum fac parte din generatiile exceptionale de junioare din anii '90 ...e clar ca nu toate au incaput in aceasta echipa de ex Spiridon care a ales Austria exasperata de neconvacarea pt Romania ....si altele...
    Deci poate intamplare sau nu ...nu am mai reusit nimic(aici zic eu o medalie mondiala sau europeana) de 32 de ani adica din '73 de la Belgrad...si practic avand la indemana mai multi antrenori nu au reusit mare lucru pana la urma pana la Tadici...o fi noroc
    Din ce stiu eu mai recent avem un loc 4 la mondialele din '99 si tot 4 in 2000 (a fost in Romania)...apropo '99 Ce campionat a facut Amariei ...reusind chiar sa fie golghetera competitiei....

    Da Tadici e previzibil ..dar cand ai in mana super jucatoare cum are Romania e greu sa schimbi echipa ...iar daca ele joaca bine / foarte bine putem castiga 9 meciuri din 9...poate ca asta a fost atuul lui Tadici la CM nu a schimbat prea mult,a facut disciplina ...fetele chiar s-au apropiat mult si au jucat ca o familie si S-AU BUCURAT cum parca vedeam doar la nordice....ce a facut el????????????????
    Last edited by SORENSEN; 30th May 2006 at 23:17.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #141
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    o juca ea la valcea, da' talvac n-are fata de nationala. si tare mi-e teama ca nu va avea nici mai incolo. este destul de lenta, n-are forta in brat decat daca-si face elan mare, face multe greseli tehnice (pasi, fault in atac). n-are talentul lui meirosu sa zicem. dar meirosu a avut ghinion mare cu operatiile suferite, care, datorita faptului ca au fost facute cand organismul se afla inca in crestere, vor avea un impact major asupra viitorului sportiv. din pacate. joaca foarte slab la ora actuala.
    Sarpele Boa nu tropaie

  16. #142
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Daca Talvac e lenta atunci Motogna cum este? Chiar daca joaca numai pe faza defensiva, au trecut de mult vremurile in care in aparare ajungea sa fi mare ca tancul. La cat de rapid se joaca in atac, prefer o jucatoare mai scunda dar mai mobila, decat uneia mai masiva, dar care se misca greu. La o succesiva jucatoarea lenta va lasa un bulevard descoperit.
    Meirosu nu avea ce cauta acum la nationala, mai ales dupa ce a avut un sezon foarte slab.

  17. #143
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    eu ma abtin de la comentarii pana dupa ce se temina meciurile, razvan a zis cas "preten" cu tadici.
    oinca ceva convocarile se fac in adunarea generala a federatiei, parca in ceva comisie, acolo antrenorul prezinta lotul de care are nevoie, sii ca de obicei sunt pr esiuni sa se ia la lot aia sau cealalta
    Last edited by Cosmin Salajan; 31st May 2006 at 13:24.
    Semnatura

  18. #144
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DeathRipple
    o juca ea la valcea, da' talvac n-are fata de nationala. si tare mi-e teama ca nu va avea nici mai incolo. este destul de lenta, n-are forta in brat decat daca-si face elan mare, face multe greseli tehnice (pasi, fault in atac). n-are talentul lui meirosu sa zicem. dar meirosu a avut ghinion mare cu operatiile suferite, care, datorita faptului ca au fost facute cand organismul se afla inca in crestere, vor avea un impact major asupra viitorului sportiv. din pacate. joaca foarte slab la ora actuala.
    Talvac, lentă? Mai degraba mi se pare Adina Meirosu lenta. Si-apoi...crezi ca Talvac s-ar descurca mai rau decat ceilalti interi stanga, in momentul asta? Daca Meirosu a suferit accidentari si alte kestii, nu-i o scuza, asta e! sa stea acasa pana se recupereaza, pana isi intra in forma, ca mie nu mi s-a parut sa fi fost prea "in vīna", sezonul asta. Hmmm....de fapt...daca stau sa ma gandesc bine, cred ca nu a fost NICIODATA in forma! A stralucit de cateva ori si gata. A ramas la statutul de "mare talent". Ca multe alte jucatoare romāne care SE NASC TALENTE SI MOR SPERANTE (vezi Mica Bradeanu, de care mi se rupe sufletul. Stau si ma gandesc ce ar fi fost de ea daca i-ar fi intrat golul ala din 99....)

  19. #145
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    da, talvac este lenta pt atac. meirosu este mai puternica si n-are nevoie de elan mare pt a trage. talvac nu prea trage de la 9 metri, mai mult patrunderi.

    ce tot aveti cu golu' ala? n-are nici o treaba decat daca vrem scuze cu orice pret. eu unul m-am lamurit. atata poate. nu a avut cine s-o modeleze "psihic". punct.
    Sarpele Boa nu tropaie

  20. #146
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    mex desi e putin exagerat si eu cred golu ala din 99 daca ar fi intrat era altfel...
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

  21. #147
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Era altfel si pt ROmania ca juca o finala mondiala inca din '99...pur si simplu cred ca mental de atunci cand era foarte tanara a facut sa-i fie frica sa mai traga la poarta ....Bradeanu e buna dar e blocata ultima viteza care i-ar permite sa fie o super jucatoare
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •