Page 6 of 26 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 526

Thread: Nažionala de handbal feminin

  1. #106
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    ca la noi la nimeni...ajungi in finala campionatului european si nu esti in stare sa ajungi la mondiale
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  2. #107
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    este cam invers treaba cu campionatul european si cel mondial..dar am intels ideea. Hai Romania!!! Spre CE Suedia 2006!!!

  3. #108
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    mda...scuzati
    nu mi-am dat seama cand am scris
    deci...ajungi in finala campionatului mondial si nu esti in stare sa ajungi la campionatul european
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #109
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Bah dar de ce nu zice nimeni de ultrarromii din Zalau si de soarecii din Valcea care au venit cu steagurile lor,se huiduiau intre ei si strigau si de Brasov nasol.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  5. #110
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Da..i-am vazut insa sincer sa fiu nu am auzit sa strige ceva legat de Rulmentul..s-au huiduit reciproc de vreo 2 ori..in special la finalul partidei...

  6. #111
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Mi-a zis mie cineva care a fost acolo ca au strigat,in fine la cultura lor ce sa le ceri,joaca nationala si vine taranul sa faca demonstratie de prostie la Bucuresti.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  7. #112
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Gheorghe Tadici: "Nici in visele mele cele mai urite nu ma gindeam ca pierdem acasa. Cu un numar atit de mare de greseli tehnice e greu sa cistigam. Serbia a fost mai buna decit noi, cu o linie de 9 metri net superioara Romaniei. Va fi greu in retur, dar in opinia mea, nu trebuie sa facem o tragedie din ratarea calificarii".
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #113
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by razvy
    ...
    Tadici e un conservator, iar conservatorii in ziua de azi nu pot castiga pe cont propriu doar daca sunt ajutati. El n-are nici un merit la Europene. Toate jucatoarele au prins zile bune.
    ...
    Banuiesc ca nu stii cine e TREFILOV si ce tip de antrenor e daca spui asa ceva...
    Dar nu-i nimic multa lume se pune cu bata pe antrenor...si chiar ma asteptam la asta.
    M-ar fi pus pe ganduri daca ar fi spus-o cineva impartial care nu e un dusman/i declarat/i ai lui Tadici (unii brasoveni ...parca Razvy )dar e clar ca acuzele sunt aduse de cei la care ma asteptam....
    Hai Romania !

    Luminiţa Huţupan, cea mai bună jucătoare romānă:''Dorinţa de victorie a fost. Dar una e să vrei şi una să demonstrezi. Acum trebuie să īnvingem īn retur la 8 goluri. Mai avem mult de muncit la linia de 9 m şi la aruncările de la distanţă, ceea ce ne-a lipsit īn prima repriză, iar īn a doua parte ne-a lipsit pivotul şi extremele. Părerea mea este că īn retur trebuie să colaborăm mai mult cu mingi succesive şi să desfacem apărarea adversă. Īnainte de acest meci speram că vom obţine victorii īn ambele jocuri. Vom rămāne cu capul sus pānă la meciul retur, pentru că Romānia are valoare şi a demonstrat-o la CM 2005 din Rusia.@prosport.ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #114
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    ... in primul rand eu nu sunt brasovean...
    In al doilea rand vad ce face Tadici prin campionat si numai un orb nu vede.
    In al treilea rand nu il suport pe Tadici pentru ce a zis despre Mihaela Senocico. Si da .. imi doresc sa plece de la nationala ca habar n-are de idei tactice. Joaca aparare 6 pe linie, nu stie sa joace aparare avansata sau in atac cu 2 pivoti sau multe si multe alte scheme de joc care iti castiga un meci.
    Il ajuta jucatoarele sau arbitrii (pt campionatul intern). N-ai decat sa ma contrazici, dar cand imi dovedesti ca a jucat Tadici altfel decat cu 6-0 in aparare cand linia adversa e cu un cap mai inalta decat toata echipa ta .. atunci nu mai scriu nimic.
    Trefilov? Ala s-a adaptat la tot ce e nou si a stiut exact care-s punctele forte ale Romaniei si le-a anihilat extraordinar, pe cand noi am pus fundul la bataie sa vedem daca dau in noi. N-am incercat nimic! Nimic, nimic!
    Si cand vezi cum urla la saracele jucatoare pe care el le-a adus la nationala si care ar fi trebuit sa-l faca rege inca o data.... ce sa mai zici ...

    Doua intrebari: De ce tot il aperi pe Tadici? Esti cumva antrenor sau jucator de handbal (eu nu sunt dar sa stii ca parerile spuse de mine nu sunt doar ale mele, ci am vorbit cu multa lume inainte sa le spun, lume care stie handbal)?
    Last edited by razvy; 29th May 2006 at 10:59.
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  10. #115
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Man not Machine
    ....
    M-ar fi pus pe ganduri daca ar fi spus-o cineva impartial care nu e un dusman/i declarat/i ai lui Tadici (unii brasoveni ...parca Razvy )dar e clar ca acuzele sunt aduse de cei la care ma asteptam....
    Hai Romania !
    .....
    Desi poate nu se intelege am spus unii brasoveni si razvi ...adica voi sunteti total impotriva lui Tadici ...nu ca tu ai fi brasovean....
    Apoi nu sunt nici una nici alta ..adica nici antrenor si nici jucator dar pot sa-mi spun si eu parerea nu?
    Daca te-ai fi interesat sa vezi cat de mult il sustin pe Tadici cauta comentariile mele din cadrul turneului "Cupa Mondiala " in care eram oarecum dezamagit de tipul de antrenor Tadici...si acum sunt...dar un lucru sunt sigur la ora actuala Tadici este antrenorul nationale si e cel mai bun la ora asta pt Romania ...Apropo Covaciu si Tarca vor avea sansa lor sa conduca nationala ....
    Sincer ..ca ai vorbit cu mai multi si ca toti ati concluzionat ca Tadici e slab...scuza-ma ca eu cred ca sunteti subiectivi avand in vedere sentimentul vostru ca Tadici si eu mai stiu cine va vrea raul(Clujului )
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #116
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    sincer, astea sunt chestii marunte, care pe noi ne macina extraordinar...o natie mai tembela din pct asta de vedere n-am vazut. am inteles ca mutu s-a certat cu piturca...la nu stiu ce turneu amical din state...cat de fara creier tre' sa fi sa faci asa ceva, cand nu esti calificat nicaieri, nu te baga nimeni in seama, toata lumea fotbalistica se uita spre germania, numa' noi, ca prostii, ne uitam la alti doi prosti care se cearta peste ocean, intr-un anonimat total.

    mai ganditi si constructiv.
    Sarpele Boa nu tropaie

  12. #117
    incepator robertRZR's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Baia-Mare/Cluj
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    f tare
    [B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"]dj's@work[/COLOR][/FONT][/B]

  13. #118
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine
    Desi poate nu se intelege am spus unii brasoveni si razvi ...adica voi sunteti total impotriva lui Tadici ...nu ca tu ai fi brasovean....
    Apoi nu sunt nici una nici alta ..adica nici antrenor si nici jucator dar pot sa-mi spun si eu parerea nu?
    Daca te-ai fi interesat sa vezi cat de mult il sustin pe Tadici cauta comentariile mele din cadrul turneului "Cupa Mondiala " in care eram oarecum dezamagit de tipul de antrenor Tadici...si acum sunt...dar un lucru sunt sigur la ora actuala Tadici este antrenorul nationale si e cel mai bun la ora asta pt Romania ...Apropo Covaciu si Tarca vor avea sansa lor sa conduca nationala ....
    Sincer ..ca ai vorbit cu mai multi si ca toti ati concluzionat ca Tadici e slab...scuza-ma ca eu cred ca sunteti subiectivi avand in vedere sentimentul vostru ca Tadici si eu mai stiu cine va vrea raul(Clujului )

    Normal ca poti sa-ti dai cu parerea. Asta e ideea unui forum pana la urma.
    E clar ca trebuia o aparare avansata contra Serbiei, care sa nu lase interii lor sa arunce la poarta. Nu te poti apara 6 in linie contra unei astfel de linii de 9 metri. Ce cautau Ivan, Meirosu (care a avut un sezon dezastru) si Motogna in echipa,c ele 2 zalaunace chiar in prim aechipa defensiva?
    tadici e un antrenor cu mijloace limitate si orice antrenor bun, care are si cu ce, il citeste foarte usor. Trefilov, Anja Anderson, de ex.

  14. #119
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Ok toata lumea a fost de acord cu apararea mai avansata ...
    Ok Pe cine crezi ca ar fi trebuit sa aduca ...nu zi ca inca vreo 2-3 de la RUlmentul ca nu are haz
    Ivan a avut o evolutie decenta la CM din Rusia si e o jucatoare buna de aparare la fel ca Motogna ...noi am avut mari probleme pe faza ofensiva ...sa iei 15 goluri de la Serbia cu jucatoarele ei de 9 m(ok in 45-50 minte ..partea finala a fost ceva greu de repetat) e ceva ...nu?
    Eu as fi vrut de exemplu sa fie incercate Talvac sau Petrache dar asta e ..asta e Tadici...
    Dar meciul asta a venit ca o puternica zdruncinare dupa visul din Rusia...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #120
    junior
    Join Date
    May 2006
    Location
    targu-jiu
    Posts
    71
    Reputatie
    1
    poate k se trezeste tadici pana la meciul de sambata....sa speram k le vor bate....au luat argintul si atunci au spus k isi vor apara medalia.....sa vedem ce vor face acum...

  16. #121
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Isi pot apara medalia ca suntem calificati direct la Mondiale ....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  17. #122
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Mai lasati-ma cu argintul vostru ca o sa-mi amnintiti si peste 20 de asta,dupa turneul din Germania unde am fost sac de box trebuia sa va dati seama ca nu suntem chiar asa de tari cum ne credem.Abia astept returul din Iugoslavia sa vedeti ce o sa faca marele tadici si obositele de la olt chin.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Si daca eu zic ca voi va doriti ca Romania sa piarda, tot eu sunt ala nebun...

  19. #124
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Suntem romani si tinem doar cu Romania dar nu putem accepta orgoliile personale ale unui porc si rezultatele vorbesc pentru noi.Fara critica nu faci progrese si daca va culcati pe o ureche ca am luat medalia aia si acum toti trebuie sa se predea in fata noastra mergeti in continuare pe mana lui Ghita si a obositelor lui.Ieri a fost trimisa si Avadanii acasa,se pare ca dictatorul vrea neaparat sa-si arate adevarata fata.
    Hai Romania!
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  20. #125
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    voi aveti o problema grava la mansarda. pacat, cunosc oameni valabili in brasov. nu-mi pare rau ca lecusanu n-a ajuns la brasov, da' sunt curios, daca ajungea, cum ii gaseati scuze pt meciul slab de duminica. si cat ati mai trambitat p-aici ca vine, vine si dinu, vin si altele...nu a venit nimeni, acum sunt toate niste fraiere. va faceti orasul si echipa de ras printr-o astfel de atitudine.
    Sarpele Boa nu tropaie

  21. #126
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Multumesc, DeathRipple! Ca de obicei, comentariile tale sunt mai mult decat pertinente. Si ai dreptate, suporterii nostri au devenit intr-atat de subiectivi, ca risca sa strice imaginea echipei.

    Dragii mei brasoveni,
    Asta nu inseamna ca sunt de acord cu decizia lui Tadici de a le trimite acasa pe Aneta Barcan si Avadanii. Avea mare nevoie de sange proaspat dar a preferat sa mearga pe "cai batute" si , de ex., sa se apre cu Ivan si Motogna care sunt "experimentate". Atat de experimentate ca a facut Dokic ce a vrut cu ele )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •