Page 9 of 26 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 169 to 189 of 526

Thread: Naționala de handbal feminin

  1. #169
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Nu e un ataca asta..fata de alte declaratii mult mai violente ale ei..asta chair e o mangaiere...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #170
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Lotul se stabileste simbata
    Antrenorii Gheorghe Tadici si Dumitru Musi au sunat desteptarea pentru 20 de jucatoare, care s-au reunit la Ploiesti, inca de marti, dupa ce au avut la dispozitie o singura zi pentru a se odihni dupa meciurile Trofeului Carpati.
    Printre acestea se regasesc o parte dintre cele 28 care au evoluat la competitia gazduita saptamina trecuta, la Cluj. Acestea sint Dinu, P<slaru, Tolnai, Maier, Ardean, Nechita, Avadanii, Gilca, Manea, Ivan, Crap, Puscasu, Meirosu, Luca, Geiger, Bese, Cartas, Gheorghe, Tivadar si Neagu. Conform declaratiilor lui Tadici, pina simbata vor fi stabilite cele 16 tricolore care vor participa la Forsikring World Cup, turneu care va avea loc in perioada 14-19 noiembrie in localitatea daneza Aarhus.

    Deocamdata, singura certitudine o reprezinta Cristina Varzaru, care va face jonctiunea cu echipa chiar in Tara lui Hamlet. Aurelia Bradeanu si Oana Soit vor ajunge abia la Trofeul Igor Turcin, de la Kiev, programat in intervalul 24-26 noiembrie.
    spt.ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  3. #171
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Programul pana la inceperea turneului preliminar.
    -20-23.11 Pregatire la Ploiesti

    -24-26.11 Cupa Turcin – UKR (UKR, AUT, BRA, ROU)

    24.11 ora 16.30 Romania - Brazilia

    25.11 ora18.00 Romania - Ucraina

    26.11 ora 10.30 Romania - Austria



    -27-29.11 Pregatire la Rm.Valcea
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  4. #172
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Viitorul sun? bine

    Reprezentativa Rom?niei s-a ?ntors ieri din Danemarca, acolo unde "tricolorele" au jucat finala Cupei Mondiale. Ca ?i la Mondialele de la Sankt Petersburg, din 2005, echipa noastr? a pierdut ?n fa?a Rusiei, dar de data aceasta victoria ne-a sc?pat printre degete ?n ultimele minute: 28-29. "Obiectivul nostru ?nainte de ?nceperea competi?iei a fost acela de a ajunge ?n semifinale. C?nd ne-am ?ndeplinit ?elul, ne-am dorit s? juc?m finala ?i apoi s? ?i c??tig?m. Nu vreau s? scuz ?nfr?ngerea cu Rusia, dar ?mi pare r?u c? nu am avut la dispozi?ie tot lotul. Au lipsit nu mai pu?in de ?apte fete. ?nlocuitoarele lor s-au ridicat de multe ori la preten?iile noastre, dar au gre?it din cauza lipsei de experien?? tocmai pe final", a declarat antrenorul Gheorghe Tadici.

    Adina Meiro?u (21 de ani), Oana Manea (21 de ani), Cristina Neagu (18 ani) ?i Melinda Geiger (19 ani) au jucat excelent ?n turneul de la Aarhus. "Viitorul echipei na?ionale pare asigurat. Totul e s? avem r?bdare cu aceste fete, s? nu se accidenteze, s? avem grij? de ele ?i s? nu le cerem mai mult dec?t pot s? dea", a subliniat Tadici.

    "Regret?m c? nu s?ntem calificate la Europene. Puteam aduce o medalie, dar a?a a fost s? fie. Trebuie ?ns? s? demonstr?m ?n continuare c? s?ntem o echip?, s? vin? ?i alte medalii la viitoarele competi?ii puternice", a declarat Lumini?a Hu?upan Dinu, cel mai bun portar din lume, la 35 de ani, veterana echipei "na?ionale".


    "Am fost desemnat? cel mai bun inter st?nga de la Cupa Mondial?, dar mie ?mi place s? joc extrem?. Pe orice post ?ns? m-ar pune antrenorii, fac orice ca s? fiu util?"
    Valentina Elisei Ardean

    "La v?rsta pe care o am m? consider ?nc? t?n?r? ?i pot fi util? ?n echipa na?ional?. ?n jocul de handbal portarii conteaz? 60-70 la sut? ?i de aceea trebuie s? d?m ?ncredere colegelor"
    Lumini?a Hu?upan Dinu


    "La na?ional? m? ?ncarc cu energie!"
    Cristina V?rzaru a fost singura "stranier?" din lotul Rom?niei la Cupa Mondial?. C??tig?toare a Ligii Campionilor Europeni cu Viborg ?i a Supercupei Europei, Cristina a f?cut meciuri excelente la Aarhus, fiind desemnat? la final cea mai bun? extrem? dreapta. "Tot timpul vin la cu o alt? energie, vreau s? ar?t tot ceea ce pot. Meciurile pentru Rom?nia s?nt ceva special", a declarat V?rzaru.


    O iau de la cap?t
    Nici nu au venit bine fetele din Danemarca ?i se ?i g?ndesc la turneele ce vor urma. Direct de la aeroport ele au plecat spre Ploie?ti, acolo unde vor r?m?ne ?n preg?tire pentru dou? zile. "Pe 23 noiembrie plec?m la turneul Igor Turcin din Ucraina, unde vom participa al?turi de echipa ??rii gazd?, Brazilia ?i Austria. Hu?upan, G?lc?, Elisei, V?rzaru ?i Be?e vor r?m?ne acas?, ?n locul lor urm?nd s? mearg? Carta?, Crap, Nechita, Pu?ca?u, Br?deanu ?i ?oit", a declarat Gheorghe Tadici. "Principalul" echipei Rom?niei nu va merge nici el ?n Ucraina, Rom?nia urm?nd s? fie condus? de pe banc? de secundul Dumitru Mu?i. Tadici r?m?ne la R?mnicu V?lcea pentru a preg?ti meciurile din preliminariile Campionatului Mondial care vor ?ncepe pe 28 noiembrie, contra selec?ionatelor Portugaliei, Italiei, Azerbaidjanului ?i Islandei.


    Vizit? la Corbeanca
    ?n drum spre cantonamentul de la Ploie?ti, fetele au trecut asear? ?i pe la Corbeanca, servind masa la vila omului de afaceri Cristian ??n??reanu. Acesta le-a ?nvitat pe vicecampioanele mondiale la o mas? festiv? ?i anul trecut, ?n decembrie, dup? ce Rom?nia a c??tigat medaliile de argint la Mondialul de la Sankt Petersburg.


    "Am suferit ?n tribun?!"
    Stelu?a Luca ?nc? nu poate merge normal dup? ce s-a accidentat la glezna st?ng? ?n meciul contra Suediei de la Cupa Mondial?. "M? mai doare un pic glezna, dar o s?-mi treac?. ?mi pare r?u c? nu le-am putut ajuta pe fete din teren. La meciul cu Rusia ?mi venea s? sar pe adversare. Fetele au jucat ?ns? extraordinar, s-au b?tut pentru fiecare minge ?i meritau s? c??tige", a declarat Stelu?a.


    "Au fost mai mult dec?t meciuri amicale!"
    Dumitru Mu?i e foarte mul?umit dup? Cupa Mondial? din Danemarca. "Pentru fete au fost partide utile, solicitante, dar ?i motivante. Noi antrenorii ne bucur?m pentru c? am descoperit c? ne putem baza ?i pe c?teva juc?toare tinere, care evolueaz? la echipe mai mici din Rom?nia. ?n plus, juc?toarele accept? s? fie concuren?? pe posturi, s?nt prietene ?n teren ?i ?n afara lui ?i trag de aceea?i parte a c?ru?ei. C?t despre meciuri amicale, premiile puse ?n joc au f?cut ca fiecare ?nt?lnire s? fie mai mult dec?t una oficial?", a declarat Mu?i.
    sursa gsp
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  5. #173
    junior Selene-Celesta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Roman
    Posts
    90
    Reputatie
    1

    Question

    Stie cineva daca se transmit meciurile din Cupa Trucin la vreo televiziune din Romania?
    "The Road goes ever on and on"

  6. #174
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    ce vise pervese ai....
    Semnatura

  7. #175
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Diamant de șlefuit
    Marian Ursescu


    Băimăreanca Melinda Geiger este văzută drept urmașa Steluței Luca pe postul de inter dreapta

    La doar 19 ani, Melinda Geiger a jucat la Cupa Mondială din Danemarca pentru prima dată în tricoul "naționalei" de senioare a României. A făcut-o dezinvolt, cu curaj, fiind trimisă de Gheorghe Tadici să execute aruncările de la 7 metri în semifinala cu Danemarca. "Nu am avut deloc emoții, chiar dacă în fața mea erau trei portari de valoare. Mi s-a spus să arunc tare și așa am făcut", a povestit Melinda.

    Ioan Băban, antrenorul său de la HCM Baia Mare, cel care a cîștigat împreună cu Dinu Cojocaru în 1995 titlul mondial de tineret cu echipa României, are mare încredere în eleva sa. "Mă bucur enorm că a făcut saltul spre &#171;naționala&#187; de senioare. O cunosc foarte bine și pe Steluța Luca, doar cu generația ei am cîștigat medaliile de aur la Mondialele din Brazilia, și pot spune că Melinda seamănă foarte mult cu ea. Gîndiți-vă că la 16 ani a debutat în Liga Națională, la Baia Mare!", a declarat Băban.

    "E făcută pentru handbal. Joacă de plăcere, pentru ea mingea parcă e o jucărie. Face lucruri extraordinare pe teren, la care nici nu te aștepți. Trebuie să se aibă grijă de ea, să nu o forțeze", a subliniat Băban. Melinda provine dintr-o familie româno-germană, tatăl său fiind neamț, dar are și o bunică unguroaică. "Mai are mult de lucru în defensivă, pentru că nu se apără prea bine, dar poate crește, e mică", a încheiat Băban.



    Trei oferte
    Melinda Geiger a fost ochită deja de cluburile puternice din Europa pentru un transfer. "La fiecare turneu jucat de noi în Ungaria nu a fost meci în care oficialii maghiari să nu ne întrebe de ea. După Trofeul Carpați de la Cluj-Napoca, au venit cei de la Kometal Skopje. Am fi însă nebuni să-i dăm drumul la o vîrstă așa de fragedă", a spus antrenorul Ioan Băban. Geiger este încă elevă în clasa a 12-a la Grupul Școlar "Anghel Saligny" din Baia Mare, la clasa cu profil de handbal. "Tot pe acolo au trecut și Ildiko Kerekeș, Ana Maria Stecz, Cristina Mihai sau Ildiko Kengyel", a dezvăluit Băban.

    "La lot vorbesc puțin!"
    Melinda Geiger recunoaște că nu visa să ajungă la 19 ani să joace în echipa de senioare a României. "Îmi doream enorm, dar mă gîndeam că acest pas va veni mai tîrziu. Acum însă sînt foarte bucuroasă și de aceea trag tare să rămîn", spune băimăreanca. Întrebată care e diferența dintre "vestiarul" echipei naționale și cel de la club, Melinda a spus: "La Baia Mare vorbesc mai mult, aici nu-mi permit, sînt cea mai mică alături de Cristina Neagu. Dar fetele m-au primit foarte bine și atmosfera e excelentă", a încheiat ea.

    O are model pe Steluța
    Căpitanul reprezentativei României, Steluța Luca, e modelul Melindei Geiger în handbal. "Știu că și ea a debutat repede în națională și a jucat numai la nivel înalt. Doresc și eu să-i calc pe urme", spune Melinda. Dintre jucătoarele străine, Geiger o admiră pe unguroaica Bojana Radulovici.

    Refacere la Amsterdam
    Simona Gogîrlă nu va putea merge cu echipa națională în turneul "Igor Turcin" din Ucraina, interul stînga fiind trimis de clubul său, ETO Gyor, în aceeași perioadă, la un program de refacere la Amsterdam. "Voi lucra cu unul dintre cei mai renumiți specialiști în fizioterapie, olandezul Laurens Ebben. El se ocupă de fotbaliștii de la Ajax și am înțeles că și Lobonț a făcut recuperare cu el", a spus Simona. Ea va fi prezentă însă la turneul de calificare pentru Campionatul Mondial, care va avea loc la Rm. Vîlcea între 28 noiembrie și 3 decembrie.

    Tadici s-a răzgîndit
    Deși inițial declarase că nu va merge cu lotul în Ucraina, dorind să pregătească în liniște partidele cu Italia, Portugalia, Azerbaidjan și Islanda din preliminariile CM, Tadici s-a răzgîndit. "Trebuie să mă duc să văd și jucătoarele care au venit acum la lot ca să-mi fac o părere despre cine merită să rămînă și cine nu", a spus selecționerul. El le va menaja însă pe Huțupan, Vărzaru, Elisei, Gîlcă, Luca și Beșe, acestea fiind lăsate acasă.
    gsp.ro
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  8. #176
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Viitorul suna bine daca ne gandim la Meirosu,Neagu,Manea,Geiger,probabil Drutu (CT) sau Vizitiu (BV) dar daca ne aducem aminte de cele doua tinere de la FTK (16 si 18 ani) concurenta se anunta puternica.Eurosport 2 va fi viitorul canal de handbal al Europei a anuntat comentatorul german in timpul finalei cu Rusia.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  9. #177
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Amical cu "dusmanul"
    Tadici se va duela cu Muller, cel care a pirit-o pe Gatzel la EHF.
    Tricolorele debuteaza astazi la Memorialul Igor Turcin, turneu gazduit de capitala Ucrainei, Kiev, intilnind Brazilia, de la ora 16:30. Apoi, Romania va juca, in ordine, miine, de la 18:00, cu nationala tarii-gazda, iar duminica va da piept cu Austria, de la 10:30. Ultimul meci pare cel mai interesant din perspectiva intilnirii dintre selectionerul Gheorghe Tadici si omologul sau de la nationala Austriei, Herbert Müller.

    Cei doi se cunosc foarte bine, insa relatiile dintre ei s-au deteriorat dupa suspendarea Roxanei Gatzel. La momentul respectiv, selectionerul Austriei, care antreneaza si echipa de club germana 1 FC Nürnberg, a depus un memoriu la EHF, prin care reclama ca Gatzel a semnat cu gruparea sa, dar si cu Oltchim, atragind suspendarea jucatoarei.

    "Nu voi mai vorbi niciodata cu acest om, care nu a procedat corect fata de jucatoare", izbucnea Tadici, imediat dupa aflarea deciziei forului european. Ramine de va- zut daca isi mentine punctul de vedere si la reintilnirea cu selec- tionerul Austriei.
    spt.ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  10. #178
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Eu stiam k Tadici ramane in Romania si nationala va fi condusa de Musi de p banca tehnica... da uite k s-a razgandit

    Tadici s-a răzgîndit
    Deși inițial declarase că nu va merge cu lotul în Ucraina, dorind să pregătească în liniște partidele cu Italia, Portugalia, Azerbaidjan și Islanda din preliminariile CM, Tadici s-a răzgîndit. "Trebuie să mă duc să văd și jucătoarele care au venit acum la lot ca să-mi fac o părere despre cine merită să rămînă și cine nu", a spus selecționerul. El le va menaja însă pe Huțupan, Vărzaru, Elisei, Gîlcă, Luca și Beșe, acestea fiind lăsate acasă.
    gsp.ro
    Last edited by Iulya; 24th November 2006 at 15:37.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  11. #179
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Era normal sa mearga in ucraina ..probabil era obosit dar si-a dat seama ca e de datoria lui sa mearga cu echipa ..maia les ca au venti si fete care nu mers cu nationala in Danemarca sau nu au jucat la Trofeu.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  12. #180
    sport legend raul97's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,455
    Reputatie
    1
    Romania-Brazilia 26-25 (11-13)

  13. #181
    junior Selene-Celesta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Roman
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Victorie cu Brazilia




    DEBUT In prima partida din cadrul turneului întreprins în Ucraina, echipa feminina a României a câstigat cu 26-25 (11-13) în fata nationalei cariocas. Astazi jucam cu tara-gazda

    Chiar si fara jumatate de echipa, ramasa acasa, reprezentativa feminina a României s-a descurcat la debutul sau în Cupa Turcin.

    Nationala tarii noastre a intrat ceva mai greu în meci, Gheorghe Tadici trimitând pe teren jucatoarele care nu au fost prezente la Cupa Mondiala din Danemarca. Brazilia s-a desprins la 9-4 (min. 18), dar România s-a redresat din momentul în care în joc au fost introduse Manea, Cherescu si Ivan. Prima a facut practic “ravagii” pe semicercul advers, pe lânga cele cinci goluri marcate reusind sa provoace alte cinci aruncari de la sapte metri. Pâna la pauza, România a redus scorul la 11-13, pentru ca în urmatoarele 30 de minute sa preia controlul partidei, iar la final sa se impuna cu 26-25. Pe lânga Oana Manea, din tabara reprezentativei tarii noastre au excelat Daniela Crap, care a perforat în opt rânduri poarta Braziliei, dar si portarul Tereza Pâslaru.

    Pentru România au mai înscris Avadanii - 1 g, Nichita - 2, Maier - 2, Puscasu - 1, Bradeanu - 3, Cherescu - 3 si Tivadar - 1. Astazi, de la ora 18:00, tricolorele întâlnesc Ucraina. “Mi-am format acum o parere dupa ce le-am vazut si pe celelalte fete care nu au fost în Danemarca. E clar ca putem conta pe cel putin 14 jucatoare în preliminariile Campionatului Mondial (n.r. - programate saptamâna viitoare la Vâlcea), incluzându-le si pe fetele ramase acasa”, ne-a declarat selectionerul Gheorghe Tadici.


    sursa: Prosport
    "The Road goes ever on and on"

  14. #182
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Chinuit!
    Marian Ursescu

    România a învins Brazilia în turneul din Ucraina, dar sud-americancele au condus pe toată durata primei reprize. Fără opt vicecampioane mondiale, unele accidentate și altele menajate de antrenorii României, Gheorghe Tadici și Dumitru Muși, România s-a impus extrem de greu în meciul de debut de la Trofeul "Igor Turcin", de la Kiev. Româncele au învins la limită Brazilia, campioana Americii de Sud, cu 26-25, dar adversarele "tricolorelor" au condus cu 9-4 și 13-11 la pauză.

    "Am început extrem de prost. Nu sînt mulțumit pentru că unele fete au venit în excursie", a declarat Tadici, care le-a remarcat pe Tamaș, Manea, Crap, Cherăscu și Ivan. "Tamaș a apărat foarte bine, Manea a marcat de cinci ori și a mai scos alte aruncări de la șapte metri, Cherăscu a condus excelent atacurile de cînd a intrat, iar Ivan și-a făcut treaba în apărare", a declarat Tadici. România a ratat și cinci aruncări de la 7 metri, două prin Șoit și cîte una prin Maier, Brădeanu și Crap. "Brădeanu nu și-a intrat încă în rol, dar se vede că va fi om de bază. A greșit mult, a avut șase ratări, dar își va reveni", a subliniat Tadici. Lăudate după meciurile de la Cupa Mondială, Neagu și Geiger nu au jucat deloc bine contra Braziliei.

    România nu a avut totuși emoții pe final, în ciuda scorului strîns, desprinzîndu-se la 26-22. "Una peste alta, pentru ce urmărim în jocurile de pregătire, e bine. Să nu uităm că am lăsat o echipă acasă", a încheiat Tadici. Golurile României au fost marcate de: Crap 8, Manea 5, Brădeanu 3, Maier 2, Nechita 2, Cherăscu 2, Tivadar 2, Avădanii 1, Pușcașu 1.

    Tereza Tamaș Pîslaru a apărat foarte bine contra Brazilie, în primul meci al României din Ucraina

    Derbyul cu Ucraina
    Azi, România va disputa cel mai important joc al turneului din Ucraina, contra echipei țării gazdă, de la ora 18:30. Cele două echipe s-au întîlnit și acum o săptămînă, la Cupa Mondială de la Aarhus, româncele învingînd cu 27-25. În ultimii trei ani, România și Ucraina s-au întîlnit de șapte ori, de cinci ori cîștig de cauză avînd "tricolorele". Singura victorie a fetelor lui Leonid Ratner s-a înregistrat anul trecut, tot la Trofeul "Igor" Turcin": 26-25. Singurul egal datează din 2003, de la Campionatul Mondial din Croația: 28-28.

    "Tadici și Muși trebuie să continue!"
    Prezentă la cursul de antrenori care are loc la Timișoara, unde se dispută Trofeul Carpați la masculin, Mariana Tîrcă, tehnicianul campioanei României, Rulmentul Brașov, a declarat că reprezentativa de senioare a României este la ora actuală una dintre cele mai bune din lume. "Regretul mare e că nu participă la Campionatul European pentru că aveau șanse la o medalie fără probleme. E bine că în echipă au apărut jucătoare tinere și foarte tinere care fac față jocului", a declarat Tîrcă. Mariana a adăugat că Tadici și Muși "trebuie lăsați să continue treaba care au început-o la ".
    gsp.ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #183
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Romania - Ukraina 20-26
    in al II-lea meci de la cupa Tercin
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  16. #184
    junior Selene-Celesta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Roman
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    (
    "The Road goes ever on and on"

  17. #185
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Era de asteptat ..ele sunt in ultima 100 pt CE ..noi am venit cu echipa a doua ...nici Meirosu nu a jucat...accidentata.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  18. #186
    junior Selene-Celesta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Roman
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post
    Era de asteptat ..ele sunt in ultima 100 pt CE ..noi am venit cu echipa a doua ...nici Meirosu nu a jucat...accidentata.
    Da...ai dreptate...,dar parca tot am fi vrut o victorie.
    "The Road goes ever on and on"

  19. #187
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Mda si eu as fi vrut dar suntem acolo cu o echipa neomogena...e bine mai se incheaga un pic...vin acasa si invingem tot in grupa...apoi ne uitam linistiti la CE :ras-plans:
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  20. #188
    junior Selene-Celesta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Roman
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    România - Austria 29-32, în ultimul meci de la Cupa Turcin


    Echipa națională de handbal feminin a României a fost învinsă în ultimul meci din cadrul turneului Turcin Cup din Ucraina. Romania a încheiat turneul cu o victorie, 26-25 cu Brazilia, și două înfrângeri, 20-26 cu Ucraina și 29-32, cu Austria.

    La finalul partidei cu Austria, antrenorul reprezentativei României, Gheorghe Tadici, a declarat că turneul din Ucraina a fost ultimul test înaintea celui oficial, de la Râmnicu Vâlcea, de calificare în play-off-ul CM din 2007. "Am mers și în meciul cu Austria pe aceeași idee de a rula tot lotul, pentru a ne edifica cât mai bine asupra lotului de 18 jucătoare pe care le vom alege pentru turneul de la Râmnicu Vâlcea. Turcin Cup a fost ultimul test înaintea meciurilor oficiale, pentru calificarea în play-off-ul CM din 2007, unde am putut testa și alte jucătoare", a afirmat Tadici.

    Programul echipei României la turneul de calificare în play-off-ul CM din 2007 este următorul:

    marti (ora 19.00) Romania - Italia
    miercuri (ora 19.00) România-Azerbaidjan
    sâmbătă (ora 17.00) România-Islanda
    duminică (ora 10.00) România-Portugalia.

    Sursa: Prosport

    Succes la Valcea!
    "The Road goes ever on and on"

  21. #189
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Da era normal sa ruleze mai mult lotul ...sa vedem ce va alege...
    Oricum succes la Valcea...incepe MARTI turneul si e in direct pe TV SPort.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •