Page 5 of 26 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 526

Thread: Nažionala de handbal feminin

  1. #85
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    cocostegar, pana una alta Tadici e antrenorul nationalei si putem naga asta. Faptul ca s-a certat cu Luminita Tarca nu insemna ca trebuie sa-i taiem chipul de pe o poza sau performanta de pana acum. Esti penibil!
    Rog sa fie stearsa poza aia de acolo sau sa fie repusa corect

  2. #86
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    Nu pot decat sa zambesc in fata celor care au zis ca Tadici este un antrenor bun.
    LOL!
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  3. #87
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Banuiesti ca esti unul din cei care se bucura de rezultatul asta...Banuiesc ca tu esti unul din cei care dupa cum spunea Tadici isi rod unghiile de nervi pt rezultatul din Rusia...
    Inteleg ...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  4. #88
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Cele 8 goluri promise au fost 4,adica -4

  5. #89
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    In primul rand .. daca vezi ca una ca Lecusanu sau Gatzel nu da un gol de pe inter, respectiv o pasa la pivot de pe conducator de joc si tu le tii 60 de minute in teren si nu incerci ceva diferit... ESTI PROST (= un cuvant mai dur pentru conservator) -> Tarca sau Covaciu indiferent ca-s vedetele tale LE-AR FI SCOS din teren dupa 10 minute maximum.
    In al doilea rand .. echipa Romaniei:
    Dinu - Oltchim
    Elisei - Oltchim
    Lecusanu - Oltchim
    Gatzel - Oltchim
    Galca - Oltchim
    Luca - Oltchim
    (Varzaru n-a prea contat .. cred ca s-a obisnuit sa nu i se dea pase de la Jurak si n-a iesit la pasa decat prea putin)
    In afara de Dinu, Elisei si Galca ... hai sa zic si Luca (care nu mai poate sa duca o partida intreaga) .. restul n-au jucat nimic (si oare cine trebuia sa le scoata din teren? sa iasa ele? sau antrenorul si sa bage fete care is tinere si ar fi putut face diferenta prin dorinta)
    Dar lui Tadici i s-a terminat norocul in finala cu Rusia si de data asta nici o jucatoare nu l-a scos din groapa (cum au facut-o in fiecare meci la CM)
    Sau poate voi nu stiti ca Tadici s-a dus pt bani la Oltchim si trebuia sa isi joace toate jucatoarele sale? Performanta in Europa e o iluzie.
    Mariana Tarca e cu 20 de clase peste Tadici...
    Toata lumea si-ar fi dorit ca Romania sa se califice, dar cand vezi cum se face selectia ... iti vine sa nu te uiti la meciuri.
    Nu ma bucur c-am pierdut ... dar nici nu sunt trist. S-a vazut clar cine si-a dorit mai mult victoria si s-a vazut clar mentalitatea sarboaicelor avand un antrenor ca Anja.
    S-ar fi vazut si la echipa noastra daca am avea un antrenor ... bun
    Last edited by razvy; 28th May 2006 at 14:18.
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  6. 28th May 2006, 14:17
    Reason
    OPS

  7. #90
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Bravo Razvy,ai pus punctul pe i.Ma mir cu muppetul nostru obosit si-a pastrat flegmele si injuraturile la adresa femeii care l-a umilit.L-a jignit rau cand i-a zis ca ala e un prost care tine pe bara un inter ca Amariei dar Ghita i-a aratat azi ca mai avem si alte tragatoare de elita (Lecusanu sau Bradeanu).Unde a fost apararea aia avansata si agresiva de care aveam nevoie pentru a anihila linia de 9m a sarboaicelor?Unde a fost marcajul la Popovic?Nu mai zic k mai meritau si alte jucatoare de la alte sa mai joace la nationala dar se pare k acest moment daca nu joci la olt chin n-ai nici o sansa.
    Ghita ne-ai bagat in ceata mosule
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  8. #91
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Am vazut-o pe Anja in LC si am vazut-o ca a pierdut cu o echipa net superioara adversarei sale anume Viborg...
    Cat despre meci spre deosebire de tine eu sunt chiar nervos si suparat dupa acest rezultat...
    Eu sunt alaturi 100 % de ROmania indiferent cine o conduce si cine joaca si nu fac discriminare...cum fac baietii de la Brasov care tot zic ca nu stiu de jucatoare de acolo e mai buna ca o castigatoare de LC sau mai stiu eu ...bine ca nu zic ca Luminita e mai slaba ca Ionica Munteanu ...
    Hai Romania !... si la bine si la rau.

    Ps in prima repriza si jumate dina doua Bojana nici n-a kiscat in teren si a luat si 2 eliminari si s-a linistit ...apoi a venit momentele de dupa minutul 45 care si tu putei marca prin apararea noastra ...nu numai Popovic-Petrovic...
    terminati cu Amariei .. e accidentata inca vreo 6 luni daca nu ma insel...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #92
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine
    Banuiesc ca tu esti unul din cei care dupa cum spunea Tadici isi rod unghiile de nervi pt rezultatul din Rusia...
    Inteleg ...
    FII SERIOS!
    Tadici controleaza 90% din FRH! Care de multe ori i-au facut jocurile, care dicteaza cine trebuie sa castige campionatul, cine trebuie sa se califice in cupe, cine sa retrogradeze etc.
    Aia 10% care nu-s controlati de el is ori controlati de altcineva ori is oameni de treaba care sunt corecti (prea putini).
    Aia care-s corecti incearca sa nu iasa prea mult in evidenta prin declaratii, iar bineinteles, ceilalti care trag pentru altcineva e normal sa-si doreasca insuccese pentru Tadici pe orice plan, chiar daca inseamna insuccese pt Romania.
    Eu sunt impotriva lui Tadici pentru toate manariile pe care le face, m-as fi bucurat sa castigam azi, dar cand am vazut ce jucatoare a adus la lot si cu cine a inceput .. am zis ca nu ma intereseaza ce se intampla, putem si pierde doar sa plece Tadici de la nationala.
    Necazul e ca vom rata calificarea si nu va pleca. Deci poate isi trece peste orgoliu in Serbia si baga in echipa un inter stanga mai bun decat Lecuseanu (ca a uitat-o pe golgetera de la Elda Prestigio pe dinafara si pe jucatoarea aia de la Buducnost .. oare cum o chema??? sau ar putea sa-si aminteasca si de cineva de la Hypo si sa joace cu Elisei pe inter sau chiar pe Miki ar putea s-o foloseasca si in atac .. dar e prea complicat pentru el sau nu are idei tactice cum zicea Anja si avea mare dreptatee) si un conducator de joc mai bun decat Gatzel...
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  10. #93
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    ba datimi ban datimi ce vreti da sunteti idioti cu tot rulmentul vostru!!!idioti mari de tot cand spuneti ce spuneti!!!cand acelasi 7 batea pe ungaria cu tamas in forma mare(convocata doar pt ca era la silcotub sau nu?) nimeni nu a zis ca joaca doar pt ca sunt la oltchim!!!sezonu viitor oltchim ia titlu,peste 2 trece de grupele cl,iar voi,frustratilor de la brasov o sa spuneti ca toate astea au fost datorita arbitrilor!!!voi,frustratilor de la brasov nu intelegeti ca oriunde in lume se proceda la fel cu amariei(imi vine in minte cazul roy keane din 2002 de la cm de fotbal);lecusanu e o jucatoare buna!!varzaru a jucat penibil si ce era sa faca tadici???normal a gresit si el fiindca la o infrangere toti gresesc,dar la o victorie trebuie taiat din cadru artizanul succesului!!!sau credeti ca el ii atata de tampit sa convoace pe cine nu joaca bine???credeti ca doreste raul nationalei???sau si lacrimile de dupa meciul cu ungaria erau false???l-am injurat pe tadici ani de-a randul si nu imi va placea niciodata ca om,dar ma aplec in fata a ceea ce a realizat anul trecut,realizare ce si-a gasit finalul in fata unor monstrii rusi!!aaaaa am uitat ca tadici e de vina ca nu le-am batut!!!!ani de-a randul am avut aceleasi jucatoare si nu ma facut nimic!!!a venit tadici si am facut!!!bineinteles,e doar o coincidenta!!!sunteti niste frustrati!!!!
    p.s.:dati-ma afara,dar va rog nu stergeti mesaju!!!!
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

  11. #94
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    A semanat aproape identic cu meciul HCM - Valladolid.
    De data aceasta, spre deosebire de mondiale, fetele nu au mai gasit linistea pe banca de rezerve, iar statutul de favorite a apasat prea greu.
    Nu pot sa nu remarc ca am avut o singura extrema dreapta, ca am stat intr-un singur inter dreapta si un singur pivot, ca am avut o echipa gandita in special sa distruga jocul adversarei si mai putin sa construiasca. Au fost pe foaie cel putin trei jucatoare eminamente defensive, a fost pe foaie Alina Petrache care n-a jucat deloc, in schimb Avadanii a stat in tribuna.
    Este adevarat ca dupa razboi..., dar fetele noastre au fost coplesite de importanta partidei si de faptul ca evoluau pe teren propriu.
    Poate ca, intr-adevar, selectionerul putea sa priveasca cu mai multa atentie spre Brasov. ma gandesc la "mainile moarte" de astazi si la o jucatoare precum Valentina Radu.
    E adevarat ca Tadici nu imparte banii cu mine, asa ca nu-mi ramane decat sa sper intr-o minune.

  12. #95
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea:
    Un antrenor prost = ai jucatoare foarte bune dar nu le stii pune in teren si nu le stii motiva (nu dau exemple)
    Un antrenor bun = nu ai jucatoare consacrate, dar faci minuni cu ce ai (vezi Mariana Tarca - care a castigat campionatul cu o echipa fara individualitati, vezi Covaciu - care a adunat 34 de puncte cu o echipa neexperimentata si mai sunt)
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  13. #96
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    N-am zis neaparat de jucatoare de la BV,am zis k mai sunt si de la alte echipe.Danykunyak daca atat intelegi tu din sport si fayr-play, sa-i faci idioti pe cei ce nu impart aceeasi opinie cu tine imi pare rau dar esti de nebagat in seama.Mai ia si tu lectii de la cei care intr-adevar cunosc sportul asta(ex.Razvy sau Leo)dar pana atunci te vreau subtire-n glas ca nu mai pot sa-ti citesc imbecilitatile.Toti suntem romani si tinem cu Romania dar asta nu ne opreste sa ne criticam antrenorul si echipa cand pierdem acasa,n-o sa-i zic acum:"Bravo Ghita,l-as' ca ai adus medalia aia atunci si pe urmatorii douazeci de ani o sa-ti iertam toate pacatele".
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  14. #97
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    nu asta vreau sa ii iertam toate greselile!!!dar de ce la infrangere e el marele vinovat,iar la victorie n-are nici un merit ci doar noroc chior?????fiecare suporter poate fi selectioner!!!!repet ce reprosati azi(in afara de avadanii netrecuta pe foaie)???cum sa nu fie lecusanu jucatoare de nationala???????repet:am pierdut TOTI sutem vinovati,inclusiv suporterii!!!!subiectivitate excesiva!!!asta va reprosez!!!!!
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

  15. #98
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    Orice jucatoare are momente bune si momente rele, dar e la mana antrenorului sa vada momentele proaste prin care trece si s-o scoata afara s-o inlocuiasca cu alta care poate juca mult mai bine si care poate decide un meci/o faza.
    N-a fost ziua lui Lecuseanu, n-a fost ziua lui Gatzel, n-a fost ziua lui Tadici. Dar astea ne costa mult. Iar cine trebuie sa decida cine e vinovat?
    E ca la fotbal cand Iordanescu habar nu avea ca mai exista si alti jucatori nu numai cei pe care ii cunostea.
    Tadici e un conservator, iar conservatorii in ziua de azi nu pot castiga pe cont propriu doar daca sunt ajutati. El n-are nici un merit la Europene. Toate jucatoarele au prins zile bune.
    Reiau: Ori daca azi unele au fost iesite din mana, de ce nu s-a cautat pe banca (o echipa de handbal are in lot 14 jucatoare care pot fi inlocuite oricand si de ori de cate ori) o alta jucatoare care s-o inlocuiasca cu succes. Sa nu-mi zici ca nu erau ca deh .. e echipa nationala.
    SA FIM SERIOSI!
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  16. #99
    NK|ULTRA RaiNMaN's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ..Intr-un Oras De Munte
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    Ba bulangiule.. ala care te iei de brasoveni.. nationala nu cred ca se face pe o singura echipa pe olt chin care nu are rezultate nicaieri de vreun an doi... rulmentu brasov.. a luat trei trofee.. credca merita si in mod normal trebuiau convocate mai mult de 2 jucatoare.. dintre care 1 este in lotul largit si nu a jucat.. pai Lili Avadanii .. joaca si ar fi putut sa joace mult mai bine decat varzaru.. fata asta are nume predestinat.. deci ce sa mai zic.. tadici lasate de antrenorat !!! si ar mai fi ceva.. jucatoare care este cautata de jumate de europa, Miki Tivadar, dar sa fie bagate 2-3 minute pe aparare.. cand a jucat pe atac.. un singur atac.. a scos un 7 metri.. deci ce sa mai zic..degeaba face echipa pe orgolii ca nu va avea rezultate !

  17. #100
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    danikunyak... adica daca avem pareri diferite de tine, suntem idioti, frustati etc ?
    Suntem aproape sa ratam europenele din cauza unui antrenor depasit, sau macar cu o mentalitate depasita. o mentalitate de roman, de neam prost, care ar sacrifica orice numa sa nu dea satisfactie "rivalilor"!
    s-a vazut clar, Tivadar a jucat un singur atac, si a scos un 7m! in rest din meci n-am ramas decat cu diferenta enorma dintre tadici si Anderson, si interview-ul sarboicei de la sfarsit care o lauda pe Anderson si zicea ca sunt ca o familie!
    dar totusi, indiferent de toAte orgoliile, in retur TREBUIE sa ne calificam! si dupa aia e randul frh-ului

    si btw... pana la urma sunt 2 posibilitati! ori la Brasov sunt jucatoare mediocre.. iar atunci Tarca este o super-mega-extra antrenoare, si logic trebui sa fie la nationala! ori la Brasov sunt jucatoare bune de tot, iar atunci Tadici e prostu ca nu le convoaca, si la fel de logic trebe sa plece!
    Last edited by tudoor; 28th May 2006 at 17:46.
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm īmpreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  18. #101
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Orice antrenor din orice sport are obligatia sa aduca echipa in ziua meciului in forma maxima,n-o aduce e vina lui.Selectia in echipa nationala nu se face dupa nume sau dupa echipa la care joaca ci dupa forma jucatorului la perioada respectiva,nu se face asa iar vina antrenorului.Tactica de joc se face in functie de adversar si de trebuintele necesare(adica scorul la care trebuie sa bati sau iti permiti sa pierzi) iar orice antrenor care se respecta isi studiaza bine adversarul inaintea jocului pentru a putea face tactica ideala,nu se face...iar vina antrenorului.Nimeni nu zice ca Lecusanu sau Bradeanu,etc n-au vrut dar azi n-a fost ziua lor si antrenorul era dator sa incerce toate posibilitatile si sa-si pregateasca din timp anumite alternative,n-a facut e vina lui.In loc sa dea sfaturi echipei si sa le incurajeze pe fete el facea circ la masa oficialilor ca de obicei.Serbia era echipa de batut si este echipa de batut in continuare dar trebuie puse niste treburi la punct,o speranta mai e,inca mai cred si sper.
    Last edited by DIXX; 28th May 2006 at 18:37.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  19. #102
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    poi nu le-a incercat?nu a scos-o pe lecusanu?repet,avadanii trebuia bagata!!dar nu tadici a poerdut meciu!!!niciodata nu poti da vina pe antrenor cand 10 minute no bagi in poarta si de la +4 ajungi la -4...intr-adevar facea circ la masa da nu avem noi de unde sti ce s-a intamplat acolo!!!repet tadici din liga nationala nu e acelasi cu tadici de la nationala!!!nu a mai facut circ nici la mondiale si in nici un alt meci!!!deci,sintagma "de obicei" e din nou pur subiectiva!!!cat de penibil sa zici ca a convocat jucatoarele olchimului:elisei si steluta au jucat bine,iar lecusanu e de mult la nationala!!!cum puteti spune ca de aceea au fost convovate pt ca el a semnat cu oltchim!!!repet,tadici omul e la periferie dar tadici antrenorul e sus de tot!!!!
    p.s.:lam injurat si o sal mai injur pe omul tadici la baia mare dar nu e vorba doar de divergente de opinii voi nu aveti in cap decat brasov!!!!
    Last edited by danikunyak; 28th May 2006 at 18:11.
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

  20. #103
    sport legend best_lazialul's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Sunt foarte dezamagit de rezultat. Din pacate n-am reusit sa conservam avantajul de 4 goluri luat in repriza a doua. Acum e foarte greu insa speranta moare ultima. Eu am incredere in aceste fete care au luat medalia de argint la mondiale. Am vazut ca s-a scris faptul ca Tadici a luat fete de la oltchim, dar nu uitati ca Steluta Luca, Narcisa Lecusanu, Valentina Ardean Elisei...etc erau la echipa nationala de dinainte sa se transfere la Rm.Valcea. Sigur ca poate ar fi putut fi convocate mai multe jucatoare de la Rulmentul..cine stie..acum ne rugam (cel putin eu ma rog pentru ca am vazut cateva mesaje in care unii de pe acest forum spuneau ca nu sunt suparati dupa aceasta infrangere...si nu pot sa le spun decat sa le fie rusine) si poate reusim sa intoarcem rezultatul..Ar fi un dezastru daca nu ne-am califica la Europene..e incredibil...a doua echipa a lumii sa fie la un pas de a rata calificarea la CE..

  21. #104
    Elena Avadanii
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    474
    Reputatie
    1
    Ba daca tu zici ca suporteri sunt de vina???Ai fost in sala ma mapetule sa vezi atmosfera!!Dupa ce au furat arbitri de numai numai toata sala era alaturi de echipa!!!Tadici a pierdut meciu!!!!
    FoRZa RulMenTuL&ForTzA SteaGu! [COLOR="Red"] [/COLOR]

  22. #105
    senior danikunyak's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    LANGA SALA SPORTURILOR
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    eu ma refeream in general la o infrangere e de vina toata lumea cum si la o victorie e "de vina" toata lumea
    "Ce meci a facut echipa lui Razvan Lucescu!!!"(comentator Antena1)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •