Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 526

Thread: Nažionala de handbal feminin

  1. #22
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Antrenor bun ..de fapt MARE este TREFILOV ,Anja este aceeasi Anja ca si atunci cand juca ..multe fite -talent enorm -valoare asemenea DAR DECAT ANJA prefer o mie-1000-TADICI.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #23
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Lasa ca nici cu Trefilov nu mie rusine in privinta nebunie. Cum mai zbiara la elevele lui, indiferent cat de bine joaca. Tipul e un ultraperfectionist. Probabil de aia e asa bun.
    Last edited by Darkslowstar; 12th January 2006 at 23:31.

  3. #24
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    Bai voi sunteti zapaciti
    Ar fi bine sa downloadati interviul ala cu Amariei ... sa vedeti ce zice:
    Ea il compara pe TADICI cu Trefilov....
    Voi o comparati pe Anja cu Trefilov. In fine ... chiar nu sunteti curiosi ce are de zis? Interviul e din 22 oct 2005.
    Si daca tot aminteai de Real ... Realul nu merge nu din cauza jucatorilor, ci dintr-a antrenorilor care s-au dus pe acolo.
    Ca si nationala Romaniei de handbal ... Macovei ... Otelea -> performante mici mici de tot
    Tadici -> medalie de argint la CM
    Si altceva ... declaratile Anjei se refera la Amariei ... totul a plecat de la ea. Daca nu era ea nu avea ce sa-i spuna lui Tadici... asa ca merita vazut ce are de spus fata asta.
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  4. #25
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    O suta de zile in pregatiri
    Nationala feminina se va reuni, pentru prima data, in intervalul 26-28 februarie, iar urmatorul stagiu de trei zile va fi programat intre 19-21 martie. Pina la meciurile cu Serbia-Muntenegru, tricolorele se vor reuni inca de doua ori, in perioadele 3-9 aprilie si 7-9 mai. Dupa aceste partide, Rom<nia va participa la Lucardi Cup, Trofeul Carpati, Forsikring World Cup, Turcin Cup si la CE din Suedia.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  5. #26
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Mihaela Pārāianu revine īn echipa naţională

    Antrenorii naţionalei de handbal feminin, Gheorghe Tadici şi Dumitru Muşi, au prezentat Comisiei tehnice a FRH programul activităţilor din 2006. Obiectivul principal este participarea la CE (7 - 21 decembrie), dar, pentru a ajunge la competiţia din Suedia, romāncele trebuie să treacă de faza play-off-ului, unde adversar este Serbia-Muntenegru (28 mai şi 4 iunie).

    Lotul lărgit, avāndu-le īn componenţă pe constănţencele Alina Petrache, Ramona Văduva, Dorina Jerebie şi, revenire spectaculoasă, Mihaela Pārāianu, se va reuni pentru prima dată īn intervalul 26 - 28 februarie. A doua convocare, tot atāt de scurtă şi tot īn capitală, are loc īntre 19-21 martie. (Cuget Liber - Constanta)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #27
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    nu vreau sa se spuere nimeni pe mine...da' mie mi se pare ca antrenorii isi aduc jucatoarele la lot. constanta joaca slabut, sa fim sinceri, nu-mi pot da seama cum au 4 jucatoare la lotul national, fie si cel largit. nu vad nici o jucatoare de la roman sau de la valcea, formatii aflate mai sus decat ele in campionat. tind sa cred ca tadici a avut noroc cand a venit la lot cu 4 "zalauance". nu am nimic cu zalaul, am tot respectul pentru formatia aia, insa probabil numai gatzel trebuia sa ajunga acolo, si eventual talida tolnai.
    Sarpele Boa nu tropaie

  7. #28
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    De acord cu tine, de la Constanta numai pe Vaduva, eventual, Jerebie, Petrache si Paraianu nu mise par la ora actuala de nationala. De la noi a luat numai 2 jucatoare in lotul largit, dar parca vad ca va renunata si la ele. Din campionatul intern selectia se face in continuare pe pile si relatii. Daca fetele acelea n-ar juca afara nici nu ne-am mai fi calificat.

  8. #29
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Nu pe pile si relatii ci pe PREFERINTE .
    Oricum Brasovul sau Oltchimul trebuie sa aiba in LOTUL LARGIT mai multe jucatoare ..macar pt a fi testate .
    De la Constanta doar Vaduva mi s-a parut cat de cat ca ar merita la lot.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #30
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    incep sa cred ca a fost o conjunctura fericita locul al 2lea obtinul in decembrie...dar astept sa vad ce urmeaza. poa' sa cheme la lot jucatoare si de la sibiu, atata timp cat au rezultate.
    Sarpele Boa nu tropaie

  10. #31
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Cam asa e, daca are continuitate in rezultate putine ii putem reprosa
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #32
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Imi doresc asta, chiar si fara jucatoarele brasovene , dar ma tem ca in buna traditie romaneasca va urma un recul. Sper sa nu le ia pe sarboaice de sus, pt ca asta ne poate fi fatal.

  12. #33
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Cred ca Tadici e prevenit de sumbra posibilitate-cred ca are un instinct f bun si simte asta dar jucatoarele s-ar putea sa nu isi dea seama si sa fie prea increzute/overconfident(parca exprima mai bine).
    Cred ca aceasta echipa nu si-a spus ultimul cuvant la nivel inalt si cred ca ne asteapta multe lucruri frumoase.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  13. #34
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Zilele astea echipa nationala de handbal feminin se reuneste pt un turneu in Germania .
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  14. #35
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Cartaş accidentată

    Vicecampioanele mondiale au făcut ieri dimineaţă vizita medicală la Institutul Naţional de Medicină Sportivă. "Au fost toate fetele şi, din păcate, avem mai multe cu probleme", a declarat antrenorul principal Gheorghe Tadici. "Pe Carmen Cartaş am şi trimis-o acasă pentru că doctorii i-au recomandat o pauză de zece zile", a adăugat Tadici.

    Interul stīnga de la Cetate Deva are tendonul lung al bicepsului, la umărul drept, rupt. "Doctorii mi-au recomandat o săptămīnă de pauză, perioadă īn care trebuie să fac fizioterapie şi īmpachetări. După aceea trebuie să vedem cum mă simt", a declarat Carmen. Ea speră să nu fie nevoită să se opereze pentru a putea prinde finalul de campionat.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #36
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Mare pierdere Cartas asta, o adevarata stea la nationala, jucatoare care ne-a castigat sute de meciuri. Poate asa se conving sa aduca un inter adevarat, desi ma indoiesc ca se va intampla.

  16. #37
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    daca cartyas se opereaza deva, care traieste prin cartas o sa aiba mari probleme, la deva sunt 2 jucatoare care fac jocul : cartas si tataran
    Semnatura

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DeathRipple
    incep sa cred ca a fost o conjunctura fericita locul al 2lea obtinul in decembrie...dar astept sa vad ce urmeaza. poa' sa cheme la lot jucatoare si de la sibiu, atata timp cat au rezultate.
    Ei, abia acum iti pui problema conjuncturii fericite de la Mondialele din Rusia? Evident ca am avut o conjunctura fericita. Numai daca ne gandim ce stransa a fost lupta pe cealalta jumatate de tablou...Imagineaza-ti cum ar fi fost daca Romania era acolo. Eu cred, sincer ca nu ar fi ajuns in semifinala daca era in grupele A sau B.

  18. #39
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1

    Nationala feminina - Turneul de la Riesa + concluzii

    Rezultate:
    07.04.2006
    Romania – Spania 24 : 21 (14:9)
    Romania: Ramona Maier 4, Roxana Gatzel 4, Aurelia Bradeanu 4, Ionela Galca 6, Valentina Ardean Elisei 3, Narcisa Lecusanu 2, Cristina Varzaru 1

    08.04.2006
    Croatia - Romania 30 : 22 (13:9)
    Romania: Ramona Maier 4, Roxana Gatzel 2, Aurelia Bradeanu 4, Ionela Galca 3, Valentina Ardean Elisei 2, Daniela Crap 3, Iulia Puscasu 1, Valeria Bese Motogna 1, Cristina Varzaru 2

    Vad ca nimeni n-a postat nimic referitor la turneul pregatitor...
    Si vad ca iar Tadici a facut pe nebunul cu selectia jucatoarelor... Long live Zalau, Demeterca and Bese!

    8 goale de la Croatia ... mda .. 20 de la Serbia?

    Pt mai multe stiri ... www.uhandbal.ro
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  19. #40
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ma astept la un dezastru cu Serbia pt ca selectia se face execrabil, pe prietreneii, cumetrii etc. Rezultatele de la turneul de pregatire arata exact unde suntem la momentul de fata, inca plutind pe aburii semi-succesului de la Mondiale. Cy jucatoarele aduse de tadici si cu atmosfera care o creaza el nu se poate mai mult!

  20. #41
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Dezamagitoare performanta Romaniei in Germania .
    Desi Tadici a spus ca a jucat mai mult cu rezervele.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  21. #42
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Si care ar fi titularele in opinia lui? Mie si frica cand ma gandesc ca calificarea pare tot mai departe cu tadici la timona. Sper totusi sa ma insel, dar nu pare omul capabil sa le trezeasca pe fete din aburii Mondialelor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •