Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 103

Thread: Eurosport 2 - Rcs

  1. #43
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Eu receptionez in mod curent Eurosport 2 si in program nu a fost mentionata o eventuala transmisie din Premiere League. Eu cred ca ei nu vor transmite, ar fi bine sa ma insel. Vom vedea sambata...
    Au drepturile de televizare pentru Romania si Ungaria doar...
    .

  2. #44
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    incredibil...maine va incepe premier league pe eurosport 2, si rcs ink nu a avut decentza sa-l treaca in grila de programe...
    Eu sunt tot la rcs si am eurosport 2 de un an si ceva...
    Vezi sa nu fie de vina televizorul tau, asa era la mine, prindeam doar la un televizor (ala mai nou )
    .

  3. #45
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    io tot nu prind
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #46
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Au drepturile de televizare pentru Romania si Ungaria doar...
    Se prea poate , in Germania transmit ( de mai multi ani) Arena si Premiere.

  5. #47
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    nici eu nu prind...sucks rds fmm de terminati
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    eu am RDS si prind Eurosport 2 de vreo doi ani

  7. #49
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    maine

    14:30 FOTBAL: Premier League în Anglia : Sunderland (Anglia) - Tottenham Hotspur (Anglia)

    17:00 FOTBAL: Premier League în Anglia : Bolton Wanderers (Anglia) - Newcastle (Anglia)

    19:15 FOTBAL: Premier League în Anglia : Aston Villa (Anglia) - Liverpool (Anglia)


    RDS

    1. Care este diferența dintre Eurosport 2 și Eurosport 2 România?

    Eurosport 2 - canalul internațional

    În ianuarie 2005, Eurosport SA a lansat Eurosport 2, un nou canal sportiv pan-european, complementar Eurosport. În prezent, Eurosport 2 este recepționat în sistem pay TV în 25 de milioane de locuințe din 40 de țări din Europa și Orientul Mijlociu.

    În februarie 2006, a fost lansată versiunea în limba română a Eurosport 2. Canalul este distribuit prin retețele de satelit și operatorii de cablu din România.

    Eurosport 2 România

    Sâmbătă, 11 august, Eurosport SA va lansa Eurosport 2 România, un nou canal sportiv, care emite prin intermediul unui alt satelit și care va fi disponibil în România. Canalul include o fereastră de programe regională care va prezenta meciurile din prima ligă a campionatului de fotbal englez Barclay's Premier League, în direct și în exclusivitate, un canal comentat 100% în limba română.

    2. Există un alt loc unde pot urmări meciurile din Premier League în direct, dacă nu recepționez Eurosport 2 România?

    Nu. Eurosport 2 România este singurul post care difuzează în direct în România meciurile din Barclay's Premier League.

    3. Cum pot urmări acasă meciurile din Barclay's Premier League?

    Trei platforme de satelit - Boom TV, Dolce și Max TV - și numeroși operatori de cablu - Beta Sistem, Elvila, G.B.G Cablu Line, GMB Computers, KATV Star, KTV, Led Communications, Media Cable, Miba Telecom 2000, Myty Sat Prodcompimpex, Pacris, Procatel, SIO Electronics etc. - au încheiat deja contracte de difuzare și vor distribui abonaților Eurosport 2 România.

    Abonații acestor operatori vor putea urmări în direct și în exclusivitate meciurile din Barclay's Premier League, încă de la începutul sezonului, de pe 11 august.

    Pentru a fi siguri că recepționați canalul, vă rugăm să vă contactați operatorul de cablu, satelit sau IPTV.

    4. Cum rămâne cu ceilalți operatori? Este prea târziu pentru a recepționa canalul, după startul sezonului?

    Eurosport SA nu își distribuie în mod direct canalele către consumatori, dar dorește să ofere telespectatorilor din România accesul la cea mai puternică ligă de fotbal din Europa, prin intermediul diverșilor operatori de cablu, satelit și IPTV, cu Eurosport 2 România.

    Trebuie să vă contactați operatorul pentru a afla dacă intenționează să preia noul canal. Eurosport SA este oricând la dispoziția operatorilor, dacă aceștia doresc să ofere canalul telespectatorilor lor.

    5. Trebuie să plătesc în plus pentru a recepționa Eurosport 2 cu meciurile din Barclay's Premier League în direct și în exclusivitate?


    Operatorii sunt singurii în măsură să decidă asupra strategiei lor comerciale și a politicii de prețuri. Operatorii pot introduce noi canale sau înlocui canale deja existente, conform solicitărilor abonaților și în interesul propriilor afaceri.

    Majoritatea operatorilor, care au încheiat deja contracte pentru recepționarea noului canal, vor distribui Eurosport 2 România și meciurile din Premier League fără costuri suplimentare, în pachetul de bază, tuturor abonaților, încă de la începutul sezonului.

  8. #50
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Eu sunt tot la rcs si am eurosport 2 de un an si ceva...
    Vezi sa nu fie de vina televizorul tau, asa era la mine, prindeam doar la un televizor (ala mai nou )
    am 3 tv-uri in casa, si nu prind la nici unul...de fapt nimeni din constanta care este la rcs nu prinde eurosport 2...am intrebat peste 30 de persoane...
    e inadmisibil asha ceva...mai ales k programul este trecut in grila standard...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #51
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    in bucuresti se prinde ...in restu tarii nu....fmm de rds
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  10. #52
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    pai da , dar voua astora din provincie va baga Taraf Tv, Favorithttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/...ticons7/15.gif

  11. #53
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Eu prind ...si sunt din provincie! http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/...ticons7/15.gif
    Muzzwrinka

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    ES 2 nu e ES 2 romania

    Ce avem noi e eurosport 2 international,tradus partial in romana.Pe rcs nu avem ES2 romania...nu pot sa cred...ce teapa ne-am luat...cand o intra in grila de programe???hai sa-i sunam!

  13. #55
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    degeaba, am sunat, nu raspunde nimeni, am dat mail, tot degeaba...niste nemernici...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #56
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Si unde se prinde acest Eurosport 2 Romania?
    Last edited by Luis Garcia10; 11th August 2007 at 16:50.
    Muzzwrinka

  15. #57
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    pai dak nici in constanta, care totusi este un orash important, ce mai e de zis...
    pacat, chiar vroiam sa vad premier league anul acesta...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #58
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    stai calm...nici noi nu vedem, chiar daca prindem Eurosport 2...trebuie alt draq

  17. #59
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    nasol
    campionatul italiei si spaniei pe boom, si acum anglia pe eurosport 2...
    se pare k ne ramane doar liga lui mitica...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #60
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    cine imi da nu nr de telefon de la rds...
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  19. #61
    PADRONI DI ROMA 4za_Lazio's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Trivale
    Posts
    670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    in bucuresti se prinde ...in restu tarii nu....fmm de rds
    poate mai da sportklub cateva meciuri din Franta si Italia ca in Germania am vazut ca transmit...la ei problema sunt comentatorii


    Quote Originally Posted by celso View Post
    pai da , dar voua astora din provincie va baga Taraf Tv, Favorithttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/...ticons7/15.gif

    :ras-plans:cine dreaq se uita la astea nush...mai aveau intr'un timp vreo 2 posturi de teleshoping......sa nu uit de marele cosmos tv,ddtv,tvrm...cele mai ratate posturi rcs'ul le are in grila

    tin minte cat s'au chinuit pana au bagat telesportul...poate pana in primavara se gandesc si ei sa bage eurosport 2

  20. #62
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    offf..ce rupti...cine naibii are eurosport 2 romania?????? Azi a fost prima oara cand am auzit de postul asta :|
    .

  21. #63
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    asta e...momentan ne-am luat-o...
    poate il vor pune prin iarna...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •