Noi, romanii, traim cu impresia ca SINTEM CEI MAI CEI dar...altii nu ne vor !
Dovada, faptul ca NUMAI impotriva noastra fluiera arbitri, numai impotriva noastra se dicteaza...abuziv pedepse pentru doping etc.

Conform unei statistici citite cindva in ziarele romanesti, sintem printre popoarele care MACR la "chiorit ochii in TV" sintem printre primii !
Normal ar fi sa avem si o buna informare dar...

Zilele acestea, am intilnit pe anumite forumuri acelasi tip de bocit : "arbitrul e de vina ca STEAUA..."

Ce spune EUROPA ?

Joi, am urmarit doua jocuri...

BRÖNDBY-SCHALKE

Arbitrul acorda PENALTY la un...plonjon in careu al unui danez !

SOCHAUX-DORTMUND

Min 5 : PENALTY CLAR pentru SOCHAUX si eliminare a jucatorului de la DORTMUND !
Peste doar 5 min, in careul francez, KOLLER, in saritura, e tras de picior de aparatorul francez ! Nu se acorda nimic !

Cind reluarile dovedesc ca a fost sau nu penalty...e prea tirziu !


Azi, 29.11.03, gasesc pe teletext :
"In Australia, la meciul de CUPA DAVIS, spaniolilor li s-a intonat un imn...fals !"
E cineva care crede ca au facut-o intentionat ?
Mai repede cred ca cel de la protocol...isi va da demisia ! (Atentie ! N-am pus vina pe arbitru sau...nutritionista ! )

Parca, daca imi aduc bine aminte, si la noi in tara li s-a intonat unor sloveni sau slovaci ceva...ce n-a fost .

S-aveti o zi faina !

P.S. mai aveti si alte exemple ?
Ah, da ! Antrenorului de la SCHALKE i s-a pus intrebarea : "Ce parere aveti despre penaltyul acordat celor de la BRÖNDBY ?"
Raspuns : " N-am putut sa-mi dau seama daca a fost sau nu ! Daca d-voastra de la TV ati vazut ?! " Si antrenorul si-a laudat jucatorii pentru daruirea cu care au luptat si NICI O SECUNDA n-a mai amintit de un PENALTY care...le-a frint INTR-ADEVAR ZBORUL !
Pina la urma, au mai fost aproape 100 min in care SCHALKE ar fi putut dovedi ca merita calificarea...