Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Becali: "Am probe cã Tãnasã, Mircea Stan ºi Chiþa au fost contactaþi de Ilinca"

  1. #1
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    Becali: "Am probe cã Tãnasã, Mircea Stan ºi Chiþa au fost contactaþi de Ilinca"

    Finanþatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, joi, cã are probe cã jucãtorii echipei FC Argeº, Alin Chiþa, Ciprian Tãnasã ºi Mircea Stan, au fost contactaþi de Viorel Ilinca înaintea meciului cu CFR Cluj, din etapa a XXIX-a a Ligii I.

    "Eu n-am cumpãrat niciun meci. Sã-mi aducã o probã cã am fãcut eu aºa ceva. Eu aduc probe cã jucãtorul Chiþa de la FC Argeº a fost contactat ca sã i se dea 15.000 lui, 15.000 lui Tãnasã ºi 15.000 fundaºului dreapta (n.r. - Mircea Stan) ca sã trânteascã meciul cu CFR Cluj. Eu aduc probe. Ilinca (n.r. - preºedintele clubului Unirea Urziceni) s-a întâlnit cu Chiþa ºi a zis: «Vã dau eu câte 15.000 sã pierdeþi meciul»", a spus Becali.

    Gigi Becali l-a atacat ºi pe preºedintele clubului CFR Cluj, Iuliu Mureºan, despre care a spus cã a fãcut "o neomenie" cu cei trei jucãtori, Adrian Anca, Vasile Jula ºi Cristian Coroian, ce au fost daþi afarã din lot dupã ce au apãrut suspiciuni cã nu ºi-au apãrat corect ºansele în meciul cu Steaua. "Vãd cã Mureºan vorbeºte de neomenie ºi se referã la mine. Neomenie e ce face el cu bãieþii ãia. Ce legãturã am eu cu asta. Aruncã un nebun o piatrã în gârlã ºi o mie de inºi nu pot sã o scoatã. Sunt invenþii, nu pot sã-mi dau seama cine a fãcut dezinformearea asta. Oricum, mie mi-a prins bine. Dacã îmi aratã cineva un telefon de-al meu sau al unui apropiat de-al meu cãtre Cluj, eu sunt capabil de orice, stau la dispoziþia oricui. Uite, pun mâna pe Biblie cã nu am nicio legãturã. Ce sunt eu vinovat cã sunt ei fraieri, cã i-au dat pe jucãtori afarã pentru cã a bãgat unul o strâmbã, o ºtangã. De ce pun botul la mani****re? Dacã spun eu sã-l dea afarã ºi pe Semedo cã e blat, îl dau? Sã-l dea atunci!", a afirmat Becali.

    Finanþatorul stelist i-a cerut preºedintelui LPF, Dumitru Dragomir, sã spunã public dacã ºtie ceva. "A spus Miticã Dragomir cã am fãcut eu ceva la Cluj? Doamne fereºte, e nebun. Dacã el ºtie ceva, îl rog public sã spunã sau pe oricine. Aºa mi-a spus ºi Copos acum: «Ai cumpãrat tot oraºul Urziceni». Nu e nimic, poate sã spunã cã am cumpãrat ºi Urziceni, ºi Piatra Neamþ, ºi toate oraºele. Câinele latrã, ursul merge. Mie îmi fac bine declaraþiile lor. Toate maºinaþiunea asta cu jucãtorii de la Cluj îmi face bine. Bravo, sã mai dea afarã încã doi. Mãcar sã câºtig eu toate meciurile ºi apoi sã spunã þara cã le-am cumpãrat. El nu le cumpãrã? (n.r. - referire pa principalul finanþator al Rapidului, George Copos). Ei le cumpãrã ºi tac, merg pe blat. Asta fac ei. Cei de la Cluj au fost neoameni cu jucãtorii ãia. Neoameni cu ce au vrut sã facã cu FC Argeº. Îl înghit pe ãla care spune cã are probe împotriva mea, pentru cã nu le are. Hoþii zic hoþii celui care e corect", a afirmat Becali.

    La finalul întâlnirii cu presa, Gigi Becali l-a sunat pe Iuliu Mureºan de faþã cu ziariºtii pentru a lãmuri de ce se vorbeºte cã Steaua are o implicare în scandalul de la Cluj, dar acesta nu i-a rãspuns.

    Jucãtorii echipei FC Argeº, Chiþa, Mircea Stan ºi Ciprian Tãnasã, s-au plâns conducerii clubului, înainte de meciul cu CFR Cluj, cã au fost contactaþi telefonic de fostul preºedinte Viorel Ilinca, iar acesta le-ar fi cerut sã nu îºi apere corect ºansele.

    "Am auzit ºi eu un astfel de zvon, dar deocamdatã nu vreau sã îl comentez pentru a nu învolbura apele la sfârºitul campionatului, dar cu siguranþã nu vom lãsa lucrurile aºa", a declarat patronul Cornel Penescu, dupã meciul cu CFR Cluj, scor 0-0, desfãºurat sãptãmâna trecutã, la Piteºti. Viorel Ilinca, în prezent preºedinte la Unirea Urziceni, a negat atunci cã i-ar fi contactat pe cei trei jucãtori. "Este o mare prostie, ce legãturã am eu cu Clujul? Dupã ce am plecat de la FC Argeº am vorbit doar o datã cu Ciprian Tãnasã. Cred cã cineva vrea sã gãseascã un vinovat pentru situaþia actualã a echipei, dar acela cu siguranþã nu sunt eu", a precizat Ilinca.
    sursa - prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #2
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    De cate ori n-a zis becali ca are probe si a venit cu mana in cur (pardon de expresie) la tribunal .

    Bufonul asta nu merita bagat in seama... Auzi presedinte
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  3. #3
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Este a 2 oarã când declarã clar cã are probe ... vreau sã le vãd
    cã prima datã a declarat cã are nu ºtiu ce dracu probe împotriva lui Iordãnescu ºi pânã la umrã nu a avut nimic ...
    Acum vreau sã le vãd ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #4
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Este a 2 oarã când declarã clar cã are probe ... vreau sã le vãd
    cã prima datã a declarat cã are nu ºtiu ce dracu probe împotriva lui Iordãnescu ºi pânã la umrã nu a avut nimic ...
    Acum vreau sã le vãd ...

  5. #5
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    Adicã aºtept degeaba ºi acum ?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #6
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Adicã aºtept degeaba ºi acum ?
    stii ca numai vorba e de el

  7. #7
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    zice lucrurile astea doar ca sa-i doboare psihic pe clujeni...
    nu are nici o dovada...

  8. #8
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Nu v-ati plictisit de Becali? In stilul sau caracteristic, mai arunca o gogoasa pe piata, ca sa aiba lumea ce povesti.

  9. #9
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Vrajeala de-a lui Becali
    Muzzwrinka

  10. #10
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Vorbeste si Gigi ca sa n-adoarma
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  11. #11
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    poate are probe, poate nu are... da' adevarul e ca deja se cam exagereaza cu toata povestea asta cu blaturile se cearta ca idiotii...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #12
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Nu v-ati plictisit de Becali? In stilul sau caracteristic, mai arunca o gogoasa pe piata, ca sa aiba lumea ce povesti.

    Pai de ce sa nu arunce mai Dane ? Nu vezi cati inghit prostiile lui cu lopata ?

    Ranjeste Becali la Petrescu si-i spune la misto "las-o mai moale" ? 100 de destepti sar de fund in sus ca asta e dovada de blat.

    Peste doua zile iar arunca Becali o gogoasa in fata tuturor. Fraierii iar o inghit.

    Dati-i inainte baieti, faceti-i reclama gratuita lui nea GG ! De fiecare data cand deschideti un thread cu "autodenunturi", cu "blaturi", cu "ce-a zis Becali", ii faceti jocul, in caz ca n-ati priceput inca ! Mai dati-i multa apa la moara ciobanului si pana la urma il vom vedea in Parlament.

  13. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    sa scoata naibii dovezile alea si sa dovedeasca tuturor ca nu vorbeste aiurea ca de obicei

    sau daca n-are dovezi sa-i coase cineva gura aia sloboda

  14. #14
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    poate are probe, poate nu are... da' adevarul e ca deja se cam exagereaza cu toata povestea asta cu blaturile se cearta ca idiotii...
    Vrajeala de-a lui Becali
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  15. #15
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Pai de ce sa nu arunce mai Dane ? Nu vezi cati inghit prostiile lui cu lopata ?

    Ranjeste Becali la Petrescu si-i spune la misto "las-o mai moale" ? 100 de destepti sar de fund in sus ca asta e dovada de blat.

    Peste doua zile iar arunca Becali o gogoasa in fata tuturor. Fraierii iar o inghit.

    Dati-i inainte baieti, faceti-i reclama gratuita lui nea GG ! De fiecare data cand deschideti un thread cu "autodenunturi", cu "blaturi", cu "ce-a zis Becali", ii faceti jocul, in caz ca n-ati priceput inca ! Mai dati-i multa apa la moara ciobanului si pana la urma il vom vedea in Parlament.
    Noi nu putem decat sa nu-l bagam in seama. Altii care conduc amaratul asta de fotbal ar trebui sa-l opreasca.
    sau daca n-are dovezi sa-i coase cineva gura aia sloboda
    Da sa depuncteze echipa pentru fiecare acuzatie nefondata. crezi ca s-ar opri?

  16. #16
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Becali chiar stie sa conduca vere.......


    Poate iese presedinte si spune in gluma pe la ZeroTv ca are talibani in Pipera ca ne-a luat mama (mi scuzi) pe toti...

  17. #17
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    are probe..... de urina de dupa meci!
    becali,noul guru misa, citeste in urina!
    [B]Lungeºte Doamne boala, pânã se va coace poama![/B]

  18. #18
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    probele is in portbagaj la maybach numa' ca nu gaseste cheia !

  19. #19
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    sa foloseasca ranga ..ca e obisnuit

  20. #20
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    are probe..... de urina de dupa meci!
    becali,noul guru misa, citeste in urina!
    Ce glumet esti pupalash.. sa nu te recunosc...
    Voi vedeti-va de tractoristul vostru(Copos utecistu' activistu') si nu va mai luati de nea Jiji...



  21. #21
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    dardar_3 tu chiar esti moderator? mai degraba imi pari un vidanjor dupa felul in care te exprimi si dupa cat de echidistant esti...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •