Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Becali: "Am probe c Tnas, Mircea Stan i Chia au fost contactai de Ilinca"

sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Reputatie
    1

Becali: "Am probe c Tnas, Mircea Stan i Chia au fost contactai de Ilinca"

Finanatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, joi, c are probe c juctorii echipei FC Arge, Alin Chia, Ciprian Tnas i Mircea Stan, au fost contactai de Viorel Ilinca naintea meciului cu CFR Cluj, din etapa a XXIX-a a Ligii I.

"Eu n-am cumprat niciun meci. S-mi aduc o prob c am fcut eu aa ceva. Eu aduc probe c juctorul Chia de la FC Arge a fost contactat ca s i se dea 15.000 lui, 15.000 lui Tnas i 15.000 fundaului dreapta (n.r. - Mircea Stan) ca s trnteasc meciul cu CFR Cluj. Eu aduc probe. Ilinca (n.r. - preedintele clubului Unirea Urziceni) s-a ntlnit cu Chia i a zis: «V dau eu cte 15.000 s pierdei meciul»", a spus Becali.

Gigi Becali l-a atacat i pe preedintele clubului CFR Cluj, Iuliu Murean, despre care a spus c a fcut "o neomenie" cu cei trei juctori, Adrian Anca, Vasile Jula i Cristian Coroian, ce au fost dai afar din lot dup ce au aprut suspiciuni c nu i-au aprat corect ansele n meciul cu Steaua. "Vd c Murean vorbete de neomenie i se refer la mine. Neomenie e ce face el cu bieii ia. Ce legtur am eu cu asta. Arunc un nebun o piatr n grl i o mie de ini nu pot s o scoat. Sunt invenii, nu pot s-mi dau seama cine a fcut dezinformearea asta. Oricum, mie mi-a prins bine. Dac mi arat cineva un telefon de-al meu sau al unui apropiat de-al meu ctre Cluj, eu sunt capabil de orice, stau la dispoziia oricui. Uite, pun mna pe Biblie c nu am nicio legtur. Ce sunt eu vinovat c sunt ei fraieri, c i-au dat pe juctori afar pentru c a bgat unul o strmb, o tang. De ce pun botul la mani****re? Dac spun eu s-l dea afar i pe Semedo c e blat, l dau? S-l dea atunci!", a afirmat Becali.

Finanatorul stelist i-a cerut preedintelui LPF, Dumitru Dragomir, s spun public dac tie ceva. "A spus Mitic Dragomir c am fcut eu ceva la Cluj? Doamne ferete, e nebun. Dac el tie ceva, l rog public s spun sau pe oricine. Aa mi-a spus i Copos acum: «Ai cumprat tot oraul Urziceni». Nu e nimic, poate s spun c am cumprat i Urziceni, i Piatra Neam, i toate oraele. Cinele latr, ursul merge. Mie mi fac bine declaraiile lor. Toate mainaiunea asta cu juctorii de la Cluj mi face bine. Bravo, s mai dea afar nc doi. Mcar s ctig eu toate meciurile i apoi s spun ara c le-am cumprat. El nu le cumpr? (n.r. - referire pa principalul finanator al Rapidului, George Copos). Ei le cumpr i tac, merg pe blat. Asta fac ei. Cei de la Cluj au fost neoameni cu juctorii ia. Neoameni cu ce au vrut s fac cu FC Arge. l nghit pe la care spune c are probe mpotriva mea, pentru c nu le are. Hoii zic hoii celui care e corect", a afirmat Becali.

La finalul ntlnirii cu presa, Gigi Becali l-a sunat pe Iuliu Murean de fa cu ziaritii pentru a lmuri de ce se vorbete c Steaua are o implicare n scandalul de la Cluj, dar acesta nu i-a rspuns.

Juctorii echipei FC Arge, Chia, Mircea Stan i Ciprian Tnas, s-au plns conducerii clubului, nainte de meciul cu CFR Cluj, c au fost contactai telefonic de fostul preedinte Viorel Ilinca, iar acesta le-ar fi cerut s nu i apere corect ansele.

"Am auzit i eu un astfel de zvon, dar deocamdat nu vreau s l comentez pentru a nu nvolbura apele la sfritul campionatului, dar cu siguran nu vom lsa lucrurile aa", a declarat patronul Cornel Penescu, dup meciul cu CFR Cluj, scor 0-0, desfurat sptmna trecut, la Piteti. Viorel Ilinca, n prezent preedinte la Unirea Urziceni, a negat atunci c i-ar fi contactat pe cei trei juctori. "Este o mare prostie, ce legtur am eu cu Clujul? Dup ce am plecat de la FC Arge am vorbit doar o dat cu Ciprian Tnas. Cred c cineva vrea s gseasc un vinovat pentru situaia actual a echipei, dar acela cu siguran nu sunt eu", a precizat Ilinca.
    sursa - prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

CAMPION ! caine19's Avatar
    Reputatie
    1
    De cate ori n-a zis becali ca are probe si a venit cu mana in cur (pardon de expresie) la tribunal .

Bufonul asta nu merita bagat in seama... Auzi presedinte
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

Reputatie
    1
    Este a 2 oar cnd declar clar c are probe ... vreau s le vd
    c prima dat a declarat c are nu tiu ce dracu probe mpotriva lui Iordnescu i pn la umr nu a avut nimic ...
    Acum vreau s le vd ...

Registered User
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Este a 2 oar cnd declar clar c are probe ... vreau s le vd
    c prima dat a declarat c are nu tiu ce dracu probe mpotriva lui Iordnescu i pn la umr nu a avut nimic ...
    Acum vreau s le vd ...

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    Adic atept degeaba i acum ?

Registered User
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Adic atept degeaba i acum ?
    stii ca numai vorba e de el

MVP !
    Reputatie
    1
    zice lucrurile astea doar ca sa-i doboare psihic pe clujeni...
    nu are nici o dovada...

Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Reputatie
    1
    Nu v-ati plictisit de Becali? In stilul sau caracteristic, mai arunca o gogoasa pe piata, ca sa aiba lumea ce povesti.

sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Reputatie
    1
    Vrajeala de-a lui Becali
    Muzzwrinka

hard-worker effect's Avatar
    Reputatie
    1
    Vorbeste si Gigi ca sa n-adoarma
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

Mereu Campioni dede's Avatar
    Reputatie
    1
    poate are probe, poate nu are... da' adevarul e ca deja se cam exagereaza cu toata povestea asta cu blaturile se cearta ca idiotii...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

non-ultras Vladek's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Nu v-ati plictisit de Becali? In stilul sau caracteristic, mai arunca o gogoasa pe piata, ca sa aiba lumea ce povesti.

Pai de ce sa nu arunce mai Dane ? Nu vezi cati inghit prostiile lui cu lopata ?

Ranjeste Becali la Petrescu si-i spune la misto "las-o mai moale" ? 100 de destepti sar de fund in sus ca asta e dovada de blat.

Peste doua zile iar arunca Becali o gogoasa in fata tuturor. Fraierii iar o inghit.

Dati-i inainte baieti, faceti-i reclama gratuita lui nea GG ! De fiecare data cand deschideti un thread cu "autodenunturi", cu "blaturi", cu "ce-a zis Becali", ii faceti jocul, in caz ca n-ati priceput inca ! Mai dati-i multa apa la moara ciobanului si pana la urma il vom vedea in Parlament.

anti GG YoYoyOi's Avatar
    Reputatie
    1
    sa scoata naibii dovezile alea si sa dovedeasca tuturor ca nu vorbeste aiurea ca de obicei

sau daca n-are dovezi sa-i coase cineva gura aia sloboda

Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    poate are probe, poate nu are... da' adevarul e ca deja se cam exagereaza cu toata povestea asta cu blaturile se cearta ca idiotii...
    Vrajeala de-a lui Becali
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

ex-Toraxa

Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Reputatie
    1
    Pai de ce sa nu arunce mai Dane ? Nu vezi cati inghit prostiile lui cu lopata ?

Ranjeste Becali la Petrescu si-i spune la misto "las-o mai moale" ? 100 de destepti sar de fund in sus ca asta e dovada de blat.

Peste doua zile iar arunca Becali o gogoasa in fata tuturor. Fraierii iar o inghit.

Dati-i inainte baieti, faceti-i reclama gratuita lui nea GG ! De fiecare data cand deschideti un thread cu "autodenunturi", cu "blaturi", cu "ce-a zis Becali", ii faceti jocul, in caz ca n-ati priceput inca ! Mai dati-i multa apa la moara ciobanului si pana la urma il vom vedea in Parlament.
    Noi nu putem decat sa nu-l bagam in seama. Altii care conduc amaratul asta de fotbal ar trebui sa-l opreasca.
    sau daca n-are dovezi sa-i coase cineva gura aia sloboda
    Da sa depuncteze echipa pentru fiecare acuzatie nefondata. crezi ca s-ar opri?

Rossonero dardar_3's Avatar
    Reputatie
    1
    Becali chiar stie sa conduca vere.......

Poate iese presedinte si spune in gluma pe la ZeroTv ca are talibani in Pipera ca ne-a luat mama (mi scuzi) pe toti...

On a river Charon's Avatar
    Reputatie
    1
    are probe..... de urina de dupa meci!
    becali,noul guru misa, citeste in urina!
    [B]Lungete Doamne boala, pn se va coace poama![/B]

Timisoara ... Elphax's Avatar
    Reputatie
    1
    probele is in portbagaj la maybach numa' ca nu gaseste cheia !

betandwin TaciAcolo's Avatar
    Reputatie
    1
    sa foloseasca ranga ..ca e obisnuit

Rossonero dardar_3's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    are probe..... de urina de dupa meci!
    becali,noul guru misa, citeste in urina!
    Ce glumet esti pupalash.. sa nu te recunosc...
    Voi vedeti-va de tractoristul vostru(Copos utecistu' activistu') si nu va mai luati de nea Jiji...

koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Reputatie
    1
    dardar_3 tu chiar esti moderator? mai degraba imi pari un vidanjor dupa felul in care te exprimi si dupa cat de echidistant esti...