Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Becali: "Am probe că Tănasă, Mircea Stan și Chița au fost contactați de Ilinca"

  1. #1
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    Becali: "Am probe că Tănasă, Mircea Stan și Chița au fost contactați de Ilinca"

    Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, joi, că are probe că jucătorii echipei FC Argeș, Alin Chița, Ciprian Tănasă și Mircea Stan, au fost contactați de Viorel Ilinca înaintea meciului cu CFR Cluj, din etapa a XXIX-a a Ligii I.

    "Eu n-am cumpărat niciun meci. Să-mi aducă o probă că am făcut eu așa ceva. Eu aduc probe că jucătorul Chița de la FC Argeș a fost contactat ca să i se dea 15.000 lui, 15.000 lui Tănasă și 15.000 fundașului dreapta (n.r. - Mircea Stan) ca să trântească meciul cu CFR Cluj. Eu aduc probe. Ilinca (n.r. - președintele clubului Unirea Urziceni) s-a întâlnit cu Chița și a zis: «Vă dau eu câte 15.000 să pierdeți meciul»", a spus Becali.

    Gigi Becali l-a atacat și pe președintele clubului CFR Cluj, Iuliu Mureșan, despre care a spus că a făcut "o neomenie" cu cei trei jucători, Adrian Anca, Vasile Jula și Cristian Coroian, ce au fost dați afară din lot după ce au apărut suspiciuni că nu și-au apărat corect șansele în meciul cu Steaua. "Văd că Mureșan vorbește de neomenie și se referă la mine. Neomenie e ce face el cu băieții ăia. Ce legătură am eu cu asta. Aruncă un nebun o piatră în gârlă și o mie de inși nu pot să o scoată. Sunt invenții, nu pot să-mi dau seama cine a făcut dezinformearea asta. Oricum, mie mi-a prins bine. Dacă îmi arată cineva un telefon de-al meu sau al unui apropiat de-al meu către Cluj, eu sunt capabil de orice, stau la dispoziția oricui. Uite, pun mâna pe Biblie că nu am nicio legătură. Ce sunt eu vinovat că sunt ei fraieri, că i-au dat pe jucători afară pentru că a băgat unul o strâmbă, o ștangă. De ce pun botul la mani****re? Dacă spun eu să-l dea afară și pe Semedo că e blat, îl dau? Să-l dea atunci!", a afirmat Becali.

    Finanțatorul stelist i-a cerut președintelui LPF, Dumitru Dragomir, să spună public dacă știe ceva. "A spus Mitică Dragomir că am făcut eu ceva la Cluj? Doamne ferește, e nebun. Dacă el știe ceva, îl rog public să spună sau pe oricine. Așa mi-a spus și Copos acum: «Ai cumpărat tot orașul Urziceni». Nu e nimic, poate să spună că am cumpărat și Urziceni, și Piatra Neamț, și toate orașele. Câinele latră, ursul merge. Mie îmi fac bine declarațiile lor. Toate mașinațiunea asta cu jucătorii de la Cluj îmi face bine. Bravo, să mai dea afară încă doi. Măcar să câștig eu toate meciurile și apoi să spună țara că le-am cumpărat. El nu le cumpără? (n.r. - referire pa principalul finanțator al Rapidului, George Copos). Ei le cumpără și tac, merg pe blat. Asta fac ei. Cei de la Cluj au fost neoameni cu jucătorii ăia. Neoameni cu ce au vrut să facă cu FC Argeș. Îl înghit pe ăla care spune că are probe împotriva mea, pentru că nu le are. Hoții zic hoții celui care e corect", a afirmat Becali.

    La finalul întâlnirii cu presa, Gigi Becali l-a sunat pe Iuliu Mureșan de față cu ziariștii pentru a lămuri de ce se vorbește că Steaua are o implicare în scandalul de la Cluj, dar acesta nu i-a răspuns.

    Jucătorii echipei FC Argeș, Chița, Mircea Stan și Ciprian Tănasă, s-au plâns conducerii clubului, înainte de meciul cu CFR Cluj, că au fost contactați telefonic de fostul președinte Viorel Ilinca, iar acesta le-ar fi cerut să nu își apere corect șansele.

    "Am auzit și eu un astfel de zvon, dar deocamdată nu vreau să îl comentez pentru a nu învolbura apele la sfârșitul campionatului, dar cu siguranță nu vom lăsa lucrurile așa", a declarat patronul Cornel Penescu, după meciul cu CFR Cluj, scor 0-0, desfășurat săptămâna trecută, la Pitești. Viorel Ilinca, în prezent președinte la Unirea Urziceni, a negat atunci că i-ar fi contactat pe cei trei jucători. "Este o mare prostie, ce legătură am eu cu Clujul? După ce am plecat de la FC Argeș am vorbit doar o dată cu Ciprian Tănasă. Cred că cineva vrea să găsească un vinovat pentru situația actuală a echipei, dar acela cu siguranță nu sunt eu", a precizat Ilinca.
    sursa - prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #2
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    De cate ori n-a zis becali ca are probe si a venit cu mana in cur (pardon de expresie) la tribunal .

    Bufonul asta nu merita bagat in seama... Auzi presedinte
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  3. #3
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Este a 2 oară când declară clar că are probe ... vreau să le văd
    că prima dată a declarat că are nu știu ce dracu probe împotriva lui Iordănescu și până la umră nu a avut nimic ...
    Acum vreau să le văd ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #4
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Este a 2 oară când declară clar că are probe ... vreau să le văd
    că prima dată a declarat că are nu știu ce dracu probe împotriva lui Iordănescu și până la umră nu a avut nimic ...
    Acum vreau să le văd ...

  5. #5
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    Adică aștept degeaba și acum ?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #6
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Adică aștept degeaba și acum ?
    stii ca numai vorba e de el

  7. #7
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    zice lucrurile astea doar ca sa-i doboare psihic pe clujeni...
    nu are nici o dovada...

  8. #8
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Nu v-ati plictisit de Becali? In stilul sau caracteristic, mai arunca o gogoasa pe piata, ca sa aiba lumea ce povesti.

  9. #9
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Vrajeala de-a lui Becali
    Muzzwrinka

  10. #10
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Vorbeste si Gigi ca sa n-adoarma
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  11. #11
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    poate are probe, poate nu are... da' adevarul e ca deja se cam exagereaza cu toata povestea asta cu blaturile se cearta ca idiotii...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #12
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Nu v-ati plictisit de Becali? In stilul sau caracteristic, mai arunca o gogoasa pe piata, ca sa aiba lumea ce povesti.

    Pai de ce sa nu arunce mai Dane ? Nu vezi cati inghit prostiile lui cu lopata ?

    Ranjeste Becali la Petrescu si-i spune la misto "las-o mai moale" ? 100 de destepti sar de fund in sus ca asta e dovada de blat.

    Peste doua zile iar arunca Becali o gogoasa in fata tuturor. Fraierii iar o inghit.

    Dati-i inainte baieti, faceti-i reclama gratuita lui nea GG ! De fiecare data cand deschideti un thread cu "autodenunturi", cu "blaturi", cu "ce-a zis Becali", ii faceti jocul, in caz ca n-ati priceput inca ! Mai dati-i multa apa la moara ciobanului si pana la urma il vom vedea in Parlament.

  13. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    sa scoata naibii dovezile alea si sa dovedeasca tuturor ca nu vorbeste aiurea ca de obicei

    sau daca n-are dovezi sa-i coase cineva gura aia sloboda

  14. #14
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    poate are probe, poate nu are... da' adevarul e ca deja se cam exagereaza cu toata povestea asta cu blaturile se cearta ca idiotii...
    Vrajeala de-a lui Becali
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  15. #15
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Pai de ce sa nu arunce mai Dane ? Nu vezi cati inghit prostiile lui cu lopata ?

    Ranjeste Becali la Petrescu si-i spune la misto "las-o mai moale" ? 100 de destepti sar de fund in sus ca asta e dovada de blat.

    Peste doua zile iar arunca Becali o gogoasa in fata tuturor. Fraierii iar o inghit.

    Dati-i inainte baieti, faceti-i reclama gratuita lui nea GG ! De fiecare data cand deschideti un thread cu "autodenunturi", cu "blaturi", cu "ce-a zis Becali", ii faceti jocul, in caz ca n-ati priceput inca ! Mai dati-i multa apa la moara ciobanului si pana la urma il vom vedea in Parlament.
    Noi nu putem decat sa nu-l bagam in seama. Altii care conduc amaratul asta de fotbal ar trebui sa-l opreasca.
    sau daca n-are dovezi sa-i coase cineva gura aia sloboda
    Da sa depuncteze echipa pentru fiecare acuzatie nefondata. crezi ca s-ar opri?

  16. #16
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Becali chiar stie sa conduca vere.......


    Poate iese presedinte si spune in gluma pe la ZeroTv ca are talibani in Pipera ca ne-a luat mama (mi scuzi) pe toti...

  17. #17
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    are probe..... de urina de dupa meci!
    becali,noul guru misa, citeste in urina!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  18. #18
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    probele is in portbagaj la maybach numa' ca nu gaseste cheia !

  19. #19
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    sa foloseasca ranga ..ca e obisnuit

  20. #20
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    are probe..... de urina de dupa meci!
    becali,noul guru misa, citeste in urina!
    Ce glumet esti pupalash.. sa nu te recunosc...
    Voi vedeti-va de tractoristul vostru(Copos utecistu' activistu') si nu va mai luati de nea Jiji...



  21. #21
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    dardar_3 tu chiar esti moderator? mai degraba imi pari un vidanjor dupa felul in care te exprimi si dupa cat de echidistant esti...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •