View Poll Results: Ce echipa romaneasca va avea in sezonul 2006/2007 cel mai lung parcurs european?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Steaua Bucuresti

    41 54.67%
  • Rapid Bucuresti

    15 20.00%
  • Dinamo Bucuresti

    10 13.33%
  • Farul Constanta

    9 12.00%
Page 1 of 22 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 452

Thread: Aventura europeana a echipelor romanesti continua in sezonul 2006/2007

  1. #1
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1

    Aventura europeana a echipelor romanesti continua in sezonul 2006/2007

    Aventura de anul trecut nu se putea sa nu continue si anul acesta.

    Se pleaca de aici:http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...crank2006.html
    Am incheiat anul 2006 pe locul 9.

    Dupa cum se vede anul acesta startul a fost unul reusit. Rapid a invins acasa cu 5-0 pe Sliema (Malta), iar Dinamo a invins cu 4-0 pe Hibernians (Malta), in deplasare.
    Daca tinem cont si de parcursul Farului, care a trecut deja de doua tururi in Intertoto si intalneste in turul trei pe Auxerre (Franta), se poate spune ca premisele sunt foarte bune.

    Deja avem primele puncte in clasamentul pe anul 2007: 0,666: http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...crank2007.html
    Suntem pe acelasi loc 9, la distanta de peste patru puncte de locul 10, ocupat de Belgia.

    Va invit sa uram succes echipelor romanesti in acest an de Cupe europene si sa votati echipa care credeti ca va avea cel mai lung parcurs european.
    Last edited by Sorin Blaj; 14th July 2006 at 02:29.

  2. #2
    sport legend my_bogdan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Botosani-Iasi
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Daca tinem cont si de parcursul Farului, care a trecut deja de doua tururi in Intertoto si intalneste in turul trei pe Auxerre (Franta), se poate spune ca premisele sunt foarte bune.
    pai daca se califica si Farul in Uefa...punctele adunate de echipele romanesti se vor imparti la 4, ceea ce nu este prea bine. mai bine ramanem si anu asta cu 3 echipe.....parerea mea

  3. #3
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Mare ciuperca esti sa spui asta... Tu habar nu ai cum stau lucrurile nu-i asa? Ai intrat aici doar ca te plictiseai.

    4 echipe inseamna mai multe puncte pentru Romania... `Imparteala` este cu totul altceva si nu se refera la ce crezi tu.

    Mare-i Gradina, Doamne
    Last edited by Kroenan; 14th July 2006 at 12:09.

  4. #4
    sport legend my_bogdan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Botosani-Iasi
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kroenan View Post
    Mare ciuperca esti sa spui asta... Tu habar nu ai cum stau lucrurile nu-i asa? Ai intrat aici doar ca te plictiseai.

    4 echipe inseamna mai multe puncte pentru Romania... `Imparteala` este cu totul altceva si nu se refera la ce crezi tu.

    Mare-i Gradina, Doamne
    mai informeaza-te tu ....mai citeste in urma ca au mai fost discutii de genu asta
    dupa parera ta la ce se refera imparteala ta ?

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    In caz ca vom avea 4 echipe in competitile europene, punctele obtinute se vor imparti la 4.
    Sa zicem ca Rapid va catiga in timp ce restul vor pierde meciurile sustinute, asta inseamna:
    dak avem 4 echipe participante:
    3 pct. impartite la 4 echipe participante = 0.75 pct.
    iar dak avem 3 echipe obtinem :
    3 pct. impartite la 3 echipe participante= 1 pct.

    Bineinteles exista si posibilitatea ca Farul sa faca un sezon de exceptie in Cupa Uefa si asta sa fie un castig pt. Romania, oricum eu imi doresc ca si Farul sa ajunga in grupele Cupei Uefa.

  6. #6
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    sa dea domnu sa fie un parcurs cat se poate de lung pt toate echipele romanesti

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    din pacate iarasi nimeni nu poate vota obiectiv ...
    auzi la ei ... Farul cel mai lung traseu european

    Eu zic ca nu e important cine are cel mai lung traseu european , ci care e acela.
    Una e sa avem 3 echipe in primavara europeana , si atunci pentru fiecare echipa in partea acest sezon ar fi un succes, si alta e ca Steaua sa aiba cel mai lung traseu european , dar sa nu vedem primavara europeana (=sezon ratat)

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul View Post
    din pacate iarasi nimeni nu poate vota obiectiv ...
    auzi la ei ... Farul cel mai lung traseu european

    Eu zic ca nu e important cine are cel mai lung traseu european , ci care e acela.
    Una e sa avem 3 echipe in primavara europeana , si atunci pentru fiecare echipa in partea acest sezon ar fi un succes, si alta e ca Steaua sa aiba cel mai lung traseu european , dar sa nu vedem primavara europeana (=sezon ratat)
    orgolile sunt mari...nu cred ac vreun dinamovist va vota ca Steaua va avea cel ami lung traseu european, si bineinteles nici suporteri lu' Faru' nu vor vota pt. Steaua,Dinamo sau Rapid chiar dak stiu ca Farul nu are sanse sa aibe un traseu european mai prelungit decat al echipelor bucurestene.

  9. #9
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    orgolile sunt mari...nu cred ac vreun dinamovist va vota ca Steaua va avea cel ami lung traseu european, si bineinteles nici suporteri lu' Faru' nu vor vota pt. Steaua,Dinamo sau Rapid chiar dak stiu ca Farul nu are sanse sa aibe un traseu european mai prelungit decat al echipelor bucurestene.
    ai mare dreptate fiecare suporter crede in echipa lui si e si normal acest lucru doar daia e suporter al acelei echipe

  10. #10
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    In caz ca vom avea 4 echipe in competitile europene, punctele obtinute se vor imparti la 4.
    Sa zicem ca Rapid va catiga in timp ce restul vor pierde meciurile sustinute, asta inseamna:
    dak avem 4 echipe participante:
    3 pct. impartite la 4 echipe participante = 0.75 pct.
    iar dak avem 3 echipe obtinem :
    3 pct. impartite la 3 echipe participante= 1 pct.

    Bineinteles exista si posibilitatea ca Farul sa faca un sezon de exceptie in Cupa Uefa si asta sa fie un castig pt. Romania, oricum eu imi doresc ca si Farul sa ajunga in grupele Cupei Uefa.
    Asa este. In momentul de fata punctele se impart la 3, deoarece avem trei echipe in tururile preliminare (Steaua in LC, Rapid si Dinamo in CU), daca insa Farul trece de Auxerre, atunci, deoarece Farul va trece din Cupa Uefa Intertoto in turul doi preliminar din Cupa Uefa, vom avea 4 echipe si punctele realizate se vor imparti la 4.

    Anul trecut au fost doar 3 castigatoare ale Cupei Uefa Intertoto, anul acesta sunt 11.

    Pentru detalii suplimentare privind Cupa Uefa Intertoto din acest an si programul competitiei: http://www.uefa.com/competitions/Int...Id=436631.html

  11. #11
    sport legend alex-hcm's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa ajunga Farul in turul 1 al cupei uefa...si acolo e greu sa ajungem in grupe dar tot o echipa precum auxerre am putea intalni...nu ma intereseaza ca se imparte la 4 si ar lua romania mai putine puncte. Principal e ca farul sa ajunga in premiera macar pe tabloul proincipal al cupei eufa, unde nu a fost niciodata. Si asta ii poate da sperante si la un sezon de exceptie in liga 1 , unde sa termine in primele 4.

  12. #12
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    he he...iar incep calculele
    eu zic ca Steaua va avea cel mai lung traseu, ca si pana acum...se va califica in gr ucl si de acolo in primavara europeana
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  13. #13
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    he he...iar incep calculele
    eu zic ca Steaua va avea cel mai lung traseu, ca si pana acum...se va califica in gr ucl si de acolo in primavara europeana
    Oricum intrarea in grupele CL face mai multe decat o primavara europeana (optime sau sfert) si este cam egala cu o semifinala. Parerea mea
    Ce lume mica. putin mese

  14. #14
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hipgnosis View Post
    Oricum intrarea in grupele CL face mai multe decat o primavara europeana (optime sau sfert) si este cam egala cu o semifinala. Parerea mea
    Din punct de vedere financiar, al performantei si al importantei, e clar ca ai dreptate. Dar din punct de vedere al punctelor pentru coeficient, nu e asa.
    Vad ca am inceput cu calcule masive Eu zic sa ne bucuram pina putem, pentru ca dupa ce vom avea 6 echipe in Europa, si fiecare punct european va valora doar 0.167, o sa urmeze si coborirea vertiginoasa pe tobogan

  15. #15
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hipgonsis
    Oricum intrarea in grupele CL face mai multe decat o primavara europeana (optime sau sfert) si este cam egala cu o semifinala. Parerea mea
    pai da mey, numai ca nu e de ajuns doar sa intri in liga si apoi sa te faci de rusine, mai trebuie sa mai si castigi niste meciuri
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hipgnosis View Post
    Oricum intrarea in grupele CL face mai multe decat o primavara europeana (optime sau sfert) si este cam egala cu o semifinala. Parerea mea
    Uite aici niste nume de echipa care au intrat in grupele Champions League in ultimii ani (7-8 ani) : Molde , Maribor , Artmedia . Astea nici nu stii de pe unde sunt.

    Sa iti mai zic? HJK Helsinky , AIK Stockholm , Dinamo Zagreb , Williem II , Helsingborg , Genk , Maccabi Haifa , ca sa nu mai vorbim de veteranele Sparta Praga Rosenborg si Strum Graz. Dar isi mai aminteste cineva ca aceste echipa sa fi facut vre`un meci memorabil?

    Deci o grupa de Liga nu se compara cu o semifinala de UEFA.
    In schimb un sfert de Liga se compara cu 10 UEFA

  17. #17
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    scurta :

    Dinamo elim in turul I Uefa
    Rapid elim in grupe
    Steaua - locul 4 in grupa CL

  18. #18
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    CE OPTIMIST esti Sun

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    100 % Steaua...ajunge pana in semifinale in ucl...cel putin

  20. #20
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dOn-JJ View Post
    100 % Steaua...ajunge pana in semifinale in ucl...cel putin
    nu se compata CU cu CL sa fiti multumiti daca intrati in grupe si terminati pe 3 si continuati in uefa
    NIMIC NU-I MAI PRESUS DE MANDRIA DE A FI CAINE !!!
    DINAMO SIAMO NOI!!

  21. #21
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Daca Farul va trece de Auxerre...atunci poate face lucruri frumoase in UEFA...asa ca ..treceti de Auxerre si asta dovedeste ca meritati
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •