View Poll Results: va bucurati pentru nesansa echipei Dinamo de a nu juca direct in grupele CL?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • da

    43 57.33%
  • nu

    32 42.67%
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 165

Thread: Dinamo - agonie sau extaz la neparticiparea directa in CL

  1. #106
    sport legend ReDog 4ever's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti Los Angeles NY
    Posts
    706
    Reputatie
    1
    una peste alta jucam turul 3 si asta basta....daca picam cu vreo superputere, clar nu ne calificam (doar sper sa nu fie macelul care a fost cu lyon si cu real in ghencea)...daca pierdem respectabil cu un milan, real, sau arsenal eu nu sunt dezamagit....daca picam cu echipe gen levski, besiktas, anderlecht etc. avem destule sanse sa trecem....unii se bucura, altii sunt sucariti cu acest tur preliminar

    mare rahat, viata continua
    [COLOR="Red"][SIZE="4"]OLE OLE OLE OLA
    DINAMO E VIATA MEA!!![/SIZE][/COLOR]

  2. #107
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ReDog 4ever View Post
    una peste alta jucam turul 3 si asta basta....daca picam cu vreo superputere, clar nu ne calificam (doar sper sa nu fie macelul care a fost cu lyon si cu real in ghencea
    vedeti sa nu va macelareasca cineva cum v-au macelarit aia de la polonia varsovia sau de la partizan belgrad, de asta sa-ti fie frica sau de manchester ai uitat, cand au jucat cu juniorii si n-ati trecut de jumatatea terenului
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #108
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    vedeti sa nu va macelareasca cineva cum v-au macelarit aia de la polonia varsovia sau de la partizan belgrad, de asta sa-ti fie frica sau de manchester ai uitat, cand au jucat cu juniorii si n-ati trecut de jumatatea terenului
    Da, dar nu uita ca tot atunci era si sistemul vechi, fara grupele UEFA, erau mai multe meciuri tur-retur. Partizan ne-a tras-o doar fiindca i-a lasat Otelul sa mearga mai departe. Altfel, daca ii elimina pe belgradeni, cel mai probabil am fi cazut cu o echipa mult mai slaba. Oricum, echipele nu mai sunt ce-au fost, nici Dinamo cu Fane Preda/Tene in poarta si nici Manchester cu Beckham si Keane.

  4. #109
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Partizan ne-a tras-o doar fiindca i-a lasat Otelul sa mearga mai departe. Altfel, daca ii elimina pe belgradeni, cel mai probabil am fi cazut cu o echipa mult mai slaba.
    incredibil

    de fapt si acum e vina Stelei ca voi nu jucati in UCL ca dak Steaua ar fi adus mai multe puncte ati fi intrat si voi direct

    la munca bah profitorilor, nu va mai saturati de furat
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  5. #110
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Tu chiar esti dinamovist? pe mine ma intereseaza mai mult un Steaua-Jiul decat Mancester-Barcelona. Este vorba de cea mai importanta si mai prestigioasa competitie intercluburi din lume. Oricine ar vrea sa-si vada echipa acolo.



    Tu tot spui ca nu te intereseaza deloc Grupele Champions League... dar nu poti sa ajungi in Optimi daca nu treci si prin faza grupelor.
    Bah sevilla, faza grupelor e neinteresantra tocmai pentru ca nu avem sanse sa iesim din grupe. De fapt asta inteb eu - care e miza sportiva a unei participari in CL? Pentru ce se duce acolo o echipa romaneasca, constienta ca nu trece de prima faza a competitiei?
    steaua anul trecut a strans 5 puncte, ceea ce zic eu ca e maximum posibil pentru o echipa romaneasca. Sa iei cateva puncte. Insa pune si conjunctura - o generatie de fotbalisti care a prins momentul de varf. un adversar dinamo kiev pe langa competitie, iar real si OL, probabil n-ar fi mers optimi din oricare alta grupa. Mai era si prima participare, intersul enorm, fotbalistii motivati. deja la anul daca se vor califica vor trata competitia cu interesul cu care au tratat UEFA anul asta.

    Se pune prea multa importanta pe "participarea" in aceasta competite. Din punctul meu de vedere e un fel de prostitutie. Te duci sa te umileasca altii pentru banii de la UEFA.

  6. #111
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Foarte usoara grupa Stelei Dane..nu? Cred ca in aproape orice grupa am fi picat ai fi catalogat-o asa!? Am luat 5 puncte si ne-am redobandit mandria la nivel european! Dupa 10 ani , am jucat din nou cu cei mari! Iti recomand sa mai dai pe la stadioane ..poate iti schimbi conceptia .. ce zici incerci?
    Si inca ceva..pentru cei care vorbesc despre umilintele din grupa ale Stelei...Real Madrid a jucat un meci crucial la Bucuresti..si a aratat ca e echipa mare! A luptat pt victorie , s-au temut de noi , dar au obtinut-o ! S-a vazut diferenta de valoare!
    Lyon-ul a jucat sferturi de C.L 3 ani la rand, daca nu ma insel! Hai sa fim realisti! Valoarea, experienta si-au spus cuvantul! E o experienta frumoasa sa joci cu cei mari..! C.L. nu e numai ce-i intra lu` Becali sau lu` Borcea in buzunar..e vorba de dragostea de fotbal...atasamentul de echipa! E un sentiment inaltator sa auzi imnul Ligii si sa iti urmaresti favoritii jucand la cel mai inalt nivel! Parca vezi si amarata asta de Liga 1 cu altii ochi dupa asta ..nu credeti?
    Muzzwrinka

  7. #112
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Luis, gurpa a fost usoara comparativ cu celelate. Nu numele, ci ce au jucat echipele in general. Hai sa nu mai interepretam lucrurile si sa recunoastem ca nici real nici OL nu au avut un sezon bun. Doua echipe tari, cu nume, dar care s-au dezumflat cam repede.
    In fine ce a fost nu mai conteaza. Daca steaua se va valifica si la anul, crezi ca vor mai strange atatea puncte?

    In rest, clisee din presa. "Ne-am redobandit mandria la nivel european". Cum cu autogolul lui Nicolita? chiar crezi ca multi "europeni" au stiut macar ca o echipa din romania joaca in Cl. crezi ca au schimbat nemtii si francezii, italieni si restul canalele ca sa vada steaua-dinamo kiev.
    Hai sa fim seriosi Luis. Nimeni nu contesta castigul in imagine, insa de aici si pana la declaratiile astea pompoase si lacrimogene mai e.
    Chiar crezi ca spaniolii si francezi au aratat meciului cu steaua un interes mai mare decat am aratat noi la cel cu gorica?
    Da? gandeste-te un pic. Crezi ca mai intrau 15-20 de mii de romani pe bernabeu (fapt absolut admirabil) daca pe madrilenii aveau un interes major fata de acest meci?

    Daca tu imi recomanzi sa mai merg pe stadioane. ok. atunci eu itit recomand sa mai umbli un pic prin lume, ca sa iti dai seama de ce inseamna "mandria noastra in europa"

  8. #113
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Stiu ce spui...ai si tu dreptatea ta..pt mine nu sunt clisee..eu spun ce simt! Dar tu vezi totul asa prea in negru
    PS: Tu ai schimbat canalul sa vezi CSKA - Hamburg?
    Muzzwrinka

  9. #114
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Stiu ce spui...ai si tu dreptatea ta..pt mine nu sunt clisee..eu spun ce simt! Dar tu vezi totul asa prea in negru
    PS: Tu ai schimbat canalul sa vezi CSKA - Hamburg?
    Nu Luis, nu e negru. doar moderat. Pentru mine nu e agonie ca dinamo nu merge direct in grupe (am prevazut si am sperat o reeditare a finalei din 2005) si nici extaz daca ar fi mers. M-as bucura cu adevarat daca ar ajunge in grupedupa tur preliminar si extaz ar fi daca ar si iesi de acolo. Atuci ar fi cu adevarat o realizare care sa te extazieze.
    Se pune prea multa importanta pe participarea in CL. Si ridicol de multa importanta s-a dat semifinalelor. Pentru ca, in opinia mea, legatura intre echipele romanesti, fie steaua fie dinamo, si semifinalele Cl e identica cu legatura dintre coada vacii si stampila primariei.

  10. #115
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Avem bugete mici..nu avem forta sa invingem echipe asa de mari
    Muzzwrinka

  11. #116
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Avem bugete mici..nu avem forta sa invingem echipe asa de mari
    stam prost nu numai la bani luis. La multe altele. De exemplu l-a cum sa-i cheltuiesti.
    Cu banii din liga steaua a avut buget cel putin dublu fata de ceilalti.Si i-a risipit fara sens. s-a vazut asta in joc sau in rezultate?
    Sau sa mai vorbim de mentalitatea fotbalistilor sau a antrenorilor, nu mai zic de presedinti. MM Oli si jumatate din echipa de anul trecut sunt pierduti pentru sportul asta. gata. Li s-a urcat CL l-a cap, ei sunt cei mai cei si cei mai buni, si de acum mai joaca fotbal la meciul de retragere.
    Sau ce sa zic de dinamo, acolo unde fotbalisti joaca "doar in meciurile importante". mai mult ca sigur ca 4-5 dintre fotbalistii de acum ii vor juca la anul precum Lovin, Paraschiv su Nesu.

  12. #117
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Da..aici ai punctat bine..la capitolul manevrare de bani..transferuri etc..stam foarte prost! Acei bani trebuiau folositi cu cap..si acum poate aratam altfel
    In ceea ce priveste acei fotbalisti carora li s-au urcat fumurile si aerele de mari jucatori la cap ..aceia sunt cei care n-au niciun viitor..insa oricum e si vina antrenorului ca nu a stiut sa gestioneze situatia si sa tina vestiarul in mana! La echipele mici .. modestia muta munti!
    Muzzwrinka

  13. #118
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Da..aici ai punctat bine..la capitolul manevrare de bani..transferuri etc..stam foarte prost! Acei bani trebuiau folositi cu cap..si acum poate aratam altfel
    In ceea ce priveste acei fotbalisti carora li s-au urcat fumurile si aerele de mari jucatori la cap ..aceia sunt cei care n-au niciun viitor..insa oricum e si vina antrenorului ca nu a stiut sa gestioneze situatia si sa tina vestiarul in mana! La echipele mici .. modestia muta munti!
    Si a antrenorului si a conducerii care s-a ocupat de alte lucruri.

    Iar situatia asta nu e numai la steaua. Cum merge o echipa bine cum toti se umfla in pene si uita de fotbal. La steaua doar a fost mai grav pentru ca UCL a determinat o euforie din care abia acum incep sa se trezeasca. Unii, altii inca mai traiesc din ea.

  14. #119
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Veti cadea cu Dynamo Kiev Sa-ti aduci aminte ca eu am spus-o primul Cel de Sus stie ce face
    Muzzwrinka

  15. #120
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Nu Luis, nu e negru. doar moderat. Pentru mine nu e agonie ca dinamo nu merge direct in grupe (am prevazut si am sperat o reeditare a finalei din 2005) si nici extaz daca ar fi mers. M-as bucura cu adevarat daca ar ajunge in grupedupa tur preliminar si extaz ar fi daca ar si iesi de acolo. Atuci ar fi cu adevarat o realizare care sa te extazieze.
    Se pune prea multa importanta pe participarea in CL. Si ridicol de multa importanta s-a dat semifinalelor. Pentru ca, in opinia mea, legatura intre echipele romanesti, fie steaua fie dinamo, si semifinalele Cl e identica cu legatura dintre coada vacii si stampila primariei.
    Aha! Deci sa inteleg ca pentru tine numai participarea in CL conteaza, da? Nu si cea din UEFA, unde mai devreme sau mai tarziu va ajunge Dinamo (in turul I prin caderea din turul III preliminar CL sau in 16-zecimi, prin locul 3 din grupele CL)? Nu-i tot competitie in care se obtin puncte, n-am inteles? Adica daca trec de grupele CL sunt buni, iar daca nu, prosti? Pai cu mentalitati de-astea ar fi insemnat sa ma doara si pe mine-n....cand ne-a tras in piept Milton-Nielsen si Urs Meier.

  16. #121
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    in padurea cu alune
    aveau casa doua oi
    vine un catel si spune
    voi jucati in turul doi ?

  17. #122
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    voi jucati in turul doi ?
    Da, jucam in turul II e mai bine asa. Oricum va fi o dubla usoara, de incalzire... si avand in vedere ca la noi nu se vor juca prea multe meciuri pana atunci, e bine ca abia ne intram putin in ritm + probabil ca vor fi doua victorii, asta cred ca inseamna inca niste puncte la coeficient. Nu stiu cum se puncteaza in Preliminarii, dar parca se castiga si pe aici niste puncte. Una peste alta, e foarte bine ca jucam din Turul II. Voi intrati direct din Turul III si o sa intalniti o echipa puternica, un cap de serie. Ar fi fost bine si pt voi sa mai jucati un tur, da' nu cred ca sunteti capabili sa constentizati lucrul asta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  18. #123
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Aha! Deci sa inteleg ca pentru tine numai participarea in CL conteaza, da? Nu si cea din UEFA, unde mai devreme sau mai tarziu va ajunge Dinamo (in turul I prin caderea din turul III preliminar CL sau in 16-zecimi, prin locul 3 din grupele CL)? Nu-i tot competitie in care se obtin puncte, n-am inteles? Adica daca trec de grupele CL sunt buni, iar daca nu, prosti? Pai cu mentalitati de-astea ar fi insemnat sa ma doara si pe mine-n....cand ne-a tras in piept Milton-Nielsen si Urs Meier.
    Bah baitule calmeaza-te. Cine a zis ca punctele din UEFA nu sunt importante? Eu vorbeam de perofrmante senzationale. A iesi din grupele CL e chiar mai greu decat sa castigi UEFA. Dupa parerea mea astea sunt performante senzationale.
    Discutam pur si simplu de importanta deosebita care se da participarii echipelor romanesti in CL in balanta cu performantele sportive minore care se obtin in urma acestor participari.
    N-a zis nimeni ca punctele de la UEFA nu sunt importante sau ca a intra in grupele CL nu inseamna nimik. Insa in nici un caz nu e justificat tam-tamul care se face pe aceasta tema.
    Veti cadea cu Dynamo Kiev Sa-ti aduci aminte ca eu am spus-o primul Cel de Sus stie ce face
    .
    N-as vrea. V=care crezi ca sunt sansele sa mai prinda un debut de sezon la fel de prost ca precedentul?
    Eu zic ca te pricepi desul la fotbal ca sa-ti dai seama ca Dinamo kiev din toamna trecuta s-ar putea sa fie altceva decat dinamo kiev din aceasta toamna.

  19. #124
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    in padurea cu alune
    aveau casa doua oi
    vine un catel si spune
    voi jucati in turul doi ?
    asteapta sa se termine campionatul si dupa aia vedem ce va fi,nici locul 2 nu il au asigurat
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  20. #125
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu stiu cum se puncteaza in Preliminarii, dar parca se castiga si pe aici niste puncte.
    se da jumatate din cat e normal... adica 1 pct la victorie, 0,5 la egal
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  21. #126
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tedybear View Post

    atitudinea de KKT a "marelui" antrenor Rednic si a conducatorilor vis-a-vis de fotbalul romanesc si suporterii/conducatorii/jucatorii celorlalte echipe m-a facut sa imi dorest ca Dinamo sa "TRANSPIRE" in tururi preliminare pt a ajunge in grupe.

    in principal ma bucura faptul ca IDIOTII aia din fruntea clubului vor trebui sa dovedeasca cat de TARI si de BARBATI si in primul rand DINAMOVISTI sunt. pt ca acum trebuie sa investeasca in ceva "nesigur". vor risca?

    imi pare rau pt suporterii dinamovisti si pentru romanii iubitori de fotbal ca Dinamo va avea o oponenta foarte puternica in turul 3, nu doar o RAMOLITA asa cum a avut Steaua anul trecut.

    se va mai investi in Lia Manoliu? se vor mai aduce jucatori scumpi si de valoare le Dinamo? acum se vede cat de "spartani" si de dinamovisti sunt FOMISTII aia care conduc Dinamo. vor baga ei vre-un ban fara a fi siguri ca ii vor recupera INZECIT cat ai zice peste?

    inco o data, IMI PARE RAU DE SUPORTERI.

    dar,... ma bucur ca JEGOSII aia din conducere, inclusiv antrenorul curului, vor trebui sa isi muste degetele.


    cred ca e cea mai pertinenta afirmatie, cu accent perfect pe ambele laturi, suporteri si conducere...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •