Imi cer scuze pentru subiectul topicului dar nu m-am putut abtine...Daca moderatorii forumlui il considera nepotrivit va rog sa-l schimbati...

Inca nu reusesc sa-mi revin...Astazi s-a dovedit inca odata mocirla in care se afla fotbalul nostru...Nu stiu daca ati aflat despre decizia comisiei de disciplina...Badaranul si golanul mirel radoi, cu antecedente numeroase, unele sanctionate, altele trecute cu vederea, a fost practic iertat pentru incidentele de la Bacau...Justificarile mafiotului Boc sfideaza orice regulament international al jocului de fotbal...In primul rand se considera ca eliminarea acestuia a fost neregulamentara....Apoi ne spune comisia ca radoi "n-a dat cu pumnul"...lovoti fratilor cu palmele, cu coatele, cu capul si nu veti pati nimic....Cand vom vedea oare si rezultatul unui meci schimbat de comisie pentru ca "onorabilii" membrii considera ca un gol marcat in minutul 90 a fost neregulamentar???
In Anglia 4 jucatori de la Arsenal au fost amendati cu cateva zeci de mii de lire si au primit suspendari intre 2 si 6 etape pentru ca au lovit TOT dupa terminarea meciului, si in moduri mult mai discrete(nici unul cu pumnul) un jucator de la ManUtd....
Acum ceva timp imi amintesc ca a fost un caz in care s-a dovedit la vizionarea casetei ca un jucator a fost eliminat nejustificat in urma unei simulari a adversarului...S-a cerut atunci iertarea de suspendare...Aceeasi comisie a spus ca nu o poate face, pentru ca arbitrul a aratat cartonasul rosu, chiar daca a gresit....

In felul asta nu vom iesi din mocirla NICIODATA!!!