Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 68

Thread: Trei jucatori de la CFR Cluj trimisi la juniori

  1. #1
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1

    Trei jucatori de la CFR Cluj trimisi la juniori

    Trei jucatori de baza de la CFR Cluj au fost trimis miercuri la echipa de juniori, dupa suspiciunile din partida cu Steaua din etapa 28 a Ligii 1.

    Fotbalistii echipei CFR Cluj, Adrian Anca, Emil Jula si Cristian Coroian, au fost trimisi sa se antreneze alaturi de grupele de juniori pana la finalul sezonului, in timp ce Alin Minteuan a fost pastrat in lotul formatiei de seniori, transmite corespondentul MEDIAFAX.

    Inaintea meciului de duminica de la Pitesti, cu FC Arges, conducerea clubului CFR Cluj i-a scos din lot pe jucatorii Vasile Jula, Alin Minteuan, Cristian Coroian si Adrian Anca, existand speculatii ca acestia nu si-au aparat corect sansele in partida cu Steaua, pierduta cu scorul de 1-2, in cadrul etapei a XXVIII-a a Ligii I.

    Sa vedem si ce a declarat patronul clubului dupa ce i-a trimis la juniori

    Nu am niciun fel de suspiciuni asupra lor, dar nu aveam ce face. Trebuie sa calmam intr-un fel spiritele la echipe. E o decizie injusta. E nedrept pentru jucatori ca a trebuit e sa-i trimit la juniori. Am fost nevoit sa iau aceasta decizie pentru toata tevatura care s-a facut pina acum. Imi cer scuze jucatorilor. Masura e temporara


    asta da patron de club

  2. #2
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    e clar ca acolo s-a intamplat ceva. Patronul vrea sa mai calmeze spiritile prin aceasta declariatie..acu` fiecare , dupa inteligenta lui, intelege ce vrea

  3. #3
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    acum astia de la cfr o fac pe victimele?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #4
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    eu cred ca au fost depasiti de miza jocului. oricum o sa se vada in meciul cu Rapid daca CFR poate juca sub presiune sau nu.

  5. #5
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Finantatorul ardelenilor, Arpad Paszkany, a precizat ca decizia luata impotriva lui Anca, Coroian si Jula a fost dictata din cauza prestatiilor slabe din partida cu Steaua, scor 1-2: "Decizia luata cu privire la meciul cu FC Arges a fost luata in urma randamentului mai slab si nu a faptului ca si-ar fi aparat incorect sansele cu Steaua".


    Asta-i mai prost ca noaptea. Pai chiar daca au jucat slab un meci, nu inseamna ca trebuie sa-i scoti din echipa. Mai ales ca sunt jucatori importanti , care pot fi determinanti intr-un meci. Astia pot fi chiar acuzati de non-combat Pt ca refuza pur si simplu sa alinieze cea mai buna echipa pentru restul partidelor

  6. #6
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Aceasta miscare ii va scoate si din Cupa Uefa. Probabil vor prinde iar Cupa Intertoto.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #7
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Suntem mancatzi.Fara ashtia 3 am incurcat-o...
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Dark, poti sa-mi explici si mie ce inseamna actiunile astea? Tu esti mai aproape de club, stii mai bine. Cum isi pot astia inchipui ca pot rezista fara cei 3?
    Mie mi se pare pur si simplu ca se lasa batuti.... nu cei 3 jucatori, ci toata echipa, cu intreaga conducere....

  9. #9
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Nu stiu de Jula si de Coro, dar Anca sigur nu si-a aparat corect sansele, ca el a fost in barul fanilor de vizavi de stadion si a recunoscut in fata suporterilor ca nu si-a aparat corect sansele. Si patronul si presedintele au declarat ce au declarat pentru ca nu vroiau sa puna presiune pe echipa inainte de un meci asa de important cu e cel cu Rapid...

  10. #10
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Hai ma lasa-ma cu povestile din baruri
    Anca e prost sa mearga la bere cu suporterii si sa le zica ce se intampla la echipa... asa ceva n-am mai vazut

  11. #11
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    E vrajeala asta cu Anca..ala saracu` nu mai joaca fotbal de mult timp
    Muzzwrinka

  12. #12
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Nu stiu de Jula si de Coro, dar Anca sigur nu si-a aparat corect sansele, ca el a fost in barul fanilor de vizavi de stadion si a recunoscut in fata suporterilor ca nu si-a aparat corect sansele. Si patronul si presedintele au declarat ce au declarat pentru ca nu vroiau sa puna presiune pe echipa inainte de un meci asa de important cu e cel cu Rapid...
    hmm si atunci d ce face atata caz? ... k p el l-am vazut si p la tvsport ... eu nu cred faza ....

    ma rog parerea mea personala e k totu e ... o mare diversiune - eu nu cred sa fi fost adevarat -f prost gestionata situatia d conducerea clujului.

    of cand o ajunge si fotbalul nostru profesionist .... ca prin anglia spania ..n-am auzit d asa ceva
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  13. #13
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    E dezgustatoare povestea..scria Maria Andries un articol si foarte frumos puncta ca lui Muresan si lui Paskany le e mai comoda si le convine mai mult pozitia de infranti pe nedrept si prin mijloace necurate..decat de invingatori meritosi..ceea ce ar insemna o campanie de achizitii serioasa in vara..si multi bani cheltuiti
    Muzzwrinka

  14. #14
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    i'au trimis la juniori..... si cand jucam cu deju (statelitul lor) ii trimite la dej ceva normal....
    [B]90 de ANI [/B]

  15. #15
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    E dezgustatoare povestea..scria Maria Andries un articol si foarte frumos puncta ca lui Muresan si lui Paskany le e mai comoda si le convine mai mult pozitia de infranti pe nedrept si prin mijloace necurate..decat de invingatori meritosi..ceea ce ar insemna o campanie de achizitii serioasa in vara..si multi bani cheltuiti
    Singurul motiv plauzibil. Plus primele consistente.

    Asa, un nou inceput.

    Il copiaza pe Padureanu, cand Gloria a stat ani intregi in B, pe locul doi.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #16
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu tare ma tem sa nu fie o intelegere la nivel inalt, sa-i lase pe altii in cupele europene.. pe unii care-s mai obisnuiti si chiar si frati de culori si "doctrina"

  17. #17
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Dark, poti sa-mi explici si mie ce inseamna actiunile astea? Tu esti mai aproape de club, stii mai bine.
    Sincer sa itzi spun nu mai intzeleg nimic din ce se intampla la club.Daca l-a primit pe unul atunci trebuiau totzi,mai ales Jula...ca la meciul cu Rapid e suspendat Cadu shi joaca TOMA titular....deci banuiesc ca vom lua 3 cel putzin
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  18. #18
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mda... ceva e putred rau acolo

  19. #19
    Urasc idiotii m4st3r's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    688
    Reputatie
    1
    dar totul a inceput dupa meciul cu steaua, hmmmm , oare gigi nu sj-a bagat coada, sau poate mimi ?!?!

  20. #20
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu zic ca-i exclus ca la cum e GG de slobod la gura...

  21. #21
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Am citit pe alt site ca cica Meme vine la CFR shi il aduce shi pe Elton =))
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •