View Poll Results: Cine se califica ?

Voters
244. You may not vote on this poll
  • Steaua

    224 91.80%
  • Heerenven

    20 8.20%
Page 52 of 52 FirstFirst ... 242505152
Results 1,072 to 1,082 of 1082

Thread: Steaua - Heerenven (dubla mansa)

  1. #1072
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Ma nu stiu cati fotbalisti activi din Romania se pot lauda ca au jucat in fata a 50000 de oameni...plus ca Jiji si Meme au pus si ei presiune pe ei prin declaratiilor lor... din pacate pentru ei si pentru noi, au clacat...

  2. #1073
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Repet: n-au mai jucat ei anii astia, chiar in deplasare, in fata a zeci de mii de spectatori ? Ce profesionisti sant aia ? Dar cu Rosenborg, la fel le gasesti scuze ?
    Mai ales ca acum cu Heerenveen jucau ACASA !!!
    Dinamo, acum cativa ani, cum a jucat cu ambitie cel putin prima repriza cu marea Manchester United, in fata a 60.000 de spectatori ? Aia ce-au avut ? Mai ales ca nu mai aveau nici o sansa.
    Eu te inteleg ca vrei sa te amagesti ca Steaua e o super-echipa, dar e cam umflata cu pompa de ... JIJI.
    Ai sa vezi asta. Eu cam ce am spus, s-a adeverit.

  3. #1074
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Mai Nostradamus mic ce esti si tu ...lasa Rosenborgu' ca nu despre ala discutam...uita-te si tu ce mai zic si altii despre presiunea publicului...nu se compara 20-25000 cu 50000....
    In fine, era doar o parere pe care o impartasesti sau nu...nu ti-am cerut sa ma crezi...ti-am zis doar ca nu meritam insultele tale pen' ca mi-am exprimat opinia...

  4. #1075
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Ceea ce ma intriga e ca tot cauti scuze penibile stelistilor, cand gresesc.
    MACAR CAND GRESESC SA-I CRITICI.
    Altfel inseamna fanatism.
    Si tot continui cu scuzele alea penibile, ca sant importanti 5.000 de spectatori in plus sau in minus.
    Eu zic ca mai bine Steaua sa joace fara spectatori, ca joaca mai bine (vezi Steaua-Gloria 0-1).
    Dupa logica ta in care perseverezi aiurea, asa ar fi perfect pt. Steaua.
    Auzi, sa se sperie de spectatori niste fotbalisti care se cunosc de 5 ani ! Sant bau-bau, sau ce ?
    Sper ca e ultima data cand mai discuti pe tema asta aberanta.

  5. #1076
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Nici un meci nu seamana cu altul...
    Ti-am mai spus ca nu caut scuze...ci explicatii...dar vad ca nu te duce capul...

    Tu esti multumit de un comentariu de genul "nu avem nici o scuza" daca pierde Dinamo un meci? nu incerci sa iti explici de ce au pierdut?

    Iar de la 20-25000 de mii pana la 50000 e o diferenta mai mare de 5000...vad ca stai prost si cu matematica, nu numai cu filosofia

  6. #1077
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Hai, ca deja o iei pe aratura.
    Deja devii extrem de penibil sa calculezi ca a jucat cu 1.000, cu 10.000 de spectatori mai putin sau mai mult.
    Sa-i dea naibii si pe cei de la Dinamo, ca daca joaca prost, ii injur de mama focului, ca doar nu-mi dau ei bani sau ma ajuta cu ceva.
    Dar sa intalnesti fanatici precum tine, care-i faci domnisoare de pension pe stelistii tai celebri, chiar ca ti se face greata sa continui.
    Devii penibil cu astfel de argumentari.
    Stop joc.
    Mai ales ca ai recunoscut ca tu nu prea vezi meciurile din Romania de acolo, de unde esti.
    Daca nu stii despre ce vorbesti, mai bine apuca-te de altceva, ca aici discutam pe dovezi, realitati.

  7. #1078
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Imi dadeam si io cu presupusu' ma...n-am dat cu paru'... oricum tot consider ca nu meritam sa-mi fie aduse injurii pt comentariile mele...
    Tu ai fost pe stadion ca sa vezi realitatea? sau te-a mintit tembelizoru'? macar ai vazut tot meciul sau doar te-ai uitat la stiri?

  8. #1079
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Antrenorul olandezilor de la Herenveen a recunoscut ca, per ansamblu, Steaua a fost mai buna si a meritat calificarea. Ca sa nu spun ca a mai recunoscut si ca Steaua este cu o clasa peste Dinamo.
    Deci, remy baiatule, nu stiu daca exista cineva care sa nu recunoasca faptul ca Steaua s-a calificat MERITAT mai departe, in optimi. Asadar, noi despre ce mai discutam aici?
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  9. #1080
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Macar avem liniste aici, sa nu mai umpleti paginile cu laude.
    dar macar si la critici sau esecuri fiti fair-play si criticati-i, ca prea va dati mari cu o echipa.
    Eu nu ma laud asa cu Dinamo, chiar daca ar fi obtinut calificarea mai departe.
    Doar daca ajungea in finala cupei UEFA ii laudam. Pana atunci, n-am motive de lauda.

  10. #1081
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    tu ce vrei de fapt,mosule?

  11. #1082
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    dar macar si la critici sau esecuri fiti fair-play si criticati-i, ca prea va dati mari cu o echipa.
    Ii criticam , dar pe forum nu rezolvam nimic. Ne spalam rufele in familie (adica pe stadion) si asta doar cand e nevoie. Momentan le-a fost atrasa atentie , ca nu prea suntem multumiti , insa nu avem nici un motiv de suparare pe ei.
    Vom fi alaturi de ei si la meciul cu Betis ! , trebuie sa-si spele pacatul Herenveen in fata celor mai exigenti.
    Eu nu ma laud asa cu Dinamo, chiar daca ar fi obtinut calificarea mai departe.
    Doar daca ajungea in finala cupei UEFA ii laudam. Pana atunci, n-am motive de lauda.
    Ete fix , pe unde ai ocazia sa zici , o zici ca ati "eliminat "detinatoarea trofeului pe TSKA Moscova , ne amintesti ca sunteti lideri , si cea mai buna echipa din Ro din 1848 pana in prezent

    Cred ca pentru tine performanta la nivel de club inseamna finala Ligii Campionilor , iar la nivel de Echipa Nationala , doar o tripla : Campionat Mondial - Campionat European & Cupa Confederatiilor - ar insemna o performantza.

    Quote Originally Posted by alejandro
    tu ce vrei de fapt,mosule?
    dinamo the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •