View Poll Results: Cine se califica ?

Voters
244. You may not vote on this poll
  • Steaua

    224 91.80%
  • Heerenven

    20 8.20%
Page 4 of 52 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1082

Thread: Steaua - Heerenven (dubla mansa)

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    da pe mine ma crezi ca am jucat rolul lui Harry Potter in celebra serie de filme?

  2. #65
    DPSociety don_denver's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,882
    Reputatie
    1
    bey..si cat s-a dorit asta..sa jucam cu heerenven...sau sttutgart....s-a implinit....asa ca sa avem grija ce ne mai dorim de acum incolo..
    [B][COLOR="Navy"]Sucking all the marrow out of life doesn't mean choking on the bone. [/COLOR] [/B]

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    anu asta mi`au iesit toata pronosticurile

    steaua - lens 1, doria - steaua x , steaua - halmstad 1 , herta - steaua X

    Apoi am intuit ca picam cu Rosenborg si apoi cu Herenveen .

    Daca mai adaug acel 0-0 cu Rapid , pe care l-am prezis , imi iese de`o ciorba

  4. #67
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Paulica, nu, ca nu stii engleza. Desi la varsta esti aproape de Paul Daniel Ratcliffe.
    Rapid - iubire fara sfarsit

  5. #68
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Post

    Quote Originally Posted by sun
    Mai remy , uita-te amice pe clasament inainte sa vb. AZ 67 Alkmaar e lider in Olanda. Sa nu uitam ca anul trecut au fost eliminati de Sporting in Semifinale cu gol in minutul 123`

    Ii batem lejer ( 3-0 acasa si 0-0 in deplasare ) . daca nu stiati , vorbeam si aici de Alkmaar
    Mai taticu', de unde ai scos asta, ca am spus eu ca AZ '67 e echipa slaba ?
    Chiar te rog, arata-mi negru pe alb unde s-a scris asta de catre mine !
    Ca deja ma ingrijorez de unii de pe Forum. Hai sa pun asta pe seama oboselii, nu datorita altui motiv.

    Uite-aici: http://www.onlinesport.ro/forum/show...t=10574&page=6
    Au belit-o cu Alkmaar, Steaua, daca vor trece.
    Alkmaar a fost o echipa incredibila anul asta, si in campionat si in Cupa UEFA !
    Oricum, Elvetia a belit-o rau, iar Romania poate lua puncte multe in continuare.


    SAU:
    Sa vedeti aceasta echipa AZ '67 Alkmaar ce tare poate fi !
    Chiar sant pe primul loc in Olanda !
    O urmaresc de 1 an si face furori !


    SAU

    AZ '67 Alkmaar (Olanda)
    Clasament:
    1. Middlesbrough (Anglia) 3 2 1 0 4- 0 7 puncte
    2. AZ Alkmaar (Olanda) 3 2 1 0 4- 1 7
    3. Litex Loveci (Bulgaria) 3 2 0 1 4- 3 6
    4. Dnepr (Ucraina) 4 1 0 3 4- 9 3
    5. Grasshoppers (Elvetia) 3 0 0 3 3- 6 0

    In Olanda:
    Echipa Total Acasa Deplasare
    T V E I GM GP P T V E I GM GP P T V E I GM GP P
    1. AZ Alkmaar 15 11 2 2 41 15 35 8 7 1 0 28 8 22 7 4 1 2 13 7 13
    2. Feyenoord 15 11 2 2 40 16 35 7 6 1 0 22 3 19 8 5 1 2 18 13 16
    3. PSV Eindhoven 15 11 2 2 30 10 35 8 8 0 0 18 1 24 7 3 2 2 12 9 11
    4. NEC Nijmegen 15 8 3 4 17 13 27 8 4 3 1 9 5 15 7 4 0 3 8 8 12
    5. Waalwijk 15 8 2 5 31 27 26 7 5 1 1 19 12 16 8 3 1 4 12 15 10
    6. Ajax Amsterdam 15 7 3 5 23 14 24 7 3 3 1 13 6 12 8 4 0 4 10 8 12

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    vai vai , ce rau ca nu mai e Dinamo , ca aduceau ei vre`o 30 de puncte

  7. #70
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Emilio
    Vasile: Te cred, de ce sa nu te cred. E chestie de "trust". Ca d-aia e forum.
    pai n-am vorbit. de ce sa vorbesc cu unul ca el? mai repede vorbesc cu alde var-miu jiji. ce trust? de constructii? poate pui o pila sa puna iarba ca vin holandejii sa bata orezu-n ghencea.

    Quote Originally Posted by Paul
    da pe mine ma crezi ca am jucat rolul lui Harry Potter in celebra serie de filme?
    cum sa nu te creada? are curajul sa nu? nu de alta dar oi fi zodia pestilor si dai la produs una doua
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #71
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    remy , sry , am vazut ca QUITARRO a scris ca Alkmaar merge prost sezonul asta si pana sa scriu postul ,am uitat cine a zis , si am pp ca esti tu

    Ce nedrept , nu-i asa ? Zilnic lovesti Steaua , si acum esti acuzat pe nedrept .

    Scuze once again

    evident voi modifica postul

    Si da , is un pic obosit : Aseara m-am culc la 12:00 , azi ore de la 7 si apoi teza la Romana . Deci am si eu circumstante .

  9. #72
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    On topic: Steaua are sanse cu Heerenveen. In optimi insa atat Alkmaar cat si Betis sunt net superioare. Asta este realitatea.

    vasile: hai ca o dam prea in off-topic. Daca vrei iti fac copie dupa invitatie si ti-o trimit pe fax. Te uiti pe urma pe site-ul lui clubului sa vezi cam pe unde vine locul ala. Gata.
    Rapid - iubire fara sfarsit

  10. #73
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Bine ca recunosti. Asa vreau sa fie un suporter, sa recunoasca unde se greseste. O bila alba de la mine. Si luati aminte, stelisti, poate va mai pune pe ganduri un astfel de comportament. Unii n-au nici pe sfert caracterul lui SUN
    SI BAFTA LA TEZE SI LA EXAMENE !
    IAR IN VIITOR SA NU MAI ASCULTI DE UNII FANATICI STELISTI, CARE SE CRED BURICUL PAMANTULUI ... PRIN INTERMEDIUL UNEI ECHIPE, DE PARCA EI AR JUCA ACOLO SAU AR CASTIGA CEVA BANI DE PE URMA LOR ...
    Fotbalul inca mai e un sport, dar care dauneaza grav sanatatii ... pt. unii

  11. #74
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Emilio
    On topic: Steaua are sanse cu Heerenveen. In optimi insa atat Alkmaar cat si Betis sunt net superioare. Asta este realitatea.

    vasile: hai ca o dam prea in off-topic. Daca vrei iti fac copie dupa invitatie si ti-o trimit pe fax. Te uiti pe urma pe site-ul lui clubului sa vezi cam pe unde vine locul ala. Gata.
    alkmaar da, betis nu. realitatea depinde de forma de primavara.

    emilio: gata. cit despre gates iti trimit adresa lui sa-l intrebi daca-l cunoaste pe unul gica de la scularie. insista ca raspunde greu la necunoscuti.

    apropos, ce diferenta e intre meciul lui betis vazut de linga abramovici si cel de la mine din sala de mese? ha? asta era offtopic-ul la initial de unde a plecat baterea cimpilor ca la mine in pavilion. capisci?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #75
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Vasile: nu e nicio diferenta. Insa era p-aici un coleg forumist care spunea ca Betis e slaba, atat de slaba ca se zbate sa nu retrogradeze. Eu am vazut ambele meciuri (Chelsea - Betis) si parerea mea e ca Betis e un adversar redutabil, mult peste Steaua. Atata tot! Understand?
    Rapid - iubire fara sfarsit

  13. #76
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Da, recunosc ca am gresit cand am zis ca Alkmaar merge prost.
    Stiam ca au avut un inceput de sezon mai slab, dar nu am mai urmarit cam de multisor campionatul olandez.
    Scuze, nu trebuie sa va inflamati asa!

    In al doilea rand vad ca pe thread-ul asta, 80% dintre mesajele stelistilor sunt despre Dinamo in loc sa se discute despre meci!

    Cred ca sunt fixati rau de tot, unii dintre ei, saracii, dar asta inseamna ori ca isi respecta rivala ori se tem de ea (chiar daca nu recunosc)!

  14. #77
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    redutabil a fost si fc vaslui, emilio. betis e slaba intr-adevar si nu a avut decit un meci bun. chelsea nu sclipeste, dar are noroc si functioneaza. nu am vazut nici marea tehnica nici marea echipa betis. razumiesh?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #78
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    OK, om trai si om vedea. Pana atunci, Steaua trebuie sa treaca de Heerenveen ca doar nu poate trece din oficiu....
    Rapid - iubire fara sfarsit

  16. #79
    manager
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    291
    Reputatie
    1

    Primul meci acasa?

    Quote Originally Posted by miril
    Steaua ar putea juca cu invingatoarea dintre Betis Sevilla si Alkmaar.
    am inteles eu bine sau dc ne calificam primul meci e acasa?
    sau se mai trage atunci locul de desfasurare?
    cred ca e primul meci acasa?
    probabil cu alkmaar sunt pe locul 1 in Olanda dc va uitati pe www.uefa.com
    Deci sunt sanse mari sa luam Olanda la puricat dupa ce am luat Norvegia curand.

    cu alkmaar va fi tare greu dc ajungem cu ei (desi in uefa au iesit pe 2 in grupa lor)


    Quote Originally Posted by Quittaro
    Da, recunosc ca am gresit cand am zis ca Alkmaar merge prost.
    Stiam ca au avut un inceput de sezon mai slab, dar nu am mai urmarit cam de multisor campionatul olandez.
    Scuze, nu trebuie sa va inflamati asa!

    In al doilea rand vad ca pe thread-ul asta, 80% dintre mesajele stelistilor sunt despre Dinamo in loc sa se discute despre meci!

    Cred ca sunt fixati rau de tot, unii dintre ei, saracii, dar asta inseamna ori ca isi respecta rivala ori se tem de ea (chiar daca nu recunosc)!
    De acord cu tine.
    Nu are importanta decat ca Steaua sa mearga cat mai departe (finala apropo e tot in Olanda la Eindhoven)


    Quote Originally Posted by Emilio
    On topic: Steaua are sanse cu Heerenveen. In optimi insa atat Alkmaar cat si Betis sunt net superioare. Asta este realitatea.

    vasile: hai ca o dam prea in off-topic. Daca vrei iti fac copie dupa invitatie si ti-o trimit pe fax. Te uiti pe urma pe site-ul lui clubului sa vezi cam pe unde vine locul ala. Gata.
    Chiar net superioare? Cred ca exagerezi, totusi.
    Ar fi echipe apropiate cu un plus pentru Steaua cu o conditie: sa nu strice Olaroiu ce a facut Oleg. De asta imi e mie frica nu de alkmaar sau de Betis.
    Last edited by andreiush; 16th December 2005 at 20:11. Reason: Consecutive. Foloseste butonul edit daca vrei sa adaugi ceva la mesaje
    Am redevenit altul

  17. 16th December 2005, 17:44

    Reason
    consecutive

  18. 16th December 2005, 17:47

    Reason
    consecutive

  19. #80
    incepator cubu_b's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Exclamation

    mei baieti... sunt nou pe forum... da macar stiu ceva... asa ziceau si fanii Valenciei cand au vazut ca pica cu Steaua anu trecut... fotbalu se joaca pe teren.

    Hai Steaua, Hai Rapid.

  20. #81
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Hai acum ca s-au mai calmat spiritele sa zic si eu ceva ...

    Sincer nu-mi place ca am cazut cu Heerenven astia desi cred ca Steaua are posibilitatea sa treaca de ei.
    I-am vazut la Marseille si mi-am dat seama ca nu sunt deloc de neglijat.
    In meciul cu Dinamo au venit un pic speriati la Bucuresti de rezultatele romanilor fie in UEFA fie in campionat. Cred ca se temeau de perioda buna a lui Dinamo (amintesc ca scorurile erau cu cite 5 goluri prin groapa la vremea aia). Au jucat inchis si fara prea multa preocupare pe atac.
    La Marseille au pierdut cu ghinion incasind un gol in ultimul minut si impresia a fost ca puteau mai mult decit un egal daca fortau un pic la francezi ...

    Ma tem in special de meciul retur de la Bucuresti unde va fi greu sa le dam gol dupa parerea mea. Cred ca STeaua are interes sa vina din tur cu un rezultat favorabil ca sa nu aiba probleme mari acasa mai ales ca se pare ca nu joaca in Ghencea in primavara.

    Sper sa iasa cu bine pina la urma ...

  21. #82
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    PAi ai dreptate la faza OM cu Heerenveen dar omiti un lucru OM e penala rau ,adica sunt slabi ,mai slabi ca de ex. Lens .Acel 4-0 cu Steaua mai ales scorul a fost ceva deosebit din partea Stelei.
    Asa ca stai linistit nici Heerenveen nu-i mare branza dar trebuie mare atentie cu ei pt ca slabi sunt si periculosi.
    Cat despre AZ pt ca pe ei mizez in 1/8 va fi ff greu dar cred ca putem trece de ei.Succes!
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  22. #83
    reintors muvilici's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    romania/bucuresti
    Posts
    39
    Reputatie
    1

    Lightbulb 16 zecimi steaua-herenveen,rapid-herta berlin

    banuiesc ca la steaua-herenveen vor fi multe goluri.marcate de steaua desigur.

  23. #84
    Super_Steaua dyuletz's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Sa nu uitam un lucru ca echipa noastra nu joaca pana in feb meciuri oficiale, pe cand astia da. Una e sa faci pregatiri si amicale si alta e sa joci meciuri oficiale...
    Oricum daca nu si-o i-au in cap ca pot sa-i bata si trateaza serios ambele jocuri tur retur nu cred sa ne puna vreo problema !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •