View Poll Results: Va plac manelele?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Nu

    19 67.86%
  • Da

    9 32.14%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: PRO si CONTRA manelelor

  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    PRO si CONTRA manelelor

    Aici putem discuta despre manele
    Cui-i place si cui nu
    Mie niciodata nu mi-au placut manelele
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #2
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Si io care credeam ca in Kuwait se asculta manele

    Jos cu ele , am votat impotriva lor
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Se asculta muzica "Los Galacticos"
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Ai tu ce ai cu galacticii astaia, asta e
    Nu ma mai intereseaza de ei deloc, si asa e unul realc pe aici care este galactic de felul lui. Discuta cu el despre galactici , numai ca o sa ajungeti ca Steaua bate pe Craiova si invers
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Ai tu ce ai cu galacticii astaia, asta e
    Nu ma mai intereseaza de ei deloc, si asa e unul realc pe aici care este galactic de felul lui. Discuta cu el despre galactici , numai ca o sa ajungeti ca Steaua bate pe Craiova si invers

    Nu vreau sa discut cu fanii stelisti despre real madrid nu de alta dar precum ai zis , o sa ajungem sa ne injuram
    Daca bate STIINTA in ghencea , am sa fac misto de ei 8) 8) 8)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Ady mai lasa subiectele fara nici o noima; se vorbea deja pe aici despre muzica preferata; vezi ca au mai disparut manelistii pe aici...cica nu mai e la moda

  7. #7
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Nu stiu de ce, dar cred ca la vara iar o sa fie invadata piata muzicala romaneasca de manele. Sau cum li se spune mai nou: "Balkanic Dance"
    By the way: ma enerveaza manelele si manelistii.

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    OF viata mea , of inima mea
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    io ascult muzica po****ra

    in special NICOLAE FURDUI IANCU

  10. #10
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Manelele reprezinta o sub-cultura(si nu ma refer la cultura underground!)O sub-cultura sociala!
    Ma intreb daca iubitorii de manele au ascultat, muzica de petrecere cu Gheorghe Dinica,Stefan Iordache si taraful lui Nelu Ploiesteanu...Si dupa sa faca o comparatie de calitate cu vedetele lor!
    Sau Gica Petrescu!

  11. #11
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by baubau
    Manelele reprezinta o sub-cultura(si nu ma refer la cultura underground!)O sub-cultura sociala!
    Ma intreb daca iubitorii de manele au ascultat, muzica de petrecere cu Gheorghe Dinica,Stefan Iordache si taraful lui Nelu Ploiesteanu...Si dupa sa faca o comparatie de calitate cu vedetele lor!
    Sau Gica Petrescu!
    subcultura este o parte a unei culturi, iar nu un clasament. antropologic vorbind nu exista culturi superioare sau inferioare. manelele fac parte din cultura pomaneasca post revolutionara. nu sunt nici mai "inculte" nici mai culte decit andrelele sau asia. deosebirea e ca manelistii au chiar oameni ce pot cinta (ma refer la voce) iar multi dintre cintaretii house, dance sau alte soiuri de increngaturi bat din buze cind le sare discul, vorba parazitilor "playback poate si o surdomuta". este foarte adevarat ca manelele nu este muzica lautareasca sau tiganeasca, desi au aparente sau elemente incorporate. este iarasi adevarat ca publicul manelelor este cu predilectie incult, dar ifosele celor care mor dupa "ia cu tine si inima inima mea nu sunt justificate. tot pe-acolo.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #12
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Interesant care sunt optiunile poll-ului Pro sau contra manelelor: Steaua sau Dinamo.

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipangoo
    Interesant care sunt optiunile poll-ului Pro sau contra manelelor: Steaua sau Dinamo.
    La mine apare Liverpool si Steaua

  14. #14
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    subcultura este o parte a unei culturi, iar nu un clasament. antropologic vorbind nu exista culturi superioare sau inferioare. manelele fac parte din cultura pomaneasca post revolutionara. nu sunt nici mai "inculte" nici mai culte decit andrelele sau asia. deosebirea e ca manelistii au chiar oameni ce pot cinta (ma refer la voce) iar multi dintre cintaretii house, dance sau alte soiuri de increngaturi bat din buze cind le sare discul, vorba parazitilor "playback poate si o surdomuta". este foarte adevarat ca manelele nu este muzica lautareasca sau tiganeasca, desi au aparente sau elemente incorporate. este iarasi adevarat ca publicul manelelor este cu predilectie incult, dar ifosele celor care mor dupa "ia cu tine si inima inima mea nu sunt justificate. tot pe-acolo.
    Cred ca nu ai inteles ideea ,eu nu ascult muzica romaneasca de genul Asia si alte tampenii de asta...dar zi-mi si mie un vers inteligent dintr-o manea!Ai prins ideea?

  15. #15
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu am spus ca manelele au ceva in legatura cu inteligenta. am precizat doar ca un fan asia nu este mai presus. atit. deci prostul gust nu este doar maneaua.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #16
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    La mine apare Liverpool si Steaua
    Si la mine tot Steaua si Liverpool!

  17. #17
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    si la mine. dar pot sa jur ca nu era asa inainte. Sau era...

  18. #18
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Sa fie cumva vreo aluzie?

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Croydon
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Acu' ascult METALLICA - ST.ANGER prietenii stiu de ce!
    Manele? phui!

  20. #20
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Fumez o Havana si ascult Pavel Stratan. Putini prieteni stiu de ce!

  21. #21
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Fumez o Havana si ascult Pavel Stratan. Putini prieteni stiu de ce!
    c-asai de ghini
    numa-n sheshei shi restu nica...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •