View Poll Results: Cum apreciati aceasta decizie ?

Voters
133. You may not vote on this poll
  • Dinamo o merita

    13 9.77%
  • Furt

    29 21.80%
  • Acoperire regulamentara , decizie neinspirata

    61 45.86%
  • Acoperire regulamentara

    9 6.77%
  • Decizie absolut corecta

    21 15.79%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 87

Thread: A fost gol sau nu la Chihaia?

  1. #43
    Farist 101% ultrasblueshark's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    O decizie ce nu merita discutata... arbitrul e suveran. Si pana la urma cu ce a gresit? El si-a facut datoria si a fluierat finalul fix in minutul 94. Indiferent cat au tras de timp francezii, e clar regulamentul: nu se acorda prelungiri la prelungiri. Asa ca ne agitam aiurea. E o meteahna mai veche a noastra , a romanilor: avem mereu impresia ca suntem furati. Poate ar trebui sa ne gandim si altfel, daca Dinamo avea intradevar valoare de primavara europeana transa calificarea mult mai devreme.
    [COLOR="Blue"]ANTI-sTEAUA !!! ANTI-sTEAUA !!! ANTI-sTEAUA !!![/COLOR]

  2. #44
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Dupa parerea mea a fost o decizie super corecta, eu m-am uitat la meci si am vazut clar : deci arbitrul a fluierat, si dupa aceea Chihaia (probabil nervos ) a sutat in minge.

    Iar explicatia de pe prima pagina a OLS este de-a dreptul idioata, ia uitati aici 2 fragmente in care se contrazice :

    1) In mod regulamentar, jucatorii trebuie sa se opreasca din orice actiune in momentul in care arbitrul fluiera, indiferent din ce motiv.

    2) Daca primul din cele trei semnale este cel care incheie de fapt meciul, atunci faza s-ar fi petrecut in afara timpului regulamentar.


    Pai normal ca la primul trebuie sa te opresti ...ma rog, cei care fac articolele poate nu prea au logica...

  3. #45
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Calificarea lui Dinamo s-a jucat din Min 1 al meciului cu Heerenveen pana in Min 94 al meciului cu Marseille; deci in tot acest interval Dinamo putea marca si califica. Practic calificarea s-a pierdut cu Heerenveen acasa si Levski in deplasare dar asta nu inseamna ca nu avea dreptul sa se califice in min. 94 la Marsilia!!

    Legat de golul lui Chihaia am si eu cateva intrebari:
    1. Daca arbitrul a avut alarma la ceas, cum se face ca prima repriza a mai intarziat 30 de sec dupa prelungiri timp in care Marseille a marcat?
    2. De ce nu a procedat la fel si cu sfarsitul meciului? Nu avea Dinamo dreptul sa marcheze chiar si in min. 94?


    Si intrebarea clasica:
    3. Cum se face ca de cate ori joaca echipe romanesti, toate deciziile grestite se iau numai impotriva noastra?

    Cred ca trebuie sa incetam sa ne victimizam, noi romanii, dar de cate ori ni se intampla cate ceva de genul asta ne aducem aminte de intrebarea anterioara.

    Cert este ca in conditiile date, golul nu poate fi validat. Totusi arbitrul putea sa se consulte cu tusierul; si asa parea destul de derutat la sfarsitul meciului!

  4. #46
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Pai i`am auzit pe unii ca "Dinamo a fost furata ... "
    Care e o idiotenie , fiindca nu poate fi vb de intentie , dupa ce a arbitrat perfect 90 de minute ...
    Si la cate nenorociri au facut ei (a se vedea vazul Serea ) , trebuia sa se intoarca , mai ales undeva unde ii doare foarte tare ... in Europa ...
    a arbitrat perfect pt. voi! cum de a prelungit 2 min. prima repriza cand a aratat 1 min., iar sfarsitul meciului l-a fluierat la secunda?
    dar voi cate nenorociri ati facut? a se vedea episoadele cand echipa voastra se retragea de pe teren, si castiga cupe si campionate la telefon! nu va dati rotunzi! s-au gasit stelistii sa faca gargara! referitor la optiunea" dinamo o merita", rezulta ca stelistii trebuiau impuscati la revolutie!
    http://www.dinamomania.net/ vezi articolul "Hotia europeana"

  5. #47
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    nu inteleg ce are prima repriza...francezii erau in avantaj,da ' arbitrul a prelungit-o ca sa egaleze dinamo,cand colo...hop inca un gol
    s-o fi gandit sarmanul ca daca mai prelungeste si a 2-a repriza la fel,mai luati un gol,si asa a fluierat fix la sfarsitul prelungirilor....

  6. #48
    Farist 101% ultrasblueshark's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    nu va mai agitati mah asa. Va lamuresc eu: a fost gol fratilor!!! Se vede clar cum mingea depaseste linia portii cu toata circumferinta...
    [COLOR="Blue"]ANTI-sTEAUA !!! ANTI-sTEAUA !!! ANTI-sTEAUA !!![/COLOR]

  7. #49
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Intrebare : Buuun.. si daca stabilim noi ca a fost gol valabil ce se intampla?

    Raspuns : Nimic.


  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    3,040
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alejandro
    nu inteleg ce are prima repriza...francezii erau in avantaj,da ' arbitrul a prelungit-o ca sa egaleze dinamo,cand colo...hop inca un gol
    s-o fi gandit sarmanul ca daca mai prelungeste si a 2-a repriza la fel,mai luati un gol,si asa a fluierat fix la sfarsitul prelungirilor....
    super tare alejandro...de acord cu tine
    La urma urmei nu mai conteaza acum...intr-adevar un meci se joaca pana la capat, dar dinamo nu trebuia sa rateze ocaziile pe care le-a avut. Se stia ca este un meci greu. E dureros sa stii ca te puteai califica, insa trebuiau sa faca ceva pe parcursul meciului...sa nu ne mai batem noi capul cu ultima secunda

  9. #51
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    asa m-am gandit si eu aliss...uite, multi dinamovisti s-au bucurat ca nu va juca Zicu,ca nu va mai rata atata.Ok,n-a jucat,acum ce s-a intamplat?S-au gasit altii sa rateze,chiar Munteanu,care atunci a marcat tot datorita lui Zicu,eu zic ca pana la urma Zicu v-a lipsit...au lipsit ratarile lui...sigur la vreo ratare marca Zicu era sa apara careva sa bage bila aia spurcata si rotunda in ate

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    3,040
    Reputatie
    1
    daca imi amintesc bine cu zicu pe teren am avut mai multe ocazii de gol...chiar daca rata in prostie...cel putin erau ocazii...cum ai zis si tu...sigur ar fi nimerit si el o data poarta.
    dar acum deh!...ne plangem si intoarcem pe toata partile golul ala anulat...care la urma urmei...fie ca vrem fie ca nu a fost anulat regulamentar....ca arbitrul putea intr-adevar sa astepte putin pana la fluierul final....asta e partea a doua...dar golul a fost dat dupa fluierul arbitrului...asa ca noi suntem out

  11. #53
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Fara a mai fi discutii daca merita sau nu golul: Dinamo a marcat si trebuia sa fie in 16-zecimi, este opinia a 90 % dintre opiniile oamenilor de fotbal !
    Mai ales ca a dovedit ca stie fotbal, exact in cele mai grele 2 meciuri cu echipe adevarate. Si chiar le-a dominat o mare parte din joc, ceea ce se intampla mai rar la echipe romanesti, care se pierd cu echipe de lupta.
    Ca au ratat asa de mult, inseamna ca e o problema psihologica mai ales la atacanti, care se pierd exact in fata portii. Aici mai trebuie lucrat, daca se poate, si cu Andone antrenor. Nu mai e nevoie de un antrenor de import, dubios, care sa plece la o oferta mai buna.
    Si, stiti doar, Dinamo si-a indeplinit obiectivul de a intra in Grupele Cupei UEFA.

  12. #54
    Play Ball! walt.mann's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Targoviste Megalopolis
    Posts
    817
    Reputatie
    1
    Am votat optiunea cu "acoperire regulamentara, decizie neinspirata". Insa, continuand pe ideea lui "daca", de ce nu spune nimeni "daca" in legatura cu raratea lui Munteanu? Nu era mai bine sa fie rezolvat meciul pana la expirarea celor 90 min., fara prelungiri?
    Anti-Becali

  13. #55
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by walt.mann
    Am votat optiunea cu "acoperire regulamentara, decizie neinspirata". Insa, continuand pe ideea lui "daca", de ce nu spune nimeni "daca" in legatura cu raratea lui Munteanu? Nu era mai bine sa fie rezolvat meciul pana la expirarea celor 90 min., fara prelungiri?
    Pai asta a fost tactica echipei, sa se lase condusi pana in ultimele 5 secunde si cand e arbitrul cu fluierul in gura, sa suteze la poarta si sa inscrie. Ca sa nu mai aiba frantujii timp sa mai inscrie.
    Da prostul ala de arbitru nu s-a prins de faza si le-a stricat frumusete de tactica.

  14. #56
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Fara a mai fi discutii daca merita sau nu golul: Dinamo a marcat si trebuia sa fie in 16-zecimi, este opinia a 90 % dintre opiniile oamenilor de fotbal !
    oamenii de fotbal : Borcea, Netoiu, Becali .....
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  15. #57
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by superchumbo
    oamenii de fotbal : Borcea, Netoiu, Becali .....
    +remy...

  16. #58
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Baieti, aici e vorba de: A fost gol sau nu la Chihaia?
    Iar muscati de unde nu trebuie.
    Sau nu stiti sa cititi ?
    Duceti-va in alta parte si discutati ce vreti voi, dar nu in threadul asta.

  17. #59
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    acest thread va fi rau de tot uitat dupa ce S si R vor ajunge in semifinale .

  18. #60
    Alb-Rosu 4ever APercele79's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Calea Mosilor, Bucuresti
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Am votat ptr furt, dar mai mult am zis-o din draci
    trebuia sa pun Acoperire regulamentara , decizie neinspirata
    oricum arbitrul avea capul in cur din moment ce el era cu spatele la joc: greseala elementara - ce motiv ar avea el sa aibe boala pe dinamo, sau pe romania, pe europa de est, etc??
    daca era cu ochii pe joc, nu fluiera cand jucatorul nostru avea mingea la picior la 20 de metri de poarta...probabil lasa faza sa se termine macar. Dar gusterul a zis ca din moment ce marseille avea mingea, o sa o lalaiasca, asa ca a terminat axact la 4 minute in cap
    [SIZE="4"][B][COLOR="Red"]Hai Dinamo Bucuresti
    Lupta DACA ne iubesti....[/COLOR][/B][/SIZE]

  19. #61
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    n-a fost. nu e furt. dinamovistii s-au furat aici cu holandezii si acolo cu niculescu si mai ales vlad munteanu. in rest e un soi de intins mina la colt de cupa uefa. suntem maestrii in paranoia conspiratiilor.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #62
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    golu lu tigaia ... ce gol bay ??? se terminase meciu'

    Vine aragaz , pardon tigaia si suteaza dupa o zi dupa ce ala cu fluieru' suflase ...
    Da' aici ne facem de piftie ... sa vedeti ce urmeaza :
    Fetze de circari , unu mai dastept decat altu' apar pe sticla si spun ca se aude suspinarea fluierului cand picioru lu tigaia penduleaza !!! ... apoi ...
    - Mammmmmmmmmmaaaaaaaaaaaaaaaaa ... ce-i face picioru ???
    - Penduleaza fiule !!!
    - Da de ce n-a pendulat Mm-aammaa pana atunci ca jucara vo 4 meciuri ???
    - Fiindca Corpodean , Balaj , Serea , Helesteanu , Altmaier etc etc nu au putut fi delegati la meciu asta !!! Ca stiau ei cum s-o dreaga !!!
    Frustrant nu-i asa ???!!!

    Eu cred ca - acum in postul Craciunului - a fost un fluier divin .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #63
    senior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    150
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Paul]Sincer , as vreau sa revad comentariul TVR , din acele secunde "comentariul Live"

    Ai vazut alt meci... Meciul lui Dinamo a fost transmis de pro tv. Oricum, m-am stricat de ras cand am auzit comentatorii ce s-au infierbantat, in loc sa spuna frumos la revedere telespectatorilor. Cum sa fie gol? Toata lumea se indrepta spre cabine, inclusiv portarul lor, doar Chihaia vroia sa mai ramana "la o miuta".

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •