Results 1 to 9 of 9

Thread: Articol Sportstar....

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    junior banderras's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bucuresti/Berceni
    Posts
    70
    Reputatie
    1

    Articol Sportstar....

    Quote Originally Posted by ygy View Post
    Steaua bucuresti....OAMENI BUNI...ESTE CLUBUL CEL MAI CORUPT DIN ROMANIA...
    Ce inseamna penibilul....nu imi vine sa cred...in primul rand ca articolul e luat de pe sportstar, cu alte cuvinte esti atat de incult incat nu poti sa ai o parere proprie.."ce zice astia?....daaa...asa.....steaua fura....daaaa....bravo....".Sa luam punct cu punct.
    Quote Originally Posted by ygy View Post
    desi in Romania lumea vorbeste despre Dinamo....e total gresit,sunt de acord ca in urma cu ceva ani celebrul meci de la piatra neamt,si unul de la bistrita...au fost oarecum facute pe "fata",sa spun asa....dar de atunci timpul a trecut...a trecut...a existat UN MOMENT ZERO !!!!!!,dupa care s-a spus STOP jocurilor de culise.........E R O N A T !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
    1.celebrul meci de la piatra neamt si unul de la bistrita...dar gata....toti s-au lecuit mai putin steaua.........sa amintesc cuiva ca dinamo a fost penalizata cu 3 puncte pt k in cele din urma sa se intervina???.....as avea si eu o lista cu zeci de meciuri dinamoviste dubioase dar n-am chef acum..

    Quote Originally Posted by ygy View Post
    iar in unele cazuri....ARBITRII...in frunte cu cel care s-a antrenat in echipamentul stelei....MARIAN SALOMIR...
    2.marian salomir in sortul stelei....o intamplare.....omul avea sortul de la un meci demonstrativ de pe ghencea in care au participat toti arbitrii si toti antrenorii......iar poza e facuta cand se antrena in particular....cate meciuri arbitrate de salomir au fost pro-steaua?..sa fim seriosi..

    Quote Originally Posted by ygy View Post
    cateva exemple de JUCATORI CUMPARATI : CURCA + GURITA (farul)...in meciurile din campionatele 2004,2005,2006...au mimat fotbalul si au fost retrogradati la echipa a 2a + CEA MAI MARE AMENDA DIN ISTORIA FOTBALULUI DIN ROMANIA....15.000 euro,de catre PATRONUL CLUBULUI(dl.Bosanceanu) unde cei 2 joaca...adica fratilor....ce dovada mai buna doriti?..
    3.curca si gurita-----amendati cu 15.000 de euro.......dupa ce ca e un idiot ala care a scris asa ceva tu esti si mai si ca dai copy-paste....chiar poti sa inghiti tot ce ti se da???????....la un salariu de maxim 50.000 de euro crezi ca exista amenda de 15.000 de euro??????? va dati toti mari destepti si faceti pe aia culti dar credeti orice rahat e pus in fata.....sa fim realisti......sa iei salariul unui jucator pe jumate de an aproape????.....eu n-am mai auzit de asa ceva.....nu mai zic de aberatiile alea legate de blat.......7 decembrie 2003....3 iunie 2004...Steaua-Farul 2-2.....27 aprilie 2005 Farul-Steaua 1-0.....cate blaturi.....da....au venit 2 victorii in 2006....incredibil.....istoria ne spune ca erau blaturi deci clar astea 2 meciuri din 2006 au fost blat.....nu mai exista ambitie......doar stelistii adevarati stiu ca farul ne-a fost intotdeauna nasa....printre astra,petrolul,fc national,otelul.....asa k.............
    Quote Originally Posted by ygy View Post
    3 jucatori NONCOMBAT...acuzati de PATRONUL CLUBULUI.(D-L PORUMBOIU) : BADEA,PANAIT,HUTAN....ce dovada mai doriti ?....imediat dupa meci...steOAIA i-a cumparat pe badea si panait...cu modesta suma de 1.400.000 euro....ma sa fie?chiar asa mare valoare au cei 2?....NU DOMNILOR...ASTA A FOST PRETUL TRADARII ...AL NONcombatului....panait retur...da....valoros...
    4.de unde pana unde au costat 1.4 mil????.....si dak ar fi asa.........ia spune-mi .....cate goluri are vali badea la activ in campionat si in ecc???...aha.....iar panait....ia spune-mi cum de vasluiul nu pierduse de 12 meciuri cu panaint in mijl defensivei(n-a jucat la noi k nu l-a bagat olaroiu asta e altceva)

    Quote Originally Posted by ygy View Post
    EDUARD STANCIOIU ...juca la sportul....era lupta mare intre steaua,RAPID...si sportul....dar....dar...mazilu s-a accidentat la incalzire(oare e vreo "coincidenta ca s-a accidentat si inaintea meciului pierdut de rapid cu 2-3 ..in giulesti?...tot inaintea meciului cu steaua ?...NU STIU...rapidistii sa spuna)eu spun ca STANCIOIU a fost blat la acel meci...a iesit la 16 m si a facut fault cu picioarele inainte...desi mai erau langa el vreo 3 fundasi....dar scorul era 1-1...si banii lui JIJI...contau mai mult decat ONOAREA de a juca cinstit !!!!! copos a comentat 1 an dupa acel meci...si acum suspina....intrebati-l !!!!!
    5.penibilul insista.......o greseala a unui jucator intr-un moment cheie inseamna blat..........cred ca si carlos a facut blat in acel meci boro-steaua 4-2....sau portarul werderului din meciul juve-werder 2-1...cand a gafat-o in ultimul minut......hmm...dar stancioiu fata de carlos si portarul werderului a gafat prin min 75 parca...e blat....pt ca gafele portarilor in momentele importante se fac doar in min de final.....daca mai vrei gafe facute in momente cheie(chiar si a castigarii campionatului) da-mi un mail.....cu mazilu nu mai zic nimic.....e din categoria celor care il acuzau pe danut coman ca se da accidentat cand omul ala juca schiop.....
    Quote Originally Posted by ygy View Post
    va amintesc doar in trecere asa de celebrul 8-1 de la timisoara...cand FLORIN BATRANU a luat "rosu"in min.5....intr-o faza....penibila...l-a cersit....restul il stiti de la acel meci....voi "banatu-i fruncea"..nu ati vazut meciul ?
    6.credeam ca e acuzat arbitrajul dar nu.....jiji a platit jucatorul......florin batranu.....omul care a crescut la timisoara.....care a debutat la timis.....1988-1994.....a jucat la timis un an...2 la cfr timisoara si 3 la poli...acum isi vinde echipa de suflet......sa fim seriosi......iar ca anexa......asa se intampla de obicei cand un jucator este eliminat in min 5......se pierde meciul cu 8-1......contacteaza-ma si in cazul asta pt mii de exemple.....

    Quote Originally Posted by ygy View Post
    MARIUS POPA,CANU,CARAMARIN,OLAH,G.COMAN...acesti jucatori....bunicei ...nu rai....au pus-o de un NONCOMBAT....chiar in fieful zdelei...in ghencea....va amintiti...conducea POLI,la pauza 1-0 gol mansour....dar...dar dupa pauza....POLI=CAPRA...mai exact... jucatorii amintiti...2-1 la final" glorios"...ce s-a intamplat dupa meci ?...va amintiti?...PATRONUL LOR(DL IANCU)...l-a concediat pe OLAROIU,pentru cateva ore !!!!!!!hahaha hazliu,a primit un telefon de la jiji...si l-a potolit...l-a repus pe oli in functie seara...pe la pranz acuza echipa de NONCOMBAT...patronul lor...retineti....buuuun In trecere.... va mai spun asa..."ca pret platit"...urmatorul an Oli la steaua,si i-a luat si pe Ov.Petre,G.Coman...iar cei care au ramas..acolo...la timisoara" prietenii lui oli"...canu,caramarin,olah,popa....au facut FIGURATIE...in meciul din ghencea din acest campionat.....VA INTREB SI EU....aveti idee de ce in semifinala de cupa nu a jucat decat canu?....cara,olah,popa(pauza),...stiti cumva ANDREI CRISTEA de ce nu a jucat in acea semifinala?..
    7."CE ati facut ma?....ati dat gol?????..conduceti la pauza....??..capul in pamant in repriza 2....!!!.."...asa suna in vestiarul lu` poli la pauza nu???.....l-au cumparat pe olaroiu..dar daca becali i-a platit pe toti astia de care zici mai sus de ce doar ov petre si g coman au vrut sa vina??...aha....stai capra pt steaua ca iti da bani dar nu tot pt niste bani mai multi nu vrei sa vii la echipa care te-a platit sa te inclini......o logica incredibila plina de idiotenie......de ce nu au jucat caramarin,olah si popa in cupa????.....ei..........titularii incontestabili...cauta sa vezi cate meciuri au sezonul asta.....da...popa chiar e titular.........dar era accidentat ...documenteaza-te.....

    Quote Originally Posted by ygy View Post
    JULA,COROIAN,ANCA,STANCIOIU,MINTEUAN....SUNT ACUZATI DE CATRE CLUBUL LOR"CFR"CLUJ....ca nu si-au jucat corect sansele...in meciul cu "faimoasa"...steaua...SI ASA AU DISTRUS VISUL CLUJENILOR...de participare in CH.LEAGUE.....e corect domnilor fotbalisti?...de aia era jiji asa sigur ca bate 3-0?.....avea acesti jucatori "CUMPARATI"..
    8.asta cu cfr-ul intrece orice minte idioata.....jucatorii cumparati de jiji de la cfr....iarasi o logica de om bolnav...nu stiu daca sa ma enervez sau sa imi para rau.....de obicei cand esti pe locul 2 la 6 pt de locul 3 ..cu sanse mari sa prinzi ecc trantesti meciul pentru niste bani......niste bani pe care oricum ii luai din ecc...."Hmmm........sa iau banii lui jiji si sa trantesc meciul.....sau sa iau banii din ecc..aceeasi bani sau mai multi decat imi oferea jiji......si sa joc cu barcelona in grupa....sa imi implinesc visul de mic copil.....grea decizie"
    si daca au trantit meciul .....de ce cu fc arges cfr nu a castigat la scor??....ca doar scapasera de tradatori........probabil penescu cumparase si el 4 jucatori...astia erau lotul penescu ......lotul jiji erau suspendati de conducere....penibil...

    Quote Originally Posted by ygy View Post
    ..ne-am saturat...aveti curaj ?
    Orice stelist cu adevarat are curaj sa vorbeasca de istoria Stelei care nu a fost pe parcursul ei cea mai pura.....dar are curaj sa vorbeasca....noi nu ne ascundem ca Dinamo dupa degete dand vina pe Armata care era muuult mai puternica decat Securitatea.....sa fim seriosi.....si nu facem ca rapidistii aratand catre Steaua si strigand:"Comunistii!!" cand Rapid a fost primul club comunist din Romania....club ce juca cu soarele comunist pe tricouri si care avea alaturi de club oameni ca Gheorghe Gheroghiu Dej...noi ne recunoastem istoria si suntem dispusi sa o comentam....nu atacam pe ceilalti in speranta ca o sa ne scoatem curati.....
    Iar in legatura cu acest articol din sportstar....omul nu are nici cea mai mica dovada......desi se pare ca le tot cauta prin ziare.....el tot ia titluri gen seara asta de pe onlinesport(Ganea confirma ca Becali ii stimuleaza pe ieseni-----mai ales ca Ganea e la Rapid si da.....el stie cum decurg lucrurile.....cum dracu` poate sa confirme Ganea asa ceva.....parerile lui sunt adevaruri)......
    E o diferenta intre a te da drept suporter sau indragostit de fotbal si in acest fel sa fii un pic obiectiv cand e nevoie si intre a te da mare cunoscator care face anchete cu replici din ziare si sa ataci in nestire....
    Putina decenta, domnule Penibil......
    [COLOR="Blue"]Realitatea este un joc infinit al interpretarilor..[/COLOR] [COLOR="Red"]Nietzsche[/COLOR]

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    mare noroc cu acest sistem copy/paste
    așa au devenit unii poeți
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    La citit cineva?
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  4. #4
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    La citit cineva?
    cateva randuri poate . Eu nu am fost in stare sa citesc tot ce a scris el acolo. ma mir cum de a rezistat sa scrie asa mult

  5. #5
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    E prea mult ... ... poate altă dată
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #6
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1


    La fel aici... prea mult de citit... În plus, articolul respectiv se putea comenta direct pe SportStar

  7. #7
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    exprimare cam incoerenta a stelistului,nu am vazut decat un inceput de fraza si deja m-am plictisit
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    ola ola ...

    voi ce faceti aici ?

    scrieti pe blog acolo ..; sau raspundeti pe thread ols "etape meciuri " ....

    aici este inchis pentru inventar
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    inchizi threaduri? ia vezi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •