Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 100

Thread: Plangere impotriva unui moderator

  1. #1
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    Plangere impotriva unui moderator

    Stiu ca astfel de mesaje sunt cam neplacute pe un forum, dar vreau sa fac o mica plangere impotriva moderatorului YoYoyOi, care a incalcat de mai multe ori regulamentul acestui site prin aversimentele si actiunile care le ia.
    Un moderator in mod normal trebuie sa fie echidistant si sa nu ia partea nici unui user sau a unei echipe, lucruri pe care respectivul moderator nu le-a facut, chiar din contra... Tot timpul cand vede pe cineva ca zice chiar si cel mai mic lucru care nu ii place despre echipa ei preferata... bum. Postul sters + avertisment.

    Ca sa imi sustin cele zise, o sa arat ultimele 3 avertismente acordate si motivul acordarii lor. Acestea sunt AICI AICI si AICI

    Desigur, astea sunt doar 3, dar sunt mult mai multe avertismente oferite cadou numai persoanelor care indraznesc sa zica ca Steaua a facut ceva necurat. Inteleg ca lui YoyoyOi ii place de Steaua, dar in momentul in care moderezi cu ideea "orice post anti-steaua trebuie sters" deja e prea de tot. Sunt multi pe forum care ne fac pe noi CFR-istii franari, altii le zic la caini maidanezi, altii le zic la rapidisti ciori si nu patesc nimic, dar cand apare unul care zice "mie mi se pare ca Steaua nu a jucat corect azi"... direct primeste avertisment + postul sters.

    Eu cred ca daca YoyoyOi vrea sa ramana in continuare un moderator care sa fie respectat de membrii, atunci ar trebui sa fie echidistanta si sa nu mai puna pe Steaua in fata datoriei care o are fata de acest site.

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    du-te ba si te culca.... habar n-ai....
    ce datorie am eu fata de site????? mi-ai vazut contractul?

  3. #3
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    du-te ba si te culca.... habar n-ai....
    ce datorie am eu fata de site????? mi-ai vazut contractul?
    Pai de vreme ce iti acorzi din timp ca sa fi moderator pe acest site banuiesc ca ti la el. Ca daca tu consideri ca moderatul e doar o joaca, atunci gresesti. E o responsabilitate foarte mare, unde fiecare decizie conteaza. Dar mai bine ma opresc aici, ca se vede ca unele lucruri nu prea poti sa le intelegi, sau poate nu vrei...

  4. #4
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    AICI AICI si AICI

    Desigur, astea sunt doar 3
    Cat de sigur esti de astea 3? cel putin pt primul e specificat concret in regulament ca nu se admit pocirile de nume. Asa ca te mai intreb o data: cat esti de sigur? Ai citit macar Regulamentul?
    Un sfat: du-te si te culca
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  5. #5
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    asta-i intre cei 2 si vadim, tu de ce te bagi ?

  6. #6
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    CFR1907, gresesti. Plangerea ta e nejustificata. Eu zic sa mai cauti si sa ne mai prezinti aici niste argumente pertinente... Cele 3 avertismente aratate de tine au fost date pe merit.

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Deci ...

    La primul 'AICI' totul este corect ... se scrie Steaua deci sanctiune pentru pocire

    La urmatoarele doua "AICI" s-a dat avertisment deoarece , deja la inceput de discutie , unii au incercat sa devieze de la subiect ...

    Decizii normale si in spiritul regulamentului forumului ....
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #8
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    asta-i intre cei 2 si vadim, tu de ce te bagi ?
    In primul rand threadul asta e deschis aiurea. Ar fi trebuit sa posteze pe threadul "Catre administratorul acestui forum" sau "Contestatii la avertismente". In al doilea rand, care e problema ta? Vrei sa-mi spui ceva, imi spui pe privat
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Mi se pare de bun simt atentionarea lui CFR1907, in principiu, indiferent daca are dreptate sau nu, si chiar daca unele lucruri sunt pedepsite de regulament, moderatorul trebuie sa lucreze in primul rand preventiv si apoi sa sanctioneze, in opinia mea. Daca am lua-o ad litteram si "du-te ba si te culca "poate fi catalogata ca o jignire usoara, ca sa nu zic ca noi moderatorii trebuie sa fim un exemplu pentru ceilalti colegi, mai ales cand suntem criticati.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    lejendã
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    La nervi, se mai intampla...

  11. #11
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucureºti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Eu m-am mai luat o data de YoyoyoI pentru felul in care se adreseaza.
    Nu se face sa te adresezi cuiva asa chiar daca el greseste.Trebuie mai intai sa ii explici, nu sa te iei de el.

  12. #12
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    "Bai copile, inca o vorba despre mine si iei liber deja ma calci cu analizele astea ale tale" -citat din yoyoyoi la adresa lui CFR1907. Daca vi se pare un limbaj de moderator... Adica, tata, vorbesti tu asa cine vrei da nu cu mine.. Io mi-s moderatoare si una-doua te-am traznit...Imi pare rau, dar cel care a deschis thread-ul are dreptate. Un moderator trebuie sa fie echidistant, lucru de care ma indoiesc ca Yoyoyoi este in stare.

  13. #13
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Deci ...

    La primul 'AICI' totul este corect ... se scrie Steaua deci sanctiune pentru pocire

    La urmatoarele doua "AICI" s-a dat avertisment deoarece , deja la inceput de discutie , unii au incercat sa devieze de la subiect ...

    Decizii normale si in spiritul regulamentului forumului ....
    Primul AICI pot sa zic ca e corect. La celalte 2 AICI-uri nu s-a deviat de la subiect pentru nu exista unul. Cel putin in cazul thread-ului "Care tot inchide thread-uri?" chiar nu are un subiect si toata lumea se cearta aiurea. Ceea ce am vrut eu sa atentionez a fost faptul ca Yoyo acorda avertismente numai celor care posteaza anti-steaua, ceea ce reprezinta un abuz din partea ei, mai ales ca incalcari ale regulamentului similare facute de stelisti sunt trecute cu vederea de catre ea.

    In fine puteti sa inchideti si thread-ul asta ca se vede ca nu o sa ajungem nicaieri, mai ales dupa ce am vazut cum a raspuns cu multa intelegere si diplomatie pe acest thread mai devreme.

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwishh View Post
    ". Un moderator trebuie sa fie echidistant, lucru de care ma indoiesc ca Yoyoyoi este in stare.
    este foarte usor sa te adresezi subiectiv cuiva si apoi sa-i ceri echidistanta ...

    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    In fine puteti sa inchideti si thread-ul asta ca se vede ca nu o sa ajungem nicaieri, mai ales dupa ce am vazut cum a raspuns cu multa intelegere si diplomatie pe acest thread mai devreme.
    lumea se exprima liber ... de ce sa inchidem subiectul ? Sa ne acuzi de cenzura dupa ?

    punem argumentele pragmatic aici si vedem dupa ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    este foarte usor sa te adresezi subiectiv cuiva si apoi sa-i ceri echidistanta ...
    Da, tocmai de aceea se presupune ca un moderator este o persoana matura, care realizeaza singura cand este prea implicata, ca sare calul sau ca e offtopic, un model din punctul de vedere al limbajului.. ceea ce nu e cazul in situatia de fata

  16. #16
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Primul AICI pot sa zic ca e corect. La celalte 2 AICI-uri nu s-a deviat de la subiect pentru nu exista unul. Cel putin in cazul thread-ului "Care tot inchide thread-uri?" chiar nu are un subiect si toata lumea se cearta aiurea. Ceea ce am vrut eu sa atentionez a fost faptul ca Yoyo acorda avertismente numai celor care posteaza anti-steaua, ceea ce reprezinta un abuz din partea ei, mai ales ca incalcari ale regulamentului similare facute de stelisti sunt trecute cu vederea de catre ea.

    In fine puteti sa inchideti si thread-ul asta ca se vede ca nu o sa ajungem nicaieri, mai ales dupa ce am vazut cum a raspuns cu multa intelegere si diplomatie pe acest thread mai devreme.
    ai dreptate.
    daca si ultimele 2 sunt corecte ( "aici`uri" ) atunci din 1.200.000 de posturi cel putin jumatate ar trebui sa fie sanctionate , pentru offtopic. sa va vad moderatorilor cum mai faceti voi fatza daca o sa trebuiasca sa sanctionati posturile offtopic

  17. #17
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Daca tot e vorba de penalizari date aiurea,ofer eu aici doua exemple clare de data asta:
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105787
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105715

    Mentionez ca eu unul nu sunt nici pro nici contra Yoyoi,insa sunt pentru echidistanta

  18. 2nd May 2007, 01:38

  19. #18
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    boys don't cry

  20. #19
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Eu inteleg,dar totusi trebuie pastrata o notiune de dreptate/echidistanta pe acest forum.

  21. #20
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Am intrat putin pe aici dar vad ca mare lucru nu s-a schimbat, pacat

  22. #21
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    bine ai venit
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •