Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 100

Thread: Plangere impotriva unui moderator

  1. #43
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    a intrat Jerry si a postat pe Dinamo azi?

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    astia au dat-o la intors de nu mai stii care e adevaratul subiect.
    problema e ca: acel copil, neprovocat de nimeni, moderator, jigneste intr-un hal fara de hal suporterii echipelor rivale(numindu-i: ghena, oi, cra-cra)!
    Asta e problema. Unui moderator nu i se permite asa ceva. Nu era nicio problema daca virginu ala de Vlad1607 jignea, ala n-are nicio raspundere, insa cu fanatik e alta treaba, el e moderator si trebuie sa aiba raspundere.

  3. #45
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    ideea de baza a forumului ols a fost ca pe suporter se discuta intre suporteri

    Cei care nu sunt suporteri pentru acea echipa nu sunt bineveniti deoarece:

    1. perturba atmosfera dialogului (deci trolling)
    2. nu apartin comunitatii la care sectiunea este dedicata

    au dreptul de a posta dar pe riscul lor ...

    Cand stii ca nu esti binevenit in mod normal nu te duci ... ma rog asta daca esti de bun simt
    Eu pot sa-ti gasesc tie fara nici o problema cateva zeci de posturi pe Suporter Steaua. Bunul simt nu te-a impiedicat sa postezi?
    Last edited by Sevilla86; 11th May 2007 at 12:39.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by celso View Post
    cel mai corect ar fi///fara posturi ale echipelor adverse pe Suporter....
    Spune-i asta si lui fanatic88! Omul se arata indignat ca suporterii altor echipe au postat pe Suportear Dinamo, dar mintea aia a lui n-a memorat momentul in care intra pe Suporter Steaua pt a lauda pe Dinamo!

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...08#post1069408

    Situatie penibila + ridicola + stupida. A intrat pur si simplu in discutie pe "Offtopic pentru STELISTI si prieteni" laudand Dinamo cu ceva vreme in urma! Pacat ca unii oameni nu sunt constienti de propria lor penibilitate

    Asta e culmea ipocriziei!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #47
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    eu inca astept scuzele de rigoare.

  6. #48
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    DiabLo, tare mi-e ca astepti degeaba... ori o sa se faca ca ploua si nu vede, ori gaseste o alta scuza penibila. Cel mai probabil o sa o dea la intors cumva

    Apropo, am gasit peste 30 de posturi ale lui delaparis pe Suporter Steaua... si am cautat doar pe vreo 5, 6 threaduri

    *cacofonie intentionata
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  7. #49
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    a intrat Jerry si a postat pe Dinamo azi?
    da
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  8. #50
    RED DOG fanatic88's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    4,750
    Reputatie
    1
    a intrat Jerry si a postat pe Dinamo azi?
    nu numai ''azi''
    fanatik e alta treaba, el e moderator si trebuie sa aiba raspundere.
    raspunderea nu inseamana sa trec cu vederea unele atacuri
    Spune-i asta si lui fanatic88! Omul se arata indignat ca suporterii altor echipe au postat pe Suportear Dinamo, dar mintea aia a lui n-a memorat momentul in care intra pe Suporter Steaua pt a lauda
    acela era un fapt real care nu poate fi numita jignire ;poate pt asta iti trebuie 3 facultati sa-ti dai seama

  9. #51
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    ar fi interesant daca unii useri de pe Suporter Dinamo, si chiar moderatorii, nu ar mai folosi termeni de genul "ghena" in caracterizarea echipelor adverse si a tot ceea ce tine de ele...

  10. #52
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Sergio acuma si tu ceri prea multe

  11. #53
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu doar ca ar fi interesant, ar fi si inedit

  12. #54
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fanatic88 View Post
    acela era un fapt real care nu poate fi numita jignire ;poate pt asta iti trebuie 3 facultati sa-ti dai seama
    Trebuie sa faci mai intai trei facultati ca sa citesti postul meu si sa vezi ca nu am pomenit de nici o jignire? Ma refeream la faptul ca ai postat pe Suporter Steaua, dupa ce inainte spuneai ca suporterii altor echipe nu ar trebui sa posteze pe sectiunile Suporter ale altor echipe! In nici un caz nu te-am acuzat ca ai jignit! Sincer, nu-ti trebuiesc trei facultati ca sa fi in stare sa pricepi asta. E de ajuns sa nu fi retard.

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...43&postcount=2

    Uite, ti-am aratat si postul! Ce mai ai de spus? Hai mai baga inca o scuza penibila in stilul tau.

    Raman la parerea mea si anume ca esti un ipocrit
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #55
    RED DOG fanatic88's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    4,750
    Reputatie
    1
    ce dracu ma eu zic ceva si tu intelegi ce vrei tu unde ce zic eu
    sa se jigneasca sau sa se provoace la scandal

    cam la asta ma refeream sevilla86
    si tu imi arati postul ala al meu de pe steaua de acum cat timp ??? si ce legatura are cu posturi de genu :Ajunge dinamo in CL...cum a trecut de benfica (dsnt);adio!!!!!!!!!! visul frumos sa terminat....dinamo afara din liga..........sunt fericit doamne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dinam nu mai joaca in liga campionilor!!!!!!!!!!! sunt fericitttttttttttt!!!!!!!!!!!!! (neaga);sa celebrati titlul la o "cafenea".. ca tot sunteti la discutii la "cafeneau cainilor" ..cum naiba o mai fi si aia? ;....si multe altele cum poti compara ce am spus eu pe sectiunea steaua si acum cat timp cu ce apare pe dinamo?

  14. #56
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    fanatic88, baiatule, nu era vorba de ce contineau si ce nu contineau posturile alea. Intelegi?

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...43&postcount=2

    Uite aici! Ai spus ca pe Suporter Dinamo ar trebui sa posteze numai suporterii dinamovisti. Ai spus-o la modul general, nu te-ai referit la provocari, trolling sau naiba mai stie ce. Daca nu intelegi nici acum, o sa astept sa faci alea trei facultati si-ti explic iar
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  15. #57
    RED DOG fanatic88's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    4,750
    Reputatie
    1
    da am spus asta pt ca (ma repet aici pt tine) : 99% din useri care nu sunt dinamovisti si posteaza pe suporter dinamo nu o fac ca sa faca urari de bine
    apoi am spus la ce m-am referit cand am spus sa posteze doar useri dinamovisti :nu e vorba sa posteze acolo doar cainii dar macar sa fac cei care sunt obiectivi cei care admit cand o echipa e mai buna sau chestii de genu .


    tu spui ca eu sunt penibil cand vreau sa posteze pe acea sectiune doar cei ce se pot abtine de la certuri ,dupa ce cu ceva timp in urma am postat pe sectiunea stelei.corect dar eu am facut acea afirmatie cum ca ar fi mai bine sa postam doar noi dinamovistii dupa ce in ziua urmatoare meciului milan-man utd pe sectiunea noastra s-au scris 2-3 pagini de catre ''sustinatori''ai echipei dinamo urandu-ne de bine . iar tu imi amintesti de un post de-al meu (cred ca singurul ) din sectiunea stelei ,deci mai gandeste-te cine e penibil sau cum mai numit mai devreme ipocrit .

  16. #58
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ma rog, mi-ai explicat intr-o nuvela ce ai vrut tu sa spui in postul ala de un rand... in postul ala n-ai facut nici un fel de specificatie. Te-ai referit la useri la modul general, iar mesajul era clar: pe Suporter Dinamo sa posteze doar dinamovistii.

    poate din intamplare se numeste suporter dinamo pt ca acolo ar trebui sa intre numai suporteri dinamovisti ceea ce nu e cazul tau
    Ca ai dat-o la intors mai tarziu, nu mai stiu... dar mi se pare normal ca ai vrut sa retractezi ce ai spus atunci, sau macar sa-i dai alta nuanta. Aproape ca te-ai comportat ca un moderator. Inseamna ca esti pe drumul cel bun

    Apropo, ca fapt divers, ti-am mai gasit doua posturi pe Suporter Steaua. Tot pe Offtopic pentru stelisti si prieteni dar nu mai conteaza
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #59
    RED DOG fanatic88's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    GALATI
    Posts
    4,750
    Reputatie
    1
    hai sa o lasa asa ca nu ajungem nicaieri

    tu ai inteles ce vreau sa zic dar din orgoliu nu vrei sa renunti

  18. #60
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Thread'ul a fost deschis pe alt subiect ...

    revenind la schimbul de "amabilitati" in ultimele postari precizez ca fanatic88 este moderator pe acest forum si este sustinut in acest rol azi ... deci orice discutie pe acest subiect este de prisos.

    Sevilla, manifestarea ta a fost luata in consideratie deci nu mai are rost sa insisti.
    Te-ai adresat direct la Vadim si dupa cum vezi reactia a fost pe masura ... te rog frumos sa te concentrezi pe subiectele abordate pe forum, adica sport , fotbal, handbal, ... etc ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #61
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Da, threadul a fost deschis pe alt subiect... am deschis si eu unul pe un subiect asemanator, dar a fost inchis. Acum postez pe unde pot

    Ce manifestare a fost luata in considerare? Ce reactie si din partea cui? Eu nu pot decat sa constat decat ca jignirile si link-urile spre imagini in care este injurata Steaua inca exista bine merci. Din punctul meu de vedere nu s-a luat nici o masura si nu exista nici o reactie. In primul rand acele posturi trebuiau sterse si userii sanctionati.

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...16#post1291916
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...70#post1247370
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...60#post1278160
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...48#post1215548
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...19#post1214919

    Inteleg ca nu se iau sanctiuni impotriva moderatorilor in vazul lumii, dar macar posturile trebuiau sterse. Dar ce pretentie sa am ca posturile moderatorilor sa fie sterse, daca posturile userilor obisnuiti inca exista pe forum...

    Quote Originally Posted by bob View Post
    stelistilor, sunteti atat de suparati ca nu mai aveti ce discuta pe sectiunea voastra ? marsh la ghena.
    ce frumos ardea stana !
    Nici un cartonas, nici un post modificat, nici o reactie! Din cate stiu regulile generale ale forumului se aplica si pe sectiunea Suporter. Sau poate nu stiu eu bine
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #62
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Thread'ul a fost deschis pe alt subiect ...
    Ti-am zis in prima pagina sa inchizi thread-ul asta ca sunt multi aici pe forum care abia asteapta sa se deschida thread-uri anti-moderatori si daca nu se inchide la timp se ajunge la situatia in care s-a ajuns acum.

    Oricum, thread-ul asta si-a atins scopul... cel putin asa consider eu...

  21. #63
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Nu pot spune că mă plâng, dar sancțiunea asta a fost absolut bestială, e clar de Guiness Book, fiți atenți ce-mi scrie nr.zece:

    Dear trotica,
    You have received an infraction at OnlineSport Forum.
    Reason: Avatar neregulamentar
    -------
    nu esti la prima abatere




    Nr.zece, ești cu vreo juma' de an mai vechi ca mine pe forum, măcar ca moderator ar fi trebuit să fi observat că nu l-am schimbat niciodată, deci clar nu sunt la prima abatere Merită cele două puncte sancțiune!
    Panduru, always on my heart!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •