View Poll Results: Ar mai trebui ca gruparea ULTRAS STEAUA sa mai existe?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • NU, deoarece e clar ca rivalii au reusit sa le fure bannerul

    34 72.34%
  • DA, e treaba lor, dar nu se mai pot considera "ultrasi"

    3 6.38%
  • DA, indiferent daca banner-ul le-a fost furat

    10 21.28%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 52

Thread: Ce inseamna sa fi ultras si cand o grupare ultras trebuie sa se desfiinteze

  1. #1
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0

    Ce inseamna sa fi ultras si cand o grupare ultras trebuie sa se desfiinteze

    Cu totii stim ca bannerul gruparii ULTRA Steaua a fost capturat de dinamovisti in meciul jucat sezonul acesta in groapa. (vezi imaginile de atunci cu capturarea bannerului: http://youtube.com/watch?v=zWDXMU8tvGE ) .
    Ce se intampla deobicei , sau mai bine zis "ce fac niste ultrasi adevarati" in urma pierderii bannerului lor de catre suporterii echipei adverse? Raspuns: in mod normal ei ar trebui sa se desfiinteze.
    Acum cateva zile am aflat ca cei de la ULTRAS STEAUA inca nu s-au desfiintat . drept dovada si site-ul pe care inca il mai au : http://www.ultras.ro/two/index.php

    IN urma acestor intamplari, credeti ca acei suporteri stelisti mai au dreptul sa se numeasca ultrasi?
    Last edited by TYPI-STIINTA; 30th April 2007 at 20:14.

  2. #2
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    nicidecum steagul de gard nu conteaza in ce conditii e capturat daca a asuns in mainile adversarilor e caput brigada , ex. ultranativ , "nu se considera captura" NU EXISTA
    anti s.d.r.

  3. #3
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    daca mai aveti si alte dovezi, cu alte grupari din romania care s-au desfiintat sau nu in urma unor astfel de faze sau din alte motive, puteti sa le spuneti aici

  4. #4
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    bai frate, video-ul asta pe care l-am pus mai sus nu e cel din stefan cel mare (din sezonu` acesta), ci din ghencea...stati sa-l caut si pe cel de acu` cateva luni , din groapa
    Apropo: mah astia de la ULTRAS STEAUA, cate bannere v-au furat astia pana acum? cred ca trebuia de 100 de ori sa va desfiintati :ras-plans:

    Rog un dinamovist sa vina cu acel video din groapa cu capturarea bannerului .. eu nu-l mai gasesc
    Last edited by TYPI-STIINTA; 30th April 2007 at 20:28.

  5. #5
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    commando gruia ( cfr) a fost capturat dar au continuat sa existe
    camorra ( cfr) a fost capturat si probabil sau desfintat ( nu a aparut nici un comunicat)
    ps: unu din singurele thearduri care isi au rostul ( felicitari Typi)
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  6. #6
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Red Fighters de la UTA s-a desfiintat dupa ce Batalion Giroc le-a luat bannerul
    noroc ca mai exista si SUR ca altfel ramaneau aradenii fara galerie

  7. #7
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    Red Fighters de la UTA s-a desfiintat dupa ce Batalion Giroc le-a luat bannerul
    noroc ca mai exista si SUR ca altfel ramaneau aradenii fara galerie
    e bine ca astia au avut bunu` simt si s-au desfiintat

  8. #8
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    hai sa iti dau niste ex...in italia drughi juve brn milan irr lazio boys san inter...bannerele acestor grupari au fost capturate si nu s-au desfintat...ultrasu a fost capturat intr-un mod fraudulos...nu asa se face o captura 30-1...prins intr-o scara de bloc batut si i se ia banneru...tineti cont...a foc capturat asaltu...s-a desfintat pt k aia a fost o captura adevarata...la fel si q T&K iarasi o captura frauduloasa...marca dinamovista...1 din supras...imbracat cu vesta de reporter si insigna...patrunde pe pista si smulge banneru de pe gard...dupa parerea mea...nu conteaza carpa de pe gard...ci conteaza calitatea brigazii respective...cat despre ultranativ...no comment...imi pare rau de baieti...iar parerea mea...nu trebuia sa se desfinteze...asa a fost capturat si ultranativ...30-1...asta e opinia mea...

  9. #9
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    asa am capturat si noi prin 1996 dak nu ma insel...de la patrupezi NG si Mad Man etc....si ei nici ei nu s-au desfintat...

  10. #10
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    hai sa iti dau niste ex...in italia drughi juve brn milan irr lazio boys san inter...bannerele acestor grupari au fost capturate si nu s-au desfintat...ultrasu a fost capturat intr-un mod fraudulos...nu asa se face o captura 30-1...prins intr-o scara de bloc batut si i se ia banneru...tineti cont...a foc capturat asaltu...s-a desfintat pt k aia a fost o captura adevarata...la fel si q T&K iarasi o captura frauduloasa...marca dinamovista...1 din supras...imbracat cu vesta de reporter si insigna...patrunde pe pista si smulge banneru de pe gard...dupa parerea mea...nu conteaza carpa de pe gard...ci conteaza calitatea brigazii respective...cat despre ultranativ...no comment...imi pare rau de baieti...iar parerea mea...nu trebuia sa se desfinteze...asa a fost capturat si ultranativ...30-1...asta e opinia mea...
    ok .. parerea ta. dar baga si un vot in poll

  11. #11
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    parerea mea...o captura se face...la un fight q bannerele ambelor grupari...30-30 sau 50-50 fara are albe invingatorii iau bannerul rivalilor invinsi...SAU...in timpul meciului cum a fost capturat asalt...

  12. #12
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    hai sa iti dau niste ex...in italia drughi juve brn milan irr lazio boys san inter...bannerele acestor grupari au fost capturate si nu s-au desfintat...ultrasu a fost capturat intr-un mod fraudulos...nu asa se face o captura 30-1...prins intr-o scara de bloc batut si i se ia banneru...tineti cont...a foc capturat asaltu...s-a desfintat pt k aia a fost o captura adevarata...la fel si q T&K iarasi o captura frauduloasa...marca dinamovista...1 din supras...imbracat cu vesta de reporter si insigna...patrunde pe pista si smulge banneru de pe gard...dupa parerea mea...nu conteaza carpa de pe gard...ci conteaza calitatea brigazii respective...cat despre ultranativ...no comment...imi pare rau de baieti...iar parerea mea...nu trebuia sa se desfinteze...asa a fost capturat si ultranativ...30-1...asta e opinia mea...
    dar capturarea bannerului Vecchia Guardia cum ti se pare? corecta??
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  13. #13
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    exact
    capurata din magazia stadionului la ora 5 noaptea
    si am avut onoarea sa ne desfintzam ....
    [B]90 de ANI [/B]

  14. #14
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Domnuuuuuu Moderator Muta La Loc Pe "intern" Acest Subiect, Ca Apoi Ne Suparam Rau!!!!! Pai Bah , Crezi Ca Poti Sa Faci Ce Vrei Aici??? Muta-l La Loc, Ca Ma Supar Rau Apoi... E Mai Important Acest Thread Decat Multe Tampenii Deschise Pe Sectiunea "intern"!!!

  15. #15
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    exact
    capurata din magazia stadionului la ora 5 noaptea
    si am avut onoarea sa ne desfintzam ....
    mah nu e corect cum s-a facut captura...dar...nu ati avut onoarea asta sa va desfintati...anu asta ati fost pe gard...maine sau poimine o sa pun poze q banneru VG pe gard

  16. #16
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    nu e nevoie de poza...
    ai fost anu asta la cfr - steaua?
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  17. #17
    ARADEAN KappA 2006's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    ARAD
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    hai sa iti dau niste ex...in italia drughi juve brn milan irr lazio boys san inter...bannerele acestor grupari au fost capturate si nu s-au desfintat...ultrasu a fost capturat intr-un mod fraudulos...nu asa se face o captura 30-1...prins intr-o scara de bloc batut si i se ia banneru...tineti cont...a foc capturat asaltu...s-a desfintat pt k aia a fost o captura adevarata...la fel si q T&K iarasi o captura frauduloasa...marca dinamovista...1 din supras...imbracat cu vesta de reporter si insigna...patrunde pe pista si smulge banneru de pe gard...dupa parerea mea...nu conteaza carpa de pe gard...ci conteaza calitatea brigazii respective...cat despre ultranativ...no comment...imi pare rau de baieti...iar parerea mea...nu trebuia sa se desfinteze...asa a fost capturat si ultranativ...30-1...asta e opinia mea...
    Nu te supara dar habar nu ai ce a fost cu Ultranativ si te bagi in seama, citeste pe rivalitatea arad timisoara si vei vedea ce s-a intamplat, pe scurt, nu mai vorbi prostii doar de dragul de a posta...Mersi anticipat
    PS au fos 4 aradeni contra 9 timisoreni, deci 30-1 ce ai scris tu este o tampenie...
    Forzza UTA
    6 Campionate, 2 Cupe
    Dinamo, Steaua = Cancerul fotbalului romanesc

  18. #18
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KappA 2006 View Post
    Nu te supara dar habar nu ai ce a fost cu Ultranativ si te bagi in seama, citeste pe rivalitatea arad timisoara si vei vedea ce s-a intamplat, pe scurt, nu mai vorbi prostii doar de dragul de a posta...Mersi anticipat
    PS au fos 4 aradeni contra 9 timisoreni, deci 30-1 ce ai scris tu este o tampenie...
    stai mah calm ca am zis asa 30-1...au fost 4 din SUR...si...in rest nu mai zik nimik pt k o sa zici k fabulez...orikum stiu toata povesta chiar de la un membru SUR

  19. #19
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    DSNT puteam sa fac pariu ca o sa aduci in discutie Italia .. ce spui tu este foarte adevarat, multe brigazi, legendare chiar, si-au pierdut bannerele si nu s-au desfiintat ... dar acele brigazi au pierdut odata cu bannerul si respectul .. atunci cand pierzi un banner lucrul demn este audodesfiintarea asta e parerea mea .. o parere din afara

    stiam de drughi (drughi - roma si drughi - imperia - capturate chiar de napoletani ), stiam de boys san, nu stiam de irr lazio .. cine le-a luat bannerul celor de la irr ?!?!?!? si inca o intrebare .. fdl`ul s-a desfiintat ca stiam ca cei de la drughi le capturasera bannerul ?!? (veche povestea)
    Last edited by Jus7M3; 1st May 2007 at 16:05.
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  20. #20
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    DSNT puteam sa fac pariu ca o sa aduci in discutie Italia .. ce spui tu este foarte adevarat, multe brigazi, legendare chiar, si-au pierdut bannerele si nu s-au desfiintat ... dar acele brigazi au pierdut odata cu bannerul si respectul .. atunci cand pierzi un banner lucrul demn este audodesfiintarea asta e parerea mea .. o parere din afara

    stiam de drughi, stiam de boys san, nu stiam de irr lazio .. cine le-a luat bannerul celor de la irr ?!?!?!? si inca o intrebare .. fdl`ul s-a desfiintat ca stiam ca cei de la drughi le capturasera bannerul ?!? (veche povestea)
    irr lazio a fost capturat de o brigada de la hellas verona...care acum s-a defintat...nu mai stiu cum se numeste...ceva q "G"...fdl a fost capturat de catre viking juve...si fdl a capturat viking juve...pana l-au urma s-au inteles intre ele si si-au innapoiat bannerele...fdl nu s-a desfintat k i-a fost capturat banneru...s-a desfintat din cauza deselor certuri cu liderul brn...nu mai stiu cum se numeste...au fost multe ceruturi intre brn si fdl...orikum in momentul de fata peluza milanista nu mai e ce a fost odata...la capitolul coregrafii interu domnina italia...

  21. #21
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    aa deci viking le-a luat bannerul .. credeam ca drughi .. brn si fdl se intelegeau tot asa de bine ca fighters cu drughi

    despre irr chiar nu stiam ca au pierdut banneru` .. pacat, erau probabil cea mai importanta brigada din peluza laziala .. ei si eagles !!

    la anul revine Napoli in serie A (sper ) atunci o sa fie nebunie in italia
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •