View Poll Results: Ar mai trebui ca gruparea ULTRAS STEAUA sa mai existe?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • NU, deoarece e clar ca rivalii au reusit sa le fure bannerul

    34 72.34%
  • DA, e treaba lor, dar nu se mai pot considera "ultrasi"

    3 6.38%
  • DA, indiferent daca banner-ul le-a fost furat

    10 21.28%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 52

Thread: Ce inseamna sa fi ultras si cand o grupare ultras trebuie sa se desfiinteze

  1. #22
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    aa deci viking le-a luat bannerul .. credeam ca drughi .. brn si fdl se intelegeau tot asa de bine ca fighters cu drughi

    despre irr chiar nu stiam ca au pierdut banneru` .. pacat, erau probabil cea mai importanta brigada din peluza laziala .. ei si eagles !!

    la anul revine Napoli in serie A (sper ) atunci o sa fie nebunie in italia
    la fighters si drughi a fost alta problema...a fost chiar prost dino la faza aia...nu am inteles faza aia niciodata...se desfinteaza fighters...si apare tradizione,o noua brigada cu fostii membrii fighters...o enigma totala pt mine!
    stiu k banneru celor de la eagles a fost capturat...orikum nu prea stiu multe despre peluza nord laziala...cat despre napoli...nush ce sa zik...tari la fighturi...dar cam slabuti la ultra'!

  2. #23
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    slabi la ultra ?! hmm .. fi mai exact .. au cateva capturi importante: drughi imperia, drughi roma, kaos - juve , fedyan - roma, ultras cagliari .. de astea stiu eu probabil sunt si altele ..

    ca numar de persoane la stadion dau fum oricariei echipe de serie A, la coregrafii si atmosfera eu zic ca stau foarte bine dc nu extrem de bine, ca aport vocal iarasi sunt peste multe echipe de serie A, mentalitate, fanatism iarasi zic ca spulbera orice echipa din A .. sa nu uitam ca de ceva vreme se zbat in seriile inferioare .. anul asta au promovat din C !!

    am vazut pe youtube niste filmulete cu deplasarile lor la firenze sau spezia - jos palaria .. dupa parerea mea sunt printre cele mai puternice tifoseri din italia !!

    acum nah .. probabil eu sunt subiectiv pt ca simpatizez foarte mult echipa napoletana !! dar asta e parerea mea !!
    Last edited by Jus7M3; 1st May 2007 at 16:32.
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  3. #24
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    slabi la ultra ?! hmm .. fi mai exact .. au cateva capturi importante: drughi imperia, drughi roma, kaos - juve , fedyan - roma, ultras caglari .. de astea stiu eu probabil sunt si altele ..

    ca numar de persoane la stadion dau fum oricariei echipe de serie A, la coregrafii si atmosfera eu zic ca stau foarte bine dc nu extrem de bine, ca aport vocal iarasi sunt peste multe echipe de serie A, mentalitate, fanatism iarasi zic ca spulbera orice echipa din A .. sa nu uitam ca de ceva vreme se zbat in seriile inferioare .. anul asta au promovat din C !!

    am vazut pe youtube niste filmulete cu deplasarile lor la firenze sau spezia - jos palaria .. dupa parerea mea sunt printre cele mai puternice tifoseri din italia !!

    acum nah .. probabil eu sunt subiectiv pt ca simpatizez foarte mult echipa napoletana !! dar asta e parerea mea !!
    Traim intr'o tara libera...avem dreptul la opinie...iau eu iti rescpect opinia...ti'am zis yo am ramas uimit cand am vazut filmuletul cand ii calcau in picioare pe carabinieri parerea mea este k in momentul de fata peluza interista este de departe cea mai tare in italia...

  4. #25
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    probabil nu te contrazic pt ca nu urmaresc meciurile din serie A .. mai mult pe cele din b

    p.s. am avzut si eu filmuletul respectiv .. si am ramas
    Last edited by Jus7M3; 1st May 2007 at 16:40.
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  5. #26
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    probabil nu te contrazic pt ca nu urmaresc meciurile din serie A .. mai mult pe cele din b

    p.s. am avzut si eu filmuletul respectiv .. si am ramas
    ce brigazi mai sunt in galerie la napoli???yo mai stiu doar de teste matte si fedayn...altceva???

  6. #27
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    brigazi importante inafar de teste matte si de fedayn eu mai stiu: mastiffs, masseria, tigers (dar am inteles ca au pierdut bannerul si nush dc mai exista)
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  7. #28
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    brigazi importante inafar de teste matte si de fedayn eu mai stiu: mastiffs, masseria, tigers (dar am inteles ca au pierdut bannerul si nush dc mai exista)
    vecchi lions nu mai exista???

  8. #29
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    ce brigazi mai sunt in galerie la napoli???yo mai stiu doar de teste matte si fedayn...altceva???
    ca tot veni vorba de teste matte , "teste matte" ai nostri din craiova mai sunt?

  9. #30
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    ca tot veni vorba de teste matte , "teste matte" ai nostri din craiova mai sunt?
    nop...banneru teste matte e pe la vcm

  10. #31
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    vecchi lions nu mai exista???
    probabil exista dar nu stiu eu

    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    nop...banneru teste matte e pe la vcm
    alta captura "onesta" (remarcati ghinimelele ) 50 pe 2 !! ca tot ziceai tu de capturi incorecte
    Last edited by Jus7M3; 1st May 2007 at 17:03.
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  11. #32
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    cine mai e vcm asta ?

  12. #33
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    cine mai e vcm asta ?
    vacarm

  13. #34
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    ahhh...uitasem la napoli mai e si ULTRAS

  14. #35
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    treaba e ca ei sunt impartiti in 2 peluze .. Curva A si Curva B .. Napoli se zbate de mai multi ani in seriile inferioare si informatiile sunt putine .. eu stiam de urmatoarele brigazi la Napoli: Mastiffs, Masseria, Teste Matte, Fedayn, Tigers .. acuma nah iti dai seama ca nu sunt singurele brigazi de acolo ..

    un mare dezavantaj al meu este ca nu inteleg italiana ..
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  15. 1st May 2007, 17:20

  16. 1st May 2007, 17:27

  17. #36
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    le-am vazut .. le aveam

    uite cateva filmulete de la Napoli:
    http://www.youtube.com/watch?v=y9NB5stYnZY

    deplasare Spezia - in tur:
    http://www.youtube.com/watch?v=v3XU2...elated&search=

    deplasarea la firenze:
    http://www.youtube.com/watch?v=eEC-00iS4bg

    Curva B:
    http://www.youtube.com/watch?v=hMou8XwL0yY
    nice

  18. #37
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    nice
    nice , ala e nice? ..pai ia vezi de asta : http://www.youtube.com/watch?v=e4Gcj...elated&search= ..tot napoli

  19. #38
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    superba atmosfera .. ce frumos se vad tortele

    p.s. Maradona este un idol la Napoli !!
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  20. #39
    CLUJ-NAPOCA RazvyVG's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jus7M3 View Post
    superba atmosfera .. ce frumos se vad tortele

    p.s. Maradona este un idol la Napoli !!
    mai degraba ZEU
    [SIZE="4"]Simbolul unor INIMI ROMANESTI [/SIZE]

  21. #40
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    )))))))

    sau asa
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  22. #41
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    era vorba aici de steagul de gard al celor de la ultras steaua.au o istorie interesanta dar dupa faza cu captura (au fost mai multe de fapt-cred ca sau plictisit cainii sa-l fure) nu au iesit deloc cu capul sus in plus si (parerea mea) prin faptul ca au decis sa continuie nu e deloc onorant pt ceea ce a trebui sa fie o brigada ce se vrea 100% ultra in peisajul romanesc . ca modul in care a fost capturat a fost oarecum murdar asta e partea a 2-a si ar trebui sa deranjeze doar pe cei ce au facut asta si atat !
    off topic-ca tot se vorbea despre scena italiana ca o parere personala napoli mi se par de departe cei mai adevarati avand in vedere si ca echipa lor a cazut de atatea ori dar ei s-au mentinut la un nivel super-ridicat.nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi din septembrie
    intradevar thread ce e demn de intern facand comparatie cu toate *****urile de discutii de pe intern
    Frontul de Est-Galati

  23. #42
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    cine a vorbit de benerul irr sau drughi ..?..fdl e singura , si s-au desfiintat ... bannerul drughi nu a fost furat niciodata .. doar niste steaguri viking juve (dupa o catura incorecta) .. dar este o poveste mai complicata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •