Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: Cele Mai Bine Pazite Secrete Ale Caselor De Pariuri

  1. #1
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1

    Cele Mai Bine Pazite Secrete Ale Caselor De Pariuri

    CELE MAI BINE PAZITE SECRETE ALE CASELOR DE PARIURI


    Ai vrea sa castigi suficienti bani la pariuri incat sa poti trai din asta? Ti-ai propus sa te numeri printre aceia care stiu sa evite capcanele “meciurilor sigure”? Vrei sa ai un procent de pariuri castigate de peste 75%? Atunci ar trebui sa incerci sa intelegi felul in care casele de pariuri gandesc si analizeaza meciurile!

    In primul rand, trebuie sa stiti ca pariurile online sunt afaceri care ruleaza zeci de milioane pe saptamana. Data fiind miza, putem sa ne dam seama ca bookmakerii acorda o atentie maxima cotelor pe care le stabilesc, pentru ca acestea sa le fie favorabile in orice situatie. Indiferent daca meciul se va incheia cu o surpriza, daca este aranjat sau daca favorita invinge, casele de pariuri ies mereu in castig, sau macar nu pierd prea multi bani pe meciurile previzibile. Din cand in cand, acestia dau sansa userilor sa castige, stiind prea bine ca nu va dura mult pana cand banii se vor reintoarce in conturile lor. Este important pentru “bookies” sa intretina sperantele userilor, de aceea, de multe ori, veti primi oferte pentru diverse promotii sau bonusuri. Cu toate acestea, dupa cum spuneam, casele de pariuri sunt sigure ca banii se vor intoarce in buzunarele lor. Cum este posibil asa ceva? Aflati in continuare!

    In primul rand, rezultatele surprinzatoare sunt neasteptate doar pentru pariori, nu si pentru casele de pariuri. Acestea au o intreaga armata de angajati care lucreaza pentru ei, incepand de la statisticieni, analisti, psihologi si nu in ultimul rand, oameni infiltrati in staf-urile cluburilor din toate campionatele puternice. Cand se profileaza o surpriza, bookmakerii vor sti dinainte si vor face in asa fel incat sa nu iasa in pierdere.

    Marile case de pariuri sponsorizeaza cluburile de fotbal din campionatele puternice. In Premier League de exemplu, nu cred ca mai exista vreo formatie care sa nu aiba printre sponsorii oficiali o casa de pariuri. In acest fel, acestia vor afla primii si direct de la sursa informatii care vor ajunge la public abia dupa incheierea partidelor.

    Psihologii au rolul de a intui implicatiile psihologice ale confruntarilor si influenta acestora in deznodamantul partidelor. In plus, acestia cunosc in amanunt modul de a gandi, si implicit de a juca, al pariorilor.

    Odata ce am inteles cum se pune, de fapt, problema, ne dam seama ca sansele noastre sunt atent calculate si, mai mult, bookmakerii ne cunosc destul de bine profilul psihologic. Indeajuns de bine pentru a anticipa care vor fi reactiile noastre la promotiile oferite, la publicitatea facuta in jurul unor evenimente speciale, etc.

    Intrebarile pe care vi le puneti in acest moment banuiesc ca sunt urmatoarele: cum pot eu sa castig, cum pot sa inving o strategie atat de bine pusa la punct? Cum pot sti mai multe decat stiu casele de pariuri? Cum pot stapani toti factorii care intra in discutie atunci cand vreau sa pariez pe un meci?

    Ce putem face? Informati-va! Cititi tot ce se scrie, insa construti-va propriile voastre strategii. Nu uitati ca atunci cand pariati sunteti cel care decide, iar daca hotarati sa urmati sfaturile unui site, decizia ultima va apartine. Urmariti partidele televizate, pentru ca este mult mai bine sa pariati in cunostinta de cauza, decat bazandu-va pe renumele unei formatii. Cautati informatii despre jucatorii indisponibili, despre istoricul partidelor directe, analizati temeinic ultimele partide disputate de cele doua formatii care se intalnesc. Statisticile pot fi plictisitoare uneori, insa s-ar putea sa aflati lucruri interesante. Incercati sa aflati tot ce se poate despre specificul ligilor care va intereseaza.

    articol scris de Dan Bāra
    Last edited by Adi Da Samraj; 30th April 2007 at 17:49.
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  2. #2
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    hai frate
    tu si cristi costi cum il chema credeti ca ati descoperit marile secrete ale caselor de pariuri....

    asta daca tu esti Dan Bāra

  3. #3
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    eu sunt toraxa
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  4. #4
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    nu stiam astea pana acum

  5. #5
    Psg = Ligue 2 ! bebesabie's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,071
    Reputatie
    1
    Mda...articol preluat de pe pariori.ro
    Inca un articol a la semaka de 2 lei .
    Champion !

  6. #6
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bebesabie View Post
    Mda...articol preluat de pe pariori.ro
    Inca un articol a la semaka de 2 lei .
    nu mai stie ce sa faca sa atraga lumea

  7. #7
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bebesabie View Post
    Mda...articol preluat de pe pariori.ro
    Inca un articol a la semaka de 2 lei .
    am afirmat ca e scris de mine ?

    ps. mie mi s-a parut foarte interesant
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  8. #8
    Psg = Ligue 2 ! bebesabie's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,071
    Reputatie
    1
    Ti se pare foarte interesant poate pentru ca esti nou in domeniu si nu stii cum merge treaba .
    Champion !

  9. #9
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=12172 sa uneasca un mod threadurile astea pls, e aceeasi tema.

  10. #10
    sport legend stefanello's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    2,339
    Reputatie
    1
    ..si marmota...

  11. #11
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanello View Post
    ..si marmota...
    porcul care zbura peste biserica a vazut-o pe ...marmota...care invelea ciocolata in staniol.

    cine poate sa scrie o asa tampenie de articol ?
    cica , casele de pariuri se asigura ca orice rezultat iese, tot ei ies in castig.
    daca batea sambata alkmaar, cum plm ieseau ei in castig?
    ca daca intrebi 100 de pariori ( care pariaza zilnic ) , cel putin 90 au pus pe alkmaar...multi la handicap probabil

  12. #12
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    porcul care zbura peste biserica a vazut-o pe ...marmota...care invelea ciocolata in staniol.

    cine poate sa scrie o asa tampenie de articol ?
    cica , casele de pariuri se asigura ca orice rezultat iese, tot ei ies in castig.
    daca batea sambata alkmaar, cum plm ieseau ei in castig?
    ca daca intrebi 100 de pariori ( care pariaza zilnic ) , cel putin 90 au pus pe alkmaar...multi la handicap probabil
    95...si fiecare din ei pe cel putin 2-3 bilete!
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  13. #13
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    eu am pus 1 la pariloto cota 25 avea:ras-plans: da din pacate pe o bomba de bilet

  14. #14
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    eu am pus 1 la pariloto cota 25 avea:ras-plans: da din pacate pe o bomba de bilet
    era vorba de pariori seriosi nu la pariloto cota 1000 pe 10 mii de lei vechi

  15. #15
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    alta poveste despre pariuri.........e pierdere de timp cu pariurile astea , nu merita..........huuuuuuuuuu pariuri ..........huuuuuuuuuu.........
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  16. #16
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW View Post
    alta poveste despre pariuri.........e pierdere de timp cu pariurile astea , nu merita..........huuuuuuuuuu pariuri ..........huuuuuuuuuu.........
    Tu ce mai cauti pe forumul asta?
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  17. #17
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elvis81 View Post
    Tu ce mai cauti pe forumul asta?
    reguli noi
    Mr. Rules, te-ai lasat de pariuri ?

  18. #18
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Macar acum e mai linistit





    PS. articolul asta e de doi bani ...
    .

  19. #19
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    articolul asta e de doi bani ...
    Nu cred ca e chiar de 2 bani..poate de 3 Acum serios vorbind,articolul nu e chiar asa rau cum zici tu...nefolositor,poate...orice idiot isi da seama ca daca ai un eveniment 2 way gen under/over sau lovitura de incepere si casa de pariuri da cote 1.9-1.9 iese in castig indiferent de rezultat! Oricum nu cred ca intereseaza pe cineva cat si cum castiga casele de pariuri!
    Cat despre faptul ca daca vrei sa castigi tre' sa te informezi si sa citesti multe despre meciuri revin la ideea initiala si spun iar ca tre' sa fii idiot sa nu o faci. Normal ca merg si biletele puse "dupa ochi sau dupa ureche" toti punem si bilete de astea insa pentru a castiga constant in mod sigur trebuie sa te informezi!
    Deci parerea mea e ca articolul e foarte nefolositor din toate punctele de vedere!
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

  20. #20
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    reguli noi
    Mr. Rules, te-ai lasat de pariuri ?
    Da , m-am lasat de pariuri.

    Quote Originally Posted by Elvis81 View Post
    Tu ce mai cauti pe forumul asta?
    Dar tu ce cauti pe forumul asta ?....in afara de povesti nu am vazut nimik interesant de la tine...........
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  21. #21
    rock and roll Elvis81's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Spain
    Posts
    3,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW View Post
    Dar tu ce cauti pe forumul asta ?....in afara de povesti nu am vazut nimik interesant de la tine...........
    Pai daca am vazut ca sunt unii care au avatar cu desene animate m-am gandit sa spun si eu cateva povesti de adormit copiii:ras-plans: :ras-plans: Cat despre faptul ca nu ai vazut nimic interesant de la mine mai cauta! Stii cum se spune...cauta si vei gasi.

    PS. Imi pare rau ca te-ai ofensat dar mi se pare stupid sa umbli pe un forum de pariuri sportive si sa spui ce ai spus tu.
    My imaginary friend thinks that you have mental problems

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •