View Poll Results: Au trisat nemtii?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • DA

    14 40.00%
  • NU

    21 60.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: A trişat Matthaus?

  1. #1
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    A trişat Matthaus?

    Scandal de proporţii după tragerea la sorţi a grupelor Mondialului 2006 găzduită vineri īn Palatul Congreselor din Leipzig. Bomba a fost lansată de postul de televiziune Sky Italia şi-l īncriminează pe Lothar Matthaus, unul dintre asistenţii directorului de comunicare al forului mondial, Markus Siegler, la efectuarea operaţiunii: "Fostul internaţional german a trişat īn favoarea ţării sale".

    Sky īşi bazează acuzaţia pe imaginile surprinse īn timpul extragerii ultimei urne. Pentru aflarea echipei care va completa grupa A, a Germaniei, Matthaus a luat o bilă din bol, apoi a pus-o la loc şi a tras alta. A ieşit Costa Rica, deşi la fel de bine putea fi Japonia, Coreea de Sud sau SUA, formaţii mult mai bine cotate.

    Italienii susţin īnsă că la mijloc ar fi fost un truc. Bilele conţinīnd adversari slabi erau reci, iar cele cu adversari puternici, calde. "Probabil că unele au fost ţinute īn frigider şi altele īn cuptor", a replicat ieri cotidianul "Bild", īntrebīndu-se dacă peninsularii "sīnt oare īn toate facultăţile mintale?".

    „Italienii bat cīmpii”
    Confruntat de cotidianul "Bild" cu scenariul imaginat de Sky, Lothar Matthaus a respins categoric acuzaţiile. "Italienii bat cīmpii dacă au ajuns să creadă aşa ceva. Habar n-am avut ce echipă īn ce bilă se află. Toată povestea asta e o mare tīmpenie", s-a apărat fostul căpitan al lui Bayern Munchen.

    (c) GSP

  2. #2
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    N-am remarcat la tragere aceasta secventa (probabil nici n-a fost surprinsa de camere), de aceea ar fi binevenita o inregistrare, ca sa pot sa ma pronunt. Daca intr-adevar se vede ca Matthaus a luat o bila si dupa a lasat-o si a luat-o alta, e clar ca a fost ceva la mijloc planificat dinainte, si a fost si pus sa extraga la grupa Germaniei, grupa A, care se stia dinainte ca e a Germaniei.

  3. 13th December 2005, 10:46

  4. #3
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    nu am auzit de aceste acuze,nici la tragerea la sorti nu m-am uitat integral...doar pe secvente...un lucru e clar,nu cred ca e normal ca tara organizatoare sa faca tragerile la sorti,cei care erau din germania trebuiau sa fie exclusi de la tragere...sa nu apara suspiciuni de acest gen...

  5. #4
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Daca itr-adevar asa a fost, ma rog..., si-a schimbat omul parerea in ultimul moment, iar "mafiotii" din invidie au nascocit "nevoi" de astea.

    Fotbal condus de mafie - Italia.

  6. #5
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Asa a fost - a luat o bila, a lasat-o si a luat alta. Daca a trisat sau nu... asta e alta poveste.

  7. #6
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    astia care ati votat cu NU,de unde puteti fi asa de sigur ca n-a trisat?eu m vrut sa ma abtin,da' daca voi sunteti siguri ca n-au trisat,eu sunt sigur ca au trisat,ete...de ce a lasat bila aia si a luat alta...de ce nu a deschis-o pe aia?
    clar...

  8. #7
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Eu zic ca da. Prea le-a iesit bine nemtilor.

  9. #8
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Cred ca oricum ar fi iesit , nemtii tot nu ar fi iesit din grupe

  10. #9
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Numai prin faptul ca a luat o bila si dupa aia a lasat-o si a luat alta se poate crede asta. Daca a fost intentie sau nu, si daca a fost ceva premeditat sau nu, asta nu vom stii niciodata.

  11. #10
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    chiar dc au facut asta, nu ajung mai departe de semifinale
    brazilia, argentina, olanda, sunt peste ei...
    Ce lume mica. putin mese

  12. #11
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    numai la noi exista astfel de suspiciuni
    aici vine semnatura

  13. #12
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by axterix
    numai la noi exista astfel de suspiciuni
    da, dar ideea threadului a venit de afara.
    si englezii, francezii si italienii s-au ofuscat
    Ce lume mica. putin mese

  14. #13
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    E dragut subiectelul de fata !

    Ma bucur cind vad ca englezii, francezii si alte neamuri sint mai...mojici chiar decit noi !

    Asa e ! GERMANIA si-a aranjat un parcurs excelent : daca trece de grupe va intilni pe ANGLIA sau SUEDIA. Apoi...Apoi mai socotiti si vedeti ca au un parcurs nu prea usor !

    Dar...dupa forma echipei e mai bine sa nu va pierdeti vremea in a calcula cu cine va pica...mai departe...

    Nu cred ca nemtii vor mai avea norocul din 2002.

    Si atunci i-am auzit pe multi : " Mah, si nemtii astia ! Pina in finala n-au jucat cu nici o echipa serioasa !"

    Hm ! Ce vina au avut daca altii au fost asa de "prosti" si au plecat mai devreme acasa ?!

  15. #14
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    N-as prea crede ca au trisat...nu stiu, mi-e greu
    Boots to unwashed masses!

  16. #15
    per sempre interfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Londra
    Posts
    660
    Reputatie
    1
    Greu de spus!! Totusi io nu cred desi le-a iesit cea mai accesibila grupa.
    [SIZE="5"][/SIZE]Io non rubo il campionato e in Serie B non sono mai stato!

  17. #16
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    deci si altii vad blaturi, no bine, oricum germania nu va ajunge prea departe

  18. #17
    senior dasal's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    In fata calculatorului
    Posts
    228
    Reputatie
    1

    Wink

    Numai la noi se face tam-tam pe tema asta,exact ca la tragerea la sorti din cupa UEFA.Oricum nemtii au bulan si nu o sa ajunga prea departe.
    Cel care poate zambi cand lucrurile merg prost, s-a gandit deja la cineva pe care sa dea vina.

  19. #18
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Noi nu trisam , suntem foarte corecti...poate au trisat altii in Cupa Uefa..Steaua-Rapid..dar nu La CM

  20. #19
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    Te inseli

    Quote Originally Posted by dasal
    Numai la noi se face tam-tam pe tema asta,exact ca la tragerea la sorti din cupa UEFA.Oricum nemtii au bulan si nu o sa ajunga prea departe.

    Cu Lehmann nu vom ajunge departe,ci foarte deaprte, ne calificam cel putin in semifinale,asta este clar. avem jucatori foarte talentati si buni: Asamoah,Lehmann,Schweinsteiger,Ballack,Podolski sa mai vina si Scholl si sunt fripti toti bat pe oricine ca ala fasole Remember Ger-Usa acum 4 sapt 4-1

  21. #20
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    se triseaza la orice nivel, cu atat mai mult la varf asa ca nu m-ar mira sa fi trisat, mai ales ca tactica "bila calda - bila rece" e arhi cunoscuta Oricum Germnaia nu are sansa prea mare asa ca nici nu mai conteaza daca s-a trisat sau nu

  22. #21
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    nu cred ca s-ar risca nemtii asa , in plus nu cred ca la nivelul asta se preteaza la asa ceva si hai a fim realisti...de ce si-ar face Germania probleme pentru un adversar de talia Japonia sau Costa Rica?
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •