Results 1 to 2 of 2

Thread: Este Steaua o echipa corupta?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    Este Steaua o echipa corupta?

    Stiu ca sunt deja multe thread-uri de scandal si numai de acesta nu mai era nevoie, dar am dat de un comentariu foarte interesant facut de un constantean care vreau sa il vedeti si voi.

    Comentariul:

    "Ce voi scrie mai jos,nu sunt fabulatii sau inventii de-ale mele,sunt fapte petrecute in Romania.ATENTIE !!!!!! NU VOI SPECIFICA SI MECIURILE CU ALTE ECHIPE "satelit" ex: fcm bacau,jiul(cu vanzarea lui DRIDA...pe 400.000 euro....VA SPUNE CEVA?si intoarcerea lui la jiul......hahaha),pandurii,sportul,otelul,arges... etc...voi face referire doar la " PROBE LA VEDERE PENTRU ORICE CITITOR " !!!!!

    *****Steaua bucuresti....OAMENI BUNI...ESTE CLUBUL CEL MAI CORUPT DIN ROMANIA....desi in Romania lumea vorbeste despre Dinamo....e total gresit,sunt de acord ca in urma cu ceva ani celebrul meci de la piatra neamt,si unul de la bistrita...au fost facute oarecum pe "fata",sa spun asa....dar de atunci timpul a trecut...a trecut...a existat UN MOMENT ZERO !!!!!!,dupa care s-a spus STOP jocurilor de culise.........E R O N A T !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

    CLUBUL steaua bucuresti.....a ramas cu aceleasi "OBICEIURI"...de a "CUMPARA" echipele adverse...sau o parte din jucatorii adversi....iar in unele cazuri....ARBITRII...in frunte cu cel care s-a antrenat in echipamentul stelei....MARIAN SALOMIR....(voi reveni cu amanunte ...)...acum vreau sa ma refer DOAR la cateva exemple de JUCATORI CUMPARATI :

    CURCA + GURITA (farul)...in meciurile din campionatele 2004,2005,2006...au mimat fotbalul si au fost retrogradati la echipa a 2a + CEA MAI MARE AMENDA DIN ISTORIA FOTBALULUI DIN ROMANIA....15.000 euro,de catre PATRONUL CLUBULUI(dl.Bosanceanu) unde cei 2 joaca...adica fratilor....ce dovada mai buna doriti?...patronul lor....apropo'..CURCA... si astazi 29.04.2007....este rezerva...NONCOMBAT !

    Meciul...Vaslugi(pardon Vaslui)-steaua...era ultima etapa...meci decisiv...!!!!egalitate de puncte cu rapid...3 jucatori NONCOMBAT...acuzati de PATRONUL CLUBULUI.(D-L PORUMBOIU) : BADEA,PANAIT,HUTAN....ce dovada mai doriti ?....imediat dupa meci...steOAIA i-a cumparat pe badea si panait...cu modesta suma de 1.400.000 euro....ma sa fie?chiar asa mare valoare au cei 2?....NU DOMNILOR...ASTA A FOST PRETUL TRADARII ...AL NONcombatului....panait retur...da....valoros....

    EDUARD STANCIOIU ...juca la sportul....era lupta mare intre steaua,RAPID...si sportul....dar....dar...mazilu s-a accidentat la incalzire(oare e vreo "coincidenta ca s-a accidentat si inaintea meciului pierdut de rapid cu 2-3 ..in giulesti?...tot inaintea meciului cu steaua ?...NU STIU...rapidistii sa spuna)eu spun ca STANCIOIU a fost blat la acel meci...a iesit la 16 m si a facut fault cu picioarele inainte...desi mai erau langa el vreo 3 fundasi....dar scorul era 1-1...si banii lui JIJI...contau mai mult decat ONOAREA de a juca cinstit !!!!! copos a comentat 1 an dupa acel meci...si acum suspina....intrebati-l !!!!!!

    -va amintesc doar in trecere asa de celebrul 8-1 de la timisoara...cand FLORIN BATRANU a luat "rosu"in min.5....intr-o faza....penibila...l-a cersit....restul il stiti de la acel meci....voi "banatu-i fruncea"..nu ati vazut meciul ?

    MARIUS POPA,CANU,CARAMARIN,OLAH,G.COMAN,Ov.Petre...acesti jucatori....bunicei ...nu rai....au pus-o de un NONCOMBAT....chiar in fieful zdelei...in ghencea....va amintiti...conducea POLI,la pauza 1-0 gol mansour....dar...dar dupa pauza....POLI=CAPRA...mai exact... jucatorii amintiti...2-1 la final" glorios"...ce s-a intamplat dupa meci ?...va amintiti?...PATRONUL LOR(DL IANCU)...l-a concediat pe OLAROIU,pentru cateva ore !!!!!!!hahaha hazliu,a primit un telefon de la jiji...si l-a potolit...l-a repus pe oli in functie seara...pe la pranz acuza echipa de NONCOMBAT...patronul lor...retineti....buuuun

    In trecere.... va mai spun asa..."ca pret platit"...urmatorul an oli la steaua,si i-a luat si pe ov.petre,G.Coman...iar cei care au ramas..acolo...la timisoara" prietenii lui oli"...canu,caramarin,olah,popa....au facut FIGURATIE...in meciul din ghencea din acest campionat.....VA INTREB SI EU....aveti idee de ce in semifinala de cupa nu a jucat decat canu?....cara,olah,popa,...stiti cumva ANDREI CRISTEA de ce nu a jucat in acea semifinala?...aaaaaa s-au certat ..si a fost trimis...acasa...nu baieti....va spune tata....PATRONUL LOR....a dat ordin sa joace POLI....fara "TRADATORI".....SI AU BATUT 1-0....!!!!!

    JULA,COROIAN,ANCA,STANCIOIU,MINTEUAN....SUNT ACUZATI DE CATRE CLUBUL LOR"CFR"CLUJ....ca nu si-au jucat corect sansele...in meciul cu "faimoasa"...steaua...SI ASA AU DISTRUS VISUL CLUJENILOR...de participare in CH.LEAGUE.....e corect domnilor fotbalisti?...de aia era jiji asa sigur ca bate 3-0?.....avea acesti jucatori "CUMPARATI"...oricum....ce am scris eu aici....ORICINE SE PRICEPE LA FOTBAL....O SA-MI DEA DREPTATE....dar as vrea sa vina stelistii sa spuna...da nene.....ai dreptate ...ne-am saturat...aveti curaj ?

    ACEASTA ESTE ....steaua....echipa"curata" din ROMANIA....DAR EU SPUN...ESTE ECHIPA CEA MAI MURDARA DIN ROMANIA.....desi s-a bagat in fata o alta echipa din bucuresti...Dinamo....cum ca ei ar fi cei mai.....dar nu....se vede cu ochiul liber....daaaar cine stie ,poate intr-o zi...v-a exista si in romania "un CALCIOPOLI",ca si in italia.....si vreau sa vad steaua in divizia B....macar 1 an....PENTRU RAUL FACUT IN CAMPIONATUL DIN ROMANIA,steaua ar trebui penalizata cu 100 de puncte,sa vedem in cati ani v-a promova ? !...

    PS....toate aceste "FURACIUNI" facute de steaua...au fost facute in ultimii 4 ani.....ROMANIA TREZESTE-TE.....traim intr-un nou mileniu.....iar ce am scris aici,nu le-am cules de prin ziare....nu sunt ziarist....sunt din Constanta....am fost la meciul farul-Dinamo...si am vazut multa lume"frustrata"...multa lume,chiar uraste Dinamo.....le dau un sfat...sa citeasca ce am scris eu.....si sa se mai gandeasca...steaua ESTE CEA MAI CORUPTA ECHIPA DIN ROMANIA : din 23 de titluri 15 au fost castigate de valentin ceausescu...(normal.... as fi vrut eu ca securitatea sa fie mai tare decat ceausescu),iar dupa 89....TOATE TITLURILE AU FOST CUMPARATE ...LA FEL CA ULTIMILE 2......cand s-au disputat cele mai GROSOLANE NONCOMBATURI din istoria fotbalului din romania.....eu am o varsta ....sa spunem peste 35 de ani.....voi aduna ziare,comentarii,clasamente,sa arat copiilor...macar ei vor vedea care este realitatea....si din acel moment...va asigur CA VOR URA' steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

    ***pe suporterii stelisti ii intreb :
    VOI CREDETI CA PATRONII ACESTOR CLUBURI ERAU PROSTI SA-SI MURDAREASCA NUMELE CLUBULUI CU SCANDALURI DE noncombat? SAU SA-SI SCADA VALOAREA PROPRIILOR JUCATORI???....fiti seriosi....SUNT NISTE ACUZE FOARTE PERICULOASE !!!!!!!!DACA NU AR FI FOST ADEVAR...."




    Acum as dori sa aud niste pareri care sa sustina, sau sa infirme acest comentariu. Si va rog sa si argumentati ce ziceti (adica fara posturi de genul "Mu*e Steaua").

  2. #2
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    parerea mea: inchideti threadul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •