Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 67 of 67

Thread: Steaua - Craiova

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sunt exagerari inutile . A fost un fault obisnuit , daca era facut de un jucator al Stelei , era sanctionat cel mult cu cartonas galben , sunt convins...

  2. #65
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu am vazut acel meci din Prima Liga Franceza ( unde sunt eu , nu am posibilitatea sa urmaresc atitea meciuri ) .
    Nu iti pun in carca afirmatii ipotetice , dar citeste-ti ultima postare .
    Cu ce mi-ai raspuns confirmi spusele mele .
    Bagatelizezi gestul lui Badea , lovesti in Falemi (care poarta gipsul pe picior pentru frumusete ).
    Sper ca antipatia ta ( si a altora ) pentru Steaua , sa nu te (va) opreasca sa vezi (vedeti ) in Falemi un OM .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #66
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    ...Sper ca antipatia ta ( si a altora ) pentru Steaua , sa nu te (va) opreasca sa vezi (vedeti ) in Falemi un OM .
    Te rog numai sa-mi spui care ar fi fost, dupa parerea ta, motivul pentru care antrenorul si jucatorul Pavel Badea ar fi vrut sa-i "rupa" piciorul "omului" Nana Falemi in acel meci?!?!
    (A)

  4. #67
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Albastreata
    Te rog numai sa-mi spui care ar fi fost, dupa parerea ta, motivul pentru care antrenorul si jucatorul Pavel Badea ar fi vrut sa-i "rupa" piciorul "omului" Nana Falemi in acel meci?!?!
    Mai bine intreaba-l pe Badea. Eu zic ca a fost un gest absolut gratuit, o interventie facuta la nervi. Pardonabila pentru un junior, inadmisibila pentru un jucator cu experienta lui Badea. Mai ales cand Craiova era deja in inferioritate: un motiv in plus pentru a-i reprosa acest gest. Inconstienta de moment a lui Badea imi aminteste de o faza si mai penibila, la CE de tineret din '98, disputat in Bucuresti. Ma refer la meciul Romania - Germania cand, la sfarstiul primei reprize, dupa ce Mihalcea fusese deja eliminat pentru doua "galbene", Lincar a jucat aiurea mingea cu mana, la centrul terenului, si a fost eliminat. Rezultatul a fost asemanator: ne-au batut nemtii in prelungiri. Am pierdut apoi si ultimul meci, cu rusii, si asa a terminat nationala noastra de tineret pe ultimul loc un turneu final pe care l-a gazduit. Antrenor: va las pe voi sa ghiciti (sau, mai bine spus, sa va amintiti).
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •