Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 67

Thread: Steaua - Craiova

  1. #43
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Jkj

    Oltenilor Ati Fost Anul Asta Umiliti Si De Rapid, Si De Dinamo Si Acum Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    gabi love fffff

  2. #44
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by apparte
    Oaspetele,unde ai vazut prima repriza?In primele 5 min Steaua avusese deja 3 ocazii de gol(intre care si o bara)!Daca consideri suturile-n plopi ocazii...
    mai omule, te lupti cu termenii lingvisitici si nu prea iesi invingator.

    o ocazie ramane o ocazie, fie ca se finalizeaza cu un sut in bara sau cu unul un plopi. o ocazie = o oportunitate. conteaza pana la urma golul. in prima repriza, nimeni n-a finalizat, asa ca putem sa consideram echitabil termenul de echilibrat. in plus, craiova a parut mai bine asezata pe teren, mai ales pentru o echipa........oaspete.


    P.S si ala zici ca e teren ??
    Schumi? the only one!

  3. #45
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Nu zic ca e teren!Dar un lucru e clar:o asa suprafata de joc avantajeaza o echipa care se apara!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  4. #46
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by gabilove
    Oltenilor Ati Fost Anul Asta Umiliti Si De Rapid, Si De Dinamo Si Acum Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    asta n-ar fi nimic.

    Quote Originally Posted by gabilove
    alpopa ai dreptate. auzi ce zice edmond ca sunt prost si nebagat in seama! am dreptate cand am spus ca suntem peste jigodiile de la craiova?

    citez din regulamentul forumului :
    - OnlineSport este cel mai vizitat si dezvoltat forum de sport din Romania. De aceea, ii rugam pe toti ca, inainte sa scrie, sa aiba in cap ca mesajele lor sunt citite de sute/mii de oameni, iar decenta este cuvantul care defineste OnlineSport.

    I rest my case.
    Schumi? the only one!

  5. #47
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    Am banuiala ca xbass asta este insusi academicianul raducanu dupa cum scrie.

    Fara eliminari, care au fost cat se poate de juste, steaua nu ar fi invins aseara,
    arbitrul totusi a facut si o greseala foarte mare aseara, nu l-a eliminat pe hamutovski la faultul in afara careului ca ultim aparator.
    de fiecare data cand un Oltean lovea mingea dupa fluier , milogea radoi cerea galben, si logic se si acorda, invers niciodata si s-a intamplat de 3-4 ori.
    Trecand peste astea, care nu pot fi indreptate pentru ca Dinel nu este jiji si nici Nedelescu, corleone, Craiova a pierdut pe mana lui Badea: nu trebuia jucat cu N'jock.
    Mcbreen a jucat mai bine in 10 minute decat N'jock in 80. Jeremmy nu este jucator de meci in deplasare, nu are viteza si nici posesie.
    Daca juca cu Macca de la inceput era altceva.
    o aspirina? sau ce vrei? :p

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Craiova-Craiova 2-0
    Asta este in rezumat rezultatul meciului de duminica seara, deoarece ( sa nu uite stelistii ) ca oamenii cei mai buni ai Stelei ( Radoi, Raducanu ) sunt olteni, iar tot staful tehnic este din Craiova ( Piturca, Boldici....).
    Galeria Stelei este penala si cred ca trebuie facut ceva pentru a se opri scandarile triviale de pe stadioane. La un moment dat se striga " **** la olteni ". Trebuie avut in vedere ca putini dintre jucatorii Craiovei sunt olteni, insa multi jucatori de la Steaua sunt olteni. Deci galeria Stelei dadea m*** propriilor jucatori si antrenori. Halal galerie!!!
    Last edited by ieppy; 2nd December 2003 at 13:47.

  7. #49
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    exista si suporteri ai stelei care provin din zona Olteniei si striga "***(stim ce se striga, asa ca nu e novoie sa o spune-ti) la olteni"!!!
    daca lor le place... striga!


    oricum a vazut o intreaga tara cine suntem NOI ca galerie
    Steaua a jucat practic in deplasare
    daca acum cand am fost pe locul 4 am fost 3000, va dati seama ce ar fi daca am fi lideri? nea jiji, la anu ocupam tribuna I si II!



    FORZA STIINTA!
    Last edited by ieppy; 2nd December 2003 at 13:48.
    De bucurie rar avuram parte...

  8. #50
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Craiova si-a facut-o cu mana ei. Mai bine zis cu picioarele lui Badea In efectiv complet nu stiu daca steaua ar fi invins. Inclin sa cred ca meciul s-ar fi terminat egal
    P.S. Mi-a placut galeria craiovei. Ce e adevarat trebuie recunoscut...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  9. #51
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Nu am vazut meciul pentru ca nu am avut posibilitatea de unde ma aflu acum. Am asteptat sa vad reactiile pe forum si articolele din presa ca sa imi fac o idee. Si iata ca mi-am facut-o. Derbiul etapei s-a desfasurat intr-o Ghencea mocirlita pe un stadion jalnic unde nea jiji s-a gandit sa isi faca probabil o ferma de oi pe viitor. Rusine pentru un club care anul asta vrea sa ia titlul si sa joace in Champions League.
    Rusine si lui Baditza care la experientza lui de joc a putut sa faca o asemenea greseala intr-un meci de asemenea importantza. Un BRAVO pentru galeria noastra care inca o data a dat o lectie ULTRAS ********. Statzi sa vedetzi stelistilor ce va asteapta in ultima etapa.
    Regret din tot sufletul rezultatul dar nu e sfarsitul lumii. Sa asteptam returul. Mai vedem atunci.
    Pana una alta xBaSS eu zic sa te apuci serios de limba romana. Sa nu care cumva sa ne anuntzi ca eminetza Raducanu ca locuiesti intr-un bloc notes cu 4 etaje :p ca te faci dracu de ras pe forum.


    FORTZA STIINTZA
    FOREVER BLUE ULTRAS
    Fortza Stiintza

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LUTU
    daca acum cand am fost pe locul 4 am fost 3000, va dati seama ce ar fi daca am fi lideri? nea jiji, la anu ocupam tribuna I si II!
    FORZA STIINTA!
    fii serios tata.......pana nu scapatzi de Dinel mare lucru nu o sa facetzi. Shi chiar mai rau.....poate se alege praful de "U". Mai shtii ? Cu toate ca ar fi mare pacat. Asha cum se zice Steaua ar mai avea doar 4 meciuri "pe bune" (cu Rapid shi Dinamo). Nu-i asha preteni olteni shi dinamovishti?!
    ex-alpopa

  11. #53
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1

    Smile

    ..... auzi... cica previziunile pe real estate sun negre pentru anul ce vine... se anunta un crah imobiliar de proprtii... aveti grija.... jiji are business profitabil, dar pe muchie de cutit... daca pica piata se duce totul de rapa :O ... si la cati ''prieteni'' are, sunt sigur ca or sa puna un umar de ajutor ca sa se duca la vale.... asa ca nu mai purtati de grija altuia... vorba aceea....
    Last edited by bluescorpion; 2nd December 2003 at 21:43.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    gabilove ,eu nu am spus in nici un moment ca esti "prost" . Probabil vrei sa pozezi in victima! Eu nu fac afirmatii de acest gen... Daca vrei posteaza aici mesajul respectiv..daca am spus asa ceva imi dau singur o suspendare de minim o luna pe Onlinesport. Daca insa nu am spus-o putem considera ca afirmatia îti apartine si ca probabil tu îti cunosti mai bine valoarea ...o zi buna , in continuare!

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    gabilove ,astept inca postarea ta... daca nu , imi permit sa cred ca esti un mic intrigant care se baga singur in seama ...

  14. #56
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    mai asteapta edmond ca are ban pana dupa mos nicolae
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  15. #57
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Red Heat:aveti Ce Invata!!lectie Ultras Pt Toti!!
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  16. #58
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Pentru Bluescorpion

    Bluescorpion,
    este bine sa minimalizezi , pina la eliminare gestul lui Badea ?
    Cu inca putin efort o sa dregi lucrurile astfel incit Falemi sa fie vinovat .
    Parca te aud : " Boul ala de Falemi si-a pus piciorul exact unde INGERUL Badea vroia sa calce . Saracul Badita ce era sa faca ? A calcat , ( devii un pic obiectiv ) e drept , mai apasat ".
    OAMENI BUNI :
    BINE CA N-A FOST GRAV !!!!!!!!!!!! :O
    Gestul a fost URIT .
    Ma uit cit pot la meciuri . Eu zic ca ff mult .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #59
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Galerii

    Da ai dreptate , care galerii ?
    Tu vrei sa scoti in evidenta participarea numeroasa a oltenilor .
    Eu vreau sa-ti spun ca limbajul celor doua galerii nu a fost diferit .
    Din sugeti , faceti , dati , luati , mincati "nu s-au scos"...
    Nu si-au ramas datori .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #60
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Daca meciul ar fi fost 11-11

    Daca s-ar fi jucat 11 la 11 altfel ar fi fost meciul .
    De acord !
    Tacticile au trebuit sa fie schimbate .
    Cine i-a oprit sa joace cu toata echipa ?
    Si-au facut singuri viata grea ...
    PINA LA ELIMINARI :
    Craiova a avut doua ocazii ( Bratu - f clara , Njock )
    Steaua a avut o bara ( Oprita ) , si cel putin sase ocazii mari ( Raducanu de doua ori , Dumitru , Bostina , Oprita , Stoica ).
    Guso a prins o zi mare .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #61
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Felicitari galeriei oltene!Tot timpul meciului am avut senzatia ca Steaua joaca in deplasare.Din pacate echipa Craiovei nu s-a ridicat la nivelul galeriei,care efectiv si-a umilit adversara,Armata Ultra, prin coregrafie,prin cantece,prin scandari si chiar prin numar.Inca odata felicitari galeriei oltene!
    FORZA DINAMO!!!
    Last edited by Bogdan; 5th December 2003 at 11:15.

  20. #62
    junior bluescorpion's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Bluescorpion,
    este bine sa minimalizezi , pina la eliminare gestul lui Badea ?
    Cu inca putin efort o sa dregi lucrurile astfel incit Falemi sa fie vinovat .
    Parca te aud : " Boul ala de Falemi si-a pus piciorul exact unde INGERUL Badea vroia sa calce . Saracul Badita ce era sa faca ? A calcat , ( devii un pic obiectiv ) e drept , mai apasat ".
    OAMENI BUNI :
    BINE CA N-A FOST GRAV !!!!!!!!!!!!
    Gestul a fost URIT .
    Ma uit cit pot la meciuri . Eu zic ca ff mult .

    In primul rand nu-mi pune mie in carca niste afirmatii ipotetice…
    Apoi, daca tot te uiti la atatea meciuri de fotbal, sper ca ai vazut meciul de acum cateva zile din Premiere Division, Toulouse – Lens 1-2, disputat tot pe ploaie, in care a fost un atac mult mai dur decat cel al lui Badea ,soldat tot cu un ''rosu''. Chestia e, ca m-am uitat prin presa franceza si nu am vazut nimic asemanator cu imbecilitatile debitate la noi. Nu incearca nimeni sa-l disculpe pe Badea, dar de la un atac intarziat si imprudent, avand circumstantele unui teren transformat in mlastina, pana a-l demoniza si a-i baga pe gat elementul intentional este cale lunga. Si-a primit oricum pedeapsa cuvenita, rosu si patru etape de suspendare ca jucator. De ce a fost suspendat ca antrenor, asta numai mintile luminate de la comisie stiu... Oricum, aproape ca devin ridicole discutiile ce dureaza de aproape o saptamana referitoare la un fault soldat cu o fisura de maleola.
    Fisura de maleola (comparabila cu entorsa sau luxatia ca gravitate) este frecventa la copiii din curtea scolii, la cei ce schiaza sau sar gardul ... hai sa fim seriosi asa ceva se duce pe picioare si nu necesita nici macar ghipsul purtat pentru impresia artistica de Falemi.
    Nu incerc sa bagatelizez un fault soldat cu o accidentare usoara, dar nici nu pot sa nu observ amploarea ce se da acestui lucru.... Ca unul ce a vazut pe viu accidentarea lui Camataru de la Pitesti si cea a lui Sandoi din finala Cupei cu Braila, echipa Stelei din a doua jumatate a anilor ’80 cu ingerasii Bumbescu si Iovan, sau la televizor blanda interventie a lui Lacatus asupra lui Ardeleanu si a lui Hagi din meciul cu Italia, scuza-ma daca mi se par de rasul curcilor atatea discutii pe marginea faultului imprudent a lui Badea.....

  21. #63
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Cand se vorbeste de faulturi intentionate ar trebui sa se aibe in vedere efectul final al faultului... Imi amintesc de dintii rupti de Schumacher lui Batiston, iar exemplul cel mai elocvent la noi l-as numi "sfarsitul carierei lui Ilie Balaci". In timp ce "marele talent", de care se presupune ca ar fi vrut sa scape Badea, are sa joace bine mersi in cateva saptamani...
    (A)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •