Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 52

Thread: Andone este noul antrenor al lui CFR Cluj

  1. #1
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1

    Andone este noul antrenor al lui CFR Cluj

    Italianul - care avea drept obiectiv calificarea formatiei ardelene in Cupa UEFA - va fi dat afara, in locul sau urmind a fi instalat Ioan Andone. Miscarea surprinde cu atit mai mult cu cit CFR-ul nu a parasit inca lupta pentru preliminariile Champions League, din campionat au mai ramas cinci etape si, in fine, nu Bergodi este cel care a gindit campania de transferari. Se stie, CFR este formatia care a investit cel mai mult in transferuri.

    Mergind pe mina impresarului Marcel Popescu si a filierei portugheze, CFR a dat chix cu implanturile facute, clujenii cheltuind sume exorbitante. In timp ce membrii Consiliului de Administratie revendica acum milioanele de euro duse pe Apa Simbetei, conducerea CFR-ului a batut deja palma cu Ioan Andone.



    Ori saptamana aceasta (miercuri) ori urmatoarea va fi confirmat Andone ca antrenor principal la CFR. Daca acest lucru va fi bine sau nu ramane de vazut.

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1


    Bergodi s-a descurcat chiar bine la Cluj, nu inteleg de ce trebuie schimbat....

  3. #3
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    A,e un mare rahat si la Cluj
    Se repeta faza cu Dorinel

  4. #4
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    chiar, de ce vreti sa-l dati afara pe Bergodi? pt ca au scazut sansele sa prindeti un loc de ucl? chiar credeti ca puteti termina pe 2?

    e o mare prostie ce se intampla la cfr...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  5. #5
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Bergodi demis ? Mi se pare un antrenor capabil . L-as vrea la Steaua
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Ori saptamana aceasta (miercuri) ori urmatoarea va fi confirmat Andone ca antrenor principal la CFR. Daca acest lucru va fi bine sau nu ramane de vazut.
    Ce nu este bine si poate aduce un prejudiciu de imagine, in viitor, pentru club, este maniera de a-l inlocui, neprofesionista.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Dar este oficial? A iesit cineva in fata clubului sa faca o conferinta de presa? Daca e adevarat este o mare idiotenie. Oricum, Bergodi este lucrat si de afara si de cineva din interior. Uimitor cum un om cinstit si capabil poate fi dat deoparte. Ce mare scula va face Andone? A fost antrenor si la Farul si la Sportul, dar acelea sunt echipe fara posibilitati materiale comparabile cu cele pe care le are Dinamo, ca sa nu zic "ca Copos" mijloace specifice. Sau poate il aduc ca are si gura mare si nu va accepta magariile care vor fi facute clubului. Incontestabil Andone este un antrenor bun, dar nu cred ca este mai bun decat Bergodi. Sunt si subiectiv in ce il priveste pe italian dar mentalitatea cu care vine un fost antrenor secund de la Lazio, precum si metodele pe care le are si le pune in practica nu se compara cu scoala lui Andone. Punct!

  8. #8
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Nu e nimic oficial. Probabil ca miercuri o sa aflam mai multe. Totusi Bergodi are ca obiectiv primele 3 locuri si daca pierde cu Rapid atunci sansele ca el sa isi indeplineasca obiectivul scad simtitor. Si un alt dezavantaj al lui este ca nu poate comunica cu jucatorii ca nu prea stie limba romana, pe care deja marea majoritate a jucatorilor portughezi o stapanesc, numai el nu. Oricum, indiferent ce se intampla CFR-ul nu are voie sa piarda locul 2. FORZZA CFR!!!!!

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ce greu s-a inteles la National de a intrat in finala Cupei si ce greu s-au descurcat si predecesorii sai, Zenga si Landi. Acum inteleg mai bine de unde ni se trage retrogradare.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Daca tot a fost demis, mi-ar place sa vina la Rapid. Nici Andone nu e o solutie rea pt. Cluj.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #11
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    aceasta demisie ar putea fi ca un soc bun pt echipa ...acum ramane de vazut. Oricum si Andone e un antrenor mare. Oricum locul 2 , si cu Bergodi, si cu Andone, tot nu-l pierdeti

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    O luati si voi pe urmele alora din banat. Daca e asa,eu il astept pe Bergodi inapoi la National! Desi nu cred ca isi va mai dori sa mai antreneze in Romania.

  13. #13
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Corect! Si mai ales in B.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #14
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Bergodi va ramane in fotbalul romanesc. Ori la Rapid ori la Craiova
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  15. #15
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu de unde tot apar asemenea articole Prima data faza cu jucatorii, acum cu Bergodi... nici nu stii ce sa mai crezi.

    Daca il vor demite, cred ca se va intampla doar la vara, si doar daca nu isi indeplineste obiectivul.

  16. #16
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Eu incep sa nu mai intzeleg nimic la echipa asta...
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  17. #17
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    sper ca CFR Cluj n-o ia pe urmele lui Poli TM

  18. #18
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    sper ca CFR Cluj n-o ia pe urmele lui Poli TM
    Cu siguranta nu, stai calma.

  19. #19
    Hingher blandu's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    721
    Reputatie
    1
    Eu as dori ca Bergodi sa mearga la Iasi.
    BEEEEEEEEEEEEEa stie .........!!!!!!

  20. #20
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    La Craiova? Pare Mititelu o persoana gingasa cu care te poti intelege? La Craiova poate sa faca fata un antrenor bun, dar care va trebui sa stea sub papucul patronului. Eu nu vreau sa zic ca Mititelu nu vrea sa faca treaba la Craiova, dar nu e genul care sa aiba un antrenor ca Bergodi.
    La Rapid a mai vrut Copos sa il aduca. Si la Rapid ar fi sinucidere. Pana la urma cam peste tot in Romania e asa.
    Nu a sintetizat Bec Ali G cel mai bine relatia patron - antrenor spunand despre Zenga ca ii spunea PRESIDENTE, nu ca Piturica ba, Gigi. Pai lui Becali nu ii poti spune decat BA. Si lui si celorlalti. In cel mai bun caz NEA.

  21. #21
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Uimitor cum un om cinstit si capabil poate fi dat deoparte.
    Da-mi voie sa te contrazic. Uimitor cum a rezistat asa de mult (sic!), pentru ca cele doua caracteristici nu sunt deloc apreciate in tara noastra draga.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •