View Poll Results: Opinia voastra:

Voters
23. You may not vote on this poll
  • LIVERPOOL

    11 47.83%
  • STEAUA

    9 39.13%
  • bate

    3 13.04%
Results 1 to 13 of 13

Thread: Ceahlaul - Rapid

  1. #1
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0

    Ceahlaul - Rapid

    Aici puteti discuta despre meciul Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid Bucuresti. Jucatori, tactici, rezultate etc.

  2. #2
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    daca va scapa frf de sabin aveti sanse reale sa-i incingeti.
    la voi in kosovo va descurcati binisor.
    si pe noi ne-ar avantaja
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #3
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Clar o sa castige Rapidul , nu numai ca are nevoie neaparat de aceasta victorie , dar si datorita faptului ca se vor mobiliza foarte bine pentru aceasta partida . Nita o sa aduca victoria alb-visiniilor !

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Avem mare nevoie de victorie si vom castiga!

  5. #5
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Ma baieti nu stiu cum sa va explic da' voi nu aveti sanse in meciu' cu Ceahlaul. Din cite imi amintesc ultima victorie ati obtinut-o cind era Lucescu antrenor, iar anu trecut v-am batut....asa ca CEAHLAUL - rapid 1

  6. #6
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    egal o sa fie, desi rapid e mai buna, nemtenii joaca acasa si o sa scoata un punct! cius
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  7. #7
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Jkl

    Ceahlaul - Rapid 1-2, rezultat final

    Min. 79, 1-2: GOOL! Ziyati a marcat din 4 metri dupa o faza prelungita de atac a echipei giulestene care a profitat de eliminarea lui C. Ilie

    Min. 77: C. Ilie a fost eliminat de pe teren pentru 2 galbene

    Min. 60: Burdujan a patruns pe partea stinga si, de la 10 metri, a sutat la poarta iar Dolha a retinut

    Min. 40, 1-1: GOOL! Burdujan a fost impiedicat sa joace mingea in careul rapidist si s-a dictat 11 m, iar penalty-ul a fost transformat de C. Ilie

    Min. 35: Goian a sutat puternic de la 22 de metri putin pe linga poarta rapidista

    Min. 21, 0-1: GOOL! S. Ilie s-a inaltat bine in mijlocul careului celor de la Ceahlaul si a trimis in poarta lui Lefter, 0-1


    Atunci cīnd a aflat că marcatorul golurilor celor de la Apulum din partida cu Rapid a fost īn curtea giuleştenilor, acţionarul vişiniilor a luat foc: "Cine i-a dat transferul unui astfel de jucător?", şi-a īntrebat George Copos colaboratorii. Dintre cei care se aflau īn conducere īn momentul dezlegării, la club mai lucrează Constantin Zotta şi Paul Cazan.

    Īn 2000, pe vremea cīnd Anghel Iordănescu era antrenorul Rapidului, iar Ionuţ Chirilă tocmai plecase la Dinamo, giuleştenii au organizat un trial pentru tineri fotbalişti. Printre cei aleşi de un colectiv condus de Grigore Sichitiu s-a aflat şi Tibor Moldovan. Acesta din urmă a fost īndepărtat din Grant, pentru că furase 500.000 de lei de un coleg. Īn timp ce prima echipă se afla īn cantonament īn Italia, Daniel Chiriţă, Schumacher şi Raţ s-au pregătit alături de echipa de tineret, unde se afla şi Moldovan. După un antrenament, Chiriţă a constatat ca īi lipseşte o sumă de bani, īnapoiată pīnă la urmă de Tibi. "Īmi cer scuze, nu ştiu ce a fost īn capul meu", a spus atunci atacantul, care, de ruşine, dorea să se lase de fotbal. "Posedă calităţi şi nu are un fond rău, dar venit la Bucureşti cīnd īncă era un copil şi l-a luat apa. Atunci s-a decis să fie scos din echipă şi a plecat acasă", īşi aminteşte fostul său antrenor, Octavian Niţă, continuīnd: "A greşit, dar era un puşti şi nu trebuie acum să poarte toată
    viaţa această povară. Bravo lui că a avut puterea să revină".

    Timp de un an, rapidiştii nu au mai ştiut nimic de fotbalist. La 19 ani, Tibi a revenit īn Grant şi le-a cerut conducătorilor dezlegarea pentru Chimica Tīrnăveni, echipă de la care venise. A jucat acolo inclusiv turul campionatului 2002 - 2003, cīnd Apulum l-a luat după ce Astra īl ţinuse cīteva săptămīni īn probe, dar a refuzat să plătească 18.000 de dolari.

    Constantin Zotta, actualul secretar general al Rapidului, cel care īn vara anului 2001 venise pe funcţia de vicepreşedinte executiv, explică cum i s-a dat dezlegarea lui Moldovan: "Eu am sosit īn club după ce toată povestea se īncheiase, am apucat doar să semnez transferul. Aşa cum am specificat şi īn raportul īnaintat domnului Copos, decizia excluderii din lot s-a luat īn urma unei şedinţe prezidate de Grigore Sichitiu, īn care antrenorii de la centrul de copii şi juniori au explicat că jucătorul nu confirmase īn plan disciplinar şi nici īn cel sportiv. Au dat ca exemplu povestea cu furtul şi alte cīteva scandaluri la căminul unde locuia Moldovan şi faptul că, pīnă īn etapa a 5-a cīnd a plecat Ionuţ Chirilă de la echipa de tineret, nu jucase nici un minut. La Octavian Niţă a fost folosit īn 4 partide, 90 de minute, 42 de minute, 15 minute şi 9 minute. Cīnd, la 10 luni după ce fusese exclus din lot a venit să ceară dezlegarea pentru Chimica Tīrnăveni, nu aveam nici un motiv să nu i-o dăm", īşi aminteşte Zotta.

    Lăsat acasă
    Robert Niţă nu a fost inclus pe lista jucătorilor rapidişti pentru meciul cu Ceahlăul. Robert Niţă, 26 de ani, are contract cu Rapid pīnă īn vară şi cīştigă 35.000 de dolari pe sezon după ce a renunţat la 80.000 de dolari din angajamentul semnat īn urmă cu un an şi jumătate



    Radu Oprişan, Cristian Zagaradniuc

    Robert, din ce cauză nu te afli cu echipa la Piatra Neamţ?
    Nu am fost inclus īn lotul pentru această partidă. Ieri antrenorul a afişat lista cu jucătorii care fac deplasarea şi numele meu nu se regăsea pe ea. Am mers la el īn cameră, i-am urat baftă şi l-am īntrebat care este programul jucătorilor care nu merg la Piatra Neamţ. Atīta tot.

    Există un conflict īntre tine şi Mircea Rednic?
    Eu īnţeleg această decizie aşa cum am acceptat aşa zisa schimbare tactică din finalul meciului cu Dinamo, cīnd m-a scos afară la cīteva minute după ce mă introdusese pe teren. Īn momentul de faţă mă gīndesc că s-a inspirat de la Ranieri, care l-a odihnit pe Mutu pentru meciurile din Liga Campionilor şi cred că mă păstrează pentru partida de miercuri, din Cupă, cu Oţelul.

    Crezi că măsura aceasta se datorează faptului că nu ai semnat prelungirea contractului?
    Conducerea clubului anunţase că jucătorii care nu īşi reīnnoiesc angajamentele nu vor fi trimişi la tineret, ci doar nu fac parte din lot la meciurile oficiale. Eu am discutat cu domnul Copos şi am hotărīt să tratăm această problemă la finalul turului şi nu acum, cīnd echipa nu merge chiar cum ne-am dori cu toţii. Cred că e nevoie de o negociere civilizată şi nu de propuneri comunicate pe teren, la antrenamente, ori prin sala de mese.

    Atunci care crezi că e motivul excluderii tale din lot?
    Poate am deranjat marcīnd prea multe goluri, să nu uităm că sīnt golgeterul echipei īn partidele disputate īn acest īnceput de sezon.

    Crezi că vei mai continua la Rapid?
    Īmi respect contractul pănă la īncheierea turului şi apoi voi lua o hotărīre. Nu accept să fiu umilit de nimeni, să īşi bată cineva joc de munca mea, indiferent cine ar fi. Mai multe voi declara la sfīrşitul campionatului, să nu se spună că īnveninez atmosfera.


    Sīnt doar 18
    Pe līngă Robert Niţă, Mircea Rednic a decis să īi lase acasă pe sīrbul Djurici şi pe Sergiu Brujan. Despre acesta din urmă s-a afirmat că nu s-a adaptat la echipa giuleşteană şi ar putea fi cedat īn perioada de transferări Ceahlăului la schimb cu Burdujan. Astfel, rapidiştii se prezintă la partida de la Piatra Neamţ cu un lot de doar 18 jucători, dintre care trei portari, Dolha, Curcă şi Dossey.

    "Rednic confundă categoriile"
    Auzind că antrenorul Rapidului a comentat īn glumă că merge la Piatra Neamţ să īl bată pe Hizo, tehnicianul nemţean a replicat īn aceeaşi tonalitate: "Dar ce, avem vreun meci de box? Rednic şi-a schimbat cumva categoria? Īn ceea ce priveşte disputa fotbalistică, nu cred că avem vreun conflict", a remarcat antrenorul Ceahlăului.
    gabi love fffff

  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    E stiut faptul ca, la un meci de fotbal, mingea e cca. 45-55 de minute in joc .
    M-ar interesa cite minute se joaca in DIVIZIA A ?!

    Jucatorul cu numarul 5, de la CEAHLAUL (ILIE ?!), ar fi trebuit sa primeasca DIRECT ROSU la IMPINGEREA adversarului cind jocul era oprit !

    Presiunea asupra arbitrilor face ca acestia sa devina mai indulgenti ?!

    Si-apoi, n-a fost decizie la care jucatorii (de-o parte si de alta) sa nu protesteze !

    De comentariul TV...ma abtin...

    P.S. Am vazut doar ultimele 30-35 de minute. TVR I anunta ca meciul e transmis la ora 17 !
    Cine a mai pomenit VARZA din campionatul nostru, cu meciuri, vineri la ore...imposibile !!!

  9. #9
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Ceahlaul va bate cu 3-1. Rapidul vrea sa castige meciul si va face greseli in aparare.
    Pentru Ceahlaul este bun si un egal. Ganditi-va!

  10. #10
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Era vorba de meciul din tur... pāna la meciul din retur mai este ceva!!!

  11. #11
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    greu meci pentru Rapid.. sper sa bata Rapidul.
    Ceahlaul-Rapid 0-1

  12. #12
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    eu zic ca o sa castige Rapidul, pentru ca s-a jucat meciul cam acum 4 luni; asa ca cineva ar trebui mai bine sa inchida topicul asta;

  13. #13
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Oleeeeeeeee Ceahlaul eeeeeeeeeeee bv
    multć lume... PUŽINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •