View Poll Results: Pe ce loc termina Farul campionatul 2007/2008?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Loc european (1-6)

    0 0%
  • Loc bun (7-10)

    1 11.11%
  • Loc mediocru (11-14)

    7 77.78%
  • Loc retrogradant (15-18)

    1 11.11%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: Retur 2007/2008

  1. #1
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Arrow Retur 2007/2008

    Am inceput returul cu o victorie: Farul - Craiova 3-1.

    Sunteti multumiti? Eu nu prea.

    OK, am luat 3 puncte necesare ca aerul. Iar Gica Fenta a facut primul lui meci (bucata de meci in care a jucat) excelent, care cu siguranta va conta mult in cariera lui viitoare. Poate el va deveni atacantul de care avem nevoie. Dar:

    In prima repriza am jucat atat de prost ca nu am tras nici un sut pe poarta (ProSport).

    Penalty-ul a fost discutabil, pentru ca faultul a inceput in afara careului. Si a fost un penalty decisiv, pentru ca am egalat din el.

    In afara de 15 minute in care am dat trei goluri, n-am jucat mare lucru nici in repriza a doua. Iar pe final am fost dominati din nou.

    Una peste alta, vom intra in pauza de iarna pe loc de retrogradare. Sa speram ca aceasta pauza va fi un sfetnic la fel de bun ca aceea din meciul cu Craiova.

  2. #2
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon View Post

    Una peste alta, vom intra in pauza de iarna pe loc de retrogradare. Sa speram ca aceasta pauza va fi un sfetnic la fel de bun ca aceea din meciul cu Craiova.
    Si daca batem Steaua sau scoam egal? Intradevar am fost dominati pe final, dar una e sa fi dominat la 3-1, si alta e sa fi dominat la 0-0 sau 0-1.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  3. #3
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Si daca batem Steaua sau scoam egal? Intradevar am fost dominati pe final, dar una e sa fi dominat la 3-1, si alta e sa fi dominat la 0-0 sau 0-1.
    Nu batem sigur in Ghencea, iar egalul nu cred ca ne scoate din ultimele 4. Oricum astea sunt mici si nesemnificative detalii.

  4. #4
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca ne putem redresa cu Sapaliga la conducere... pur si simplu nu cred ca avem valoarea necesara sa rezistam
    Never Die Easy

  5. #5
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Uite ce ganduri are bosanceanu :

    Președintele Consiliului Director al FC Farul, Gheorghe Bosînceanu, a declarat că, în perioada de iarnă, lotul „rechinilor“ va fi întărit cu doi, maximum trei jucători.

    „Vor fi două, maximum trei transferuri la Farul. Dintre acestea, unul este deja rezolvat, ne-am înțeles și cu jucătorul, și cu clubul. Fotbalistul mai are două etape la el în campionat. Al doilea jucător urmează să fie adus tot din străinătate, iar în cazul unui eventual al treilea transfer, este vorba despre un sportiv din țară. Este un jucător care ar putea evolua la orice echipă din prima ligă. Farul trebuie să-și vadă lungul nasului. Suntem, totuși, o echipă ce se bate pentru salvarea de la retrogradare“, a declarat, pentru „Mediafax”, Gheorghe Bosînceanu.


    Daca ala de se zice ca "baga bani" gandeste asa...ce pretentii sa avem de la jucatori si antrenori?
    Iar aduce 1 jucator de 50k liga 2-3 portugheza si 2-3 liberi de contract si gata...

  6. #6
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    eu presimt ca o sa luam bataie de la shtoia ... si ... drept multumire de la berbecali .. o sa ne dea un jucator care e pe lista de transferuri la ei .... gen surdu .. zaharia .. iacob ..

  7. #7
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Pai daca luam bataie de la steaua, luam pe bune, fara vre-un aranjament, nici chiar Curca nu va mai face aranjament ca stie ca nu are loc de Zapata. Asa ca vom juca pe bune cat de cat si sper sa castigam.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  8. #8
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Pai daca luam bataie de la steaua, luam pe bune, fara vre-un aranjament, nici chiar Curca nu va mai face aranjament ca stie ca nu are loc de Zapata. Asa ca vom juca pe bune cat de cat si sper sa castigam.
    asta a fost tare ... pai acum nu mai e nevoie de aranjament,ca oricum suntem praf
    nici cand juca Farul bine,nu eram in stare sa punem probleme Stelei in Ghencea,daramite acum...mi aduc aminte de meciul de anul trecut,de la ei..dupa meciul cu Standard...a fost o rusine de meci in care mi era scarba de jucatorii care imbracau tricoul Farului si nici macar nu le murdarisera dupa 90 de minute..probabil pt k tineau prea mult la ele...nesimtitii..
    Cu Farul pana la moarte!!!

  9. #9
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    curios ..a devenit acest 3-0 cu steaua , o obisnuinta ! pana cand ?
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  10. #10
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Pana cand? Pai, eu socot, pana ce clubul va fi luat de cineva interesat de performanta.

  11. #11
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca si Gerlem si Chico sunt cam individualisti. Nici nu sunt sustinuti cum trebuie.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  12. #12
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Cu putin noroc puteam castiga meciul din aceasta seara.Se pare ca metoda de a nu le da prime pana nu ies din zona minata da roade.

    Ce mi-a placut,a fost faptul ca nu ne-am aparat tot meciul ca-n era Gache.Un plus pt sapaliga.

  13. #13
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    Cu putin noroc puteam castiga meciul din aceasta seara.Se pare ca metoda de a nu le da prime pana nu ies din zona minata da roade.

    Ce mi-a placut,a fost faptul ca nu ne-am aparat tot meciul ca-n era Gache.Un plus pt sapaliga.
    Da imi place mentalitatea asta. Ne mai trebuie o schema omogena in atac si gata vin victoriile.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  14. #14
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    dap,in sfarsit am inceput sa ne legam....se pare ca ne convine mai mult sa jucam in deplasare
    Cu Farul pana la moarte!!!

  15. #15
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Da imi place mentalitatea asta. Ne mai trebuie o schema omogena in atac si gata vin victoriile.
    Meci bun cu cateii. Mai mult tupeu in atac.Mama, de cand asteptam o victorie acasa !!!

  16. #16
    manager CosminGrc's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    283
    Reputatie
    1
    Cum frate ?laso drq...in min '92 am "pierdut" meciu
    Forta Farul Ct.
    "Viata e muzica, nu alege sa fi surd"

  17. #17
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CosminGrc View Post
    Cum frate ?laso drq...in min '92 am "pierdut" meciu
    Lauretiu Florea trebuie trimis la plimbare, afara cu el din lot, nici macar la Farul II. Jocul nostru variaza de la +100 la -100, aci dam gol aci ne dam cu stangu' in dreptu'. Cand vrem sa jucam dam impresia ca rupem orice echipa iar alteori ne impacam cu infrangerea.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  18. #18
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Pumnal infipt in spate, nu alta, hentul din minutul 92. Oricum, repriza a doua, gandita cu c...l. Astia nu se mai trezesc.

  19. #19
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Cum dam gol,cum ne aparam tot meciul.Se pare ca nu s-au invatat minte.Sau cel putin nea marin asta,ca doar aia cred ca-l asculta pe el si nu joaca dupa capul lor.Daca am fi tinut mingea mai mult,sigur am fi plecat cu cel putin 1 punct.Multe puncte avute in mana,dar pierdute pe degeaba.

  20. #20
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Lauretiu Florea trebuie trimis la plimbare, afara cu el din lot, nici macar la Farul II. Jocul nostru variaza de la +100 la -100, aci dam gol aci ne dam cu stangu' in dreptu'. Cand vrem sa jucam dam impresia ca rupem orice echipa iar alteori ne impacam cu infrangerea.
    mentalitatea. Se vede ca nu sunt fotbalisti adevarati, profesionisti.. sunt mai degraba 'sezonieri'...

    si nu in ultimul rand, lipsa de valoare... constanta.. etc



    Si nici antrenorul nu e lipsit de vina. Niciodata nu l-am apreciat pe Ion Marin ca antrenor...
    Never Die Easy

  21. #21
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Tre' sa abordam meciul la 3-0, ca sa castigam cu 2-1. Meciul cu Pandurii e vital...
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •